26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » ndz paź 02, 2016 12:59 am

Wszystkim ignorującym Gonie i Ducha przypominam:

http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?p=126310#126310

PS Ja wciąż czekam na tego obiecanego Shirowa w twardej.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » ndz paź 02, 2016 7:48 am

O kurczę, to ja aż tyle gadałem? :shock:
Zawsze stresuję się na takich konferencjach i moje odpowiedzi mogą być nieskładne, więc dzięki za podsumowanie :)

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » ndz paź 02, 2016 10:18 am

Fani pisze:cykl wydawniczy dla starszego czytelnika i wydawać: kryminały, nadprzyrodzone czy horrory
Czy pod "starszego czytelnika" już naprawdę nic innego nie podpada? Najpierw JPF, teraz JG, choć ich oferta i tak rzadko mnie interesuje.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » ndz paź 02, 2016 10:28 am

mika pisze:
Fani pisze:cykl wydawniczy dla starszego czytelnika i wydawać: kryminały, nadprzyrodzone czy horrory
Czy pod "starszego czytelnika" już naprawdę nic innego nie podpada?
+1
Daliby jakieś obyczajówki :<
Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » ndz paź 02, 2016 11:09 am

Angu pisze:
mika pisze:
Fani pisze:cykl wydawniczy dla starszego czytelnika i wydawać: kryminały, nadprzyrodzone czy horrory
Czy pod "starszego czytelnika" już naprawdę nic innego nie podpada?
+1
Daliby jakieś obyczajówki :<
+1 może tak jakieś dobre josei?

Szkoda mi tych Sailorek :( DB nie jestem zainteresowana.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » ndz paź 02, 2016 11:13 am

dejikos pisze:Najbardziej smuci mnie, że JPF chce wydawać DB Super, zamiast colora albo kanzenbana #niepocieszona To już Jaco by wydali, a nie...
Otóż to. Jaco mógłby być. Ale to chyba też nie ma za dużo tomików, jak na razie (?).
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » ndz paź 02, 2016 11:51 am

Fani, Dziękuje za podsumowanie <3
Fani pisze:Endriu powiedział, że mają na oku Mob Psycho 100 i chcieliby to wydać, ale mają zapchany plan i jeszcze wiele może się zmienić.
Wiele może się zmienić, ale mimo wszystko jestem bardzo szczęśliwa, że JPF ma ją na oku. Gdyby byla wydana to na pewno bym kupiła <3

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » ndz paź 02, 2016 11:55 am

Fani pisze: Nie, to nie będzie to. O kontynuacje dopiero mają zamiar wystąpić.

Tak? Myślałam, że o Słoneczko chodzi. To zobaczymy, co nam przyszykowali. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » ndz paź 02, 2016 12:03 pm

Fani pisze:Wielce prawdopodobnie wydadzą Dragon Ball Super
Skomentuję to tak - Boże, nie, tylko nie to...
Fani pisze:Endriu powiedział, że mają na oku Mob Psycho 100 i chcieliby to wydać
Chyba bym się skusił.
Fani pisze:Oczywiście musiało się pojawić pytanie o JOJO i Endriu niczemu nie zaprzeczał i stwierdził, że nie wie skąd się biorą plotki o kosmicznych sumach za licencje i w wydawnictwie kalkulowali sobie, że to wydanie w twardej oprawie kosztowałoby około 60 zł.
Taniej od "Blame!" w miękkiej oprawie? Obstawiałem, że kosztowałoby dychę więcej. JoJo to u mnie must have, więc cena nie gra roli, ale miło wiedzieć, że cena byłaby taka, że mógłbym spokojnie sobie JoJo kupić.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » ndz paź 02, 2016 12:57 pm

KubciO pisze:
dejikos pisze:Najbardziej smuci mnie, że JPF chce wydawać DB Super, zamiast colora albo kanzenbana #niepocieszona To już Jaco by wydali, a nie...
Otóż to. Jaco mógłby być. Ale to chyba też nie ma za dużo tomików, jak na razie (?).
To jednotomówka.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » ndz paź 02, 2016 1:32 pm

dejikos, dzięki za doinformowanie mnie. Dobrze by było, gdyby Jaco się "pojawił" u nas, tym bardziej, że to jeden tom.
Asumuel pisze:Fani napisał/a:
Wielce prawdopodobnie wydadzą Dragon Ball Super


Skomentuję to tak - Boże, nie, tylko nie to...
DBS mnie osobiście nie zaczarowało wielce. Oczywiście mam styczność jedynie z anime i na tej podstawie wyrobiłem sobie zdanie.
Dragon Ball Kanzenban - nie wiem jakie szanse na wydanie tego są - chciałoby się, a jak! Tak samo, jak wiele innych tytułów.
Asumuel pisze:JoJo to u mnie must have
Niejeden by brał. :)

BB
Status: Offline

Post autor: BB » ndz paź 02, 2016 1:34 pm

Wie ktos moze co ile wychodza tomy(2w1) Chlopcow w Japonii?

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » ndz paź 02, 2016 1:51 pm

KubciO pisze:DBS mnie osobiście nie zaczarowało wielce. Oczywiście mam styczność jedynie z anime i na tej podstawie wyrobiłem sobie zdanie.
Dragon Ball Kanzenban - nie wiem jakie szanse na wydanie tego są - chciałoby się, a jak!
DBS ma strasznie słabą historię. O ile zwykłego Dragon Balla chciałem za wszelką cenę mieć na półce, tak od Super wolę trzymać się z daleka(jedynie najnowszy arc jest w miarę spoko, poprzednie już nie). Już prędzej zastanowiłbym się nad Kanzenbanem, bo właśnie przejrzałem, co oferuje i wygląda to zachęcająco. Chociaż chyba najbardziej chciałbym mieć na półce Dragon Balla SD, który prezentuje się świetnie :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz paź 02, 2016 2:59 pm

Okładki nowego wydania 20th century boys uzbierane z twittera autora:
[spoiler]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[/spoiler]
Siła tych okładek polega na lakierze wybranym/czymś w tym stylu, a jak wiadomo Hanami unika wszelkich takich rzeczy, więc polskie wydanie będzie pewnie gorzej wyglądać.
W sumie on ma już 9 tomów wydrukowanych, więc nie wiem o co chodzi. Albo to próbne wydruki, albo Hanami ma lipne info...
Obrazek

Death Grip
Status: Offline

Post autor: Death Grip » ndz paź 02, 2016 3:37 pm

BB pisze:Wie ktos moze co ile wychodza tomy(2w1) Chlopcow w Japonii?
Co miesiąc :-k http://www.cdjapan.co.jp/searches?term. ... te+Edition
Tak jak Meliona napisała, w japonii wyszło już 9 tomów, serio nie wiem, skąd oni wytrzasnęli te dwa tomy...

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » ndz paź 02, 2016 3:44 pm

Wróciłem już z MFKiG, ponieważ nie tylko mangą człowiek żyje :P . Niestety nie dałem rady być na całym panelu Grisznaka, bo jak powszechnie wiadomo siła grawitacji jest większa w dwóch miejscach: polu karnym i łóżku.
Wszedłem na ostatnie ok. 45 min. i miło się tego słuchało, a był to przekrój wszystkich wydawnictw, które kiedykolwiek wydały jakąkolwiek mangę.

Później była konferencja tłumaczy i przednio się bawiłem. Pełno żartów, śmiechów i anegdot, we wszystkim przodował Pan Dybała wraz z Panem Bolałkiem a dotrzymać im kroku próbował drugi tłumacz JPF-u Pan Żmijewski. Ogólnie warto było się przejść i mam nadzieję, że ktoś to nagrał, bo sam chętnie bym tego jeszcze raz posłuchał.
Nie będę jednak pisał co dokładnie się działo, bo to nie ma sensu, wyszłoby by coś jak tłumaczenie żartu, czyli słabo. Warte uwagi jest jednak to, że przedstawicielka Waneko powiedziała, że otrzyma teraz do tłumaczenia nowy tytuł, który zapowiedzą 15 października i bardzo się cieszy z tego powodu oraz nie może już się doczekać.

Poza tym znalazłem chwilę, aby przejść się na stoisko JPF-u i zapytać Endriu o parę rzeczy. Trochę się denerwowałem, ale mam nadzieję, że nie walnąłem, żadnej gafy, jeśli tak to przepraszam :oops: .
Przechodząc to sedna sprawy, pytałem jak tam ma się Wzgórze i niestety, ale to co było raczej wiadome, słabo się sprzedaje i nie ma szans na żaden dłuższy josei, maks to 3-4 tomy lub coś się trafi w MM. Blame w twardej oprawie cieszy się dużą popularnością, a ten w miękkiej również ładnie im schodzi.
Miło mi się rozmawiało i obiecuję, że jak będę mieć coś więcej pieniędzy to w przyszłości zdecyduję się na zakup Wzgórza Apolla.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz paź 02, 2016 7:43 pm

Wróciłem już z MFKiG, ponieważ nie tylko mangą człowiek żyje :P . Niestety nie dałem rady być na całym panelu Grisznaka, bo jak powszechnie wiadomo siła grawitacji jest większa w dwóch miejscach: polu karnym i łóżku.
Wszedłem na ostatnie ok. 45 min. i miło się tego słuchało, a był to przekrój wszystkich wydawnictw, które kiedykolwiek wydały jakąkolwiek mangę.
Szkoda, bo ominęła cię ta ciekawsza, moim zdaniem, część, gdzie mówiliśmy o tym, co się zmieniło przez te wszystkie lata. Druga połowa, poświęcona kwestii wydawnictw, okazała się za krótka czasowo - mogłem wziąć 2 i pół godziny, to by wystarczyło, aby dobrze omówić wszystkie sprawy związane z wydawcami.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » ndz paź 02, 2016 10:53 pm

Fani pisze:Warte uwagi jest jednak to, że przedstawicielka Waneko powiedziała, że otrzyma teraz do tłumaczenia nowy tytuł, który zapowiedzą 15 października i bardzo się cieszy z tego powodu oraz nie może już się doczekać.

Pierwsze co mi przyszło na myśl to Bungo Stray Dogs. 11 tomów, zaraz drugi sezon anime, lubi ten tytuł. O ile to w ogóle będzie seria.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn paź 03, 2016 8:20 am

Szkoda, że przez ślub i wesele siostry nie mogłam być na festiwalu. Bo z chęcia bym posłuchała Grinszaka, panel wydawców, tłumaczy i pare innych rzeczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » pn paź 03, 2016 11:45 am

SallyCzarownica pisze:
Fani pisze:Warte uwagi jest jednak to, że przedstawicielka Waneko powiedziała, że otrzyma teraz do tłumaczenia nowy tytuł, który zapowiedzą 15 października i bardzo się cieszy z tego powodu oraz nie może już się doczekać.

Pierwsze co mi przyszło na myśl to Bungo Stray Dogs. 11 tomów, zaraz drugi sezon anime, lubi ten tytuł. O ile to w ogóle będzie seria.
To nie jedyna manga, którą lubię :wink: .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość