Berserk

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt wrz 01, 2015 5:42 pm

Faust pisze:
Sayuki78 pisze:O nie! Co teraz stanie się z tymi uber męskimi samcami, którzy domagali się wydania Berserka? :lol:
Właśnie wychodzą z szafy.
Czytelnicy homogenizowani.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr wrz 16, 2015 9:09 am

Pierwszy tom za mną. Wygląda mi to na zwykłą rzeź.
Trochę nie podoba mi się ten mały zwierzak (elf), ale bez niego czytanie mogło by być trochę ciężko strawne.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » śr wrz 16, 2015 10:18 am

Prawdziy berserk zaczyna się pod koniec 3 tomu. Pierwsze tomy są sporo słabsze i w innym klimacie.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr wrz 16, 2015 11:17 am

To prawda. Berserka po 1-2 tomach nie wolno porzucać. Im dalej tym lepiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » wt gru 22, 2015 12:49 pm

Takie info dla fanów.Manga znowu na hiatusie,najprawdopodobniej do lata przyszłego roku.
Obrazek

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » wt gru 22, 2015 1:15 pm

XD Widze, ze radosc byla przedwczesna.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt gru 22, 2015 1:28 pm

Luz, zanim nadgonimy, wróci :D

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » wt gru 22, 2015 3:25 pm

Madness pisze:Takie info dla fanów.Manga znowu na hiatusie,najprawdopodobniej do lata przyszłego roku.
Zaczynam się zastanawiać co skończy się pierwsze: Berserk czy Miura. Jak on będzie sobie co chwilę przerwy robił to nigdy nie poznamy zakończenia Berserka :(

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » wt gru 22, 2015 5:26 pm

Madness pisze:Takie info dla fanów.Manga znowu na hiatusie,najprawdopodobniej do lata przyszłego roku.
A można prosić źródło tej informacji? :)

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » wt gru 22, 2015 5:38 pm

Jest takie polskie słowo przerwa albo można napisać, że wydawanie zostaje zawieszone. Bo polskie słowo hiatus znaczy coś innego: http://sjp.pwn.pl/sjp/hiatus;2464502.html

Źródło, nowy Young Animal : http://www.skullknight.net/forum/index. ... .msg238159
Za to będzie nowe anime :)

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Brat Bimbroży » wt gru 22, 2015 10:17 pm

Mnie za to bardzo interesuje czy w polskim wydaniu Berserka będzie ten rozdział
[spoiler]
o spotkaniu Griffitha z bogiem[/spoiler]
który ponoć autor nie chciał umieścić z powodu ,,zbyt wielu informacji na temat przyszłej fabuły''.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt gru 22, 2015 10:20 pm

Madness pisze:Takie info dla fanów.Manga znowu na hiatusie,najprawdopodobniej do lata przyszłego roku.
Znowu się zajął idolmasterem i wróci jak przepuści całą kasę? :wink:

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » wt gru 22, 2015 10:44 pm

Brat Bimbroży pisze:Mnie za to bardzo interesuje czy w polskim wydaniu Berserka będzie ten rozdział
Jeśli go nie było w japońskim wydaniu tomikowym, a z tego co wiem - nie było, to "a jak myślisz"? ;)

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » wt gru 22, 2015 11:03 pm

Dembol pisze:Jest takie polskie słowo przerwa albo można napisać, że wydawanie zostaje zawieszone. Bo polskie słowo hiatus znaczy coś innego: http://sjp.pwn.pl/sjp/hiatus;2464502.html
A czy to ma wielkie znaczenie czy napiszę ,że manga jest na hiatusie czy,że została zawieszona? :wink: Wiem,że to wyrażenie pochodzi z j.angielskiego,ale ostatnio się upowszechniło i osoby które interesują się mangami raczej je znają.Ja po prostu przyzwyczaiłam się do używania tego terminu i tyle.Jeśli komuś to przeszkadza to nic na to nie poradzę.
Obrazek

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr gru 23, 2015 12:00 am

To tak samo jak z mówieniem na LN "novelki" - czy SAO ci przypomina choć trochę Janka Muzykanta?

Tak samo dwie samogłoski obok siebie bez przerwy nie przypominają nijak przerwy w tworzeniu.

Brat Bimbroży
Posty: 58
Rejestracja: śr sty 07, 2015 11:40 pm
Status: Offline

Post autor: Brat Bimbroży » śr gru 23, 2015 12:04 am

Hame pisze:
Brat Bimbroży pisze:Mnie za to bardzo interesuje czy w polskim wydaniu Berserka będzie ten rozdział
Jeśli go nie było w japońskim wydaniu tomikowym, a z tego co wiem - nie było, to "a jak myślisz"? ;)
Będę więc pewnie musiał przeżyć jego brak; chociaż trochę smutno, że go wywalono, ale sam autor nie skupiał się chyba więcej na tym wątku. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś coś tam dopowie w paru nurtujących mnie kwestiach odkładając tak liczne walki trochę na bok. Samo ponowne wstrzymanie mangi niezbyt mnie bawi i pomimo prawie już 1,5 roku znajomości z tym tytułem jestem w stanie zrozumieć ból fanów którzy nie mogą się doczekać kolejnych rozdziałów z powodu lenistwa autora.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw cze 09, 2016 4:43 pm

Obrazek
Manga od 24 czerwca powraca jako miesięcznik :D
http://www.animenewsnetwork.com/daily-b ... es/.103024

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » pt cze 10, 2016 1:43 am

Itachi Uchiha pisze:Manga od 24 czerwca powraca jako miesięcznik
Ciekawe na jak długo. Dobrze, że czytam Berserka tylko w tomach od JPF. Zanim polskie wydanie dogoni japońskie może Miura dorysuje do 40 tomu.

Ten który myśli
Adept
Posty: 214
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 1:10 pm
Status: Offline

Post autor: Ten który myśli » sob cze 25, 2016 3:53 pm


Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » wt sie 23, 2016 1:11 pm

Właśnie jestem po lekturze szóstego tomu Berserka. I co się okazało? W moim egzemplarzu zostały powtórzone strony od 113 do 128 i "wsadzone" między strony 128 i 129. Taki mały dodatek. Czy komuś wpadł w ręce tomik zrobiony na podobną modłę?
PS. Najśmieszniej było w trakcie czytania. Pochłaniam stronę za stroną, a tu naglę...deja vu. Te same kadry - więc pomyślałem, że się musiałem nieźle zakręcić (czy może mnie przyćmiło), ponieważ przekartkowałem te kilka stron wstecz, nie wiedząc nawet kiedy. Okazało się jednak, że ze mną wszystko w porządku :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości