Horimiya # 7

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Horimiya # 7

Post autor: Angu » wt sie 16, 2016 3:03 pm

Obrazek
Pojawia się kolejny chłopak. Kim stanie się dla Hori i Miyamury? Tego dowiecie się już wkrótce, bo 15 września.
A ja czekam na paczkę z 6 tomem jeszcze :<
Meh, nie podoba mi się ta zieleń.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt sie 16, 2016 4:19 pm

Angu pisze:Meh, nie podoba mi się ta zieleń.
Mi też nie.

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » wt sie 16, 2016 8:28 pm

A mnie się podoba C: Ino same postacie na oładce jakoś tak dziwnie narysowane, nie porywają mnie jakoś.
Ale no, czekam cierpliwie na tomik <3
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt sie 16, 2016 10:03 pm

I ta konsternacja, gdy nie pamiętasz czy kupiłaś 6 tom i odwiozłaś do domu czy jeszcze nie...

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt sie 16, 2016 10:57 pm

Fajnie tomy wyglądają na półce obok siebie. Fajne przełamanie tych moich wszystkich czerni i bieli :)
Ktoś wie ile to ma tomów? (nie chce mi się sprawdzać :P)

Awatar użytkownika
Vasto
Posty: 69
Rejestracja: sob cze 04, 2016 1:56 am
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Post autor: Vasto » wt sie 16, 2016 11:00 pm

9 i dalej wychodzi.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt sie 16, 2016 11:10 pm

A może były jakieś przesłanki od autora na ilu zamierza skończyć?

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt sie 16, 2016 11:14 pm

ociesek pisze:A może były jakieś przesłanki od autora na ilu zamierza skończyć?
Jakbym miała strzelać, to na podstawie tego, że oryginalna Horimiya ma 10 tomów + w tej wersji w 9 tomie chyba padły już jakieś konkretne wyznania i decyzje (coś mi się tak kojarzy) to bym stawiała, że na 10 się skończy. Oby.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » wt sie 16, 2016 11:30 pm

Angu pisze:
ociesek pisze:A może były jakieś przesłanki od autora na ilu zamierza skończyć?
Jakbym miała strzelać, to na podstawie tego, że oryginalna Horimiya ma 10 tomów + w tej wersji w 9 tomie chyba padły już jakieś konkretne wyznania i decyzje (coś mi się tak kojarzy) to bym stawiała, że na 10 się skończy. Oby.
Wszyscy stawiają na 10 :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » wt sie 16, 2016 11:36 pm

Horimiya ma cudowne okładki. Podobają mi się bardziej niż sama seria xDD
Dołączam się do nadziei, że seria skończy się na 10 tomach. Podobała mi się na początku, ponieważ lubię dwójkę głównych bohaterów, ale praktycznie wszystkie postacie poboczne mnie denerwują lub, w lepszym przypadku, są mi obojętne.
Ostatnio zmieniony śr sie 17, 2016 12:24 am przez DarkNighty, łącznie zmieniany 1 raz.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

pico
Status: Offline

Post autor: pico » śr sie 17, 2016 12:17 am

Nie czytałam oryginały, więc ciężko mi się do niego odnieść (w sensie na ile historia się pokrywa) ale mam dziwne wrażenie, że gdyby manga miała się skończyć na tomie 10, to historia mogłaby być trochę zbyt nagle zakończona. Oczywiście nie liczę, ze stanie się to tasiemcem, ale chyba 11 tom byłby dobry za zakończenie. Taką przynajmniej mam nadzieję.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Mormicc » śr sie 17, 2016 12:49 am

Mnie się ten kolorek za to podoba. Ogólnie podoba mi się kolorystyka okładek tego tytułu, no ale ja Horimyi nie zbieram więc to tam mniejsza :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
raywa
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 15, 2016 2:42 pm
Status: Offline

Post autor: raywa » ndz sie 21, 2016 8:12 pm

Kolor jak najbardziej mi sie podoba, uwielbiam każdy odcień zieleni, horimiye kiedyś czytałam na skanlacjach i była bardzo przyjemna nie kupuje jej tylko z braku hajsu w portfelu na stan obecny ale jak by sie skończyła to bym chętnie kupiła juz całość :)

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » wt wrz 20, 2016 9:58 pm

Właśnie przeczytałam tomik i na żywo obwoluta prezentuje się o wiele lepiej. Mam tylko pewne zastrzeżenia co do jej wydrukowania; kartki są chyba cieńsze, tak samo z sama obwolutą. Mam wrażenie, ze tomik mi się wygina w rękach i jest taki... Nie wiem, nie m swojej masy. Czegoś takiego w poprzednich tomach nie uświadczyłam.

Co do fabuły to strasznie mnie ten tomik wynudził. Może dlatego, że postacie mi się mylą, wszyscy są bardzo podobni i z zachowania i z wyglądu... Mam nadzieję, że następne będą lepsze.
Podczas czytania zdziwiła mnie za to jedna rzecz [spoiler]kiedy Hori chciała, aby Miyamura na nią krzyczał i był wkurzony, albo czasem zrobił jej kontrolowaną krzywdę. Nie mnie oceniać, ale dla mnie ten fetysz wydał się jakoś mega niesmaczny.[/spoiler]

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » wt wrz 20, 2016 10:41 pm

[spoiler]Ja jestem średnio przekonana co do jej fetyszu bo co innego dorośli ludzi którzy są wiele lat w związku a co innego licealiści którzy chodzą ze sobą parę miesięcy. Jestem totalnie ok ze wszystkimi fetyszami bo znam zbyt dużo ludzi z dziwnymi takowymi ale i tak wiek i doświadczenie robi swoje.[/spoiler]
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » śr wrz 21, 2016 7:09 am

[spoiler]Jeszcze polskiego tomiku nie czytałam, ale jak czytałam angielskie skany, to miałam wrażenie, że Hori była po prostu w pewien sposób zazdrosna o to, że Miyamura inaczej traktował swojego dawnego przyjaciela, i ogólnie, inaczej traktował swoich kolegów nią ją. Że przy nich był bardziej swobodny i taki bardziej "wyluzowany", że nie bał się im postawić i mówić wprost. I ona chciała, żeby ją tak samo traktował :D Nie wiem, takie moje odczucie :P

A jeśli chodzi o tempo i historie. Niestety, właśnie jakoś w granicach 5 - 6 tomu manga robi się nuda. Pojawiają się wprawdzie nowe postacie, pojawiają się jakieś ciekawsze wątki, ale teraz mamy już głównie życie licealistów i co jakiś czas jakieś krótkie przerywniki :) [/spoiler]
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Horimiya # 7

Post autor: Reviolli » pn paź 10, 2016 8:51 am

No cóż, akcja z początku i ten fetysz wcale mi się nie spodobały. Takie jakby na sile to było, a do tego jeszcze nie fajnie opisane.

Za to końcówka standardowo bardzo dobra. Co śmieszne te luźne historyjki z życia ekipy są bardzo rozbrajające.
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony czw sty 04, 2018 6:00 pm przez Reviolli, łącznie zmieniany 1 raz.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » pn paź 10, 2016 10:35 pm

A mnie się tam dziwactwa Hori spodobały, były zabawne :V
[spoiler]Zwłaszcza jak dawni "koledzy" Izumiego sklasyfikowali jego pozycje na świecie XD
Poza tym można to zrozumieć, jako że Hori od początku JEST sadystką. Nie widać ni słychać osoby, która by się jej postawiła, a tu nagle Miyamura z pazurami NA NIĄ. Dużo sadystów jest też po części maso :V Na szczęście u Hori kończy się to jedynie na krzyczeniu i szturchaniu, a dalej w samej mandze jest tego mniej.[/spoiler]
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

szogu3
Status: Offline

Horimiya # 7

Post autor: szogu3 » czw sty 04, 2018 2:41 pm


ODPOWIEDZ

Wróć do „"Horimiya"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości