Gangsta #1

Tu piszcie o Gangsta, jeśli chcecie. A pewnie chcecie, co nie?
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Gangsta #1

Post autor: SallyCzarownica » pn lut 01, 2016 4:26 pm

Obrazek
Premiera planowana na koniec lutego.

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » pn lut 01, 2016 7:46 pm

Byłoby super tylko po co ten łokieć Nico na grzbiecie? :/

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » śr lut 03, 2016 5:14 pm

isei pisze:Byłoby super tylko po co ten łokieć Nico na grzbiecie? :/
Waneko nie umie w grzbiety mang, więc ich nie pytaj xd Kolejny przypadek, kiedy kawałek obrazka zachodzi na grzbiet, czego w japońskiej wersji nie ma: http://mcd.iosphe.re/manga/58623/1/a/#coverframe
Ciekawe jak będą wyglądały pozostałe grzbiety, obrazka z drugiego tomu nie da się nie przyciąć. Taka niekonsekwencja boli i źle wróży :s

Ale cóż, mniejsza z tym, mnie bardziej przerażają te dłonie większe od głowy. Autorem mangi jest kobieta :(

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » śr lut 03, 2016 5:29 pm

Kurczę, oryginalny projekt grzbietu jest taki ładny... ten zachodzący na niego obrazek faktycznie psuje całość. :|

A tak ogólnie, to dalej się zastanawiam, czy to brać, czy nie. Hmm, hmm.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw lut 04, 2016 10:01 am

Tego łokcia nie ma ;) Janek wstawił jakąś dziwną wersje, spokojna spokojna ;)

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr lut 24, 2016 4:50 pm

Zostawiam to tu
Znowu (ostatnio tak było "z okazji" przesunięcia premiery Adolfa) musimy Was zasmucić - premiera Gangsta # 1 musiała zostać przesunięta na marzec 2016. Kiedy dokładnie? Dlaczego? ‪#‎cotowanekoostatnioodstawia‬? Już tłumaczymy: od dwóch tygodni tomiki są już wydrukowane i czekają na wysyłkę do Empików i na zamówienia ze sklepów, kilkanaście sztuk jest już nawet w naszej redakcji i wyglądają one naprawdę fajnie (co się dziwić, w końcu to Gangsta). Opóźnienie wynika stąd, że na prośbę autorki każdy tomik Gangsty musi trafić najpierw w jej ręce. Oczywiście wysłaliśmy do niej paczkę tak szybko jak tylko się dało, ale... coś się dziwnego stało. Paczka nadal jest "w drodze", staramy się dowiedzieć gdzie dokładnie teraz przebywa i kiedy dotrze do miejsca swojego przeznaczenia (w najgorszym przypadku wyślemy ją raz jeszcze). Głupia sytuacja, nietypowa nawet, ale tak właśnie jest.

Rzecz jasna manga będzie miała swoją premierę tak szybko, jak to tylko możliwe (poinformujemy Was, kiedy to się stanie), zaś na pocieszenie dodamy, że "dzięki" temu w naszym sklepie znowu można kupić przedpłatę na tom 1 oraz prenumeratę na tomy 1-7 (http://sklepwaneko.pl/797-Gangsta). Mamy nadzieję, że tą informacją nie zepsuliśmy Wam za bardzo nastrojów i że niedługo wszyscy będziemy mogli się cieszyć z posiadania 1 tomu Gangsty w swojej kolekcji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr lut 24, 2016 4:53 pm

Czyli z każdym tomem mogą być takie opóźnienia? W ogóle dziwny ten warunek jak dla mnie... autorka stwierdzi, że coś jej się nie podoba jednak i co, będą drukować raz jeszcze? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » śr lut 24, 2016 5:03 pm

Angu pisze:Czyli z każdym tomem mogą być takie opóźnienia?
Jest napisane, że paczkę z polskimi tomikami wysłali wcześniej, ale zaginęła. Nic nie wskazuje na to, że opóźnienia będą dalej, jeśli mangi będą docierać do autorki bez żadnych przeszkód.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr lut 24, 2016 5:05 pm

vishaad, jeżeli zdarzyło się raz, to może zdarzyć się i kolejny - właśnie między innymi dlatego, że wysłali wcześniej i teraz nie wiadomo co z paczką się stało. Jestem pesymistką :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » śr lut 24, 2016 5:30 pm

Mam nadzieję, że jednak autorka bardziej ogarnięta od Nakamury i nie będzie robić problemów

Trzymam kciuki by doszło jak najszybciej, bo nie mogę się doczekać, kiedy dostanę tomik w swoje łapki <3

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » śr lut 24, 2016 5:31 pm

A może po prostu usłyszała, że polskie wydania są dobre i chce mieć te tomiki na półce. Trochę zrozumienia xD

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » śr lut 24, 2016 6:25 pm

Asumuel pisze:A może po prostu usłyszała, że polskie wydania są dobre i chce mieć te tomiki na półce. Trochę zrozumienia xD
Chcieć se może i mogą jej wysłać - kto komu broni? To nie jest jakiś precedens, że mangacy chcą mieć polskie wydania na półce i nawet je dostają ;). Tyle że tutaj problem polega na tym, że z tego powodu odwlekana jest premiera = pani ewidentnie chce wydanie zweryfikować ;). Ale to je Japonia, tego nie pomalujesz.

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » śr lut 24, 2016 6:52 pm

Hame pisze:
Asumuel pisze:A może po prostu usłyszała, że polskie wydania są dobre i chce mieć te tomiki na półce. Trochę zrozumienia xD
Chcieć se może i mogą jej wysłać - kto komu broni? To nie jest jakiś precedens, że mangacy chcą mieć polskie wydania na półce i nawet je dostają ;). Tyle że tutaj problem polega na tym, że z tego powodu odwlekana jest premiera = pani ewidentnie chce wydanie zweryfikować ;). Ale to je Japonia, tego nie pomalujesz.
Przecież się śmieję ^^ Niestety, Japończycy mają swoje widzimisię i przez to muszą cierpieć fani. Najważniejsze, żeby wszystko przebiegło bez problemów i czytelnicy dostali tomiki w swoje ręce w miarę szybko(choć sam nie będę zbierał Gangsty).

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » śr lut 24, 2016 6:55 pm

Boże, trochę rozkojarzona czytałam to info o pierwszym tomie Gangsty, i w pierwszej chwili mój mózg to zrozumiał tak, że muszą wysłać autorce cały nakład by mogła sprawdzić każdy z tomików. I miałam takie "...wait tu coś nie gra".

Natomiast co do samego faktu - jestem w stanie zrozumieć, że autorka chce zobaczyć tomik przed wydaniem, naprawdę. Gdybym ja wydawała jakiś komiks też chciałabym zweryfikować stan wydania i jego jakość. Mimo, iż teoretycznie to sprawa wydawnictwa jak w danym kraju jest manga wydana, to dla zielonego czytelnika to też trochę obraz autora komiksu :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » śr lut 24, 2016 10:16 pm

Kocurzyca pisze:Boże, trochę rozkojarzona czytałam to info o pierwszym tomie Gangsty, i w pierwszej chwili mój mózg to zrozumiał tak, że muszą wysłać autorce cały nakład by mogła sprawdzić każdy z tomików. I miałam takie "...wait tu coś nie gra".
Widzę, że nie ja jedna źle przeczytałam za pierwszym razem :lol: Tylko, że ja nie miałam reakcji "...wait tu coś nie gra", tylko bardziej "łoł, to się namęczy kobita :o "

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw lut 25, 2016 8:43 am

Autorka chce mieć jako pierwsza i tylko tyle. Nie będzie dodatkowej akceptacji, wiec nakład musi jeszcze troche poleżeć w magazynie, na pewno drukować nie będziemy na nowo ;)

Ja mam wrażenie ze ogólnie paczki z/do Japonii ostatnio idą strasznie powoli :(

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw lut 25, 2016 10:17 am

Mała aktualizacja :D Agencja (zgaduje po rozmowie z autorem, ale tego się nie dowiemy) w swojej wspaniałości i wyrozumiałości pozwoliła nam wypuścić Gangste bez opóźnień (czyli na konwencie) :)

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » czw lut 25, 2016 10:35 am

Czyli rozumiem, że prenumeraty też już wylatują do osób, które już zamówiły :D ?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw lut 25, 2016 11:43 am

Jutro wylecą, wtedy dostaniemy tomiki z drukarni.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » czw lut 25, 2016 5:29 pm

Jeeeej <3 Super wieści.

Znając pocztę dojdzie za tydzień, ale lepiej za tydzień, niż za miesiąc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Gangsta"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości