26 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Zapowiedzi, recenzje, sprawozdania - czyli wszystko nt. konwentów m&a.
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr wrz 28, 2016 3:52 pm

Niet :) Kuras lubi gadać i dobrze mu to wychodzi.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Paweł Dybała
Status: Offline

Post autor: Paweł Dybała » śr wrz 28, 2016 7:24 pm

Fani pisze:Ja będę :) . Jednak nie jestem pewien czy tylko pierwszego dnia czy także drugiego. Szkoda, że rozbili konferencje tłumaczy i wydawnictw na dwa dni. Nie wiem czy w niedzielę będzie mi się chciało jechać na panel tłumaczy, choć przyznam, że jak dowiedziałem się o obecności przedstawicielki Dango to wzbudziła się moja ciekawość.
Ej, niech się chce, mi się chce jechać na tę chwilę (od soboty wieczora dopiero) : D
A tak w ogóle to szykuje się fajna konferencja, w takim składzie jeszcze nie gadaliśmy. Także tego, przyjdźcie.

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » śr wrz 28, 2016 8:02 pm

Ja będę od piątku wieczór zwiedzać Łódź, więc jak ktoś chce coś polecić (szczególnie z dobrym jedzeniem) to będę wdzięczna.
Paweł Dybała pisze:
Fani pisze:Ja będę :) . Jednak nie jestem pewien czy tylko pierwszego dnia czy także drugiego. Szkoda, że rozbili konferencje tłumaczy i wydawnictw na dwa dni. Nie wiem czy w niedzielę będzie mi się chciało jechać na panel tłumaczy, choć przyznam, że jak dowiedziałem się o obecności przedstawicielki Dango to wzbudziła się moja ciekawość.
Ej, niech się chce, mi się chce jechać na tę chwilę (od soboty wieczora dopiero) : D
A tak w ogóle to szykuje się fajna konferencja, w takim składzie jeszcze nie gadaliśmy. Także tego, przyjdźcie.
No popieram ^. Mam nadzieję, że będzie fajnie, bo różnorodnie będzie na pewno.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » śr wrz 28, 2016 8:10 pm

A jakby się jeszcze jaki filmik z niej znalazł potem, to byłoby wyśmienicie :D

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Post autor: Ramsey Ka » śr wrz 28, 2016 9:39 pm

Nagrania jak co roku zapewne udostępni Półka z kulturą.
Obrazek

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Post autor: Joraga » czw wrz 29, 2016 10:25 am

Kibiusz pisze:Ja będę od piątku wieczór zwiedzać Łódź, więc jak ktoś chce coś polecić (szczególnie z dobrym jedzeniem) to będę wdzięczna.
Z racji że zwiedzając na pewno przejdziesz po piotrkowskiej, polece miejsce blisko tej lokalizacji.

- Jak uwielbiasz naleśniki to polecam Manekina przy piotrkowskiej ( 6 Sierpnia 1 Woonerf, na wysokości piotrkowskiej ~70 ), ale tam zawsze są kolejki na wejście więc można nawet i z pół godzinki godzine czekać.

- Off Piotrkowska ( Piotrkowska 138/140 ) ma dużo lokali z jedzeniem z różnych kuchni (indyjska, azjatycka, amerykańska itd.)
- Manufaktura
- Jeśli byłaś/jadłaś krakowskie zapiekanki na kazimierzu to takie same/lepsze będą na Piotrkowskiej 52, lub Piotrkowskiej 90
The one who speaks with trees.

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » czw wrz 29, 2016 1:42 pm

Kibiusz pisze:Ja będę od piątku wieczór zwiedzać Łódź, więc jak ktoś chce coś polecić (szczególnie z dobrym jedzeniem) to będę wdzięczna.
SoloPizza w Manufakturze jest niesamowita jeśli chodzi o Pizze, a PastaGO (Kościuszki 32) jeśli chozi o Makarony. Coś Dobrego (też Manu) też ma dobre jedzenie jeśli ma się ochotę na coś innego. Zapiekarnia (Piotrkowska ~50) robi najlepsze zapiekanki.
[w każdej trochę czeka się na zamówienia]

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » czw wrz 29, 2016 1:44 pm

Dziękuję za polecenia Joraga i Likorys mam 3 dni, więc chętnie przejdę w kilka z poleconych miejsc ^^.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw wrz 29, 2016 9:48 pm

Ja z kolei w niedzielę robię panel o dwudziestoleciu naszego rynku. Będzie wesoło, bo równo 10 lat temu na Pierniconie 2 robiłem panel na 10-lecie. Jak ten czas zleciał...
Za to w sobotę zapraszam na pogadankę o Junjim Ito.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw wrz 29, 2016 10:05 pm

GrisznakIW pisze:Ja z kolei w niedzielę robię panel o dwudziestoleciu naszego rynku. Będzie wesoło, bo równo 10 lat temu na Pierniconie 2 robiłem panel na 10-lecie. Jak ten czas zleciał...
Za to w sobotę zapraszam na pogadankę o Junjim Ito.
Chętnie bym obejrzał ten panel o 10-leciu, jest nikła szansa, że nagrasz go?

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw wrz 29, 2016 11:00 pm

Nie ma niestety takiej opcji.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » sob paź 01, 2016 8:04 pm

Krótka notka z panelu wydawnictw z MFKiG

Hanami
Mają w planach wydać "Chłopców" w takim samym formacie co Monster i również 2w1. Jednak dopiero w taki sposób wyszły 2 tomy w Japonii, więc w Polsce też rzadko by się ukazywali.

Waneko
W zasadzie nic nowego, albo mi coś umknęło albo zapomniałem.

JG
Janek podał polskie tytuły dla yuri i szopa, ale niestety nie spamiętałem. Mają zamiar stworzyć cykl wydawniczy dla starszego czytelnika i wydawać: kryminały, nadprzyrodzone czy horrory. Taki sam cykl również z yaoi. Spytany o LN HDxD odpowiedział, że na razie są na etapie sprawdzania czy LN w ogóle się przyjmie, ale nie wyklucza. Kolejny tomik OPM ma się ukazać w styczniu. Licencję do Księcia Piekieł mają wykupione do 13 tomu.
Jeżeli chodzi o komiksy to muszą to wszystko ogarnąć, bo współpraca z pośrednikami nie układa się bajkowo, ale Samuraj Jack chyba powinien wyjść jeszcze w tym roku.

Dango
W sumie niewiele Pani mówiła, ale niedługo mają ogłosić nową mangę na marzec, ponieważ na dniach otrzymali zielone światło. Poza tym rozglądają się i będą składać propozycję na mangi shounen i seinen (chyba jednotomówki).

JPF
Endriu powiedział, że mają na oku Mob Psycho 100 i chcieliby to wydać, ale mają zapchany plan i jeszcze wiele może się zmienić. Wielce prawdopodobnie wydadzą Dragon Ball Super, czekają tylko na więcej tomików, gdyż nie chcą wydawać mangi raz na ruski rok. Oczywiście musiało się pojawić pytanie o JOJO i Endriu niczemu nie zaprzeczał i stwierdził, że nie wie skąd się biorą plotki o kosmicznych sumach za licencje i w wydawnictwie kalkulowali sobie, że to wydanie w twardej oprawie kosztowałoby około 60 zł.
Był także poruszony temat Czarodziejek i nie wszystko wyłapałem, ale największym problemem jest ten druk w 5 kolorach, gdyż strona japońska życzy sobie, aby wysyłać im fizycznie te wydruki i przy ewentualnych poprawkach cena tomiku mogłaby skoczyć co najmniej dwukrotnie.
W planach są dalsze spin-offy Tytanów i novelki z tego uniwersum, Endiu wspominał coś o LN Shingeki no Kyojin - Lost Girls, także dalsze części Naruto LN będą się ukazywać w swoim tempie. Jeżeli chodzi o odrębne serie LN nie mają tego w planach.

Jeśli się w czymś pomyliłem, przekręciłem lub o czymś nie napisałem to przepraszam, niech mnie ktoś poprawi.
Przepraszam za jakość, nie potrafię pisać.

Btw. będę jeszcze jutro na pewno na panelu tłumaczy i może na tym Grisznaka.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Post autor: Ramsey Ka » sob paź 01, 2016 10:40 pm

Fani, dzięki za podsumowanie panelu. Ciekawe co ile wychodzą te tomy 20thCB w Japonii. Może Hanami przeplatałoby 2 serie Urasawy (sami pisali o takiej możliwosci) chociaż to by było zbyt piękne. Pytanie o JoJo widze dotarło, tym bardziej cieszy mnie odpowiedź. Sporo się działo, czekam na nagranie audio :)
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » sob paź 01, 2016 11:26 pm

Fani pisze:Przepraszam za jakość, nie potrafię pisać.
Nie ma za co. Przecież to żadna epopeja miała być, tylko krótkie podsumowanie, takie luźne. Ja również bardzo dziękuje Fani.
Bardzo cieszy informacja o planowanym wydaniu 20thCB przez Hanami. A opcja:
Ramsey Ka pisze:Hanami przeplatałoby 2 serie Urasawy
byłaby w ogóle epicka ^^. Ale nie jest źle. Zaciekawiła mnie wspomniana przez Ciebie chęć stworzenia cyklu wydawniczego dla starszego czytelnika u JG. Zobaczymy co to z tego będzie. Jednotomówki shounen i seinen od Dango - też mogłoby być nieźle. A u JPFu, to w ogóle dużo tytułów widnieje w Twojej relacji. :D Widzę, że się działo!
Fani, raz jeszcze dzięki. :)

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » sob paź 01, 2016 11:33 pm

KubciO pisze: Zaciekawiła mnie wspomniana przez Ciebie chęć stworzenia cyklu wydawniczego dla starszego czytelnika u JG
Polecam się nie napalać bo pierwsze deklaracje o rozpoczęciu cyklu serii dla starszych odbiorców, można było usłyszeć już tak z .. 3 lata temu jak nie dawniej na Pyrkonie :).

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » ndz paź 02, 2016 12:02 am

gg gonia pisze:
KubciO pisze: Zaciekawiła mnie wspomniana przez Ciebie chęć stworzenia cyklu wydawniczego dla starszego czytelnika u JG
Polecam się nie napalać bo pierwsze deklaracje o rozpoczęciu cyklu serii dla starszych odbiorców, można było usłyszeć już tak z .. 3 lata temu jak nie dawniej na Pyrkonie :).
Ale wtedy nazywali to... "kolekcja nostalgii" :P Zobaczymy co tym razem z tego wyjdzie.

Najbardziej smuci mnie, że JPF chce wydawać DB Super, zamiast colora albo kanzenbana :( #niepocieszona To już Jaco by wydali, a nie...
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » ndz paź 02, 2016 12:38 am

Fani, dzięki za streszczenie :)
Fani pisze:Mają zamiar stworzyć cykl wydawniczy dla starszego czytelnika i wydawać: kryminały, nadprzyrodzone czy horrory. Taki sam cykl również z yaoi.

Jak to się uda, to będzie super. Znaczy, jak ten cykl yaoi się uda :oops:
Fani pisze:W sumie niewiele Pani mówiła, ale niedługo mają ogłosić nową mangę na marzec, ponieważ na dniach otrzymali zielone światło.

To pewnie będzie kontynuacja Słońca. Ostatnio w komentarzach napisali, że manga powinna wyjść w marcu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » ndz paź 02, 2016 12:39 am

Fani pisze:JG
(...) Mają zamiar stworzyć cykl wydawniczy dla starszego czytelnika i (...) Taki sam cykl również z yaoi.
Ten pierwszy brzmi ciekawie, zobaczymy co z tego wyniknie, ale jeżeli będą do mnie tak trafiać jak z Lovecraftem i Sherlockiem to jednak się zawiodę. Od drogiego cyklu będę się trzymał jak najdalej :P
Fani pisze:Wielce prawdopodobnie wydadzą Dragon Ball Super
To dobra wiadomość dla mnie. Jak się uda to będę na bank kupował :)
Fani pisze:Oczywiście musiało się pojawić pytanie o JOJO i Endriu niczemu nie zaprzeczał i stwierdził, że nie wie skąd się biorą plotki o kosmicznych sumach za licencje i w wydawnictwie kalkulowali sobie, że to wydanie w twardej oprawie kosztowałoby około 60 zł.
Twardookładkowe to wydanie zbiorcze, co nie. Ile to ma tomów :?

Wielkie dzięki za podsumowanie :D

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » ndz paź 02, 2016 12:44 am

Dragon Ball Super? No to super! =D>

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » ndz paź 02, 2016 12:57 am

SallyCzarownica pisze:
Fani pisze:W sumie niewiele Pani mówiła, ale niedługo mają ogłosić nową mangę na marzec, ponieważ na dniach otrzymali zielone światło.

To pewnie będzie kontynuacja Słońca. Ostatnio w komentarzach napisali, że manga powinna wyjść w marcu.
Nie, to nie będzie to. O kontynuacje dopiero mają zamiar wystąpić.
KubciO pisze: A u JPFu, to w ogóle dużo tytułów widnieje w Twojej relacji. :D
Po prostu Endriu dostawał najwięcej pytań :P.

Dziękuję za komentarze i polecam się na przyszłość :) .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości