Wilcze dzieci # 1

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Wilcze dzieci # 1

Post autor: Ame » wt lip 14, 2015 8:36 pm

Obrazek
Premiera zaplanowana jest na 6 sierpnia 2015.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt lip 17, 2015 10:39 pm

No i kusi to człowieka... ale nie, dość mam wydatków i półki się już uginają, trzeba przystopować i dobrze zastanawiać się nad każdym zakupem xD
Niemniej jednak - ładnie to to wygląda :)

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » sob lip 18, 2015 7:47 am

Grey pisze:No i kusi to człowieka... ale nie, dość mam wydatków i półki się już uginają, trzeba przystopować i dobrze zastanawiać się nad każdym zakupem xD
Niemniej jednak - ładnie to to wygląda :)
Ja tam właśnie z tego powodu będę lekko modyfikować regał dzięki czemu będę mieć więcej miejsca na nowe mangi \(^o^)/

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob lip 18, 2015 10:25 am

Chyba miałem się zastanowić nad tym i jakoś tak wylądowało w koszyku, więc pewnie wezmę.

Co do regału, mam nowy (BILLY z Ikei), półki są dość głębokie, więc zrobię dwa rzędy mang na jednej. Może w weekend uda się to skończyć xD

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob lip 18, 2015 11:08 am

Ja likwiduję półki z grami PC. Napęd nie działa mi i tak już od dwóch lat.

Tak więc miejsce się znajdzie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Tora_222
Status: Offline

Post autor: Tora_222 » czw sie 13, 2015 12:59 pm

Czy tylko ja nie dostałam zakładki w przedpłacie? Czy jej po prostu nie ma? :(

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » czw sie 13, 2015 3:33 pm

Chyba jej nie ma, bo ja też tylko plakat ;)

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » czw sie 13, 2015 3:39 pm

Plakat i u mnie, a zakładkę dodali z Tsumitsuki. Zresztą jak patrze na informacje o gratisach to nie ma ani słowa o zakładkach z grafiką z Wilczych Dzieci (ino o plakacie).
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

martu
Status: Offline

Post autor: martu » czw sie 13, 2015 3:49 pm

usagisensei pisze:Plakat i u mnie, a zakładkę dodali z Tsumitsuki. Zresztą jak patrze na informacje o gratisach to nie ma ani słowa o zakładkach z grafiką z Wilczych Dzieci (ino o plakacie).
Też dostałam zakładkę z Tsumitsuki. Zdaje mi się, że gdzieś na asku padła informacja, że będzie plakat i zakładka, ale może to być tylko moje zdawanie się.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw sie 13, 2015 3:55 pm

Ogólnie to chyba jest zakładka, ale dodają ją do innych mang. One są w ramach promowania innych tytułów, wiecie ;)
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw sie 13, 2015 4:01 pm

Zakładka istnieje, ale nie jest dodatkiem do wilczych dzieci, a materiałem reklamującym tą mangę ;)

martu
Status: Offline

Post autor: martu » czw sie 13, 2015 4:04 pm

kuras pisze:Zakładka istnieje, ale nie jest dodatkiem do wilczych dzieci, a materiałem reklamującym tą mangę ;)
Może mi się trafi w takim razie do jakiejś innej prenumeraty. ;)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw sie 13, 2015 7:40 pm

Też liczyłam na zakładkę z "Wilczych Dzieci"... Też dostałam z "Tsumitsuki". Co dziwne, do "Tsumitsuki" dostałam zakładkę właśnie z tej mangi. Jak będę zamawiać "Dziewczyny z Ruin" to napiszę w komentarzu, że chcę z "Wilczych" :wink:.

Co do samej mangi to jestem zadowolona. Historię znam bardzo dobrze i uwielbiam ją ale i tak lektura była pełna emocji (jak zwykle). Porównałam sobie też nasze wydanie z angielskim omnibusem. Różnicę widać już na obwolucie - u nas barwy są bardziej nasycone. Jednak to "pastelowa" amerykańska okładka podoba mi się bardziej. Podobnie ich logo (ładniejsza czcionka). Nie żeby naszej czegoś brakowało ale jednak wolę tamtą. Mamy też mniej kolorowych stron. Za to u nas papier jest biały, a u Amerykanów żółtawy. Wszystkie dodatki odautorskie obecne w obu wydaniach. Wygrywamy też porządnie przetłumaczonymi onomatopejami (w amerykańskiej edycji zastosowano koszmarne rozwiązanie :evil: ). Co mi jeszcze nie odpowiada to czcionka w naszym wydaniu (ta w większości dialogów). Tłumaczenie jest dobre, mangę czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Żadnych błędów nie zauważyłam.

Bardzo możliwe, że jednak zdubluję tę serię :D. Na pewno nasze wydanie jest bardziej poręczne niż omnibus i łatwiej zabrać je np. w podróż.

Parę zdjęć porównawczych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » czw sie 13, 2015 8:18 pm

Jak zobaczyłam, że polskie wydanie ma tyle stron, co Madoka, to aż jęknęłam. :P Naprawdę wolałabym wydanie 3w1, bardzo ładnie się prezentuje. Ale żeby nie było - polskie też jest super. ;)

martu
Status: Offline

Post autor: martu » pt sie 14, 2015 1:05 pm

ninna pisze:Wygrywamy też porządnie przetłumaczonymi onomatopejami (w amerykańskiej edycji zastosowano koszmarne rozwiązanie :evil: ).
YenPress w ogóle robi z onomatopejami paskudne rzeczy. :( Ale mimo wszystko to wydanie robi wrażenie, postawiłabym sobie na półce - choć łatwiej mi przychodzi dublowanie mang, które już mam w wersji angielskiej, a są wydawane po polsku - portfel jakoś wtedy mniej płacze. :P

A mogłabyś pokazać środki dla porównania czcionki, marginesów i nasycenia druku?

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » pt sie 14, 2015 1:31 pm

ninna pisze: Obrazek
Obrazek
Porażająca różnica w gramaturze papieru (nawet biorąc pod uwagę, że to wydanie zbiorcze). Eh, dlaczego u nas mangi są wydawane tak słabo...

engrisz pisze:Jak zobaczyłam, że polskie wydanie ma tyle stron, co Madoka, to aż jęknęłam. :P Naprawdę wolałabym wydanie 3w1, bardzo ładnie się prezentuje.
Jakby było wydanie 3w1 to pewnie bym wziął, obecne odpuszczam.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pt sie 14, 2015 1:39 pm

Z gramaturą byłbym ostrożny bo wydanie angielskie jest na objętościowym papierze (spulchnianym), więc gramatura może być ta sama, a ludzie nie lubą takiego, bo twierdzą że jest żółty, zły, wstrętny i toaletowy...

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » pt sie 14, 2015 1:45 pm

Nigdy nie pojmę co ludziom w takim papierze nie odpowiada. Ja wolę taki bo lepiej oddaje w druku szarości i oczy tak się nie meczą podczas czytania.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt sie 14, 2015 1:48 pm

Nie wiem, czy dobrze widać, ale polskie wydanie ma przebijające strony, a amerykańskie nie:
Obrazek
Otworzyłam na tej samej stronie.
Obrazek
Mam słaby aparat, więc kiepsko widać.

O marginesy nie trzeba się martwić. Żadnego z wydań nie trzeba maksymalnie rozginać, by przeczytać coś z brzegu (najwyżej by obejrzeć ten dwustronicowy obrazek:
Obrazek

Amerykańskie wydanie jest lepsze pod każdym względem oprócz onomatopei, ale tych jest mało w tej mandze. O to, że piękne okładki są stracone przez 3w1 nie trzeba się martwić, bo wszystkie trzy są w środku tomiku jako dwustronne ilustracje. Czyli jeszcze lepiej, niż gdyby miały by być obwolutami, bo bez żadnych zakrywających napisów.

W ogóle to jest jedyna manga wydana w Ameryce, którą posiadam i ma ona najlepszy papier ze wszystkich moich mang. Może jeszcze Mój rok - wiosna ma tak samo dobry, ale chyba jednak mocniej przebija od tego.

Aha, i jeszcze ta amerykańska cegła Wilczych Dzieci jest leciutka, mimo że wygląda na ciężką.
Obrazek

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » pt sie 14, 2015 2:59 pm

Tak jak myślałem - amerykańskie wydanie ma naprawdę dobry papier. Świetna gramatura, nie przebija, lekko szarawy co zwiększa komfort czytania o 100%. Szkoda, że u nas wydawnictwa takiego nie stosują. Mógłbym nawet dopłacić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Wilcze dzieci"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości