Lovely Complex!

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
132
53%
Nie
78
31%
Być może
39
16%
 
Liczba głosów: 249

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz mar 08, 2015 10:50 pm

Tak jak ja. Nadzieja umiera ostatnia. Nie będę się poddawać przy tak świetnym tytule. :P

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » pn mar 09, 2015 1:40 am

DarkNighty pisze:Jasne, że lata wpływają na niekorzyść serii. Co nie zmienia faktu, że tak komediowego romansu można ze świecą szukać. Lovely Complex jest jedną z najzabawniejszych shoujo mang, które czytałam, i będę się upierać przy wydaniu tej mangi u nas :)
Oczywiście ja zdania też nie zmienię co do zawartego humoru i tego, że to shoujo jest świetne :D . Dlatego chętnie bym je kupiła :) . Lata lecą i aż dziwne, że do tej pory, żadne wydawnictwo nie sięgnęło po ten tytuł. Może ciężko o licencję, albo z innych przyczyn jeszcze się nie doczekaliśmy.

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » pn mar 09, 2015 9:13 am

Heeeej, nie wiem o co chodzi, ale widzę, że rozmowa całkiem żywa. Google -> grafika, widzę Wasze opinie - wystarczyło żeby mnie zachęcić :D You have my sword.

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » czw mar 12, 2015 4:04 pm

sumomo08 - ja tam jestem uparta :lol: odpuszczę co najwyżej dopiero, jak ekipa waneko wprost napisze, że nie ma żadnych szans dla tego tytułu.
Jak dla mnie zasługuje on dużo bardziej na wydanie w polskiej wersji językowej, niż niektóre wydawane obecnie shoujo :C Ma po prostu świetny klimat, którego szukać jak igły w stogu siana.
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » czw mar 12, 2015 6:30 pm

Tokusa pisze:sumomo08 - ja tam jestem uparta :lol: odpuszczę co najwyżej dopiero, jak ekipa waneko wprost napisze, że nie ma żadnych szans dla tego tytułu.
Jak dla mnie zasługuje on dużo bardziej na wydanie w polskiej wersji językowej, niż niektóre wydawane obecnie shoujo :C Ma po prostu świetny klimat, którego szukać jak igły w stogu siana.
Ja osobiście też wolę nie odpuścić, ale ile można czekać :D . To się robi męczące, bo człowiek się wysila z prośbami, a i tak bywa, że czasem niektóre wydawnictwa wydają takie kiepskie shoujo, że nawet nie chce się patrzeć na okładkę, a już tym bardziej na zawartość :P . Co prawda jak na razie shoujo, które aktualnie wydaje Waneko jest bardzo dobre i dlatego je kupuję (Ścieżki, Orange, a wcześniej VK, Dengeki, BM czy jednotomówka Rock na 6). Ciekawa jestem czy tym razem wydawnictwo trafi w mój gust z shoujo, bo Momochi niestety mi się nie podoba, a np. LC bym kupiła :P .

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » czw mar 12, 2015 7:22 pm

sumomo08 pisze:Ja osobiście też wolę nie odpuścić, ale ile można czekać :D . To się robi męczące, bo człowiek się wysila z prośbami, a i tak bywa, że czasem niektóre wydawnictwa wydają takie kiepskie shoujo, że nawet nie chce się patrzeć na okładkę, a już tym bardziej na zawartość :P . Co prawda jak na razie shoujo, które aktualnie wydaje Waneko jest bardzo dobre i dlatego je kupuję (Ścieżki, Orange, a wcześniej VK, Dengeki, BM czy jednotomówka Rock na 6). Ciekawa jestem czy tym razem wydawnictwo trafi w mój gust z shoujo, bo Momochi niestety mi się nie podoba, a np. LC bym kupiła :P .
Zazdroszczę ci, że jesteś zadowolona z tak wielu wychodzących shoujo na polskim rynku (a wymieniłaś tylko Waneko). Osobiście mam tylko Dengeki Daisy, Paradise Kiss, Walkin' Butterfly i obecnie zbieram Orange. Z dłuższych shoujo tylko Dengeki Daisy -.-' Bardzo lubię ten gatunek i nie mam problemu ze zbieraniem serii 15+ czy nawet 25+, ale po prostu wybór nie trafia w moje gusta.

I tak naprawdę, Lovely Complex nie jest aż takie długie - to tylko jeden tomik więcej niż Dengeki Daisy, a słyszałam, że ta seria sprzedawała się całkiem nieźle. Myślę, że LC kupiłyby osoby, które lubią czytać nie tylko romanse, ale również komedię.
Mam ogromną nadzieję, że w końcu wydawnictwa mangowe zdecydują się na wydanie tak dobrych shoujo jak na przykład Lovely Complex.

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » czw mar 12, 2015 8:56 pm

DarkNighty pisze:Zazdroszczę ci, że jesteś zadowolona z tak wielu wychodzących shoujo na polskim rynku (a wymieniłaś tylko Waneko). Osobiście mam tylko Dengeki Daisy, Paradise Kiss, Walkin' Butterfly i obecnie zbieram Orange. Z dłuższych shoujo tylko Dengeki Daisy -.-' Bardzo lubię ten gatunek i nie mam problemu ze zbieraniem serii 15+ czy nawet 25+, ale po prostu wybór nie trafia w moje gusta.

I tak naprawdę, Lovely Complex nie jest aż takie długie - to tylko jeden tomik więcej niż Dengeki Daisy, a słyszałam, że ta seria sprzedawała się całkiem nieźle. Myślę, że LC kupiłyby osoby, które lubią czytać nie tylko romanse, ale również komedię.
Mam ogromną nadzieję, że w końcu wydawnictwa mangowe zdecydują się na wydanie tak dobrych shoujo jak na przykład Lovely Complex.
To prawda wymieniłam tylko Waneko, bo z innych to np. Służąca i Kamisama. Ogólnie przeważają u mnie mangi od Waneko, pierwszą swoją mangę również kupiłam od Waneko :P (to było VK). Jeszcze jest tyle dobrych shoujo, a nikt się nimi nie interesuje :( , np. naszym kochanym Lovely Complex(inne mangi tej autorki też są fajne :D ), które już od dłuższego czasu zarasta warstwą kurzu. Ale czy naprawdę jest mi czego zazdrościć? Po prostu trafiło się to co lubię i mam nadzieję, że kolejne się trafią i nie tylko w mój gust. Myślę, że też nie miałabym problemu z kupowaniem shoujo powyżej 15 lub 25 tomików, bo jak jakieś lubię, to nie ważne jakie będzie długie :) , ważne, żeby je mieć w komplecie i żeby świeciło swoim blaskiem na półce :D .

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » czw mar 12, 2015 9:09 pm

Aw... chciałabym aby był w Polsce <3 Ale obawiam się ze Waneko nie zainteresuje się tą serią, co prawdą ze ma trochę brzydkie kreski, ale nie przeszkadza mi, ale Waneko przeszkadza > 3 > Chyba nie mylę ze wydaje tylko mangi który ma ładne kreski. Waneko! Zainteresujcie się tą serię! Q_Q
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » czw mar 12, 2015 10:37 pm

Kyokoro pisze:Aw... chciałabym aby był w Polsce <3 Ale obawiam się ze Waneko nie zainteresuje się tą serią, co prawdą ze ma trochę brzydkie kreski, ale nie przeszkadza mi, ale Waneko przeszkadza > 3 > Chyba nie mylę ze wydaje tylko mangi który ma ładne kreski. Waneko! Zainteresujcie się tą serię! Q_Q
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Lovely Complex ma kiepską kreskę. Może nie jest nazbyt szczegółowa, ale zdecydowanie ma swój urok. Szczególnie mimika twarzy bohaterów <3 Wyostrza komediowy charakter mangi :D

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » śr lis 18, 2015 12:52 am

Brałabym! Absolutnie zakochałam się w tym tytule i mam wielką nadzieję,że ukaże się w Polsce <3
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr lis 18, 2015 9:03 am

Ja z wydaniem LC zerkałem bardziej w stronę JPF, ale oni mają służąca w połowie i niedawno rozpoczęte Wzgórze więc za następnym romansem będą się rozglądać dopiero za rok lub dwa.

Niestety dla Kotka warstwa graficzna wydaje się bardzo ważna, a ta w przypadku LC jest słabsza (inaczej nie przyciąga aż tak uwagi).
Tytuł ten nadrabia to jednak bardzo dobrą warstwą komediową, do tego romans jest dobry i stara się unikać najbardziej standardowych motywów.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Kitsu-nee
Adept
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 21, 2016 5:36 am
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kitsu-nee » wt lut 02, 2016 12:32 am

Uwielbiam tę szojkę! Czytam mnóstwo mangowych romansów, z LC pierwszy kontakt miałam już lata temu, ale dopiero po jakimś czasie zaczęłam ją tak bardzo doceniać. Risa to prawdziwa baba z jajami :D Wyjątkowa protagonistka jak na serię shoujo. Nie okazuje się nagle najpiękniejszą dziewczyną w szkole, ciągle robi głupie miny, brak jej delikatności czy męczącej nieśmiałości, a główny bohater wcale nie zakochuje się w niej od razu. Największym atutem jest oczywiście humor, ale też brak przesadzonych dram i nieporozumień które popsuły mi wiele tytułów (jak już są, to trwają rozdział, max dwa).

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » wt lut 02, 2016 1:25 pm

Jeden z moich ulubionych tytułów. Wspaniała komedia, przesympatyczni bohaterowie i romans, który ładnie się rozwija. Bardzo chętnie bym kupiła. No i ta kreska w mandze. Taka słodka *_* Otani jest taki rozkoszny ^^

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr lut 03, 2016 9:10 pm

Co prawda nie przepadam za romansami, ale ten tytuł nie był taki zły nawet mi się podobał. Gdyby tytuł został wydany to nie kupiłabym go. Widziałam anime i mi ono w zupełności wystarcza.

Yumiko-san
Status: Offline

Post autor: Yumiko-san » pt lut 12, 2016 9:23 pm

Lovely Complex to moja ulubiona komedia romantyczna, więc na pewno bym kupiła. :D

koizumi13
Status: Offline

Post autor: koizumi13 » sob mar 19, 2016 8:51 pm

Kocham Lovely Complex <3 Chętnie bym kupiła :shock:

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » ndz mar 20, 2016 10:13 am

Ja również jestem za. Mam nadzieję, że istnieje szansa na wydanie tego tytułu, bo już od dawna chodzi mi po głowie.

Awatar użytkownika
Tokusa
Adept
Posty: 167
Rejestracja: śr kwie 02, 2014 10:33 am
Lokalizacja: Bielefeld
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Tokusa » pt maja 06, 2016 10:40 pm

Ja tam się dalej łudzę, że jakiekolwiek wydawnictwo zerknie przychylniej na ten tytuł (najlepiej jakby za Love Com wzięło się Waneko, rzecz jasna) ;u;
LOVELY COMPLEX
~ WANTZ ~

Kiicia
Status: Offline

Post autor: Kiicia » ndz maja 15, 2016 7:03 pm

W dalszym ciągu mam nadzieję, że kiedyś ten tytuł zostanie wydany przez polskie wydawnictwo.
To naprawdę dobra manga, pełna humoru i uniesień. A kreska jest naprawde przesympatyczna!
Temat istnieje od 2010 roku a w dalszym ciągu brak odzewu :)
Ach! Więcej wiary! Kiedyś otrzymamy ten tytuł w swoje łapki xd
A jak nie to zawsze istnieje opcja kupienia go przez ebay po angielsku ;P

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » ndz maja 15, 2016 7:06 pm

Oglądałam parę odcinków ale niestety poległam. Czy manga jest nieco lepsza/inna niż anime?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości