Strażnik domu Momochi - temat ogólny

Temat o wszystkim, co dotyczy tej mangi
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr cze 10, 2015 5:40 pm

Postaram się :)
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr cze 10, 2015 5:43 pm

A, też przy tym plakacie będziemy testować nowy rodzaj druku, może pozwoli to się pozbyć tych nieszczęsnych śladów po zagięciach które powstają przy składaniu.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » wt cze 16, 2015 3:28 pm

Dotarły nowe plakaty i choć nie błyszczą się tak jak te wcześniejsze, to raczej na pewno nie zobaczycie na nich tych piekielnych zagięć od składania! Zmiana papieru była dobrym pomysłem, wychodzi na to :)
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt cze 16, 2015 4:54 pm

wataken pisze:Dotarły nowe plakaty i choć nie błyszczą się tak jak te wcześniejsze, to raczej na pewno nie zobaczycie na nich tych piekielnych zagięć od składania! Zmiana papieru była dobrym pomysłem, wychodzi na to :)
W końcu dotarły do was, Może się pochwalicie jakąś fotką jak w realu się prezentują. Miałbym kolejny powód by zainteresować się prenumeratą :)

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » śr cze 17, 2015 11:46 am

Kripi okładka 7. tomu:
Obrazek

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr cze 17, 2015 11:49 am

vishaad pisze:Kripi okładka 7. tomu:
Czemu kripi? Bardzo ładna, gdybym miała te 13 lat to aż bym zbierała te serie :D

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr cze 17, 2015 11:54 am

Wow przepiękna *____* Cały czas się zastanawiam czy kupować czy nie tę mangę... Ech może wygram pierwszy tom w tym konkursie Waneko xD
Obrazek

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » śr cze 17, 2015 11:57 am

A mnie się ona bardzo podoba... ba, seria wyjątkowo przypadła mi do gustu choć dawno skończyłam 13 lat :P
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » śr cze 17, 2015 12:08 pm

usagisensei pisze:ba, seria wyjątkowo przypadła mi do gustu choć dawno skończyłam 13 lat :P
od razu zastrzegę że nie był to żaden przytyk umniejszający komukolwiek XD po prostu ja w takich seriach rzadko kiedy nie wkurzam się na bohaterów (wyjątek: horimiya) no i nie przepadam gdy bohaterowie są bardziej zniewieściali niż ja XD ale jeśli znajdę trochę czasu to zaryzykuje zapewnieniom wydawnictwa że tam się skupiają na tajemnicy- pożyczę i przeczytam, bo rysunki są naprawdę genialne.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » śr cze 17, 2015 12:10 pm

Tomoe dość blado wypada przy tym bohaterze :P Okłada również bardzo mi się podoba
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr cze 17, 2015 12:13 pm

Jak zobaczyłam tę okładkę to aż mi się na głos powiedziało "wow". Śliczna jest. Pierwszy tom kupiłam w ciemno, mam nadzieję, że ta manga ma w sobie coś więcej poza ładnymi rysunkami.
Obrazek

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr cze 17, 2015 4:13 pm

Okładka fajna jak dla mnie, co do plakatów to macie tu przykłady, że są lepsze niż te dotychczasowe :)

Obrazek
Obrazek
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr cze 17, 2015 7:27 pm

Angu pisze:Cały czas się zastanawiam czy kupować czy nie tę mangę...
Ja tak samo,ale chyba w końcu się przełamie i kupię chociaż dla kreski.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw cze 18, 2015 1:06 pm

Śliczna ta okładka. W ogóle ta manga na wszystkie okładki piękne. Nie mogę się doczekać tomiku :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » ndz cze 28, 2015 9:08 am

Na początku byłam zainteresowana kupnem ze względu na bardzo śliczną kreskę i tym samym rysunki, jednak niestety zapał całkowicie opadł, gdy tylko wzięłam na widelec pierwszą połowę mangi w formie skanlacji internetowych ;_; Wszystko dzieje się za szybko, nie wiadomo po co, nie wiadomo czemu, również wątek romantyczny. Niestety ale mimo ładnych rysunków zamierzam omijać tę mangę szerokim łukiem (i modlić się, by Waneko wydało kiedyś Lovely Complex, póki te nie jest za stare)
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » wt lip 07, 2015 9:46 am

Dotarł wczoraj do mnie tomik. Plakacik prezentuje się ślicznie i ja zagięć nie miałam.
Manga spodobała mi się na bardzo. Tak jak treść i kreska już na skanach przypadła mi do gustu, tak język użyty przez tłumacza sprawił, że co chwilę wybuchałam śmiechem. Może to moje poczucie humoru, ale manga w naszym przekładzie bardzo mnie rozbawiła. Fajna historia nabrała intensywniejszych komediowych barw. :D
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob lip 11, 2015 8:20 am

Chyba za stary jestem na takie tytuły. Wydanie mi się.
Kłuły mnie w oczy tylko teksty: "że nie powinna go/mnie widzieć w tej formie" rzucone przy każdej przemianie.
Tempo nie było dla mnie za szybkie.
Romans dla mnie jest tu prosty i logiczny Himari z powodu nadwrażliwości na moce duchowe chce/jest podatna na strażnika, a strażnik chce ją ponieważ ona ma krew Momochi i możliwe że ją zna. Taka moja teoria.
Ciekawi mnie tylko kto wysłał testament.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » sob wrz 05, 2015 5:34 pm

Otai pisze:Zastanawia mnie tylko czy Waneko da radę ogarnąć w jeden dzień wyniki.
I tak sie nie dowiemy jakie są wyniki ;-; Strzelam, że może ogarną je w 4 dni czy coś... Mimo wszystko dość sporo osób głosowało.
+ Ja sie bardziej zastanawiam na co sie zdecydują... Nie lubie czekać na takie typu rzeczy, szczególnie na karnawały.. Bo potem powymyślam se 45373 opcji i tak nic na co mam nadzieje, nie wychodzi...

Co do plakatów, to też za nimi jakoś nie przepadam... Przepraszam za wtrącenie sie do offtopu :lol:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » wt paź 20, 2015 7:12 pm

Autorka wstawiła zdjęcie polskiego tomiku na twittera: https://twitter.com/shouoto/status/656368762396938241
Obrazek

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » wt paź 20, 2015 11:56 pm

Rikaichan sugeruje coś w stylu "zgadnij skąd jest ten tom", ale i tak jak ktoś zna krzaki to chyba nie tylko ja byłbym wdzięczny.

EDIT: Jeden z tweetów mówi coś o "jakimś języku słowiańskim", a po odpowiedzi autorki zaczyna się na "Porando desu ka!"(desu ka to taki jakby pytajnik, profesjonaliści się zaraz przyczepią o nazewnictwo ale tak to działa), czyli chyba trafiłem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Strażnik domu Momochi"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość