Time Killers

Temat o mandze Time Killers
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Time Killers

Post autor: Ame » wt sty 27, 2015 1:34 pm

Obrazek
Premierę Time Killers planujemy na 27 lutego 2015.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » wt sty 27, 2015 2:39 pm

Oświeci mnie ktoś, czemu TK nie należy do serii Jednotomówki Waneko? :o A okładka wygląda bardzo ładnie, aż chce się zajrzeć do środka.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » wt sty 27, 2015 2:42 pm

Bo mniejszy format, taki jak ma Egzorcysta
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr mar 04, 2015 1:54 pm

Przeczytane. Za dużo, za szybko, za mało miejsca. Podobały mi się tylko historie opowieść o wojowniku z czerwonej ziemi i ostatnie o egzorcyście. Po namyśle ufoki tez przypadli mi do gustu.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » czw mar 05, 2015 3:55 pm

Emmmm taaaaa...

Jestem świeżo po lekturze, ogólnie wrażenia pozytywne. Wydanie bardzo ładne, kolorowe strony są na fajnym papierze, reszta jest jasna, ładna i czytelna.
Bardzo podoba mi się okładka - uwielbiam szkice ♥

Jeśli już mówimy o ulubionym opowiadaniu, to dla mnie najfajniejsze jest Usa Boy, bo takie uadne to to i kolorkowe :D

Co do negatywnych rzeczy, to już nie będę się czepiać umiejsowienia tekstu na rozkładówce ze strony 170 XD Albo przyciętych minimalnie jakichś tam stron.

Ale przyczepię się do wulgaryzmów. Wierzcie mi, że sama święta nie jestem i irl klnę jak szewc i sama się tego brzydzę, a znajomym zajmuje trochę czasu, zanim się do mojej podwórkowej łaciny przyzwyczają.

Cenzura ahead, dzieciaki zamknąć kartę i iść w inne tematy.

Czytanie tych wszystkich kurew i pierdoleń przyprawiało mnie o secondhand embarrassment. I jak zobaczyłam pierwszą stronę komiksu to musiałam zerknąć, czy macie może jakieś ostrzeżenie co do wieku (idk +16 maybe?) czy cokolwiek (uprzedzę pytania - nie ma).
Ej, ja rozumiem, żeby używać k. i p. kiedy od cholery dzieje się dookoła (wcześniej czytałam nowe DW i tam mnie te przekleństwa nie raziły [jeśli jakieś były w ogóle...]). Ja rozumiem, że postacie w komiksach są dorosłe/w liceum. Ja rozumiem, że przedszkolaki w naszych czasach często klną bardziej niż dorośli.
Ale może jakoś tak... stonować z tych kurew na na przykład cholery albo kuźwy tudzież szlagi? Przecież już w AoExie Bon nie przeklina bardziej niż co poniektórzy z TK.
A poza tym, mamy w polskim taką piękną gamę przekleństw, aż żal ograniczać się do jednych XD
(I jeszcze na dokładkę - no w niemieckim i angielskim wydaniu takich ciężkich przekleństw nie uświadczyłam :P)

Proszę, dostosujcie przy tłumaczeniach poziom wulgaryzmów do poziomu treści i mangi, bo ta łacina aż razi po oczach :( Kurde, TK ma lekkie opowiastki, nie zarzynają się nie wiadomo jak, a i krew nie tryska z każdego kadru.

Tylko mi nie mówcie, że się starzeję... XD
---
Tylko mi osta nie wlepcie :lol: Na ustnej maturze z polaka klęłam i mnie jakoś z sali nie wyrzucili... Powód trywialny - analizowałam teksty Kazika Staszewskiego :mrgreen:

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pt mar 06, 2015 12:45 pm

Pierwsza strona chyba nie powinna wyglądać tak jak na poniższym zdjęciu? :(
http://i.imgur.com/WoAA5Sy.jpg

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pt mar 06, 2015 1:49 pm

Powinna taka właśnie być, jak trochę bardziej rozegniesz tomik to zobaczysz, że strona się normalnie otwiera.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pt mar 06, 2015 1:54 pm

Jej, dzięki. Już myślałem, że drukarnia znowu coś zrobiła, bo wcześniej nie spotkałem się z taką formą przedstawienia pierwszej kolorowej strony. Poza tym jest bardziej wąska od pozostałych stron tego tomiku :[
Moja inteligencja jest momentami wątpliwa...

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob mar 07, 2015 12:13 am

Kolorowa rozkładówka śliczna. :) I chyba pierwsza/jedna z pierwszych tego typu w polskim wydaniu...? (poprawcie mnie, jeśli się mylę)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » sob mar 07, 2015 8:31 am

Mixik pisze:Kolorowa rozkładówka śliczna. :) I chyba pierwsza/jedna z pierwszych tego typu w polskim wydaniu...? (poprawcie mnie, jeśli się mylę)
W DOGS kilka razy też była podobna rozkładówka. Bardzo podobają mi się takie rzeczy. :D
Obrazek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob mar 07, 2015 8:30 pm

Meliona pisze:W DOGS kilka razy też była podobna rozkładówka. Bardzo podobają mi się takie rzeczy.
Mi też. Bo jak dotąd spotkałam się z tym jedynie w artbookach/chara bookach/etc., także miło widzieć na odmianę przy czarno-białej reszcie.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » sob mar 07, 2015 9:28 pm

Zakup tej mangi był dobrym pomysłem. Bardzo sympatycznie zabiłem przy niej czas. Nie miałem wcześniej kontaktu z autorką, a nie chciałem brać się za Egzorcystę, bo anime strasznie mnie zraziło do tego tytułu.
Moje ulubione opowieści to "Pomidor", "Usa Boy", "Kosmiczny świr" i ta ostatnia, "Co się wydarzyło w rezydencji Miya...". Nie mogę się zdecydować, która z nich była najlepsza, ale chyba zostanę przy "Kosmicznym świrze", bo te ufoludki były urocze, a poza tym feelsy. Zaraz za nim "Pomidor", bo babcia i króliki.

Nie jestem jednak całkowicie zadowolony z wydania. Strony są bardzo przycięte i na początku są tylko połowy pierwszych liter, ale w ostatniej historii jest przycięta pierwsza litera onomatopei, co nie wygląda za dobrze. Nie wygląda jest dobrze kadr, który ma pół centymetra. Nie wiem też czemu prawie wszystkie onomatopeje są wymazane, a w bodajże "Pan i sługa" napisaliście znaczenie obok.
Cóż, źle nie jest, ale trochę pojechaliście z marginesami tymi wewnętrznymi...

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » sob mar 07, 2015 10:54 pm

vishaad pisze:Zakup tej mangi był dobrym pomysłem. Bardzo sympatycznie zabiłem przy niej czas. Nie miałem wcześniej kontaktu z autorką, a nie chciałem brać się za Egzorcystę, bo anime strasznie mnie zraziło do tego tytułu.
Sorry za offtop, ale czuję iż poinformować warto: manga bardzo różni się od anime (tak od połowy sezonu) i jest znacznie lepsza :) (chociaż jeśli zdarzy się jeszcze parę rozdziałów równie beznadziejnych jak ostatni to niedługo zmienię to zdanie...). W wydaniu tomikowym - wszystko czego nie było w animcu zaczyna się od tomu 5.

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » sob mar 14, 2015 12:47 pm

Jakoś tak wyszło, że jednak kupiłam i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Autorka naprawdę nieźle radzi sobie w krótkich formach, nawet te kilkustronicowe są dobre. Pytanie do osób, które znają egzorcystę (lepiej niż ja, odpadłam po kilku odcinkach anime): trzyma podobny poziom?
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw kwie 02, 2015 12:08 pm

Ze wszystkich opowiadań podobały mi się jedynie Usa Boy i Ubierz królewnę. A Gwiezdny maniak nieźle mnie wkurzył swoją idiotyczną fabułą. Przekleństw nawet nie zauważyłam, co pewnie oznacza, że uznałam je za naturalne i pasujące do dialogów.
romanova pisze: Pytanie do osób, które znają egzorcystę (lepiej niż ja, odpadłam po kilku odcinkach anime): trzyma podobny poziom?
Ciężko powiedzieć. Dla mnie Egzorcysta jest lepszy od Time Killers. Z tym, że Egzorcysta podobał mi się od pierwszego odcinka i teraz, po 10. tomie, nadal uważam go za fajną mangę.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Time Killers"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości