Mangi które zbieracie

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Ämrod
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 31, 2015 7:37 pm
Lokalizacja: Starachowice
Status: Offline

Post autor: Ämrod » ndz lis 22, 2015 2:38 pm

Aktualnie zbierane
JPF: Berserk
Waneko: Silver Spoon, Horimia, Wilcze dzieci.
Studio JG: Spice & Wolf, K-ON!, Unbreakable Machine-Doll,
Hanami: -
Kotori: Sword Art Online

Planowane
JPF: Fullmetal Alchemist, Death Note,
Waneko: Utsuro no Hako to Zero no Maria (pewniak)
Studio JG: -
Hanami: Mushishi
Kotori: -

Twitch
Status: Offline

Post autor: Twitch » pn lis 23, 2015 3:32 pm

U mnie ze względu na kryteria wąsko:

Aktualnie zbierane
Waneko: Tokyo Ghoul, Ao No Exorcist, Pandora Hearts
JPF: Atak Tytanów, Bleach, Death Note, Naruto - do którego brakuje mi ostatniego tomu

Awatar użytkownika
Darknes
Posty: 12
Rejestracja: ndz lut 01, 2015 8:12 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Darknes » sob gru 05, 2015 11:39 am

Aktualnie zbierane:
JPF: Berserk, Bleach, One Piece, Soul Eater, Atak Tytanów (aktualnie wstrzymany). No i niedawno zakończyłem serię Naruto.
Waneko: Black Lagoon (z niecierpliwością czekam na kolejny tom xD)
Studio JG: Demon Maiden Zakuro (9 tomik miał się ukazać w maju, mamy grudzień i nadal go nie ma, brawo JG, jak tak dalej się będą ociągać to sprzedam tytuł)
Hanami: - Monster
Yumegari: - The Breaker (wczoraj mi przyszły ostatnie tomy więc już zakończona)


Wymieniłbym w sumie planowane serie ale jest tego tyle, że zeszło by mi z dobre 30 minut z wymienianiem więc sobie odpuszczę. Ogólnie nie lubie zaczynać serii, która jest w Japonii niedokończona bo potem się ciągle wkurzam, że trzeba tyle czekać a ja nie pamiętam już nawet poprzedniego tomiku nie wspominając o pierwszym. Przykładem jest Lagoon czy Zakuro... nigdy więcej się nie wpakuje w takie serie. Wyjątkiem sa tutaj w sumie mangi JPFu, oprócz Berserka (to akurat must have niezależnie od statusu serii :D) to reszta wychodzi w Japonii bardzo regularnie i nie mam większych obaw co do nich.

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » sob gru 05, 2015 12:35 pm

Staram się ostatnio zrobić przesiew tytułów na półkach i rozważniej kupować nowe tomy, ale mam słabą wolę gdy idzie o zakupy. :oops: Na szczęście nowości zapowiedziane przez wydawnictwa zupełnie mi się nie podobają, więc może będzie prościej w przyszłym roku.


Zbierane:

JPF: Bleach (tylko do 48 tomu), Soul Eater, Green Blood, Pieśń Apolla, Atak Tytanów
Waneko: Are You Alice?, Dogs: Bullets & Carnage, Kuroko's Basket, Kuroshitsuji, Love Stage!, No Game No Life, Orange, Strażnik domu Momochi, Wilcze dzieci
Studio JG: Acid Town, Książę Piekieł: devils and realist, Loveless, NO. 6, Noragami, Oblubienica czarnoksiężnika, Opowieść Panny Młodej, Servamp - zasadniczo to gdyby nie prenumeraty na Lovelessa, Księcia i NO. 6 to pewnie nie kupowałabym tych tytułów, bo zupełnie o nich zapomniałam przez to w jakim tempie są wydawane.
Hanami: Monster
Kotori: Finder, Złamane skrzydła
Yumegari: Doll Song, Niebiańska podróż feniksa, Nim rozkwitną kwiaty
Ringo Ame: Zawrócić czas

Porzucone:

JPF: Neon Genesis Evangelion, Oh! My Goddess
Waneko: Madoki: Rebellion i Different Story, Sekaiichi Hatsukoi, Pandora Hearts (postanowiłam skompletować amerykańskie wydanie), DURARARA!!, Karneval (jak na taki tytuł i tyle tomów to zdecydowanie szkoda pieniędzy), Vampire Knight
Studio JG: Demon Maiden Zakuro (przez tryb wydawania straciłam zainteresowanie tytułem), Jak zostałam bóstwem!? (to samo co w przypadku Karneval)
Hanami: Balsamista, Mushishi (tłumaczenie mnie po prostu fizycznie boli jak otwieram nowe tomy, może kiedyś dokupię resztę po jakiejś śmiesznej cenie, bo aktualnie tomy nie są warte tyle, ile życzy sobie wydawnictwo)
Kotori: Sword Art Online

Jeśli chodzi o tytuły, które mam w planach to na pewno kupię jednotomówki boys love od Kotori oraz czekam na zapowiedziane Totally captivated. Priorytet zakupowy będzie miało Adolf ni Tsugu oraz wybrane Mega Mangi. Za resztę zapowiedzianych nowości podziękuję. Jedynie Tezuka ratuje przyszły rok na razie.

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » sob gru 05, 2015 4:02 pm

Zbierane:

JPF: One Piece, Bleach, Green Blood, Atak Tytanów, Berserk, Fullmetal Alchemist, Służąca Przewodnicząca, Another(brakuje mi ostatniego tomu)
Waneko: Gdy Zapłaczą Cykady, Madoka Different Story(brakuje ostatniego tomu), Pandora Hearts, DOGS, Tokyo Ghoul
Studio JG: Giga Tokyo Toy Box, Toradora, Oblubienica Czarnoksiężnika, Spice & Wolf
Hanami: Monster, Mushishi
Kotori: Kwiaty Grzechu

Porzucone:

JPF: Kobato
Waneko: Karneval(nie mam pojęcia, po co zacząłem go zbierać :v)
Studio JG: Kokoro Connect, Haganai
Ostatnio zmieniony wt mar 15, 2016 8:18 pm przez Asumuel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Post autor: Gagantous » sob gru 05, 2015 7:24 pm

Aktualnie zbierane:
JPF: Atak Tytanów, Berserk, Bleach, Fullmetal Alchemist, Green Blood, One Piece, Soul Eater
Waneko: Deadman Wonderland, Durarara, Higurashi, Kuroko no Basket, Tasogare Otome x Amnesia
Studio JG: K-on!

Planowane:
JPF: One Punch Man
Waneko: Tokyo Ghoul, Hako Mori

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » pn gru 07, 2015 1:40 pm

Zbieram:

WANEKO Orange, Kuroko's Basket
JPF Pieśń Apolla, Wzgórze Apolla
HANAMI Monster
STUDIO JG Opowieść Panny Młodej

panda.
Status: Offline

Post autor: panda. » wt mar 15, 2016 8:13 pm

Haha, moja "kolekcja" xD
Waneko: Pandora Hearts, Wilcze dzieci Planowane: Orange

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » wt mar 15, 2016 8:41 pm

Nie wiedzialem ze jest taki temat o_o

Aktualnie zbieram: Attack on Titan, JoJo Bizzare Adventure, Monster, Carciphona, Silver Spoon, Kuroko no Basket, Deadman Wonderland, Death Note

Planuję zbierac: Umineko, Parasyte, Berserk, Eyeshield 21, Pandora Hearts, Black Butler, One Piece, Full Metal Alchemist, Akira, NGE, Resident Evil....itd

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » wt mar 15, 2016 8:49 pm

Zrobię sobie małą aktualizację

Zebrałem
JPF - Another, Hellsing, .Hack, Fullmetal Alchemist
Waneko - Tasogare Otome X Amnesia (Ostatni tom opłacony)
SJG - K-ON!
Kotori - Wybranki Jej Wysokości, Blask Księżyca

Zbieram
JPF - One Piece, Green Blood.
Waneko - Gdy Zapłaczą Cykady, Zerowa Maria, Tokyo Ghoul, NGNL (hiatus)
Kotori - SAO
Yen Press - Umineko When They Cry
Vertical - Monogatari

Planuję
JPF - Drifters
SJG - Log Horizon, Oblubienica Czarnoksiężnika
Vertical - Nichijou
Obrazek

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » czw mar 17, 2016 8:47 am

SKOMPLETOWANE:
JPF: Fullmetal Alchemist, Dragon Ball, Klan Poe
Studio JG: Emma,
Yumegari: The Breaker


ZBIERAM:
JPF: One Punch Man, One Piece,
Waneko: Silver Spoon, Great Teacher Onizuka (chociaż w chwili obecnej to już raczej czekam na reedycję...)
Hanami: Monster
Studio JG: Oblubienica Czarnoksiężnika, Opowieści Panny Młodej
Ringo Ame: Lament Jagnięcia

Plany trudno mi wymienić, bo i tak jestem bez kasy, więc wszystko może mi się pozmieniać, ale na liście obowiązkowej jest: Bokura no Kiseki, Lady Oskar, The Breaker New Waves, a do tego jest jeszcze lista "bogowie, ześlijcie mi pieniądze, abym mogła kupić wszystko co chcę" na której znajdują się Requiem Króla Róż, Adolf ni Tsugu, Berserk, Pieśń Apolla, Rycerze Sidonii i nowelka DRR.

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » czw mar 17, 2016 5:45 pm

O kurcze, też mi się przyda mała aktualka, bo ostatnio pisałam tutaj w sierpniu. :shock:

Także obecnie jest tak:
Zbieram: Pandora hearts, Fullmetal alchemist (nareszcie!), Deadman wonderland, Mushishi, Cykady
Zbieram, ale kto tam wie, kiedy będą kolejne tomy: Lament Jagnięcia, Opowieść panny młodej, Silver spoon, Oblubienica czarnoksiężnika, Spice and wolf, Carciphona, DOGS
Przerwałam: Soul eater, Karneval
Planuję na 100000%: Bakuman, Nasz cud

Także od mniej więcej połowy roku będę zbierać tylko 5 serii na bieżąco. Reszta raz na ruski rok. W końcu potrafię ograniczyć swoje zakupy do niezbędnego minimum, polecam. :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw mar 17, 2016 6:00 pm

Aktualnie zbieram: One Piece, Berserk, Green Blood, Atak Tytanów, Jak zostałam bóstwem, Haganai, SAO LN, Momochi, Horimiya, Cykady, Monster, Breaker NW,

Dogoniły oryginał/1 tom i dogonią: Toradora, OPM, Tyran, Kuroshitsuji, DOGS, Silver Spoon, Ao no Exorcist, Carciphona, Feniks, Złamane Skrzydła

Trwają w zawieszeniu, kto wie kiedy w końcu wyjdą kolejne tomy: Oblubienica, S&W, Nim rozkwitną kwiaty, Zakuro

Kupiłam też pierwszy tom Króla Róż, zobaczę jak mi się spodoba.

Z tych co planuję kupić na pewno wezmę Drifters i Sidonię. Sporo jednotomówek jest na mojej liście i zastanawiam się nad Różą Wersalu, DxD i Adolfami. No i nie wiem co robić z Gwiazdą spadającą za dnia, może całość na raz kupię, jak już wyjdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » czw mar 17, 2016 6:02 pm

Aktualnie zbieram:
Berserk, One Piece, Atak Tytanów, Onepunch-Man, Green Blood, Silver Spoon, Black Lagoon, Monster
W planach: Drifters
Porzucone: Zerowa Maria (póki co mam jeszcze kupioną prenumeratę na tom 2 i 3, ale jeśli nie wciągną mnie one bardziej niż tom pierwszy, to pozostałych nie kupię)

Awatar użytkownika
ka3one
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 02, 2016 3:25 pm
Status: Offline

Post autor: ka3one » czw kwie 27, 2017 10:09 pm

Aktualnie zbieram
JPF:Dr. Slump, Death Note, Green Blood, Róża Wersalu, Wzgórze Apolla, Fullmetal Alchemist
Waneko: Do Adolfów
Studio JG: Oblubienica Czarnoksiężnika
Hanami: Monster

Planowane: Kształt twojego głosu

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Lunatyczka » czw kwie 27, 2017 11:50 pm

O, lubię takie rozpiski, choć powinno się je u mnie minimum co pół roku aktualizować :P

Waneko
Dogonione/doganiają Japonię: Ao no Exorcist, Kuroshitsuji, Requiem Króla Róż, Księga Vanitasa
Zbierane: Re: Zero LN
Planowane: Kuro, Magi no okurimono, Gangsta(ale postanowiłam, że dopiero jak w Japonii wyjdzie kolejny tom, bo boję się zostać z mangą na wiecznym hiatusie :P)

Studio JG
Dogonione/doganiają Japonię: Opowieść Panny Młodej
Zbierane: Spice&Wolf, Oblubienica Czarnoksiężnika, Noragami
Planowane: Dziewczynka w krainie przeklętych, Manhole, Reset, Yuugai Toshi, Prophecy

JPF
Zbierane: Planetes, Blame!
Planowane: Abara

Kotori
Zbierane: Rycerze Sidonii
Planowane: Puste Granice

Hanami
Zbierane: Pluto, Ikigami (Ze względu na to, że dużo ostatnio kupuję, zbieram obie serie powoli i mam nadzieję, że zdążę ze skompletowaniem, póki nie znikną ze sklepów :| )
Ostatnio zmieniony pt kwie 28, 2017 11:27 am przez Lunatyczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » pt kwie 28, 2017 3:09 am

O, odkopany temat, w którym się jeszcze nie rozpisałem. :) No to lecimy:

JPF
Zbierane: Berserk, Blame!, One-Punch Man, seria Mega Manga, Kolekcja Horrorów Junjiego Ito
Planowane: Drifters, nowe wydania Sailor Moon i GUNNM (jak już zostaną oficjalnie potwierdzone:))

Kotori
Zbierane: Rycerze Sidonii, Durarara!! [LN]
Planowane: Puste Granice [LN] (może, po zakończeniu)

Waneko
Zbierane: Szkolne życie!, Dimension W, Higurashi, Sunstone, wybrane jednotomówki
Dogonione/doganiają Japonię: Gangsta
Planowane: Kuro

Studio JG
Zbierane: Ajin, Oblubienica Czarnoksiężnika, Monster Musume, adaptacje Lovecrafta od Tanabe Gou, mangi Tsutsui (już zamówione :))
Planowane: Dziewczynka w krainie przeklętych, Giga Tokyo Toy Box (tylko jeśli wydadzą całe)

Hanami
Planowane: Vinland Saga (mam pierwszy tom, ale wstrzymuję się póki co z resztą)

Yumegari
Zbierane/Planowane: eromangi :)

Dango
Planowane: Kolekcja Girls Love (o ile będzie coś jeszcze, to na 90% kupię)

Importy:
Zbierane: Konosuba [LN], Franken Fran, niektóre eromangi od Project - Hentai
Planowane: Aoi Hana, Claymore

Komiksowy bonus:
Zbieram również komiksy zachodnie: serie z Vertigo (Y: Ostatni z mężczyzn, planuję Kaznodzieję i Skalp), Catwoman (Eda Brubakera), komiksy Alana Moore'a i Milo Manary, niektóre komiksy z magazynu 2000AD (Studio Lain), wybrane zeszyty Legend Star Wars
Zbierane importy: Monstress i Paper Girls

Niedługo będę się musiał zastanawiać, gdzie to upchnąć. :D

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pt kwie 28, 2017 8:16 am

Prawie 2 lata minęło, to zrobię update. Tym bardziej że kilka serii kończę, a kilka zacznę :) .

JPF: Atak tytanów, Berserk, OMG, Soul Eater, Służąca Przewodnicząca, Bleach (tylko do tomu 48),

Waneko: Kuroko, Nasz Cud, Kulinarne Pojedynki, ReLIFE, NGNL [LN], Re:Zero [LN],

Studio JG: Oblubienica Czarnoksiężnika, Spice and Wolf, MonMusu, Log Horizon [LN]

Kotori: Overlord [LN], Puste granice [LN]

Yumegari: hentaice

Taiga - rip
Dango - nic
Ringo Ame - nic
Hanami - nic

Uwagi: wciąż wierzę w powrót Zakuro
Plany: zamierzam kupować Kuro, Erased, Dziewczynkę w krainie przeklętych, Kształt twojego głosu

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » pt kwie 28, 2017 8:36 am

To ja też zrobię mały update :)

JPF - Naruto LN

Waneko - Sekaiichi Hatsukoi, Strażnik domu Momochi, Serafin Dni Ostatnich, Vanitas
1-tomówki: Magi no Okurimono

Vanitas i Momochi nadgonione z wydaniem Japońskim, Sekaiichi i Serafin trochę/sporo tomów do wydania jeszcze jest.

Studio JG - Alicja, Servamp, Książę Piekieł, Sakamoto desu ga?, Toradora (manga - nie wyszły jeszcze nowe tomy)
1-tomówki: Mother's Spirit

Alicja i Sakamoto zapewne zostaną wydane w całości w tym roku, Książę i Servamp z kolei zostaną nadgonione. Liczę więc na jakieś nowe tytuły.

Kotori - Zakochany Tyran, Ten Count

Pierwszy nadgoniony, drugi tytuł też to czeka w tym roku

Dango - Usłyszeć Ciepło Słońca 2 i Canis.

Yumegari - Vampire Library

Z tego wszystkiego kolekcjonuję tylko LN.
Ostatnio zmieniony śr maja 03, 2017 6:51 pm przez Thoreline, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt kwie 28, 2017 9:09 am

Waneko:
Dogonione/doganiają Japonię: DOGS, Kuroshitsuji, Silver spoon, Ao no exorcist, Horimiya, Momochi, Requiem Króla Róż
Zbierane: Kulinarne pojedynki, Do Adolfów
Planowane: Re: zero LN

Studio JG:
Dogonione/doganiają Japonię/zawieszone: Zakuro, Panna Młoda, Acid town, Toradora manga
Zbierane: Haganai, Spice and wolf, Toradora LN, Oblubienica czarnoksiężnika, Jak zostałam bóstwem
Planowane: Dziewczynka w krainie przeklętych

Kotori:
Dogonione/doganiają Japonię: Tyran, Złamane skrzydła
Zbierane: Overlord, SAO, Rycerze Sidonii

Yumegari:

Dogonione/doganiają oryginał: Podróż Feniksa, Carciphona,
Zbierane: Vampire library, Nim zakwitną kwiaty, The breaker NW

JPF:
Zbierane: One Piece, Berserk, Drifters, Atak tytanów, Wzgórze Apolla (jestem dopiero przy czwartym tomie)

Hanami:
Planowane: Dwudziestowieczni chłopcy, jak już w końcu zapowiedzą ich oficjalnie

Anglojęzyczne impoty:
Zbieram: Bloody Mary, Embracing love
Planuję: My brother's husband, Aoi Hana (ale nie wiem czy koniec końców ją kupię)


Przez wciąż wielką ilość tego, co zbieram interesuję się teraz głównie jednotomówkami yaoi, yuri i hentai.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości