QQ Sweeper #3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3782
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

QQ Sweeper #3

Post autor: Itachi Uchiha » wt lip 12, 2016 4:07 pm

Obrazek
Premiera trzeciego, ostatniego tomu zaplanowana jest na 6 sierpnia 2016.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob sie 20, 2016 12:24 pm

Najgorszy tom, który potwornie mnie zirytował.
Brak lub bardzo mało elementów komediowych. Zachowanie osób w klasie, zwłaszcza te dziewczyny, masakra normalnie.

[spoiler]Jak to tak puścili tego złego, a mogli go chociaż z dachu zrzucić, no dobra by być mniej brutalnym to ze schodów. Ale nie niech se idzie...[/spoiler]

Nie podoba mi się zabieg rozdzielnia jednej historii na dwa różne tytułu. Bo ten kończy się po prostu nijako.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr sie 24, 2016 9:45 pm

Też już skończyłam czytać "Sweepera". Ta seria to taka mała sinusoida - pierwszy tom rozczarowuje, drugi jest w sumie ciekawy i intrygujący, trzeci natomiast rozczarowuje jeszcze bardziej niż pierwszy. Po całkiem fajnym drugim tomie spodziewałam się jakiejś udanej konkluzji. Nic z tego. Trójka jest potwornie przegadana (mam wrażenie, że bohaterowie więcej gadają niż robią), nudna i męcząca.
Reviolli pisze:Nie podoba mi się zabieg rozdzielnia jednej historii na dwa różne tytułu. Bo ten kończy się po prostu nijako.
Zgadzam się. Nie rozumiem, po co rozbijać mangę na dwie "podserie". W ten sposób zakończenie zrobione jest w pośpiechu i byle jak. Okej, taki zabieg niejako wymusza sięgnięcie po kontynuację ale robi to kosztem pierwszej serii, zwyczajnie ją psując.

Mangę kupowałam dla biblioteki. Tomików pozbywałam się bez żalu. Czytałam je tylko żeby wiedzieć, na co wydaję pieniądze. Pewnie jak wyjdzie "Queen's Quality" to też kupię, przeczytam i oddam. Ale nie odczuwam potrzeby posiadania tych serii na własnej półce.

Najwidoczniej mangi pani Motomi nie są dla mnie. Jedynie artbook kupiłabym bez wahania bo autorka tworzy ładne grafiki i rysuje fajnych facetów :D.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » czw sie 25, 2016 4:36 pm

Dwa pierwsze tomy bardziej mi się podobały. Ten jak dla mnie zabiła decyzja autorki o podziale serii na dwie przez co QQ Swepper w ogólnym rozrachunku na tym starci. Końcówka jest chaotyczna i przyśpieszona bo autorka chce upchnąć jak najwięcej wątków które będzie kontynuować w Queen's Quality oraz zamknąć część już zaczętych.
Chciałbym, żeby Waneko wydało u nas Quality (zwłaszcza, że autorka na końcu zachęca do zapoznania się z kontynuacją, i tu taki zonk bo ona u nas [jeszcze?] nie wyszła).
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2691
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt wrz 16, 2016 10:39 am

A mi z kolei chyba trzeci tom najbardziej się podobał. Jest taki... konkretny? Z jedynką się trochę męczyłam bo było takie wprowadzenie, tłumaczenie o co chodzi i trzeba było czasu bym "wgryzła" się w historię. Dwójkę długo czytałam bo jeden wątek mnie strasznie nużył.
Co nie zmienia faktu, że końcówka rzeczywiście zrushowana, a potraktowanie i puszenie wolno antagonisty... ech. =_=

Jak zwykle dodam swoje uwagi/wyłapane błędy
Jakiś krzaczek chyba w tym kadrze się ostał. Kadr ten występuje też na końcu rozdziału i tego "czegoś" już na nim nie ma, bo tekst jest inaczej rozmieszczony.
Obrazek
Obrazek

"Mamy środek dnia" - nie wiem czy to miał być taki zabieg humorystyczny, ale ta scena chyba nie dzieje się w środku dnia tylko wieczorem bądź w nocy ._.
Fumi kiedy szykuje się do snu dostaje telefon od Kaori. Fumi po tym wybiega w koszuli nocnej. Następnie Q ją łapie i mówi, że muszą wrócić by się przygotować do poszukiwań. Podczas lektury nie wydawało mi się, by czekali całą noc, by wznowić poszukiwania na następny dzień. W każdym razie nie wiem jak brzmi oryginał, ale angielskie pirackie skany tłumaczą to jako "her eyes rolled back again".
Obrazek

EDIT
A, i zapomniałam wcześniej wypisać:
Strona 19
"Patrząc na mrok, samemu łatwo się w nim zatracić"
Zmieniłabym NA mrok -> W mrok

Strona 155
cieżki ->ciężki

Mam coś jeszcze nabazgrane w notatkach, ale nie mogę się rozczytać i nie wiem o co mi chodziło xD

Manga to taki średniaczek, ale kontynuację bym kupiła. Tylko żeby zbyt długa nie była...
Obrazek

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » pn wrz 19, 2016 12:22 pm

W końcu przeczytałam. Nie jest to jakiś wspaniały tytuł, ale miło spędziłam czas. Mało było tu humoru znanego z Dengeki Daisy, tam często się śmiałam z tych boskich chibi rysunków postaci. Bardzo podoba mi się okładka drugiego tomu, jest taka w stylu Hari Pota. Mam nadzieję, że Waneko wyda kontynuację, bo zwyczajnie "zakończenie" jest urwane. Nie podoba mi się coś takiego, bo czuję się jakbym przeczytała tylko jakiś prolog do historii. W trakcie czytania trzeciego tomu denerwowałam się, że zostało tak mało stron a praktycznie nic nie zostało rozwiązane. Proszę Waneko o Queen's Quality!

ODPOWIEDZ

Wróć do „"QQ Sweeper"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości