Ilegenes - Kokuyou no Kiseki

Zablokowany

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
37
56%
Może
7
11%
Nie
22
33%
 
Liczba głosów: 66

SayaYuuki
Status: Offline

Ilegenes - Kokuyou no Kiseki

Post autor: SayaYuuki » pt sie 22, 2014 10:50 pm

Obrazek

Tytuł: Ilegenes - Kokuyou no Kiseki
Tytuł oryginalny: イルゲネス~黒耀の軌跡~
Tytuł alternatywny: The Genetic Sodom ILEGENES
Autorzy: Kuwabara Mizuna (historia), Ishizue Kachiru (rysunki)
Gatunek: Akcja, Dramat, Szkolne życie, Sci-fi, Shojo
Wydawca: Mag Garden
Liczba tomów: 5
Status: Zakończona
Lata: 2008 - 2010
Anime: Nie
Opis: Głównym bohaterem opowieści jest Fon Fortinbras Littenber, siedemnastoletni młodzieniec będący kadetem w szkole wojskowej na wyspie Ilegenes. Słynie ona na cały świat z prowadzonych tam zaawansowanych badań nad inżynierią genetyczną i tworzenia związanych z nią technologii. Jednak założona na wyspie szkoła, jak i owe badania, to tylko przykrywka dla tworzenia klonów i sprzedaży ich na czarnym rynku. Fon jest adoptowanym synem jednego z czołowych badaczy pracujących na wyspie, który to zgłębia tajniki ludzkiego mózgu. Siedemnastolatek nie znalazł się jednak w tej szkole bez powodu. Jako dziecko był świadkiem zabicia własnych rodziców. Poprzysiągł wtedy zemstę – chce zniszczyć wyspę, zerwać jej koneksje z czarnym rynkiem i zakończyć Genetyczną Sodomę.

Moja opinia: Moim zdaniem historia jest bardzo ciekawa, choć nie lekka (obecność naukowych zagadnień), a kreska świetnie się prezentuje. Podoba mi się sposób przedstawienia bohaterów. :) Myślę, że watro zwrócić uwagę na te mangę, ponieważ jest niezwykle interesująca i ma swój urok. ;)

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pt sie 22, 2014 11:27 pm

Opis ciekawy, tylko ta okładka mi się za bardzo nie podoba :P

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » sob sie 23, 2014 9:14 am

Brzmi całkiem ciekawie, na pewno wystarczająco, żebym nabrała ochoty na zapoznanie się nieco bliżej z tym tytułem :) Ilosc tomów też nie odbiera oddechu, wiec gdyby wyszło, na pewno bym zainwestowała :D
Obrazek

Vanilia
Status: Offline

Post autor: Vanilia » sob sie 23, 2014 12:20 pm

Czytałam kiedyś i bardzo mi się podobało :D Wciągająca historia, całkiem zaskakująca tajemnica, bohaterowie... Da się ich z łatwością polubić, nawet kiedy trochę dramatyzują ;) (co przy ciężkim klimacie jest zrozumiałe). Kreska zrobiła na mnie duże wrażenie, i wciąż wydaje mi się staranna i ładna, chociaż bez rewelacji. Styl pasuje do klimatu.
Ogromny plus za to, że mnie nie zawiało przy czytaniu (ani nawet nie próbowało), mimo możliwości jakie tworzyła fabuła :lol:
Kupiłabym, chętnie bym sobie odświeżyła ten tytuł.

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » sob sie 23, 2014 4:15 pm

Nie dla mnie, dałam na nie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt mar 10, 2015 3:57 pm przez Kyokoro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob sie 23, 2014 4:43 pm

Kiedyś przeczytałam, bo okładka bardzo mi się podobała, ale okropnie się przy tym wynudziłam, więc nie jestem zainteresowana kupnem. :?

claraoswin
Status: Offline

Post autor: claraoswin » sob sie 23, 2014 6:15 pm

Mi się manga bardzo podobała. Jakby została u nas w Polsce wydana to na pewno bym kupiła, tym bardziej że jest historia zakończona.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob sie 23, 2014 6:17 pm

Taaa, to też była moja "niesławna" pierwsza propozycja i zarazem pierwszy post na forum waneko (chyba już usunięty i dzięki bogu :P). Jestem na tak i to bardzo. Pierwszy tom jest faktycznie mega nudny, ale (jak dla mnie) im dalej tym robi się ciekawiej. No i ta śliczna kreska :)

KyleKatarn97
Status: Offline

Post autor: KyleKatarn97 » sob sie 23, 2014 9:56 pm

Brzmi interesująco. Te klony, wyspa i sprzedaż na czarnym rynku trochę mi przypominają wątki zamieszczone w filmie sci-fi "Wyspa" z Ewanem McGregorem :P
Jestem na tak.

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » pt sie 29, 2014 12:53 pm

Uwielbiam serie z ładną kreską, a jak dodatkowo oferują chociaż zalążek fabuły - to jestem kupiona.
Choć do drugiej serii mam trochę mieszane uczucia, jednak ta stanowi na tyle zamkniętą całość, że dwójeczką nie trzeba si przejmować.

andziela
Adept
Posty: 254
Rejestracja: śr sty 25, 2012 6:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: andziela » pt sie 29, 2014 12:58 pm

Kiedyś czytałam skany, nawet ciekawe było, a że kreska ładna to i bym na półce chętnie postawiła :D

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt paź 21, 2014 4:54 pm

Czytało się świetnie. Bardzo fajna fabuła i postacie. A jako, że to tylko 5 tomów to jestem na duże tak

Golibroda7
Status: Offline

Post autor: Golibroda7 » wt paź 21, 2014 10:01 pm

Czytając zdanie autora postu chętnie bym się skusił. "Naukowe zagadnienia" to coś, co bardzo lubie w mangach i ogólnie książkach :)

Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » sob mar 07, 2015 2:53 pm

Pięć tomów, seria zakończona, okładki, które sugerują wiadomy gatunek... Mam dziwne wrażenie, że niedługo ktoś zapowie tę serię.

MitcheliaVit
Status: Offline

Post autor: MitcheliaVit » sob mar 07, 2015 4:13 pm

Opis mnie zaciekawił, a nawet i okładka. Z pewnością bym kupiła :)

Zablokowany

Wróć do „Otchłań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości