Durarara Light Novel

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Zablokowany

Czy kupowałbyś/abyś tę nowelkę w Polsce?

Tak
57
76%
Nie
12
16%
Może
6
8%
 
Liczba głosów: 75

Alladin
Status: Offline

Durarara Light Novel

Post autor: Alladin » pt cze 26, 2015 7:13 pm

[center]Obrazek

Tytuł: Durarara!! (デュラララ!!)
Autor: Ryōgo Narita
Liczba tomów: 13
Wydawca japoński: ASCII Media Works
Gatunek: akcja, komedia, supernatural, kryminał/sensacja, okruchy życia

Opowieść rozgrywa się w Ikebukuro, dzielnicy Tokio, w której kolorowe gangi walczą pomiędzy sobą. Gangsterzy boją się miejskiej legendy o imieniu "Dullahan". Jest to jeździec bez głowy jeżdżący czarnym motorem bez włączonych świateł i silniku wydającym odgłosy dzikiego rumaka. Ryuugamine Mikado jest zwyczajnym wysokim chłopcem, który dopiero co przyjechał do Ikebukuro. Zafascynowany miastem, dowiaduje się, jakie niebezpieczeństwa może w nim napotkać. Początkowo wystraszony chłopak jest nieco zdegustowany, lecz nie na długo, gdyż zmienia swoje zdanie po spotkaniu legendy - Dullahana.[/center]

kugrond
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 07, 2015 5:23 pm
Status: Offline

Post autor: kugrond » pt cze 26, 2015 8:00 pm

Zarówno anime, jak i manga są super, z chęcią bym kupił :D.

Dekisugi
Status: Offline

Post autor: Dekisugi » pt cze 26, 2015 8:20 pm

Jedna z niewielu pozycji, które kupowałbym w ciemno. Ciągle liczę, że jakieś wydawnictwo zdecyduje się na jej wydanie, jednak liczę, że to nie będzie Studio JG bo z ich dotrzymywaniem terminów to nigdy bym nie doczekał końca.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt cze 26, 2015 11:24 pm

TAK!!! Uwielbiam tę serię, a po fragmentach i spoilerach fabuły wiem, że nowelka jest najbardziej warta wydania. Mam nadzieję, że Waneko się przelamie na LN i pierwszym tytułem, o jaki się postarają, będzie właśnie to. :)
Ps: Nie jestem fanką powtórek - jak JG i Toradora - ale z tego, co wiem, to manga różni się od książki.

NoName
Status: Offline

Post autor: NoName » pt cze 26, 2015 11:35 pm

Każda mangowa adaptacja różni się od LN - i to zawsze na gorsze. Dlatego nigdy nie warto kupować mang opartych na jakimkolwiek innym dziele (czy jest to anime czy LN). To że wciskają nam takie śmiecie, bo boją się wydawać książkowe oryginały, to już inna sprawa.

Jestem za wydaniem tego i o ile to możliwe Vamp!, Baccano! i Etsuna Bridge, które dzieją się w tym samym świecie.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt cze 26, 2015 11:38 pm

Jak najbardziej tak. Anime wręcz ubóstwiam, a powieść zdecydowanie jest jeszcze lepsza. Na wydanie raczej nie mamy co liczyć, bo Waneko wydaję już mangę... Więc pozostają nam importy od Y-P :P

Naureth
Status: Offline

Post autor: Naureth » pt cze 26, 2015 11:45 pm

100% tak :D Mangę zbieram, ale novelka jest na mojej absolutnej liście chcenia :P nawet kiedyś zaczęłam czytać na Internecie po angielsku, ale jakoś nie doczytałam do końca. Jeśli by wyszła to kupiłam bym chyba z miejsca prenumeratę na wszystkie tomy :D A jesli jednak nie wyjdzie (odpukać :D) to przeczytam na Internecie.. Ale trzymam kciuki za wydaniem :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt cze 26, 2015 11:56 pm

Biorę na 100%!Chętnie się zapoznam z pierwowzorem :P

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob cze 27, 2015 12:12 am

NoName pisze:Każda mangowa adaptacja różni się od LN - i to zawsze na gorsze.
Bullshit. :P Mangowa Durararka mi osobiście bardzo się podoba i jak dotąd byłam zadowolona zarówno z mangi, jak i z anime. :)

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob cze 27, 2015 8:28 am

NoName pisze:Każda mangowa adaptacja różni się od LN - i to zawsze na gorsze. Dlatego nigdy nie warto kupować mang opartych na jakimkolwiek innym dziele (czy jest to anime czy LN).
Rozumiem, że kolega nie kupił Evki, bo jest oparta na anime, tak? :roll:

Jest to jedna z tych bardzo niewielu LN, które bym brał...

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » sob cze 27, 2015 10:20 am

Jak serię kocham zastanowiłabym się, czy dublować. Dużo zależałoby od jakości wydania i tłumaczenia. Więc jestem na może.
NoName pisze:
Jestem za wydaniem tego i o ile to możliwe Vamp!, Baccano! i Etsuna Bridge, które dzieją się w tym samym świecie.
Etsusa jak już coś. Etsusa Oohashi jest również bardzo dobrą serią, jednak poziom Baccano mocno się waha, zależnie od arcu. W 17xx już bym nie inwestowała, ale w większość 19xx czy 20xx już raczej tak. A Vamp! jest dla mnie strasznie słaby w porównaniu do innych tytułów z Naritaverse.

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » sob cze 27, 2015 10:45 am

NoName pisze:Każda mangowa adaptacja różni się od LN
Z tym się zgodzę...
NoName pisze:i to zawsze na gorsze.
...a z tym już nie. Gdyby to zdanie brzmiało "Każda adaptacja robiona pod reklamę powieści jest gorsza od orygiału"(zauważcie że nie ma tutaj słowa "mangowa", bo są też takie anime), to nie miał bym nic do tego.

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » sob cze 27, 2015 12:05 pm

NoName pisze:Każda mangowa adaptacja różni się od LN - i to zawsze na gorsze. Dlatego nigdy nie warto kupować mang opartych na jakimkolwiek innym dziele (czy jest to anime czy LN). To że wciskają nam takie śmiecie, bo boją się wydawać książkowe oryginały, to już inna sprawa.
Weź mielisę wypij czy coś, bo tak jadem plujesz, że ci się ekran rozpuści. :lol:

Ja za DRRR nie przepadam w ogóle (seria ma bardzo zły fandom), ale nad LN bym się zastanowiła, może spróbowała tom czy dwa.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » sob cze 27, 2015 4:28 pm

Jestem pewna, ze by sie sprzedalo, bez roznicy, czy Waneko wydalo mangi, czy nie. Kupilabym z pewnoscia, bo marze o oryginale.

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yerdiee » pn cze 29, 2015 9:16 pm

Już od długiego czasu marzy mi się ta LN, skoro mamy mangową adaptację i sprzedaje się ona dobrze, po cichu liczę także na oryginał. Z pewnością bym kupiła i na dużym plusem jest to iż seria jest zakończona.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pn paź 05, 2015 12:46 pm

Czemu ja jeszcze nie pisałam w tym temacie? Oczywiście kupiałabym od razu :) Uwielbiam DRRR i na pewno skusiłabym się na LN ^^ nic tylko czekać aż zostanie wydana.
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt paź 06, 2015 11:11 am

Drrr to tak na dobrą sprawę pierwsza seria, po której zainteresował mnie temat light novel. Miałem kiedyś zamawiać wersję amerykańską, ale teraz importy drogo wychodzą. Jak żadne wydawnictwo nie podłapie tej LN, to trzeba będzie chyba zakupić wersję na Kindle, bo wychodzi w miarę korzystnie cenowo.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » wt paź 06, 2015 1:29 pm

Mnie nie podeszło anime (a próbowałam, naprawdę. Obejrzałam 13 odcinków, zrobiłam przerwę, próbowałam obejrzeć jeszcze kilka, bo tyle osób na około się tym zachwyca... Niestety, tego fenomenu nie rozumiem), więc nowelki tym bardziej nie ruszę :/

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt paź 06, 2015 8:05 pm

Dałam na może. Durarara jest zakręcona na swój bardzo pozytywny sposób. Bardzo lubię serię, ale nie jestem jakąś mega fanką. Anime obejrzałam i podobało mi się. Nad LN bym się zastanowiła i kupiła tom lub dwa żeby się zapoznać, bo nie wiem jak bardzo LN różni się od mangi i anime.

Flaria
Status: Offline

Post autor: Flaria » śr paź 07, 2015 4:34 pm

Zdecydowanie tak. Pierwszą serię anime oglądałam z pięć razy, drugą raz, a z trzecią nie miałam okazji się jeszcze zapoznać - tak samo jak z mangą. Z wielką chęcią przeczytałabym pierwowzór anime, więc jak najbardziej, zaopatrzyłabym się w całą serię.

Zablokowany

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości