Ścieżki Młodości - Ao Haru Ride - temat ogólny

Miejsce do dyskusji na temat tej mangi
sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » śr mar 04, 2015 8:45 am

wataken pisze:A co byście do tego ostatniego tomiku "widzieli" ewentualnie?
W przypadku tej serii nie łatwo coś zaproponować :) . Fajny by był mały kalendarz na biurko (coś w tym stylu http://www.eprezent.com/wp-content/uplo ... urkowy.jpg lub podobnym, żeby były może grafiki z okładek, na głównej okładce kalendarza np. grafika z pierwszego tomiku, a przy kartkach z miesiącami, kolejne 12 okładek, ewentualnie kalendarz który by miał tylko okładkę główną(do wyboru około jedna z 2-3 grafik z okładek)) takie coś by było funkcjonalne. Ewentualnie może jakaś zalaminowana karta z głównymi bohaterami(np. grafika z któregoś tomiku, gdzie jest Kou i Futaba). Jak na razie nie mam innego pomysłu, ale jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy, to zaproponuję. Ponieważ zakładek już jest sporo, a ze Ścieżek była już dodawana do pierwszego tomiku. Do Ścieżek naprawdę ciężko coś skojarzyć, z Orange było łatwo i nawet wyprzedziłam pomysł ze strony japońskiej, bo tam też były koperty :D .

Podałam jeszcze inny pomysł do Orange(w temacie głównym Orange), ale on jest w tym wypadku nie wykonalny ;) .

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » śr mar 04, 2015 8:49 pm

Podoba mi się pomysł z kartą laminowaną, ale ma być taka, by było na niej jak najwięcej postaci :p Nie tylko główna para :)
Obrazek

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » czw mar 05, 2015 12:02 am

Angu pisze:Podoba mi się pomysł z kartą laminowaną, ale ma być taka, by było na niej jak najwięcej postaci :p Nie tylko główna para :)
Wszyscy bohaterowie też mogą być, podałam tylko przykład, który można rozbudować ;) . Ważne, żeby takie coś było z tej serii :) .

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pt mar 06, 2015 8:31 pm

Ja to bym chciała z Toumą, ale mała szansa, pewnie na takiej karcie albo byłaby główna para albo piątka z głównej ekipy :< ale i tak taka karta to byłaby fajna rzecz, mogłabym sobie ją przypiąć do czegoś albo by na ścianie wylądowała.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

LittleStar
Status: Offline

Post autor: LittleStar » sob mar 07, 2015 5:15 pm

Kocurzyca pisze:Ja to bym chciała z Toumą, ale mała szansa, pewnie na takiej karcie albo byłaby główna para albo piątka z głównej ekipy :< ale i tak taka karta to byłaby fajna rzecz, mogłabym sobie ją przypiąć do czegoś albo by na ścianie wylądowała.
Tylko nie z Toumą, on to takie piąte koło u wozu...
Pojawia się w połowie serii i wszystko psuje... -.-

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob mar 07, 2015 5:23 pm

Również jestem za kartą laminowaną. Nic innego na chwilę obecną nie przychodzi mi do głowy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » sob mar 07, 2015 6:05 pm

Karty laminowane i przypinki to najmniej przeze mnie lubiane dodatki - po postu nie mam co z nimi zrobić. Za plakatami też nie przepadam. Zakładki jeszcze ujdą, choć mam ich już dużo za dużo. Dopiero coś takiego, jak nasionka z DD czy podkładka pod kubek naprawdę mnie przyciągają, tak więc liczyłabym na coś, czego nie rzucę po prostu w kąt.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » sob mar 07, 2015 6:14 pm

LittleStar pisze:Pojawia się w połowie serii i wszystko psuje... -.-
Kou sam sobie psuje :P

Karty to fajny pomysł. Trzeba by sobie przypomnieć, jakie kolorowe strony pojawiły się w mandze :)

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » sob mar 07, 2015 6:27 pm

Carnivall pisze:Karty laminowane i przypinki to najmniej przeze mnie lubiane dodatki - po postu nie mam co z nimi zrobić. Za plakatami też nie przepadam. Zakładki jeszcze ujdą, choć mam ich już dużo za dużo. Dopiero coś takiego, jak nasionka z DD czy podkładka pod kubek naprawdę mnie przyciągają, tak więc liczyłabym na coś, czego nie rzucę po prostu w kąt.
Też tak praktycznie mam, że leżą w szafce(ale jako gadżety, żeby się nie zniszczyły). Za to twój pomysł też jest dobry. Podkładki pod kubek też by się przydały, ale takie, żeby po zachlapaniu nie uległy zniszczeniu w tym wypadku laminowane :D czy coś w tym stylu(jak karty, które zaproponowałam). Poza tym widzę, że co niektórym mój pomysł z laminowanymi kartami do tej serii przypadł do gustu :).

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » sob mar 07, 2015 9:07 pm

Ja jestem Team Touma mocno. Kou fe :<

Ale podkładka pod kubek aww <3 z jakimś innym bohaterem, np Murao albo Kominato. Bo o ile jeszcze Futaba spoko to jakoś Futaba+Kou meh.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

LittleStar
Status: Offline

Post autor: LittleStar » sob mar 07, 2015 11:00 pm

Dla mnie AHR to tylko KouxFutaba :mrgreen:

Patu
Status: Offline

Post autor: Patu » pt mar 20, 2015 5:03 pm

To ja jestem jednak za Toumą. Zachowanie i decyzje Kou mnie irytują.

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » pt mar 20, 2015 6:16 pm

Ja w sumie powiem tak - po tym jak Kou mnie irytował przez jakiś czas to potem zaczęła mnie irytować Futaba (dlatego w sumie kupuje tomiki po polsku i póki co ich nie czytam, bo wiem, że znowu będę się denerwować i czekam na więcej na raz ;)), więc w sumie koniec końców są siebie warci. Nie zmienia to jednak faktu, że Touma według mnie dużo daje tej mandze i też jest jedną z moich ulubionych postaci :D

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt mar 20, 2015 6:23 pm

Autorka ogólnie ma talent do tworzenia wątków i postaci drugoplanowych, ale widać problem ma z pierwszoplanowymi :lol: Zarówno tutaj jak i przy Strobe Edge zdecydowanie bardziej interesowały mnie inne pary, jak w Ścieżkach chociażby Tanaka i Murao (a końcówka 7 tomu to do tej pory najlepsza część mangi :lol:)

LittleStar
Status: Offline

Post autor: LittleStar » pt mar 20, 2015 7:23 pm

Ja problem w shoujo, że tam zawsze jest tak, że to dziewczyny są wredne, złe i ogólnie całe zło to ich wina.
Same "przyjaciółki" Futaby, koleżanka z klasy, Yuuri też się oberwało od fandomu no i oczywiście Yui, która ogólnie jest 100 razy lepsza od Toumy według mnie,
SPOILER bo ona poznała Kou, miała z nim jakaś historię, zanim zorientowała się, że się w nim zakochała... a Touma, po prostu wbity w fabułę, żeby Kou miał rywala, poza tym Touma jest wiele podobieństw między poczynaniami Yui i Toumy, jednak Touma jest chwalony i lubiany za to, Yui jako dziewczyna z problemami i powodami jest nie lubiana SPOILER

Ale cóż... tak to bywa w shoujo...

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » pt mar 20, 2015 7:53 pm

Touma jest chwalony, bo ma fajny charakter i fajną postawę, jest osobą bezpośrednią, rozwijającą swoje zainteresowania (mnie na przykład u innych postaci brakuje mi tak mocnego zaakcentowania, że mają swoje zainteresowania i je rozwijają;)) i sprowadzanie do tego, że ludzie lubią Toumę, bo/chociaż nie ma problemów i powodów/bo jest facetem jest trochę śmieszne. Z drugiej strony to właśnie fajne, że w mangach pojawiają się postacie, które nie muszą mieć dorobionej dodatkowej historii, dramatycznej przeszłości itp., bo gdyby było ich za dużo na jedną mangę to też byłoby kiepsko. Z resztą pewnie każdy ma swój własny powód dla lubienia Toumy i nie idzie on razem z nielubieniem innych postaci ;). Dla mnie akurat jego osobowość rozjaśnia troszkę wątki w tej mandze, podobnie jak Kominato.

LittleStar
Status: Offline

Post autor: LittleStar » pt mar 20, 2015 10:36 pm

Mnie tam ogólnie nie mam nic do postaci bez jakieś dramatycznej przeszłości,
ale Touma to po prostu wymuszony character... i ta ogólnie miłość to Futaby taka wymuszona, nieszczera...
Yui przynajmniej miała czas, żeby poznać Kou, zaprzyjaźnić się z nim i po pewnym czasie zorientować się, że widzi w nim kogoś więcej niż tylko przyjaciela.
Nawet jeśli Yui nie miała takiej samej sytuacji rodzinnej jak Kou to i tak było coś zanim się w nim zakochała... i to nie było takie wymuszone jak w przypadku Toumy.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pt mar 20, 2015 11:06 pm

Miłość Kou do Futaby to rzeczywiście bardzo szczera była xd

Ja nie mam nic do Kou, po prostu Toumę lubię bardziej. I blondyni w mangach są chyba bardziej w moim typie, haha xD
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » sob mar 21, 2015 12:05 am

Dla mnie Touma ma całkiem naturalny i przystępny charakter i w moim odczuciu przed czytelnikami obroni się sam, dlatego nie czuję potrzeby porównywania go ani do Yui, ani do Kou, ani do nikogo innego tak na dłuższą metę :)

A co do wymuszonej miłości - o ile się nie mylę to całkiem naturalne, że chłopakowi podoba się jakaś dziewczyna i chce się z nią zacząć umawiać i poznać lepiej tak po prostu, a nie po latach wzdychania, to taki... całkiem zwyczajny wątek z życia wzięty? Nie jest to może jakaś wielka romantyczna miłość budowana przez długi okres czasu, ale to też jest dla mnie plus "Ścieżek", że różnicuje te wszystkie wątki.

LittleStar
Status: Offline

Post autor: LittleStar » sob mar 21, 2015 4:18 pm

Ja lubiłam Touma i uważałam go za fajnego chłopaka, ale potem pokazał na co go stać i jaki z niego cwaniaczek i samolub, więc... u mnie już przegrał.
Jeśli jednak chodzi o wygląd to wygląda fajnie, ale Sakisaka-san ma bardzo uroczy styl i wszyscy wyglądają super :)

W prawdziwym życiu mam takie "poznał, polubił, pokochał", ale w mangach to mam zawsze takie, że to po prostu zrobione, żeby wprowadzić wątek rywalizacji.
Na szczęście AHR to nie harem i nie każdy napotkany facet zakochuje się w Futabie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Ścieżki Młodości - Ao Haru Ride"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości