Tokyo Ghoul: Hibi [light novel] - temat ogólny

Wątek dotyczący nowelek ze świata Tokyo Ghoul
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt maja 27, 2016 2:47 pm

Pojawiły się już przykładowe strony z tomiku :P
http://waneko.skynetdc.pl/waneko/previe ... ulHibi.swf

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » śr cze 01, 2016 5:23 pm

Obrazek

Dodawane pocztówki. Są po prostu świetne, a miałem poczekać z kupowaniem LN..

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr cze 01, 2016 5:27 pm

Chciałam zakupić, ale sie wahałam... a teraz jest juz za późno ;v;
Pocztówki sa superrr! <3

Do kiedy można zamawiać by dorwać pocztówkę?

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » śr cze 01, 2016 6:19 pm

Kto pierwszy ten lepszy. Nakład jest ograniczony ;)
Chwilowo sklep nie działa, jutro mam nadzieje postawie go na nogi bo się straszne rzeczy zadziały.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pn cze 27, 2016 6:22 pm

Mam już swój tomik i jestem bardzo zaskoczona, bo jakoś nie zajarzyłam, że będzie mniejszy format niż w Zerowej Marii, ale w sumie prezentuje się bardzo ładnie, obwoluta też jakaś lepsza. Z tego, co zwróciłam uwagę, to raczej mało tekstu i rysunki nie na całą stronę. Ciekawe. Podobają mi się małe obrazki przy numerach stron.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pn cze 27, 2016 11:06 pm

Właśnie skończyłem czytać swój tomik i najbardziej spodobały mi się historyjki, ''Bentou'', ''Zdjęcie'' i ''Zakładka'' :) Rozkładana ilustracja była bardzo fajna jak dla mnie :P Nie mogę się doczekać kolejnych tomików :mrgreen: Szkoda ze nie dostałem zakładki z TG LN.

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » wt cze 28, 2016 6:03 pm

Dzisiaj przeczytałam całość i powiem, że nie była to lektura najwyższych lotów, ale przyjemnie się ja czytało. Wolałabym te scenki zobaczyć na kartach mangi aniżeli książki. Zobaczymy jak dalej będzie, kupie kolejne. No i jakość wydania pierwsza klasa. Matowe obwoluty są supi.

Awatar użytkownika
sanattia
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 07, 2016 9:30 pm
Status: Offline

Post autor: sanattia » wt cze 28, 2016 10:52 pm

powiem tak: bo przykładowym rozdziale myślałam że będzie gorzej. ale czytało się nawet miło, czasem odczułam zgrzyty (były to głównie kwestie językowe; zastosowane zwroty i hmm... takie błędy początkującego pisarza :D nie wiem czy to wina tłumaczenia, czy autora bo nie znam orginału) ale nie płakałam szczególnie, więc nie jest tak źle. fabularnie wiedziałam czego sie spodziewać, bo czytałam już streszczenia/tłumaczenia tych rozdziałów online (kiedyś nie śniło mi sie że ktokolwiek to wyda). moje ulubione opowiadania to "Zakładka" "Przyjazd do tokio" i "Zdjęcie". Na te przede wszystkim nie mogłam sie doczekać, i nie zawiodłam się :D
[center]&#12541;(&#12288;&#65381;&#8704;&#65381;)&#65417; &#7451;&#7452;&#7437;&#665;&#671;&#640; | &#655;&#7439;&#7452;&#7451;&#7452;&#665;&#7431;[/center]

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » pt lip 01, 2016 11:03 pm

Trochę zirytowały mnie te wszystkie sierotki i drzewka (jestem zadziwiona, że zdrobnienie przeszło Kanekiemu przez usta skoro jest studentem literatury xd), a wybór czcionki na okładce woła o pomstę do nieba, ale poza tym czuję się mile zaskoczona. Z kolei pocztówka jest naprawdę bardzo ładna *w* Teraz tylko pytanie kiedy Waneko zamierza wydać kolejne nowele :D

pico
Status: Offline

Post autor: pico » wt wrz 13, 2016 10:25 am

Wczoraj w końcu skończyłam czytać LN. I mam dosyć mieszane uczucia. Z jednej strony mi się podobało bo historie są generalnie spoko (najbardziej podobał mi się rozdział "Przyjazd do Tokio"), ale z drugiej czasami czułam się jakbym czytała twórczość kogoś kto ledwo zaczął pisać. Niektóre informacje były podawane po kilka razy, jakby autor koniecznie musiał się upewnić, że czytelnik przyswoi tę informację, a innych rzeczy trzeba się było domyślać. No i do tego dobór niektórych słów mnie powalał (np. ta "sierotka"), i czasem miałam wrażenie, że są użyte wszystkie możliwe określenia danej osoby byleby tylko przypadkiem dwa razy pod rząd nie użyć jej imienia. Nie wiem czy te zgrzyty językowe to wina samego autora czy już tłumacza, no ale trochę mi to zgrzytało.

Jakbym miała podsumować, to powiedziałabym, że można przeczytać, bo historie są fajnym dodatkiem do mangi, ale też szału nie robi.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt wrz 13, 2016 10:27 am

Niektóre informacje były podawane po kilka razy, jakby autor koniecznie musiał się upewnić, że czytelnik przyswoi tę informację,
Myślę ze to przez to ze rozdziały LN tez pojawiają sie czasami w magazynach, jakby z tej strony na to spojrzeć to ma to jakis sens. Nie wiem czy TG był tak publikowany.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » ndz lip 02, 2017 8:25 pm

Przeczytałam całe 14 tomów i wzięłam się za nowelkę, która na półce leży u mnie od czasu premiery, czyli można powiedzieć, że minął już rok :D

Akurat pojechałam na wieś, gdzie nie miałam dostępu do internetu i cały dzień przeleżałam z książką.
Tomik czytało mi się płynnie i przyjemnie. Wyłapałam może kilka literówek. Nie miałam odczucia, że coś było pisane na siłę czy też, że autor/tłumacz wciskał różne zwroty, żeby tylko nie pojawiły się powtórzenia.
Całość uważam za kawał dobrej roboty i świetny dodatek do mangi.
Mam nadzieję, że Waneko tylko tak straszy, że porzuca nowelki TG i w przyszłości wyda kolejne tomy, szczególnie JACKa czyli historię Arimy :)
Podoba mi się również to, jak historie w tomiku przeplatają się ze sobą i łączą w niektórych momentach.

A teraz podsumowanie rozdziałów:
[spoiler]- Biblia - rozdział napisany z perspektywy Hide, mój ulubiony, to jest to, czego zabrakło mi w mandze, a co było mocno zobrazowane w anime w 2 sezonie. Moment, w którym Hide dowiaduje się, że Kaneki jest ghoulem. I co robi? Wspiera go jak może, a nawet wymyśla plan, jak 1. zabić innego ghoula, który zagraża Kenowi, 2. odsuwa wszelkie podejrzenia, jakie pojawiają się przy najlepszym przyjacielu.
- Bentou - historia Touki i jej najlepszej przyjaciółki, nic ciekawego.
- Zdjęcie - znana historia Smakosza z OVA i jego małej przyjaciółki, która uwielbia robić zdjęcia, bardzo przyjemny rozdział, również mój ulubiony, bo bardzo lubię Smakosza i mogłoby go być więcej. Chciałabym wszystkie jego zdjęcia zrobione przez chomika :D
- Przyjazd do Tokio - szkoda, że nie ma OVA, na pewno by się spodobała. Historia opowiada o tym, jak pewien ghoul przyjeżdża do Tokyo. Ghoul, który został wychowany przez ludzką kobietę jak własne dziecko, ghoul, który nie zabija ludzi, ghoul, który stara się unikać kontaktu z innymi ghoulami. Myślę, że gdyby poświęcić mu więcej czasu, bardzo szybko stałby się bliskim przyjacielem Kanekiego oraz Hide.
- Zakładka - całkiem spokojny rozdział o Hinami, księgarni oraz pewnym dzieciaku, który zaprzyjaźnił się z dziewczynką, a którego ojciec należy do Gołębi. Ciekawe jest to, że dzieciak, który od małego uczony jest, że ghoule to potwory, które należy zabijać, odkrywa, że Hinami jest ghoulem i zamiast ją wydać ojcu, ukrywa ten fakt. A nawet zaczyna się zastanawiać nad tym, że wszystkie ghoule są takie złe, czy może wśród nich są również takie, z którymi człowiek może normalnie przebywać.
- Yoshida - najgorszy i najnudniejszy rozdział, chociaż potwierdzający, że nawet wśród ghouli może pojawić się przysłowiowa pierdoła, którą można oszukać i okraść z kasy :D [/spoiler]
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pn lip 03, 2017 10:26 am

Nigdy nie powiedzieliśmy że porzucamy LN z TG...

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pn lip 03, 2017 12:50 pm

Kiedyś na asku pojawiła się informacja o wstrzymaniu decyzji z TG LN, a potem odpowiedzi były głównie "może kiedyś", zakładam więc jako fan, że seria nie tylko co została porzucona, a zapomniana :p ot, sprzedaje się gorzej niż manga i na razie nie ma co liczyć na kolejne tomy. I jako fan dalej będę ubolewać i lamentować, szczególnie po tym, jak przyjemnie czytało mi się Codzienność :p
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pn lip 03, 2017 1:04 pm

Głównym powodem nie wydania przez nas kolejnych części póki co jest to że musimy wydawać LN w tym samym punkcie wydawania mangi co w Japonii.

Czyli jeśli LN wyszło po tomie 10 mangi w Japonii, to nie wolno nam tego wydać wcześniej, niż po wydaniu tomu 10 w Polsce.

A LN sprzedaje się sporo słabiej niż manga, ale nadal jest to dla nas tytuł opłacalny.

Problem z tego typu dodatkami bywa też taki, że o ile czytelnik przeciętny wie że manga wyszła i widzi ją co 2 miesiące na sieci przy okazji premiery i poniekąd seria sama się reklamuje, to pojedyncze tomy LN ciężko jest reklamować przez długi czas (recenzja, przypomnienia itp. można, ale po jakim czasie ci którzy nie są zainteresowani tematem nie zaczną rzygać tęczą na widok takich reklam).
Podejrzewam że jeśli mogli byśmy wydać serię LN regularnie, powiedzmy co 4-6 miesięcy to więcej czytelników było by świadomych jej istnienia. Tak to od wydania pierwszego tomu minął już rok.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pn lip 03, 2017 2:33 pm

kuras, bardzo dziękuję za szczegółową odpowiedź :)

Rozumiem, że jesteście "ograniczeni" jeśli idzie o tempo wydawania nowelek. To było już pisane kilkakrotnie i nie mam co do tego żadnych "ale". Jednak miło by było gdyby wasze odpowiedzi nie były "kiedyś" tylko właśnie "po 10 tomie mangi możemy starać się o licencję". My nie wiemy jaka jest kolejność wydawania nowelek :)

Wiem, że nowelki są mniej popularne. Chociażby widać w tym temacie, który w sumie trochę odkopałam, ale na asku dość często pojawiają się pytania o TG LN :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pn lip 03, 2017 4:45 pm

Ciężko jest odpowiadać na pytania typu "czy wydacie A?" jeśli nie chce się odpowiedzieć "tak/nie", więc albo musielibyśmy przestać w ogóle odpowiadać albo pisać coś w stylu "to zależy" (co zresztą wielokrotnie czynimy na pw, mailach lub asku).
Póki oficjalnie nie ogłosimy tytułu, to żadna odpowiedź na tego typu pytanie, będzie sformułowana tak żeby nie powiedzieć nic :D

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » wt lip 04, 2017 7:24 am

kuras, jesteście brzydale :(

Nooooooo dobra, nie męczę już. Z nowelki jestem zadowolona, uważam, że to bardzo dobry dodatek do mangi i czekam na więcej! :)
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Ewa
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 31, 2018 8:54 am
Gender:
Status: Offline

Tokyo Ghoul: Hibi [light novel] - temat ogólny

Post autor: Ewa » pt lut 02, 2018 12:20 pm

Z aska Waneko:
Nie planujecie dodruku LN TG Codzienność, a wiecie mniej więcej kiedy może się skończyć nakład w waszym sklepie?
[Pandicorn] Została ostatnia sztuka xD
Szkoda, miałam zamiar się w nią zaopatrzyć. :(

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Tokyo Ghoul: Hibi [light novel] - temat ogólny

Post autor: Matii » wt wrz 18, 2018 10:47 am

Czy wie ktoś czy Waneko planuje dodruk LN TG Codzienność ?
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Tokyo Ghoul"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości