Strażnik domu Momochi # 3

Temat o wszystkim, co dotyczy tej mangi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Strażnik domu Momochi # 3

Post autor: Itachi Uchiha » wt paź 06, 2015 3:54 pm

Obrazek
Jego premiera zaplanowana jest na ok. 6 listopada 2015.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Online

Post autor: Thoreline » wt lut 09, 2016 9:27 am

Zgubiłam się w jednym momencie tego i poprzedniego tomu:
[spoiler]Co się stało na końcu z tą dziewczyną znalezioną w toalecie bez duszy?[/spoiler]

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » wt lut 09, 2016 10:24 am

[spoiler]Zrozumiałam to tak, że jest nią Kasha. Nie wiem, czy on tylko ją opętał, czy zamienia się w nią. Raz sobie porzucił jej ciało, innym razem kilkukrotnie się zamieniał. Przy okazji sprawdziłam też, że tylko on odpowiedział raz na wypowiedź tego ducha, więc jednak wszystko jest ok. Trochę zwątpiłam w autorkę przez ten wątek. W czwartym tomie jest chyba błąd tłumaczeniowy, ewentualnie autorka coś tam źle napisała, ale w to wątpię, bo kilka stron dalej jest wyjaśnienie zagadki.
Chodzi o dialog na czwartej czarno-białej stronie.
Duch mówi (tylko bohaterka ją słyszy) - Hę? A gdzie Izuka?
Bohaterka: -Powiedziała, że musi pilnie coś wyjaśnić i wróciła do swojego domu.
Inna bohaterka, która nie widzi ducha: -Aha... no skoro tak, to my też będziemy się już zbierać.
Myślę, że gł bohaterka powinna powiedzieć coś w tym stylu, by było to logiczne: "Izuka powiedziała, że musi pilnie [...]" Nie brzmi to zbyt naturalnie, ale można by pokombinować, żeby brzmiało. Inaczej jest błąd. Jeszcze w drugim tomie jest dialog, gdzie duch pyta się, gdzie jest rodzina gł. bohaterki, a ta na to, że nie wie i że chyba są zajęci. Nie wiem jak to brzmiało w oryginale. Ale tutaj jeszcze można to zwalić na ogólny harmider, dużo ludu gada jednocześnie, mogli nie zauważyć.
[/spoiler]
Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » wt lut 09, 2016 12:03 pm

[spoiler]
Jeśli chodzi o pierwszą sytuacje, powinno być imię bohaterki, redakcja za bardzo chciała usunąć jak największą ilość powtarzających się w kółko imion i posunęła się o jedno za dużo... przez co zmienił się sens, do poprawki w dodruku.

Co do sprawy drugiej... Jeśli dobrze rozumiemy problem to, Himari uważa za rodzinę mieszkańców domu Momochi. Jeśli to jest jakaś jeszcze inna kwestia to podrzuć gdzie jest ta scena to sprawdzimy co i jak ;)
[/spoiler]

PS. ja jestem tylko posłańcem...
Ostatnio zmieniony wt lut 09, 2016 12:48 pm przez kuras, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » wt lut 09, 2016 12:30 pm

Jeśli chodzi o pierwszą sytuacje, powinno być imię bohaterki, redakcja za bardzo chciała usunąć jak największą ilość powtarzających się w kółko imion i posunęła się o jedno za dużo... przez co zmienił się sens, do poprawki w dodruku.
Wrzucę bez spoilera, bo takowym nie jest, a dla mnie czyste mistrzostwo świata.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » wt lut 09, 2016 7:29 pm

[spoiler]To drugie to jakoś 125 strona 2 tomu.
Duch pyta: -A gdzie twoja rodzina?
Momochi: -Eee... nie wiem... chyba są zajęci...
I też nie było zdziwienia, że odpowiedziała na niezadane pytanie. Tu jeszcze można naciąganie uznać, że tylko Kasha ją słyszał[/spoiler]
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr mar 02, 2016 4:57 pm

Kolejny tom przeczytany.
Nie wciągnął mnie jak dwa poprzednie, ale i tak nie jest źle. Historie są całkiem ciekawe, ale ich rozwiązania... sztampowe. Wystarczy sama obecność Himari/jej głosu i wszystko jest git. No ale tak bywa w tego typu mangach.
Szkoda, że trzy duże krzaki zostały niewyczyszczone. :?
Kilka stron jest tak jakby wyblakłych - jakby użyto szarego tuszu a nie czarnego. Pewnie taki egzemplarz mi się po prostu trafił.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Strażnik domu Momochi"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość