Silver Spoon - wątek ogólny

Forum dotyczące mangi Silver Spoon i wszystkiego co z nią związane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn cze 01, 2015 7:06 pm

W moim przypadku jest na odwrót. Na początku manga mnie zauroczyła i często rozbawiała, ale im dalej, tym gorzej i ostatnio kupuję ją tylko z przyzwyczajenia. Dużą rolę odegrały w tym wydumane dramaty głównego bohatera, jego zachowanie w stosunku do rodziców i powtarzalność niektórych wątków. Tak jak Meliona czekam na koniec tego tytułu i mam nadzieję, że autorka nie będzie go zbyt długo przeciągała.

Btw. Najlepszym tytułem w obecnej ofercie Waneko jest "Śmiech w chmurach". :wink: Dwa pierwsze tomy były takie sobie, ale trzy kolejne to już zupełnie inna bajka. Dawno nie czytałam (jeśli chodzi o ich ofertę) tak wciągającej i nieprzewidywalnej mangi. :)

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » pt cze 12, 2015 10:07 am

Z ciekawości (fajne, ale niedoceniane) kupiłam cztery tomy. Po pierwszym tomie nawet mi się podoba, zobaczymy, co będzie dalej. :)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pt cze 12, 2015 2:24 pm

Ostatnio kupiłam sześć tomów naraz i przeczytałam je jednego dnia. Po skończeniu pomyślałam: "Dlaczego kupiłam tylko sześć tomów, a nie od razu wszystkie?" :D

Chociaż z mojej strony wielkiego zaskoczenia nie było. Oglądałam wcześniej anime i wiedziałam, że Silver Spoon jest genialne i koniecznie muszę kupić wszystkie tomy mangi. Nie starczyło mi pieniędzy, aby naraz kupić dziesięć tomów, ale niedługo to nadrobię.
Polecam!

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » pt cze 12, 2015 4:49 pm

Ja Łyżeczkę zaczęłam kupować zupełnie przypadkiem, gdyż pierwszy tomik przyszedł do mnie pocztą od przyjaciółki (czego się w ogóle nie spodziewałam) na gwiazdkę/
I tak jakoś mi do gustu przypadło, że sama kupiłam już pozostałe tomiki (tom 10 wpadnie mi w ręce dopiero w lipcu). Może to przez charakterystyczny styl Arakawy? Może gagi? Może to, że bzdurami potrafi sprawić, że ryczę (motyw z Wieprzowinkiem doprowadził mnie do łez. Takie "Tokus, jaka ty głupia, ryczysz przez narysowaną świnię"), ale też lubię wszystkie właściwie postaci, wydarzenia, fakt że nawet z najprostszego pomysłu potrafią zrobić nie wiadomo co.
Po prostu manga o uczniach szkoły rolniczej (i o niej samej), która zdobyła me serducho.
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt cze 12, 2015 6:13 pm

O dziwo nie ma postaci której bym nie lubił, najmniej podoba mi się Aki Mikage (ale to dla tego że nie przepadam za tym rodzajem bohaterów) oraz pan główny. Moim ulubieńcem jest kurzy móżdżek i konie: Kasztanek i ten wielki.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt cze 12, 2015 9:08 pm

Widziałam dzisiaj w Empiku dziesiąty tom. I jego kolorowe strony. Są pięknie wydrukowane! Zawsze zachwycam się tak wydrukowanymi kolorowymi stronami u Hanami. Miło by było, gdybyście też w innych mangach drukowali w ten sposób (na zwykłym, nie śliskim papierze). Szczególnie, że wasz śliski papier jest słabej jakości.
Obrazek

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt cze 16, 2015 7:18 pm

Dla mnie Łyżeczka jest najlepszą pozycją, jaką Waneko ma w swojej ofercie.
Humor sytuacyjny jest świetny, poszczególne sceny bardzo udane, a do postaci nie mam żadnych zastrzeżeń.
Ciężko powiedzieć na ile to co jest pokazane w komiksie jest zgodne z rzeczywistością, ale bardzo dobrze pokazuje produkcje żywności.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw cze 18, 2015 12:18 pm

Krzych_Ayanami pisze:Ciężko powiedzieć na ile to co jest pokazane w komiksie jest zgodne z rzeczywistością
Na 99% zgodne, autorka wychowywała się na wsi i dlatego od dawna chciała narysować mangę w tym stylu.

[ Dodano: Czw 18 Cze, 2015 ]
Anime24 zamieściło niusa, że manga skończy się na 14 tomach, mimo że nie było to w planach, bo jakiś członek rodziny Arakawy jest ciężko chory... ;(

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » czw cze 18, 2015 4:39 pm

http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ing/.89413

Tu piszą nieco inaczej, ale też zwiastują koniec. W sumie szkoda, ale jeśli nie daje rady utrzymać obu mang (to i i Arslan) na poziomie to chyba wolę żeby którąś skończyła.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw cze 18, 2015 4:42 pm

Mixik pisze: [ Dodano: Czw 18 Cze, 2015 ]
Anime24 zamieściło niusa, że manga skończy się na 14 tomach, mimo że nie było to w planach, bo jakiś członek rodziny Arakawy jest ciężko chory... ;(
Ciekawi mnie jak autorka planuję zakończyć serie oraz domknąć wątek głównej pary bohaterów [zapewne będzie happy ending i żyli razem na farmie długo i szczęśliwie] :-k . Tak czy siak 14 tomów dla mnie jest w sam raz ^^. Dzięki zakończeniu SS zwolni się również slot na nową serie czemu zwiększy się szansa na to iż wydawnictwo zaintersuję Arslanem :D

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw cze 18, 2015 5:25 pm

Też liczę na Arslana po SS... Waneko, nie zawiedźcie nas!

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » czw cze 18, 2015 6:03 pm

Hm... Biorąc pod uwagę te wieści o końcu mangi i wasze opinie w tym temacie, zaczynam się zastanawiać, czy dorzucić ten tytuł na listę zakupów... :roll: Zachęcicie mnie? ;)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw cze 18, 2015 6:17 pm

Lilka pisze:Hm... Biorąc pod uwagę te wieści o końcu mangi i wasze opinie w tym temacie, zaczynam się zastanawiać, czy dorzucić ten tytuł na listę zakupów... :roll: Zachęcicie mnie? ;)
To może tak :D
Jeśli od zawsze zadawałaś sobie pytania typu - ile ciężkiej pracy trza poświęcić by w markecie zawitały; mięsko, jajka, mleko lub ilu ludzi trza do zrobienia pizzy na festiwalu, możesz dać szansę tytułowi :)

Wiem marna zachęta, ale seria tak świetna iż każdy szczegół może być spoilerem
Ps. Najlepiej obejrzyj 2 sezony animu i wtedy podejmij decyzję [Anime skończyło się na 9 tomie, rozdział 75] :D

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw cze 18, 2015 6:38 pm

Wiadomość o rychłym końcu mnie zasmuca. Mam nadzieje że autorka zakończy to sensownie, czyli tak że nie będę mieć wrażenia że wątki urwały się...
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » czw cze 18, 2015 7:43 pm

Itachi Uchiha pisze:Wiem marna zachęta, ale seria tak świetna iż każdy szczegół może być spoilerem
Spoilery mi nie przeszkadzają :)
Itachi Uchiha pisze:Ps. Najlepiej obejrzyj 2 sezony animu i wtedy podejmij decyzję [Anime skończyło się na 9 tomie, rozdział 75]
Chyba tak zrobię :)

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » czw cze 18, 2015 9:17 pm

Cieszę się że manga nie będzie na siłę przeciągana. Nie lubię rozwlekania tylko dlatego ze coś jest popularne.
z drugiej strony
Reviolli pisze:Mam nadzieje że autorka zakończy to sensownie, czyli tak że nie będę mieć wrażenia że wątki urwały się...
Dokładnie, mam nadzieję że 14 to choć zbliżona do pierwotnego planu liczba tomów. Choć patrząc po 9 nie czuję żeby dużo do wyjaśnienia pozostało. Liczę na rozdział "x lat później" :D

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » sob cze 20, 2015 2:31 pm

Czy u Was też to szare tło na, którym jest numer tomu jest w tomie 10 wyraźnie ciemniejsze niż w tomach poprzednich?

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » sob cze 20, 2015 3:06 pm

Bajnor pisze:Czy u Was też to szare tło na, którym jest numer tomu jest w tomie 10 wyraźnie ciemniejsze niż w tomach poprzednich?
Jest ciemniejszy, chyba cały nakład tak ma :)

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » sob cze 20, 2015 3:39 pm

Potwierdzam, też tak mam.

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » śr lis 25, 2015 8:41 am

http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ary/.95771

Ktoś tu się chyba pospieszył z decyzją o następcy Silver Spoona :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Silver Spoon"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości