Angel Sanctuary:]

Jeśli urzekła Cię historia Angel Sanctuary lub twórczość Kaori Yuki i chciał(a)byś podyskutować z innymi fanami,
zapraszamy do grupy Angel Soul^^
Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Angel Sanctuary:]

Post autor: Gotenks » ndz sty 11, 2004 4:03 pm

heheh,no to zalozylam nowy temat,zapomnialam tylko dopisac cos od siebie zeby nie bylo wyrwane z kontekstu,no i teraz jest jak jest^^"
Wkoncu zalozylam oddzielny temat o AS,oby sie nam tu dobrze na ten temat dyskutowalo^^



hmm... czy Wam tez trudno polaczyc sie z stronka Sakura-Crisis?? No, ale nie o tym chcialem pisac. Przedwczoraj przyszly mi dlugo oczekiwane tomiki Angel Sanctuary 8) Wczoraj zdolalem je przeczytac. A nie byla to sprawa prosta.. :) W jednej rece musialem trzymac japonski tomik, w drugiej plik kartek z angielskim skryptem, a w trzeciej slownik :D
Alem warto bylo sie wysilic, oj warto... Anime w porownaniu do mangi wypada blado... Dopiero teraz moge to w pelni powiedziec... Kreska jest wspaniala, a o fabule to mowic chyba nie musze. Po prostu cudo!!! W paru momentach az mi lezka poleciala :cry: Naprawde... Teraz biore sie za skany pozostalych tomikow... 8)[/i]
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » ndz sty 11, 2004 4:32 pm

Gotenks pisze:hmm... czy Wam tez trudno polaczyc sie z stronka Sakura-Crisis??
A myślałam że to tylko ja nie moge
Przedwczoraj przyszly mi dlugo oczekiwane tomiki Angel Sanctuary 8) Wczoraj zdolalem je przeczytac. A nie byla to sprawa prosta.. :) W jednej rece musialem trzymac japonski tomik, w drugiej plik kartek z angielskim skryptem, a w trzeciej slownik :D
Współczuje :? I gratuluje wytrwałości :D
Alem warto bylo sie wysilic, oj warto... Anime w porownaniu do mangi wypada blado... Dopiero teraz moge to w pelni powiedziec... Kreska jest wspaniala, a o fabule to mowic chyba nie musze. Po prostu cudo!!! W paru momentach az mi lezka poleciala :cry: Naprawde... Teraz biore sie za skany pozostalych tomikow... 8)
A ile masz tomików??

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » ndz sty 11, 2004 4:55 pm

W oryginalnej wersji mam tylko 3 pierwsze tomiki, a czekalem na nie miesiac :o Ale jak juz wspominalem, byly tego warte...
Jesli chodzi o skany, to mam na razie do 6 tomu, na reszte czekam az sie pojawia na tej stronce http://www.yatsuko.motlawa.net/mangi/asmg.html

Moge to powiedziec z czystym sumieniem - teraz to moja ulubiona manga. W ogole autorka w tych trzech tomach zawarla dosc duzo tresci... Pamietam jak tydzien temu czytalem na kompie 3 pierwsze tomy Hunter X Hunter i jakby porownac obie pozycje, to HxH dopiero zaczyna raczkować :twisted:

Dobra... ide dalej czytac 8)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » ndz sty 11, 2004 6:00 pm

Gotenks pisze:W oryginalnej wersji mam tylko 3 pierwsze tomiki....Jesli chodzi o skany, to mam na razie do 6 tomu
Nio,a dalsze tomiki są jeszce lepsze ciekawsze i bardziej zakręcone :twisted:

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » ndz sty 11, 2004 7:10 pm

Gotenks pisze:Moge to powiedziec z czystym sumieniem - teraz to moja ulubiona manga.
:twisted: i to mnie bardzo cieszy :twisted: kolejny nawrocony w 100% :twisted:
a co dalszych tomow....ah,wszystkie sa wypasione!! :D

Sae
Status: Offline

Post autor: Sae » ndz lut 15, 2004 2:15 pm

Jak już mówiłam, robiłam do niedawna strone i stało się - jest już w sieci. Ciągle w trakcie poprawek, ( bardzo długo się ładuje = =, szczególnie przy wolnym łączu ) ale oglądajcie^^ Mam nadzieję że nie jest źle^^ www.jibreel.friko.pl

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz lut 15, 2004 3:00 pm

Hmm, fajna nazwa :lol: [size=0]Jibreel? ... Dżibril? Czy nie tak dżiny nazwały Gabrysia? Regenta Królestwa? :roll:[/size]

Sae
Status: Offline

Post autor: Sae » ndz lut 15, 2004 3:20 pm

być może :) ale tu raczej chodzi o zabawe ze słowem jibrille, które wydaje mi sie, że rozpoznaje chociażby każdy fan KY i AS.
(dop.) - zresztą :roll: tak czy inaczej.... kojarzy sie jednoznacznie :wink:

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz lut 15, 2004 3:28 pm

Sae pisze:być może :) ale tu raczej chodzi o zabawe ze słowem jibrille, które wydaje mi sie, że rozpoznaje chociażby każdy fan KY i AS.
Czy mogę więc prosić o wytłumaczenie?

Sae
Status: Offline

Post autor: Sae » ndz lut 15, 2004 3:42 pm

of course :) Jibrille jest aniołem, którego reinkarnacją była Sara Mudou, bohaterka AS. W zoroastryzmie opisywany jest archanioł Jibril, który jest właśnie Gabrysiem - objawicielem :) Jibrille, Jibril, Objawiciel - pyk, i jest Jibreel :P

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz lut 15, 2004 3:49 pm

Sae pisze:of course :) Jibrille jest aniołem, którego reinkarnacją była Sara Mudou, bohaterka AS.
Więc to jednak prawda, że w każdym komiksie pani Yuki leading lady nie jest po prostu zwykłą kobietą :? Shit... To mi trochę pachnie sztampą i szmirą :?
Sae pisze:W zoroastryzmie opisywany jest archanioł Jibril, który jest właśnie Gabrysiem - objawicielem :) Jibrille, Jibril, Objawiciel - pyk, i jest Jibreel :P
Hehe, Kossakowska rulez! :P :roll: :lol:

Kira the Demon
Status: Offline

Post autor: Kira the Demon » ndz lut 15, 2004 3:52 pm

Stronke oblukam jak mi sie włączy, a łączy sie strasznie wolno :(
Czy nie lepiej by było zamieścić ją na web1000 tam chodzi szybciej (troche) i ma więcej pojemności :)

Sae
Status: Offline

Post autor: Sae » ndz lut 15, 2004 4:07 pm

Remiel pisze: Więc to jednak prawda, że w każdym komiksie pani Yuki leading lady nie jest po prostu zwykłą kobietą :? Shit... To mi trochę pachnie sztampą i szmirą :?
Nie sądzę. W Angel Sanctuary cała fabuła opiera się na powiązaniach pomiędzy dwoma "wymiarami": tym ziemskim ( Assiah ), i tym poza ziemskim ( w kolejności - Yetzirah, Briah, Atziluth i siedziba Boga) wiec nie mówimy tu o uduchowionych szmirach ani o laskach-naznaczonych-piętnem-niezwykłego-daru. Raczej coś w rodzaju wizji: co było gdyby niebo okazało się niedoskonałe w swojej doskonałości a ich mieszkańcy nieświęci w swojej świętości (mieszając sie w sprawy niewinnych ludzi ;)). To shojo, nie oczekuj czegoś porównywalnego z którymś z dzieł Kossakowskiej, ale jeżeli jeszcze nie miałeś okazji przeczytac, zób to. Według mnie jest to kawał dobrej roboty. No i nie wydaje sie sądów zanim nie przekona sie o ich prawdziwości :roll:
Remiel pisze: Hehe, Kossakowska rulez! :P :roll: :lol:
rozumiem, że entuzjasta ? Pseudo też o czymś świadczy :)

hmm Kiro, będę musiała chyba faktycznie przenieść ją z friko. Ile można czekać, szczególnie że przy modemie nie ładuje sie kompletnie...

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz lut 15, 2004 4:30 pm

Sae pisze:Nie sądzę. W Angel Sanctuary cała fabuła opiera się na powiązaniach pomiędzy dwoma "wymiarami": tym ziemskim (...), i tym poza ziemskim (...) wiec nie mówimy tu o uduchowionych szmirach ani o laskach-naznaczonych-piętnem-niezwykłego-daru.
Mam na myśli powtarzanie tego samego chwytu scenariuszowego :roll: Nie o fabułę. Powtarzanie tej samej fabuły w kółko nadałoby pani Yuki miejsce co najmniej ostatnie :?
Sae pisze:To shojo, nie oczekuj czegoś porównywalnego z którymś z dzieł Kossakowskiej, ale jeżeli jeszcze nie miałeś okazji przeczytac, zób to.
Dobrze się składa, bo jestem po lekturze "Obrońców...", "Siewca..." będzie musiał poczekać (fundusze, fundusze...)
Sae pisze:Według mnie jest to kawał dobrej roboty. No i nie wydaje sie sądów zanim nie przekona sie o ich prawdziwości :roll:
Masz na myśli prozę Kossakowskiej czy Angel Sanctuary? :roll:
Sae pisze:rozumiem, że entuzjasta ? Pseudo też o czymś świadczy :)
Tia, wziąłem bo rola fajnie brzmiała :P

Sae
Status: Offline

Post autor: Sae » ndz lut 15, 2004 4:59 pm

Remiel pisze: Mam na myśli powtarzanie tego samego chwytu scenariuszowego :roll: Nie o fabułę. Powtarzanie tej samej fabuły w kółko nadałoby pani Yuki miejsce co najmniej ostatnie :?
Ja też. O fabule napisałam bo z poprzednich postów wynikało że nie czytałeś AS.
Remiel pisze: Masz na myśli prozę Kossakowskiej czy Angel Sanctuary? :roll:
Nie trudno sie domyśleć. Mam na myśli to, do czego masz jak widać wątpliwości.
Remiel pisze: Tia, wziąłem bo rola fajnie brzmiała :P


:roll: fakt :)

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz lut 15, 2004 5:19 pm

Sae pisze:Ja też. O fabule napisałam bo z poprzednich postów wynikało że nie czytałeś AS.
Anime widziałem jedynie. Komiks mnie zraził warunkami w jakich musiałem czytać i językiem niemieckim :? Różnic nie wspomnę, ale swoją drogą to w komiksie Setsuna potrafi wysoko oprzeć nogę :lol:
Sae pisze:Nie trudno sie domyśleć. Mam na myśli to, do czego masz jak widać wątpliwości.
Yhm... ale spójrzmy prawdzie w oczy, wątpliwość znaczy ciekawość :wink:, choć u mnie może mieć nieco sarkastyczną wymowę :roll:

Sae
Status: Offline

Post autor: Sae » ndz lut 15, 2004 5:34 pm

Remiel pisze: Anime widziałem jedynie. Komiks mnie zraził warunkami w jakich musiałem czytać i językiem niemieckim :? Różnic nie wspomnę, ale swoją drogą to w komiksie Setsuna potrafi wysoko oprzeć nogę :lol:
Dlatego nie kojarzyłeś Jibrille - w oav pominięto pare szczegółów, poza tym są tylko 3 odcinki. Też nie przepadam za niemieckim - naszczęście nigdy nie byłam skazana na czytanie mangi w tym języku. Co do Setsuny hmm :lol: bywa :wink:
Remiel pisze: Yhm... ale spójrzmy prawdzie w oczy, wątpliwość znaczy ciekawość :wink:, choć u mnie może mieć nieco sarkastyczną wymowę :roll:
i ma :) ... ale spójrzmy prawdzie w oczy: jeżeli czujesz wątpliwości=ciekawość - zaspokój ją :wink: Miłej lektury, mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości. Jak będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości, zapraszam na strony dotyczące twórczości KY (do których od niedawna należy moja :P)

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz lut 15, 2004 6:06 pm

Sae pisze:Dlatego nie kojarzyłeś Jibrille - w oav pominięto pare szczegółów, poza tym są tylko 3 odcinki. Też nie przepadam za niemieckim - naszczęście nigdy nie byłam skazana na czytanie mangi w tym języku. Co do Setsuny hmm :lol: bywa :wink:
Przerażenie niemieckim miało raczej miejsce w sposób nieznajomości sporej ilości trudniejszych wyrazów. Po niemiecku poznałem wiele komiksów: Naruto, Shaman King, DNA^2, Hunter x Hunter... z czego tylko Naruto bardziej przypadł mi do gustu :roll:
Sae pisze:i ma :) ... ale spójrzmy prawdzie w oczy: jeżeli czujesz wątpliwości=ciekawość - zaspokój ją :wink: Miłej lektury, mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości. Jak będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości, zapraszam na strony dotyczące twórczości KY (do których od niedawna należy moja :P)
Skany są chyba dostępne na Sakura Scanslations, nie wszystkie bodajże, ale coś tam się zawsze zerknie.
Dodam tylko, że sarkastyczna wymowa jest naturalnym następstwem tępienia wysoko rozwiniętego fanatyzmu czegkolwiek, przez co próbując się go wyzbyć wyszukuje wad, wpadek itp. w każdych (nawet moich ulubionych) pozycjach (to mi się przyda jak będę scenarzystą :wink:)

Sae
Status: Offline

Post autor: Sae » ndz lut 15, 2004 6:45 pm

Remiel pisze: Skany są chyba dostępne na Sakura Scanslations, nie wszystkie bodajże, ale coś tam się zawsze zerknie.
Dodam tylko, że sarkastyczna wymowa jest naturalnym następstwem tępienia wysoko rozwiniętego fanatyzmu czegkolwiek, przez co próbując się go wyzbyć wyszukuje wad, wpadek itp. w każdych (nawet moich ulubionych) pozycjach (to mi się przyda jak będę scenarzystą :wink:)
na sakura-crisis nie udostępnia się już skanów AS, możesz za to znaleźć je na Sen Yatsuko - życze pomyślnego zerkania ( w tym momencie nie kieruje mną wysoko rozwinięty fanatyzm ;))

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » pt lut 20, 2004 12:59 pm

Remiel pisze:
Sae pisze:Nie sądzę. W Angel Sanctuary cała fabuła opiera się na powiązaniach pomiędzy dwoma "wymiarami": tym ziemskim (...), i tym poza ziemskim (...) wiec nie mówimy tu o uduchowionych szmirach ani o laskach-naznaczonych-piętnem-niezwykłego-daru.
Mam na myśli powtarzanie tego samego chwytu scenariuszowego :roll: Nie o fabułę. Powtarzanie tej samej fabuły w kółko nadałoby pani Yuki miejsce co najmniej ostatnie :?
khem :roll: co masz na mysli Remiel??ze KY w kazdej mandze powtarza ten sam schemat czy ze ten schemat powtarzany jest w roznych mangach czy jak??bo nie chce zle tego zinterpretowac :roll:
btw. na stronce Yatsuko http://www.yatsuko.motlawa.net/mangi/asmg.html sa juz dostepne tomy 7,8 i 9 :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Angel Soul Club”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości