Puella Magi Madoka Magica The Movie -Rebellion- # 3

Chcecie pogadać o The Rebellion Story? To jest właściwy ku temu temat.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Puella Magi Madoka Magica The Movie -Rebellion- # 3

Post autor: Ame » wt maja 19, 2015 5:44 pm

Obrazek
Planowana premiera Puella Magi Madoka Magica The Movie -Rebellion- # 3 to ok. 16 czerwca 2015.

Yikki
Status: Offline

Post autor: Yikki » sob cze 20, 2015 5:50 pm

Zaskoczyło mnie zakończenie, oczekiwałam ze będzie po tym akcja jak Homura przestanie być wiedźmą, to będzie normalna i szczęśliwa. A jednak nie. Ale zakończenie nie jest aż takie złe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » sob cze 20, 2015 7:58 pm

Madoka jest chyba jedynym tytułem magical girl, które ma oficjalnie złe zakończenie.
Co też ma swój urok.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz cze 21, 2015 9:36 am

Madoka jest chyba jedynym tytułem magical girl, które ma oficjalnie złe zakończenie.
Co też ma swój urok
Wiesz, są fani, którzy uważają, że w mandze Sailor Moon też takie mamy, bo niektóre z interpretacji finału mówią, iż przeżyła tylko Usagi, a ostatnie dwie-trzy strony to jej wyobrażenia na temat tego, co by było, gdyby to wszystko się nie zdarzyło.

Zaś co do Madoki - tu szczęśliwy finał zamknąłby definitywnie fabułę, a nie zabija się kury znoszącej złotej jajka. Pod tym względem najbardziej chyba udane (i złośliwe) było zakończenie Orico.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pt cze 26, 2015 12:27 pm

Przeczucia się jednak sprawdziły - błąd się pojawił jakiś i preorder mi wysłali wczoraj priorytetem, więc problem szybko rozwiązany. Mogłem tylko wcześniej napisać.

[ Dodano: Pią 26 Cze, 2015 ]
W końcu mam, ale widać od razu, że obwoluta tak sobie dopasowana. I to głównie przez to, że jest samo Puella Magi Madoka Magica, nie ma dopisku The movie - Rebellion na grzbiecie. Jak żeście czegoś takiego nie zauważyli?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt cze 26, 2015 12:47 pm

Sami dochodzimy właśnie, jak ten dopisek zniknął - jak wrzucaliśmy obwolutę na sieć był, jak szła do korekty też był... Anywaj, zrobimy dodruk więc jak ktoś będzie czuł potrzebę to będziemy rozdawać dobre obwoluty z tego nieszczęsnego tomiku.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » pt cze 26, 2015 6:31 pm

Katori pisze:I to głównie przez to, że jest samo Puella Magi Madoka Magica, nie ma dopisku The movie - Rebellion na grzbiecie.
Haha ja nawet tego nie zauważyłem xD Gdybyś tego nie napisał to w ogóle bym się nie skapnął xD

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » śr lip 08, 2015 5:47 pm

Czy o poprawne obwoluty będzie można prosić przy zamówieniu w sklepie waneko? :> Na kiedy mniej więcej planowany jest dodruk?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw lip 09, 2015 11:22 am

Tak za tydzień/dwa będzie wiadomo, sorry, że tyle to trwa. I tak, będzie je można dorwać przez sklepik, na konwencie też.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » czw lip 09, 2015 11:47 am

Mhm, to w takim razie jak zamówię Wilcze Dzieci czy NGNL to już powinny być do tej pory, będę się później w sklepie upominać ;D

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » czw lip 09, 2015 1:28 pm

Zagmatwany był ten tom...

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr lip 15, 2015 2:39 pm

Nie mogłam skupić się na fabule, bo jedyne co mnie zajmowało, to oglądanie onomatopei. Niestety nie znalazłam japońskich skanów, więc porównywałam tylko z angielskimi skanlacjami (chyba).
Część onomatopei w tym tomie to taka sama fuszerka, co w zeszłym tomie (całkowicie niedopasowane wyglądem do obrazków). Tak samo jak w poprzednim tomie było kilka onomatopei, które zakrywały więcej rysunku niż japońskie (czy angielskie). Był też chyba jeden, który zajmował mniej miejsca.
Obok jednego z nich nie mogłam przejść obojętnie, bo zakrył cały jeden kadr...
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr lip 15, 2015 2:53 pm

Obrazek

Ech i co ja mam o tym myśleć...
Obrazek

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » śr lip 15, 2015 3:11 pm

Angu pisze:Ech i co ja mam o tym myśleć...
To jest więcej niż przykre.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » śr lip 15, 2015 3:31 pm

Dopiero co na Animatsuri pochwaliłam, że w Kuroko onomatopeje są zrobione naprawdę super, nic nie przysłaniają i aż miło się na nie patrzy, ale te w Madoce... nie. Po prostu nie. Tak nie można. To jest fuszerka, bubel i żart.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt lip 17, 2015 10:38 pm

Podsumowując, dobrze, że zrezygnowałem z Rebelliona xD

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob maja 13, 2017 9:00 am

Ja sam nie wiem co zrobić z tym tytułem. W końcu go przeczytałem.

Z jednej strony jest lepsze niż główna historia, i jest jej udaną logiczną kontynuacją* (pomijam już fakt czy to spin off czy inne cudo).
Nie zmienia to faktu że rozpaczliwie brakuje mi tu jakiejś dalszej historii, bo w takim stanie historia jest dla mnie mocno nie pełna.

Ale czy mi się podobało?
Jakoś tak nie bardzo. Jest coś takiego w tym uniwersum że po prostu mi nie pasuje, wolę Nanohę.

* Uwaga spoiler
[spoiler]Skoro Modoka została bogiem, to mająca hopla na jej punkcie Homura też musiała się zbliżyć do tego poziomu. A że japończycy wolą smutek więc stała się czymś na kształt diabła.[/spoiler]

W zasadzie dla mnie ani zakończenie zwykłej historii, ani to z Rebeliona nie są szczęśliwe.

Tak się zastanawiam dlaczego Homura miała aż takiego hopla na punkcie Modoki? Poza kaprysem autora.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » sob maja 13, 2017 9:18 am

Nie tyle kaprys autora co zaspokajanie fanów coby szczodrzej sypali kasą na cokolwiek z uniwersum Madoki. W którymś ze spin-offów było to jeszcze bardziej oczywiste niż w Rebelionie, ale już nie pamiętam w którym. Ale i tak sporo rzeczy z Madoki mi się podoba.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » sob maja 13, 2017 9:24 am

Ja tam lubię jak pani lubi drugą panią, ale wolę jak to z czegoś wynika, a nie jest bo jest.
A tu mamy sytuację drugiego typu.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Puella Magi Madoka Magica: The Rebellion Story"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości