Wydawnictwo Kotori - wątek ogólny

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr lip 20, 2016 11:47 pm

Tak sobie czysto o czymś wspomnę, uwaga ostrzegam nikogo to pewnie nie obchodzi :P.


Jak Kotori ogłosiło wydanie Overlorda to tak sobie jakoś to po prostu olałem, nie interesowało mnie to zbytnio i tylko dodałem sobie animu do obejrzenia, ostatnio podszedłem do niego totalnie bez żadnych nadziei i miło się zaskoczyłem bo to fajne, od jakiegoś czasu mam lekki hype i nie mogę się doczekać jak spróbuję powieści, ale to nie jest ważne dzisiaj sobie zacząłem przeglądać okładki i naprawdę wywarły na mnie one strasznie pozytywne wrażenie. W mangach i anime jestem przyzwyczajony do okładek w których postać występująca na niej gra główną rolę (jest na 1 planie) a reszta to tło, ta postać jest najważniejsza. W Overlordzie, nie licząc że okładki są mega klimatyczne, ładnie narysowane i trochę mroczne to w dodatku wyłamują się z tego schematu, nie mogę wyjść z podziwu jak już zakupię ową powieść to zdecydowanie będę to typował do najładniejszych okładek :).


[spoiler]Obrazek



Obrazek [/spoiler]

Wiem że okładki to nie jest coś bardzo ważnego, liczy się głównie treść, ale kurcze to wygląda cudnie. Mam duże oczekiwania, liczę że się nie zawiodę (nakręciłem się ostatnio strasznie).


Musiałem sie wygadać a Overlord nie ma jeszcze tematu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » śr lip 20, 2016 11:53 pm

Ja sam nie mogę się doczekać LN. Widziałem tylko anime, które spodobało mi się, a LN pewnie jest dużo lepsza. Mam nadzieje, że doczekam się okładki z moją najbardziej ulubioną postacią, Shalltear :twisted: Mi najbardziej podoba się ta okładka[spoiler]Obrazek [/spoiler]

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » czw lip 21, 2016 12:28 am

Oby tylko wydawnictwo nie przekombinowało z polską wersją i pozostawiło układ napisów taki, jaki jest :)

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » czw lip 21, 2016 4:16 am

Okładki bardzo fajne, jednak dla mnie to wciąż za mało, bo sama fabuła średnio mnie interesuje. Pod tym względem dla mnie i tak wygrywają okładki Rokka no Yuusha :twisted: Już widzę w wyobraźni, jak Waneko masakruje je wielkim, grubym napisałem "light novel" :lol:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw lip 21, 2016 4:41 pm

Marei pisze:Waneko masakruje je wielkim, grubym napisałem "light novel"
Dostałam dreszczy jak sobie to wyobraziłam. >_<

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw lip 21, 2016 5:16 pm

Ame pisze:
Marei pisze:Waneko masakruje je wielkim, grubym napisałem "light novel"
Dostałam dreszczy jak sobie to wyobraziłam. >_<
Waneko i JG to nie zwykłe wydawnictwa - to stany umysłu :lol:

Awatar użytkownika
Hachi1973
Adept
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Hachi1973 » czw lip 21, 2016 6:05 pm

Może kogoś zainteresuje kilka informacji:
- od środy, 27 lipca, wraca do Empików "Labirynt uczuć", którego spin-off "Kochać mimo wszystko" znajduje się w salonach
- Totally Captivated #2 - nie wiemy co się dzieje. Mimo monitów z naszej strony czekamy od 13 czerwca na akceptację okładki i środków. Wszystko wskazuje na to, że tak będzie wyglądała współpraca z koreańskim wydawcą aż do samego końca.
- Merry Checker - czeka na akcept okładki i leci do druku. Ciśniemy wydawcę.
- tytuły zapowiedziane na sierpień powinny wyjść w terminie (oprócz Totally Captivated). Dziś zostały wysłane okładki do SAO #11, DRRR!! #3 oraz Rycerzy Sidonii #3.
- niestety zrezygnowaliśmy z zakupu praw do dwóch tytułów z pierwszej piątki naszej "Ankiety yaoi" ze względu na megagigantyczne wymagania ze strony wydawcy japońskiego. Tymi tytułami są "Blue Sky Complex" oraz "Castle Mango". Jesteście zawiedzenie? My też.
- nadal czekamy na informację w sprawie licencji na kolejne tomy Findera
- w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację, że wysłana została do nas licencja na wielotomowy komiks boys love. W przyszłym tygodniu ogłosimy tytuł oraz uaktualnimy nasz plan wydań.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2698
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » czw lip 21, 2016 6:06 pm

Ech... chciałam Castle Mango ;<
I skoro nie ma szans na Blue Sky Complex, to na inne tytuły tej autorki (np Slow Starter) też pewnie nie ma szans... Smutam... :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » czw lip 21, 2016 6:14 pm

Hachi1973 pisze:Dziś zostały wysłane okładki do SAO #11
Mam nadzieje, że szybko zaakceptują okładkę. Chciałbym dorwać 11 tomik jeszcze w sierpniu :P

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw lip 21, 2016 6:49 pm

Hachi1973 pisze:niestety zrezygnowaliśmy z zakupu praw do dwóch tytułów z pierwszej piątki naszej "Ankiety yaoi" ze względu na megagigantyczne wymagania ze strony wydawcy japońskiego. Tymi tytułami są "Blue Sky Complex" oraz "Castle Mango"

Tak liczyłam na te tytuły...
Idę wyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » czw lip 21, 2016 6:59 pm

Castle Mango bardzo mi się podobało, szkoda, że nie ma szans :< Oczekuję informacji na temat tego dłuższego :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw lip 21, 2016 7:36 pm

Można widzieć co to za megagigantyczne wymagania odnośnie BSL i CM??
[L] Że zacytuję słowa szefowej z fb:
"Gigantyczny nakład jak na komiks boys love. Mogę napisać, że za te 4 tomiki moglibyśmy kupić u innego wydawcy 12-13 tomików innych tytułów".
Wow
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw lip 21, 2016 7:40 pm

No nieee, akurat na CM bardzo liczyłam :( Moja ulubiona dwutomówka.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw lip 21, 2016 8:05 pm

A ja cały czas czekam na mojego Findera. Już prawie rok minie od poprzedniego tomu. :(
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw lip 21, 2016 8:40 pm

Właśnie zwróciłam uwagę na pewną rzecz. Komiks BL? Nie manga czy manhwa? Czyżby In these word?
( &#865;° &#860;&#662; &#865;°)

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw lip 21, 2016 8:45 pm

Sayuki78 pisze:Właśnie zwróciłam uwagę na pewną rzecz. Komiks BL? Nie manga czy manhwa? Czyżby In these word?
( &#865;° &#860;&#662; &#865;°)
TAK, TAK, TAK! [-o< [-o< [-o< BŁAGAM, niech to będzie to! :D
Obrazek

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » czw lip 21, 2016 9:15 pm

- w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację, że wysłana została do nas licencja na wielotomowy komiks boys love.
Z tego, co pamiętam, to "In these words" ma na razie 2 tomy, więc nie jest wielotomówką.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pt lip 22, 2016 1:59 am

Hachi1973 pisze:niestety zrezygnowaliśmy z zakupu praw do dwóch tytułów z pierwszej piątki naszej "Ankiety yaoi" ze względu na megagigantyczne wymagania ze strony wydawcy japońskiego. Tymi tytułami są "Blue Sky Complex" oraz "Castle Mango". Jesteście zawiedzenie? My też.
Płakłam ;< liczyłam na oba te tytuły albo na chociaż jeden.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » pt lip 22, 2016 6:52 pm

Kakaladze pisze:
Można widzieć co to za megagigantyczne wymagania odnośnie BSL i CM??
[L] Że zacytuję słowa szefowej z fb:
"Gigantyczny nakład jak na komiks boys love. Mogę napisać, że za te 4 tomiki moglibyśmy kupić u innego wydawcy 12-13 tomików innych tytułów".
Wow
To faktycznie jakaś farsa. Ktoś tu chyba potrzebuje snickersa. Nie żebym czekał na te tytuły, ale rozumiem wasze rozczarowanie. Łączę się w bólu. Swoją drogą widzę, że z Totally Captivated też będzie wesoło. Oby chociaż z Rycerzami Sidonii nie było już problemów bo tego nie zniese. Nie wiem co się dzieje, ale od wczesnej wiosny do teraz cały czas są jakieś spore obsuwy. Praktycznie każde wydawnictwo zalicza problemy z okładkami, akceptami itd. Nie piszę tego w kontekście pretensji do wydawnictw (no może odrobinę w stosunku do Studia ;)) ale do strony japońskiej/koreańskiej. Trzymam kciuki żeby szybko nadeszły pozytywne wieści.

pico
Status: Offline

Post autor: pico » pt lip 22, 2016 11:07 pm

Jak to nie będzie Castle Mango? ;_____; Jak Japończycy mogą być tak okrutni i utrudniać wydanie tego tytułu w Polsce. Wredne małpy!
Ale miło, że Kotori dało info, że nie ma co liczyć na ten tytuł. Mam jednak nadzieję, że strona japońska za kilka lat się ogarnie i coś się jednak ruszy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości