FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Tokyo Ghoul: Hibi [light novel] - temat ogólny
Autor Wiadomość
Itachi Uchiha 
nołlife
Szojkowiec

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pią 27 Maj, 2016   

Pojawiły się już przykładowe strony z tomiku :P
http://waneko.skynetdc.pl...yoGhoulHibi.swf

Waneko, kocham was za Soumę i Magi ♥
Moje komentarze na temat anime/mang są
moją prywatną opinią - każdy ma swój indywidualny gust

Łukasz.T 
Wtajemniczony

Wysłany: Śro 01 Cze, 2016   

Dodawane pocztówki. Są po prostu świetne, a miałem poczekać z kupowaniem LN..

Cavaliere
Weteran

Chciałam zakupić, ale sie wahałam... a teraz jest juz za późno ;v;
Pocztówki sa superrr! <3

Do kiedy można zamawiać by dorwać pocztówkę?

kuras 
Weteran

Kto pierwszy ten lepszy. Nakład jest ograniczony ;)
Chwilowo sklep nie działa, jutro mam nadzieje postawie go na nogi bo się straszne rzeczy zadziały.

mysz 
Wtajemniczony
Ufolog

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Mam już swój tomik i jestem bardzo zaskoczona, bo jakoś nie zajarzyłam, że będzie mniejszy format niż w Zerowej Marii, ale w sumie prezentuje się bardzo ładnie, obwoluta też jakaś lepsza. Z tego, co zwróciłam uwagę, to raczej mało tekstu i rysunki nie na całą stronę. Ciekawe. Podobają mi się małe obrazki przy numerach stron.

Łukasz.T 
Wtajemniczony

Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Właśnie skończyłem czytać swój tomik i najbardziej spodobały mi się historyjki, ''Bentou'', ''Zdjęcie'' i ''Zakładka'' :) Rozkładana ilustracja była bardzo fajna jak dla mnie :P Nie mogę się doczekać kolejnych tomików :mrgreen: Szkoda ze nie dostałem zakładki z TG LN.

Ishy 
Adept
człowiek beton

Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

Dzisiaj przeczytałam całość i powiem, że nie była to lektura najwyższych lotów, ale przyjemnie się ja czytało. Wolałabym te scenki zobaczyć na kartach mangi aniżeli książki. Zobaczymy jak dalej będzie, kupie kolejne. No i jakość wydania pierwsza klasa. Matowe obwoluty są supi.

sanattia 

Wysłany: Wto 28 Cze, 2016   

powiem tak: bo przykładowym rozdziale myślałam że będzie gorzej. ale czytało się nawet miło, czasem odczułam zgrzyty (były to głównie kwestie językowe; zastosowane zwroty i hmm... takie błędy początkującego pisarza :D nie wiem czy to wina tłumaczenia, czy autora bo nie znam orginału) ale nie płakałam szczególnie, więc nie jest tak źle. fabularnie wiedziałam czego sie spodziewać, bo czytałam już streszczenia/tłumaczenia tych rozdziałów online (kiedyś nie śniło mi sie że ktokolwiek to wyda). moje ulubione opowiadania to "Zakładka" "Przyjazd do tokio" i "Zdjęcie". Na te przede wszystkim nie mogłam sie doczekać, i nie zawiodłam się :D

Clair 
arbuz z piekła rodem

Wysłany: Pią 01 Lip, 2016   

Trochę zirytowały mnie te wszystkie sierotki i drzewka (jestem zadziwiona, że zdrobnienie przeszło Kanekiemu przez usta skoro jest studentem literatury xd), a wybór czcionki na okładce woła o pomstę do nieba, ale poza tym czuję się mile zaskoczona. Z kolei pocztówka jest naprawdę bardzo ładna *w* Teraz tylko pytanie kiedy Waneko zamierza wydać kolejne nowele :D

pico
Adept

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2016   

Wczoraj w końcu skończyłam czytać LN. I mam dosyć mieszane uczucia. Z jednej strony mi się podobało bo historie są generalnie spoko (najbardziej podobał mi się rozdział "Przyjazd do Tokio"), ale z drugiej czasami czułam się jakbym czytała twórczość kogoś kto ledwo zaczął pisać. Niektóre informacje były podawane po kilka razy, jakby autor koniecznie musiał się upewnić, że czytelnik przyswoi tę informację, a innych rzeczy trzeba się było domyślać. No i do tego dobór niektórych słów mnie powalał (np. ta "sierotka"), i czasem miałam wrażenie, że są użyte wszystkie możliwe określenia danej osoby byleby tylko przypadkiem dwa razy pod rząd nie użyć jej imienia. Nie wiem czy te zgrzyty językowe to wina samego autora czy już tłumacza, no ale trochę mi to zgrzytało.

Jakbym miała podsumować, to powiedziałabym, że można przeczytać, bo historie są fajnym dodatkiem do mangi, ale też szału nie robi.

Kakaladze 
Weteran
Uwielbiam Słodycz :D

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2016   

Cytat:
Niektóre informacje były podawane po kilka razy, jakby autor koniecznie musiał się upewnić, że czytelnik przyswoi tę informację,

Myślę ze to przez to ze rozdziały LN tez pojawiają sie czasami w magazynach, jakby z tej strony na to spojrzeć to ma to jakis sens. Nie wiem czy TG był tak publikowany.
Brak mi słodyczy na polskim rynku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Odpowiedz do tematu