Yahari Ore no Seishun Love Comedy (Light Novel)

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Kupiłbyś/Kupiłabyś tę light novel jeśli ukazałaby się w Polsce

Tak
126
64%
Może
29
15%
Nie
42
21%
 
Liczba głosów: 197

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Yahari Ore no Seishun Love Comedy (Light Novel)

Post autor: Itachi Uchiha » ndz cze 14, 2015 10:47 pm

ObrazekObrazekObrazek
Tytuł japoński: やはり俺の青春ラブコメはまちがっている。
Tytuł alternatywny: Yahari Ore no Seishun Rabukome wa Machigatte Iru.
My youth romantic comedy is wrong as expected.
Autor: Watari Wataru (Historia), Ponkan 8 (Rysunki)
Gatunek: Komedia, Romans, Okruchy Życia
Publikowana w: Shogakukan (GAGAGA Bunko)
Wydano: 2012 -2017
Ilość tomów: 12 + 3 tomy side story [12 ostatni tom ukaże się 20 września]
Anime: Tak dwa sezony - 13+ 13 odcinków [2013, 2015]

Linki: B-U

Opis:
Ta komedia romantyczna obraca się wokół aspołecznego licealisty Hachimana Hikigayi z dość pokręconym światopoglądem – oczywiście chłopak nie ma przyjaciół ani tym bardziej dziewczyny. Widząc swoich kolegów z klasy podekscytowanych rozmowami o ich nastoletnich życiach, mruczy pod nosem, że są bandą kłamców. Zapytany o swe plany i aspiracje, odpowiada, iż na pewno nie marzy mu się żadna praca. W końcu nauczyciel zmusza go do przyłączenia się do klubu pogotowia ochotniczego, zajmującego się pomaganiem ludziom. Traf chce, że członkinią owej dziwnej organizacji jest najpiękniejsza dziewczyna w szkole, Yukino Yukinoshita.

Krótka opinia - dlaczego warto:
Yahari to obecnie najpopularniejsza w Japonii serii Light Novel, która już dwukrotnie zwyciężyła w dangegi light novel ga sugoi (w tamtym roku chyba nawet całkowicie zdominowało te notowania) - pokonując takie popularne serie jak Sword Art Online czy To Aru Mejestsu no Index. Hachiman ma dość nietypowe, ale niezaprzeczalnie ciekawe podejście do życia, a zwykłe sprawy widziane z jego perspektywy nabierają zupełnie innego znaczenia. To bez wątpienia najlepsza komedia romantyczna w formie LN jaka została dotychczas wydana, a anime będące jej ekranizacją chociaż jest dobre samo w sobie, to strasznie dużo pomija (pierwszy sezon miał 13 odcinków, a zekranizował materiał z 6 tomów).
Ostatnio zmieniony pt sie 18, 2017 8:53 pm przez Itachi Uchiha, łącznie zmieniany 7 razy.

Botan
Status: Offline

Post autor: Botan » ndz cze 14, 2015 10:50 pm

Ta mogłaby być ciekawa, tylko tomów dużo.
Ostatnio zmieniony ndz cze 14, 2015 10:52 pm przez Botan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn cze 15, 2015 1:35 am

Zostałam wyprzedzona, a chciałam założyć temat dla tej novelki <3

Kupiłabym na 100%, ponieważ seria mocno wyróżnia się na tle innych. Niekoniecznie wynika to z opisu, który spokojnie mógłbyś odnosić się do przewidywalnego, sztampowego romansu między chwilowym samotnikiem, który od wpływem najpopularniejszej i najpiękniejszej dziewczynie w szkole się zmienia...
Całe szczęście Yahari [...] jest zupełnie inne. Hachiman to jedna z najlepiej wykreowanych postaci jakie znam. Ma swój własny sposób myślenia, nieraz działa wbrew woli czy radom innych, ponieważ ON tak chce i to ON uważa, że tak będzie lepiej. Niespecjalnie jest skory do tego, aby się zmienić i podporządkować "normalniejszym" osobom.
Owszem, nawiązuje pewne relacje z osobami z otoczenia, jednak są one wprowadzane stopniowo, dodatkowo bywają mocno niejednoznaczne. Po prostu śledząc losy bohaterów, czujemy ich mętlik w głowie, wątpliwości... Tak jak jest w prawdziwym życiu.

Yahari [...] to świetny przykład serii, która pokazuje, że można stworzyć interesującą historię o licealistach, która bawi, ale jednocześnie zachęca do przemyśleń. Która wciąga i przywiązuje nas do bohaterów. Która jest zupełnie inna od przeciętnych szkolnych romansów.

Polecam! Bardzo!

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Post autor: asuneko » pn cze 15, 2015 7:24 am

Zalatuje ecchi do tego opis taki.. Nie zachęcający. Bynajmniej to nie mój gust :C

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn cze 15, 2015 9:56 am

asuneko pisze:Zalatuje ecchi do tego opis taki..
HAHAHA.

Obok ecchi to nawet nie leżało. Dobry dramat z elementami komedii, jak tutaj dzieje się podobnie co w drugim sezonie anime, to jest to mój must have. Dawno nie było serii tak dobrze łączącej wszystko ze sobą, posiadającej ciekawe i myślące postacie.

Poza tym, co do opisu - no komedia romantyczna to to zbytnio nie jest, a jak już, to na pewno nie typowa. Coś nie kojarzę, że Yukinon uznawana jest za najpiękniejszą dziewczynę w szkole, ale tego może akurat nie pamiętam.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn cze 15, 2015 11:28 am

Początek - świetny, ale niestety stało się z tą LN to samo, co z lwią częścią tak długich tytułów. Dlatego jestem na nie ;) nawet 2 sezonu anime nie dooglądałem do końca xD

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn cze 15, 2015 3:24 pm

LNki nie czytałem, ale anime jest średnie. Te wszystkie postaci i ich przemyślenia wydają mi się mocno na siłę w porównaniu dla chociażby takiego Kokoro Connect. Nie mówię, że cały tytuł jest zły, bo nie jest, ale dla mnie to przeciętniak. Może bym wypróbował jeden tomik i wtedy zdecydował.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » wt cze 16, 2015 2:13 pm

Tutaj większość woli "oryginały", ja jednak wolał bym mangową adaptację. Na komiks nie trzeba poświęcać tyle czasu i jest taki jakiś przystępniejszy.

Ramsey Ka
Wtajemniczony
Posty: 556
Rejestracja: pn mar 30, 2015 11:08 am
Status: Offline

Post autor: Ramsey Ka » wt cze 16, 2015 3:26 pm

Tak jak dla prawie wszystkich innych romansów czy komedii i tutaj jestem na NIE. Anime obejrzałem tylko 1 sezon (potrzebowałem czegoś luźniejszego obok tych wszystkich poważnych i krwawych serii), ale nie czegoś tak nudnego. Mimo że teoretycznie anime się wyróżnia (poprzez teksty głównego bohatera) to i tak niewiele to daje i anime wciąż jest słabe w moich oczach.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt cze 16, 2015 3:37 pm

Moim zdaniem (i zaznaczam, moim) ten utwór ma wartość tylko dla ludzi, którzy potrafią się utożsamić z głównym bohaterem xD mi czasami wydawało się, że autor filmował moje gimnazjum/LO haha ^^ ale jak już wielokrotnie stwierdzałem przy wielu okazjach : Japończycy (może nie tylko oni) nie potrafią powiedzieć : to koniec tej bajki. Dlatego nigdy nie kupię ani nie przeczytam w żaden inny sposób mangi, LN, a anime może jeszcze raz w życiu zobaczę pierwszy sezon. Tyle ;)

MidoriCha
Status: Offline

Post autor: MidoriCha » wt cze 16, 2015 4:03 pm

Grey pisze:Japończycy (może nie tylko oni) nie potrafią powiedzieć : to koniec tej bajki.
Ja bym powiedziała, że jest raczej na odwrót. Zaczęłam oglądać anime dlatego, że 90% serii ma maksymalnie 2 sezony, co za tym idzie, nie jest niekończącą się historią, w przeciwieństwie do praktycznie wszystkich np amerykańskich seriali (nie liczac tych, które się nie sprzedały i mają urwaną fabułę, np Flash Forward, którego nie umiem odżałować, że tak skończyli). TO był jeden z głównych powodów, dlaczego czułam ogromne znudzenie i przesyt. Anime mnie między innymi tym kupiło (oczywiście nie mówię o jakichś dragon balach, narutach czy łan pisach, które są niekończącym się źródłem trzepania kasy).

A że ma kilka/naście tomów, które są (prawdopodobnie) równie ciekawe? Seria jest naprawdę świetna, dlatego jestem na tak jeśli chodzi o LN.

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » wt cze 16, 2015 6:45 pm

MidoriCha pisze:
A że ma kilka/naście tomów, które są (prawdopodobnie) równie ciekawe? Seria jest naprawdę świetna, dlatego jestem na tak jeśli chodzi o LN.
No właśnie z LN 9(z niektórymi mangami, szczególnie shounenami) często gęsto jest tak, że jak się wybiją i są naprawdę dobre/popularne, to autor/ka ciągnie na siłę mimo tego, że wyczerpią się mu/jej pomysły. Tak też zaczyna być w tej serii - na poczatku jak szkolnych romansów nie lubię to całkiem dobrze się ubawiłam ale po pewnym czasie przestałam czytać, bo zrobiło się sztampowo i zabrakło tej świeżości z pierwszych tomów.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt cze 16, 2015 7:06 pm

Kibiusz pisze: No właśnie z LN 9(z niektórymi mangami, szczególnie shounenami) często gęsto jest tak, że jak się wybiją i są naprawdę dobre/popularne, to autor/ka ciągnie na siłę mimo tego, że wyczerpią się mu/jej pomysły. Tak też zaczyna być w tej serii - na poczatku jak szkolnych romansów nie lubię to całkiem dobrze się ubawiłam ale po pewnym czasie przestałam czytać, bo zrobiło się sztampowo i zabrakło tej świeżości z pierwszych tomów.
Dokładnie moje słowa i moje doświadczenia związane z LN ;)

KrzysztofB
Status: Offline

Post autor: KrzysztofB » wt cze 23, 2015 7:48 pm

Na pewno prędzej niż mange. jestem na tak.

WhiteRabbit
Status: Offline

Post autor: WhiteRabbit » śr lip 01, 2015 11:22 pm

Jestem właśnie po 1 sezonie i powiem, że nieźle się ubawiłem przy tych 13 odcinkach. Każdy odcinek robił się coraz ciekawszy i dawał więcej frajdy, że tak powiem. Seria liczy 14 i nadal powstaje co jest chyba troszkę minusem tej serii, ale dla takiego humoru i Hachimana byłbym w stanie zaryzykować. Jestem na tak ^^

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » czw sie 27, 2015 9:19 pm

Oregairu jest novelką,której najbardziej oczekuje na polskim rynku,więc wielkie tak dla serii :D Hachiman wymiata ,a 2 sezon anime skończył się okropnym cliffhangerem ,więc chcę wiedzieć co dalej,a nie mam obecnie chęci czytać po angielsku :P W ogóle to ktoś wie kiedy w Japonii wychodzi 12 tom,który właśnie pokazuje akcję już po 2 sezonie?
Obrazek

Elumin
Status: Offline

Post autor: Elumin » czw sie 27, 2015 9:22 pm

8man 4ever. Brałbym jak dzisiejsze gimnazjum narkotyki. Novelka>>>>anime, głównie za więcej 8mana. A szczegolnie jego komentarzy, które są bardziej niż genialne. Naprawdę polecam poczytać choć trochę na BT by zobaczyć różnice.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pt sie 28, 2015 10:31 am

Dałam na może. Anime bylo przezabawne i wciągające zgaduje, że LN byloby takie same jedyne co mnie wstrzymuje przed TAK to ilość tomów...

Intha
Status: Offline

Post autor: Intha » ndz wrz 06, 2015 11:28 pm

Historia jest jedyna w swoim rodzaju i nie do zapomnienia pośród masy innych tak podobnych do siebie. ;)

Kana24
Status: Offline

Post autor: Kana24 » śr wrz 09, 2015 1:04 pm

Grey pisze:ten utwór ma wartość tylko dla ludzi, którzy potrafią się utożsamić z głównym bohaterem
Może nie tyle co wartość, ale takim osobom najbardziej się zapewne spodoba Yahari. Dodatkowo (to już moim zdaniem wyłącznie) uważam, że 2 sezon niejako pokazał, że Hachiman wcale nie jest taki wyjątkowy za jakiego się miał i być może z tego powodu niektórzy się nieco rozczarowali. Bo identyfikując się z Hachimanem czuli się lepsi od innych tak jak on, a w 2 sezonie pokazano, że i on jest tak naprawdę słaby (na swój sposób oczywiście)
Nie wiem czy to dla kogoś byłby jakiś wielki spoiler ale na wszelki wypadek oznaczam ;].

A co do ankiety to jestem na tak, fajnie by było, jakby ktoś to wydał niedługo :yes: .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości