Utsuro no Hako to Zero no Maria - temat ogólny

Tu piszcie na temat naszej pierwszej nowelki w ofercie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn wrz 14, 2015 12:02 pm

Nie da rady, Japonia nigdy się nie zgodzi na takiego pdf'a. Ale jakieś przykładowe strony na pewno wrzucimy na sieć, w ten czy inny sposób.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » śr paź 07, 2015 10:35 am

Chciałabym by wysokości i szerokość novelki była taka jak w sao ;w;ale znając życie zmienicie o parę milimetrów :c

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr paź 07, 2015 10:47 am

Będzie taka sama jak w Jednotomówkach Waneko, Silver Spoon czy, dajmy na to, Madoce. Czyli format będzie trochę większy niż ten z SAO (zwłaszcza wyższy, tak z 2 cm nawet chyba).
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr paź 07, 2015 2:27 pm

Az wyjąłem linijkę, SAO i Rebelion. Madoka jest 14mm wyższa i 5mm dłuższa.

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » śr paź 07, 2015 2:47 pm

Przynajmniej obok madoczki będzie elegancko stać ;3; wiadomo już o dodatku do serii?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr paź 07, 2015 3:13 pm

asuneko pisze:Przynajmniej obok madoczki będzie elegancko stać ;3; wiadomo już o dodatku do serii?
Nyet, jeszcze porządnie nie myśleliśmy nad tym nawet.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » śr paź 07, 2015 4:42 pm

Dziękuje za odpowiedź ^^ (taki box będzie idealny)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn lis 02, 2015 10:30 am

Jak idzie z Marią? Wiem że jeszcze kilka miesięcy, ale trudno mi się doczekać i mam kilka pytań. Podjęliście już jakieś decyzje co do okładki i papieru? Skrzydełka, obwoluta, czy może jeszcze jakaś inna opcja? I kiedy +/- można się spodziewać przykładowych stron?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn lis 02, 2015 10:50 am

Na razie dopiero zaczynamy tłumaczenie, do innych spraw jeszcze nie przysiedliśmy. Tak więc na razie nic nowego nie mam do powiedzenia, niestety.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn lis 02, 2015 10:53 am

Oki, dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr lis 11, 2015 11:46 am

Z ASKA

Wiadomo już może czy okładka Utsuro no Hako to Zero no Maria, będzie ze skrzydełkami? Osobiście trzymam kciuki za skrzydełka tak jak jest u kotori.
[Madziozord] Nasza wersja będzie miała OBWOLUTĘ ZE SKRZYDEŁKAMI.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » śr lis 11, 2015 12:01 pm

Taaakkk dużo wygrać! =D> czekam na następne informacje :D
Obrazek

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » śr lis 11, 2015 12:24 pm

Dla mnie ta odpowiedź jest niejasna. Okładka to okładka, a obwoluta to obwoluta, więc jeśli podano, że będzie obwoluta ze skrzydełkami, to znaczy... że będzie jak zwykle w mangach?

EDIT: No właśnie
http://ask.fm/Waneko/answer/133540024852 - tak nie do końca zrozumiałem jedną rzecz a konkretnie "Obwoluta ze skrzydełkami" ale czy przypadkiem każda obwoluta ma skrzydełka, bo bez nich nie była by obwolutą? Nie rozumiem jak to miało by wyglądać trochę, czy po prostu tak sobie napisaliście.‎
[Madziozord] Napisałam tak, ponieważ Kotori ma OKŁADKĘ ze skrzydełkami. chciałam podkreślić, że skrzydełka owszem, będą, ale na OBWOLUCIE a nie OKŁADCE.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr lis 11, 2015 12:30 pm

ask pisze:http://ask.fm/Waneko/answer/133540024852 - tak nie do końca zrozumiałem jedną rzecz a konkretnie "Obwoluta ze skrzydełkami" ale czy przypadkiem każda obwoluta ma skrzydełka, bo bez nich nie była by obwolutą? Nie rozumiem jak to miało by wyglądać trochę, czy po prostu tak sobie napisaliście.
[Madziozord] Napisałam tak, ponieważ Kotori ma OKŁADKĘ ze skrzydełkami. chciałam podkreślić, że skrzydełka owszem, będą, ale na OBWOLUCIE a nie OKŁADCE.
Widzę, że się spóźniłam xD Dobrze, że będzie obwoluta w ln, chociaż akurat Maria mnie nie interesuje.
Obrazek

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » śr lis 11, 2015 12:41 pm

Eee, czyli po prostu będzie obwoluta? Bo, tak jakby, obwoluta trzyma się dzięki skrzydełkom, więc każda ma je z zasady.
Może popili z okazji wolnego, że tak po chińsku napisane? :lol:

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr lis 11, 2015 12:47 pm

Dobrze, że będzie obwoluta w ln
Czy ja wiem? Książkę czyta się dłużej, więc obwoluta średnio mi w niej pasuje. Przyznam, że w książkach wolę jej nie mieć - jeśli się pojawia, zwykle zdejmuję do lektury.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » śr lis 11, 2015 12:57 pm

Mam tak samo. Na początku czytałem mangi z obwolutą na okładce, ale że się masakrycznie niszczyły, teraz zawsze zdejmuję je przed lekturą.
No to teraz mam niemal pełną różnorodność, skrzydełka, obwoluta i zwykła okładka. Brakuje tylko jeszcze LN z grubą okładką.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr lis 11, 2015 1:28 pm

A ja wolę obwolutę, ładniej wygląda i najwyraźniej obnoszę się z książkami i mangami bardzo delikatnie bo jeszcze żadnej nie zniszczyłem.
Canis pisze:No to teraz mam niemal pełną różnorodność, skrzydełka, obwoluta i zwykła okładka. Brakuje tylko jeszcze LN z grubą okładką.
Jeśli kolos w postaci Toradory 2w1 nie będzie miał przynajmniej nieco utwardzonej okładki to będę zawiedziony, zwłaszcza że zanosi się na podwyżkę.

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » śr lis 11, 2015 1:34 pm

A ja tam się cieszę bo uwielbiam obwoluty.Tomiki często przewożę ze sobą, czytam w poczekalniach/ środkach komunikacji/pożyczam znajomym, a obwolutę zostawiam w domu. Dzięki temu nie widać śladów używania, wszystko idealnie zasłonię obwolutą.

Przy zwykłej okładce dorabiam gazetowe obwoluty by się nie niszczyły podczas takiego intensywniejszego użytkowania, natomiast przy pozycjach ze skrzydełkami mocowanie ich jest utrudnione + powstałe zgrubienia są bardzo niewygodne przy czytaniu. Dla mnie - najlepsza opcja. Aż się zastanowię nad kupnem by wspierać takie wydania.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » śr lis 11, 2015 1:41 pm

Szkoda, lubię skrzydełka kotorcowe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Zerowa Maria i puste pudełko"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość