Mangarden

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw wrz 01, 2016 9:47 am

Alexandrus888 pisze:Oby przy trzecim tomie takich jaj nie było :<
Niestety tak będzie z każdym tomem, najpierw miękka a potem twarda za 2-3 tyg + wysyłka. :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » czw wrz 01, 2016 12:15 pm

Ale może jakoś doświadczenia z tym tomem pozwolą im to sprawniej zorganizować. Fajnie by było gdyby tomiki najpierw dotarły do pre-orderowców, a dopiero później do księgarni, albo chociaż z opóźnieniem nie większym niż 2 dni :<

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » czw wrz 01, 2016 6:38 pm

Endriu_jpf, jest szansa na inne tytuły w twardej oprawie czy po Blame! macie dosyć?
Dostałem dzisiaj email od firmy kurierskiej, że paczka w drodze więc jutro wreszcie dostanę swojego Blame! :D

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » czw wrz 01, 2016 8:43 pm

VicodinX, mam dość, a jestem na urlopie...

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » czw wrz 01, 2016 9:50 pm

Endriu_jpf pisze:mam dość, a jestem na urlopie...
Nie łam się. Jeszcze tylko 4 tomy i po kłopocie :P

Awatar użytkownika
FireTheft
Adept
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 11, 2011 9:24 pm
Status: Offline

Post autor: FireTheft » pt wrz 02, 2016 5:54 pm

Jacy to są ściemniacze, gdyby nie to że tylko u nich można dostac Blame w hc, to już bym tam więcej nic nie zamówił. Od tygodnia zamówienie na koncie w sklepie ma status "wysłane", a dopiero dziś o 16:52 dostałem maila z potwierdzeniem nadania.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pt wrz 02, 2016 5:58 pm

FireTheft, mówił o tym Edriu w tym temacie:
specyfika systemu jest taka, że pre-ordery generują nalepki adresowe na raz i automatycznie zmienia się status - nie jesteśmy jednak ich fizycznie spakować i wysłać w jednym momencie przy dobrym zabezpieczeniu i takiej ilości paczek.
Obrazek

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » sob wrz 03, 2016 10:54 am

Jezu, ludzie, dajcie im spokój...
Mi też nie podoba się sytuacja, że najpierw są wysyłane miękkie, miesiąc później twarde, ale JPF wyjaśnił, z czego to wynika i że tego nie przeskoczą. Dodatkowo opóźnili wysyłkę do sklepów.
Jeśli ktoś ma lepszy pomysł, niż ich rozwiązanie, który nie będzie generował kosztów (przetrzymywanie na magazynie też kosztuje), po piszcie, założę się, że chętnie skorzystają, jak będzie naprawdę genialny...

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Online

Post autor: Kibiusz » sob wrz 03, 2016 11:20 am

W sumie takie trzymanie miękkiej też generuje koszty magazywnowania. Nie lepiej zamienić kolejność i pierwsze wydrukować twardą (nie znam liczb, ale zakładam, że jest jej mniej niż miękkiej), ew zapakować, a później miękką?

Ale też ciężko coś tu mówić jak się nie zna całej sytuacji. Niemniej logistycznie to trochę średnio wygląda. Samo czekanie mi nie przeszkadza, ale różne traktowanie przedpłat - już trochę tak. Jednak chcąc mieć kolekcję w twardej nie mam większego wyboru jak grzecznie czekać ^^.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » sob wrz 03, 2016 11:56 am

Ale miękka i twarda nie drukują się oddzielnie. Jedyna różnica, to taka, że po wydrukowaniu nakładu część idzie do zewnętrznej firmy, która w max 3 tygodnie oprawia to w twardą, a reszta nakładu na miejscu jest wklejana w miękką oprawę.

Nie można też puścić drukowania części nakładu przeznaczonego do twardej o e 3 tygodnie wcześniej, bo prace nad stronami trwają do ostatniej chwili. Po ich ukończeniu całość jest od razu kierowana do druku. JPF zapowiedział, że nie chce sztucznie opóźniać druku dla preorderowców miękkiej. Chociaż teraz, kiedy tom 3 jest przesunięty...

Awatar użytkownika
FireTheft
Adept
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 11, 2011 9:24 pm
Status: Offline

Post autor: FireTheft » sob wrz 03, 2016 1:43 pm

Arst pisze:Jezu, ludzie, dajcie im spokój...
Mi też nie podoba się sytuacja, że najpierw są wysyłane miękkie, miesiąc później twarde, ale JPF wyjaśnił, z czego to wynika i że tego nie przeskoczą. Dodatkowo opóźnili wysyłkę do sklepów.
Jeśli ktoś ma lepszy pomysł, niż ich rozwiązanie, który nie będzie generował kosztów (przetrzymywanie na magazynie też kosztuje), po piszcie, założę się, że chętnie skorzystają, jak będzie naprawdę genialny...
Mi tam lata co pierwsze jest wysylane. Jednak jak mam od tygodnia status zamówenia "wysłane", a paczka została wysłana wczoraj, to jest już robienie klienta w wała. Jak potrzebują tygodnia żeby nadać kilka paczek, to widocznie potrzebują zatrudnić więcej osób.
Oficjalny sklep wydawnictwa, a na ten moment nie wyróżnia się na tle konkurencji ani cenami, ani szybkością realizacji zamówień. Tak jak pisałem wcześniej, jedynie ekskluzywne tytułu będę u nich kupować, bo szkoda nerwów.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » sob wrz 03, 2016 2:20 pm

FireTheft pisze:Jak potrzebują tygodnia żeby nadać kilka paczek
*kilkaset. Tom pierwszy to było ~500 egzemplarzy, JPF podawał, że #2 cieszył się dużo większym zainteresowaniem. Do tego dochodzi też pakowanie innych, bieżących zamówień ze sklepu, tudzież pozostałe obowiązki pracowników. Jasne, można zrobić akcję i zatrudnić dodatkowe ręce do pracy, ale: oprócz tych 2-3 dni co 4 miechy przy wysyłce BLAME będą się nudzić i tylko generować koszty firmie, a zatrudniać ludzi tylko na ten czas też ciężko, bo rekrutacja kosztuje, bo trzeba zrobić szkolenie itd., itp.. Ogranicza też ich powierzchnia robocza (gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść), a nie będą zmieniać biura tylko na tę jedną okazję. Kurier też nie może wrzucić na pakę samochodu nieskończonej ilości paczek.
Taka wysyłka to naprawdę wielkie wyzwanie logistyczne i jakby ma JPF nie wrzucać to i tak w ostatecznym rozrachunku trzeba im oddać wielkie brawa =D>

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » sob wrz 03, 2016 2:25 pm

FireTheft, Polecam nauczyć się być trochę wyrozumiałym. Sytuacja była wyjaśniona, raczej rozumiesz czemu zostało wysłane to do ciebie później rzeczywiście. Czy byłaby to dla ciebie wielka różnica jakbyś status "wysłane" dostał te nie wiem 5 dni później? Serio jest o co tutaj tak się spinać? Ja rozumiem jak JPF by siedział cicho, ale szybko wyjaśnili sytuację boże.
Obrazek

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Post autor: majo » sob wrz 03, 2016 3:22 pm

Do mnie tomiszcze Blame w końcu dotarło, ale pomimo, że była wybrana poczta to na siłę uszczęśliwienie kurierem wcale mnie nie zachwyciło. Dobrze, że sąsiedzi byli w domu. Najgorsze, że to kolejny raz z takim wątpliwym luksusem, więc gdyby nie to, że twarda obwoluta tylko w wydawnictwie to chętnie zamówiłabym gdzie indziej, w końcu nie zawsze ma się możliwość kogoś obarczyć czatowaniem na kuriera.

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » sob wrz 03, 2016 6:55 pm

majo pisze:w końcu nie zawsze ma się możliwość kogoś obarczyć czatowaniem na kuriera.
Można powiadomić kuriera, że nie będzie nikogo w domu i przywiezie paczkę kiedy indziej.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » sob wrz 03, 2016 7:21 pm

I tak określi kilkugodzinne widełki w których się pojawi (i niekoniecznie będzie się ich ściśle trzymał). Co prawda mi to tam lata, bo łatwo mi się wpasować, ale ktoś żyjący bardziej aktywnie poza miejscem zamieszkania może mieć problem.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » sob wrz 03, 2016 7:48 pm

Alexandrus888 pisze:I tak określi kilkugodzinne widełki w których się pojawi (i niekoniecznie będzie się ich ściśle trzymał)
Dokładnie. Tak niestety jest. Jedna z firm kurierskich, zawsze w dniu dostarczenia przesyłki, informuje mnie smsem, że ich pracownik zjawi się między 11, a 15. I co? Nigdy nie trafił..Niejednokrotnie zdarzyło się, że kurier pukał do mych drzwi ok godziny 20. Ale grunt, że przed końcem dnia. :lol:

Awatar użytkownika
FireTheft
Adept
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 11, 2011 9:24 pm
Status: Offline

Post autor: FireTheft » ndz wrz 04, 2016 1:08 pm

Kakaladze pisze:FireTheft, Polecam nauczyć się być trochę wyrozumiałym. Sytuacja była wyjaśniona, raczej rozumiesz czemu zostało wysłane to do ciebie później rzeczywiście. Czy byłaby to dla ciebie wielka różnica jakbyś status "wysłane" dostał te nie wiem 5 dni później? Serio jest o co tutaj tak się spinać? Ja rozumiem jak JPF by siedział cicho, ale szybko wyjaśnili sytuację boże.
Myślę że to nie jest temat do wystawiania laurek, jak nie jestem zadowolony z jakości usług, to mogę się wypowiedzieć.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » wt wrz 06, 2016 2:34 pm

Ale mnie sklep pozytywnie zaskoczył xD Zawsze do zamówienia powyżej pewnej kwoty były dodawane zakładki, względnie jakaś przypinka. Ja otwieram paczkę a tam tomik którego nie zamawiałem! W pierwszej chwili myślałem, że się pomylili z zamówieniem. Ktoś też już tak miał? C:

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt wrz 06, 2016 3:17 pm

Pewnie przez pomyłkę go tam dali :P Co to za tomik?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości