Szkolne Życie! # 1

Tu znajdziecie wszystko to, co na forum ciekawego o Gakkou napiszą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Szkolne Życie! # 1

Post autor: Itachi Uchiha » pt lut 12, 2016 4:23 pm

Obrazek
Planowana premiera 1 tomu: ok. 10 marca 2016.

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » pt lut 12, 2016 4:52 pm

Wiem, wiem, zaraz powiecie, że to jeszcze wersja robocza obwoluty, ale dla pewności tu napiszę - wy tam uważajcie, bo powinno być Robotics;Notes, łącznie, ze średnikiem. No i chyba przydałyby się myślniki do oddzielenia tytułów z podtytułami: "Jingai Makyou - Fantastica of Nine" (pisane przez "ph" nawet nie znalazłam) oraz "Robotics;Notes - Senomiya Misaki no Mihappyou Shuki". A taki "Idolmaster" zapisany łącznie, skoro już się nie pokusiliście o ten fikuśny zapis z małpą.

Darya
Status: Offline

Post autor: Darya » pt lut 12, 2016 5:12 pm

Nie licząc uwag Dziab, obwoluta zrobiła mi niezłego smaka <3
Mam tylko pytanie, czy nie można by dopasować napisów na grzbiecie do kierunku czytania? Tak, by jak położy się tomik, można było odczytać napis i oprócz tego mieć przód okładki na górze? Irytuje to mnie przy wielu książkach i komiksach :<

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt lut 12, 2016 5:18 pm

A myślałam, że mieliście zaakceptowaną wersję ze starym logo :P Może to było przy innej serii...
Obwoluta ładna. Mangi nie kupię, bo dla samej Miki mi szkoda pieniędzy. :P
Obrazek

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pt lut 12, 2016 8:14 pm

Darya pisze:Mam tylko pytanie, czy nie można by dopasować napisów na grzbiecie do kierunku czytania? Tak, by jak położy się tomik, można było odczytać napis i oprócz tego mieć przód okładki na górze? Irytuje to mnie przy wielu książkach i komiksach :<
No to jest nas dwie, też mnie to drażni. Szczerze, taki powinien być standard, w końcu to logiczne.

Logo serii fajnie się prezentuje na tej okładce. Szkoda, że sam komiks jakoś nie przypadł mi do gustu.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pt lut 12, 2016 11:51 pm

Okładka ładna, sama manga już dawno zamówiona :D. Będzie coś dodawane do pre-orderów?

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pt lut 12, 2016 11:55 pm

Do 1 tomu mają być naklejki, z tego co pamiętam tak na asku mówili.
Obrazek

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » ndz mar 06, 2016 12:16 pm

Pokażecie te naklejki? Bo w sumie to nie wiem, gdzie tom zamawiać.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » ndz mar 06, 2016 2:13 pm

Na stronie dali linka do jednej z naklejek http://waneko.com.pl/wp-content/uploads ... klejka.png
Przedpłaty można zamawiać do końca dzisiejszego dnia.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw mar 17, 2016 11:38 pm

Dziś dotarł do mnie pierwszy tomik i już zdążyłam go przeczytać. Do tej serii wyjątkowo obejrzałam anime, więc nie było niespodzianki. Tylko chyba szybciej wszystko się dzieje. Przyjemnie się czyta, tylko bardzo szybko. Nie jest to jakieś wiekopomne dzieło ale pomysł na fabułę mnie zaintrygował. Pierwszy tom traktuję jako wstęp.

Polskie wydanie jest bardzo ładne. Kolorystyka okładki jest przepiękna, taka wiosenna :D. Kłuje w oczy tylko ten japoński tytuł... Już nawet nie chodzi o samą jego obecność. Wygląda po prostu jak wklejony tam na doczepkę, aby był. Ta prosta czcionka gryzie się ze stylizowanym polskim tytułem. Brakuje też opisu fabuły czy to z tyłu, czy na skrzydełku. Niby mamy go na zakładce ale przecież nie każdy czytelnik ją dostanie... W paczce znalazłam też trzy naklejki. Z Kurumi, Rii i Yuki. Zabrakło Meguni i byłby komplet. Ale w sumie i tak nie miałabym co z nimi zrobić (traktuję je jak bonusowe zakładki :wink:) więc mi nie żal.

W środku nic nie przebija (a przynajmniej nie na tyle, bym to zauważyła). Tłumaczenie podoba mi się, dobrze oddano dziecinny język Yuki i zdrobnienia imion. Znalazłam tylko jedną niewyczyszczoną dużą onomatopeję:
Obrazek
Na moje raczej nie powinno być problemu z wymazaniem tych krzaków...

Ponadto w dodatkach na końcu znalazłam jedno zdanie, którego zwyczajnie nie rozumiem: "Nazwa festiwalu związana jest z legendą o pokonanym przez Świętego smoka, który terroryzował miasto Otsuchi". Albo powinno być "pokonanym przez Świętego smokiem" (jeśli to Święty ubił potwora) albo czegoś brakuje w zdaniu (pokonanym przez Świętego smoka KIM?).

I na deser mamy błąd ortograficzny. "Wychodowane" w notce o sklepiku szkolnym i klubie ogrodniczym.

Żle nie jest. Jednak do perfekcji trochę brakuje. Czekam na kolejne tomy.

Slova
Adept
Posty: 121
Rejestracja: pn sty 24, 2005 8:59 am
Lokalizacja: tanucze
Status: Offline

Post autor: Slova » pt mar 25, 2016 12:57 pm

Zrobię sobie chamską autoreklamę i przy okazji podciągnę fuchę Grisznakowi.

Recenzja pierwszego tomu w serwisie Tanuki Manga.

Aha, nie dostałem naklejek, także od następnego tomu będzie walcowanie!

Czego w tekście nie ująłem, bo mam zamiar zostawić to do recenzji samej mangi - bardzo ładna kreska, widać, że autor ma dużo doświadczenia i dobry warsztat, miło w końcu poczytać coś, co jest moe i rzeczywiście nie odstręcza wizualnie, dobra zmiana (tehe~) w stosunku do tego, co musiałem do tej pory czytać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Szkolne Życie"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości