Gangsta

Tu piszcie o Gangsta, jeśli chcecie. A pewnie chcecie, co nie?
Zablokowany

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
32
38%
Nie
42
49%
Może
11
13%
 
Liczba głosów: 85

Atobe-san
Status: Offline

Gangsta

Post autor: Atobe-san » śr lut 19, 2014 7:07 pm

[center]Obrazek [/center]
Tytuł japoński: ギャングスタ
Tytuły alternatywne: Gangsta.
Autor: Kohske (historia i (rysunki)
Gatunek: Seinen, akcja, dramat, dojrzały
Wydawca: Shinchosha
Magazyn: Comic Bunch
Wydano: 2010 [Ongoing]
Ilość tomów: 5+

Opis:
Nicolas i Worick zarabiają na życie jako Benriya, czyli specjaliści od prac wszelkiego rodzaju, w Ergastulum- mieście rządzonym przez trzy rodziny i gildię najemników. Pewnego dnia spotykają i ratują z rąk nieuczciwego alfonsa prostytutkę o imieniu Alex. Jednak skąd ona pochodzi? Co skrywa przeszłość Nicolasa i Woricka? I kim w ogóle są koukonshu?

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr lut 19, 2014 7:10 pm

Definitywne "nie". Manga należy do tych słabszych z nie najlepszą kreską i fatalną fabułą. Zwyczajni bohaterowie, oklepany świat. Trudno mi znaleźć powody, dla których mógłbym kupić tę mangę.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw lut 20, 2014 12:00 am

Zdecydowane ,,NIE". Marna podróba pozycji, które już istnieją o podobnej tematyce- same DOGS: B&C są o kilka klas wyżej, będąc daleko od ideału. Tak też absolutnie nie chciałbym tego na naszym rynku, jest multum lepszych propozycji :P
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw lut 20, 2014 8:12 am

Rozmiar dłoni tego pana przeraża mnie O.o

slowmotion_s
Status: Offline

Post autor: slowmotion_s » śr sie 27, 2014 6:26 pm

Manga, z początku, rzeczywiście podobna do DOGS : B&C, co może nieco zniechęcać, ale zdecydowanie jestem na TAK. Kreska całkiem przyjemna dla oka, z czasem łatwo jest wkręcić się w tę historię i z niecierpliwością czekać na kolejny rozdział/tom!

KyleKatarn97
Status: Offline

Post autor: KyleKatarn97 » śr sie 27, 2014 6:46 pm

Tak patrzę na dłonie tego gościa i za cholerę nie umiem sobie przypomnieć, kogo mi przez nie przypomina...
Włączam sobie dla rozluźnienia Metro 2033.
Po chwili gry- no jasne, pamiętam! Miły pan z Biblioteki!

Obrazek
Opis mangi mnie nie urzekł, a kreska taka sobie, przynajmniej takie jest moje zdanie. Jestem na nie.

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » śr sie 27, 2014 6:52 pm

Fabułą taka sobie, w sam raz jako coś lekkiego na rozluźnienie. Nie wiem czemu ale kreska jakoś mi się spodobała :wink:
A co do tych rąk to chyba większość postaci ma je takiego rozmiaru że mogłaby nimi miażdżyć głowy :shock:

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » śr sie 27, 2014 9:29 pm

Rabbit D pisze:Fabułą taka sobie, w sam raz jako coś lekkiego na rozluźnienie. Nie wiem czemu ale kreska jakoś mi się spodobała :wink:
A co do tych rąk to chyba większość postaci ma je takiego rozmiaru że mogłaby nimi miażdżyć głowy :shock:
Przynajmniej użyją ivh w lepszym celu niż ci z yaoiców. Tam też pełno takch łapsk :P
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » śr sie 27, 2014 9:56 pm

Jak to? Przecież oni ich tam też używają w "dobrym" (dla siebie) celu :mrgreen:

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr sie 27, 2014 9:57 pm

Zdecydowanie nie jestem zainteresowana. :P Po zapowiedzi Viza przeczytałam fragment tego komiksu i pomimo tego, że niczego o nim nie wiedziałam, to od razu skojarzył mi się z DOGSami... ale o ile Dogsy jestem jeszcze w stanie strawić i ostatnie tomy są dosyć dobre, o tyle z tym tytułem dałam sobie bardzo szybko spokój. Czegoś mu po prostu brakuje. :|

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5363
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yuriko » ndz lut 15, 2015 8:00 pm

Mi się manga bardzo podoba i chciałabym ją mieć na półce :) A w lipcu tego roku wyjdzie anime na podstawie mangi :D

Clair
Status: Offline

Post autor: Clair » sob lut 21, 2015 12:52 am

Przyznam, że DOGSów szczerze nie znoszę i GANGSTA. ma podobną tematykę, co jest minusem tego tytułu, ALE bardzo lubię bohaterów, np. Nicolas jest głuchy (był głuchy od pierwszego rozdziału, więc nie uważam tego za spoiler) i to jak jego postać została wykreowana, jest dla mnie ogromnym plusem. Szczególnie pokazanie jego relacji z otoczeniem, a przede wszystkim z Alex, która za nic nie może się z nim dogadać ^^ poza tym bardzo podoba mi się kreska i kadrowanie.

MitcheliaVit
Status: Offline

Post autor: MitcheliaVit » sob lut 21, 2015 5:17 pm

Opis mnie nie zachęcił, więc jestem na NIE

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pn kwie 13, 2015 9:06 pm

Lubię takie klimaty. Anime na podstawie tej mangi wychodzi latem, o ile się orientuję.
Obrazek

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » pn kwie 13, 2015 11:15 pm

O, aż dziwne, że się jeszcze tu nie wypowiadałam.
Dogsów naprawdę nie potrafię ścierpieć, ale Gangsta. ku własnemu zaskoczeniu od razu polubiłam (chociaż przyznaję, że Worrick mnie trochę irytuje, ale pozostałe postacie uwielbiam chyba bez wyjątków - zwłaszcza postacie żeńskie są naprawdę sympatyczne) :P . Na pewno bym kupiła, ale wiadomo, nie ma co liczyć od Waneko. Mam nadzieję, że przy okazji premiery anime ktoś się skusi na wydanie.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » sob sie 08, 2015 4:48 pm

Kolejny tytuł zapowiedziany przez Waneko :D

Zablokowany

Wróć do „"Gangsta"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości