Message to Adolf

Forum ogólne dla Adolfa, mangi znaczy.
Zablokowany

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę mangę jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
28
57%
Może
7
14%
Nie
14
29%
 
Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Message to Adolf

Post autor: Itachi Uchiha » wt lut 03, 2015 12:37 pm

Obrazek

Tytuł japoński: Adorufu ni Tsugu
Tytuły alternatywne: Tell Adolf, Aufruf an Adolf, L'Histoire des 3 Adolf, Storia dei tre Adolf,The Stories of Three Adolfs
Autor: Osamu Tezuka
Gatunek: Dramat, Historyczny, Seinen, Tragedia
Wydawca: Shogakukan
Wydano: 1983 - 1985
Ilość tomów: 5

Opis:
Jest rok 1936. Sohei Toge, dziennikarz z Japonii, ma za zadanię przeprowadzić relację z Igrzysk Olimpijskich odbywających się w stolicy III Rzeszy. Bacznie przyglądając się rozgrywkom otrzymuje telefon od swojego młodszego brata Isao, który od jakiegoś czasu studiuje w Niemczech. Chłopak nalega na spotkanie celem przekazania bratu jakiejś ważnej informacji. Sohei nie do końca traktuje prośbę brata poważnie - gdy jednak wybiera się do niego w odwiedziny odkrywa, że jego pokój został przewrócony do góry nogami. Sohei czeka przykra niespodzianka: brat został zamordowany, nikt niczego nie widział, a policja ani myśli pomagać cudzoziemcowi. Spisek zagęszcza się w momencie, kiedy wychodzi na jaw, że jego brat jako działacz komunistycznego podziemia wszedł w posiadanie tajnej informacji, mogącej wywołać upadek nazistów.

Jedna z wielu prac Tezuki, z którą trzeba koniecznie się zapoznać. Fabuła mimo starej daty powstania, trzyma w ciągłym napięciu :)

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » śr lut 04, 2015 8:18 am

Co można powiedzieć o tej mandze. To jest klasyka. Fabuła nadal się trzyma. Jestem na tak. Na pewno, bym kupował.

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Atom » śr mar 04, 2015 7:52 pm

Wiem, że z klasyką często jest tak, że pomimo otaczającego ją nimbu wspaniałości i wielkości, nie ma ona zbyt wielu czytelników, ale Tezuka (i przy okazji polski czytelnik) naprawdę zasługuje na to, aby ktoś po latach od pierwszej, niezbyt udanej zresztą próby, jednak spróbował go przedstawić polskim czytelnikom. A jak już sondować rynek to według mnie takimi właśnie tytułami jak Adolf. Jeden z najbardziej znanych komiksów boga mangi, do tego skierowany do dorosłego czytelnika, jeżeli on się nie sprzeda w miarę przyzwoicie to będzie znaczyło, że faktycznie jesteśmy jako rynek i fandom jeszcze za "smarkaci" na Tezukę. Według mnie jednak tak nie będzie, bo Adolf wcale nie będzie odbiegał znacząco (jeżeli już to nawet na korzyść) od innych pozycji wydanych w MM pod względem zainteresowania i sprzedaży (bo zakładam, że jeżeli już, to właśnie w niej coś od Tezuki się ukarze ewentualnie).

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz mar 08, 2015 7:04 pm

Od Boga Mangi brałabym wszystko w ciemno. A ten tytuł jest jednym z najbardziej mnie interesujących. Zdecydowanie tak!

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt paź 27, 2015 4:59 pm

Kolejny tytuł zaproponowany przeze mnie zostanie wydany. Proszę o przeniesienie tematu :P

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt paź 27, 2015 5:03 pm

Itachi Uchiha pisze:Kolejny tytuł zaproponowany przeze mnie zostanie wydany.
Masz dobrą passę jeżeli chodzi o tytuły :D

Zablokowany

Wróć do „Do Adolfów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości