Letter Bee/Tegami Bachi

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Czy zdecydowałbyś/zdecydowałabyś się na kupno tej mangi?

Tak
38
46%
Być może
20
24%
Nie
24
29%
 
Liczba głosów: 82

Jilian
Status: Offline

Letter Bee/Tegami Bachi

Post autor: Jilian » wt lut 10, 2015 6:34 pm

Trochę mnie to dziwi, że do tej pory nikt tej mangi nie zaproponował, tak więc ja to zrobię, gdyż jest to mangucha bardzo pozytywna, cieplutka, wciągająca i naprawdę godna uwagi :wink:

Liczba tomów: 18+
Autor: Hiroyuki Asada
Wydawca: Shueisha
Gatunek: shounen, fantasy, supernatural, komediodramat
Niektóre okładki: http://myanimelist.net/manga/1709/Tegami_Bachi/pics
Opis: Akcja toczy się w Amberground, pogrążonym w ciemności mieście rozświetlanym jedynie przez sztuczne słońce. Główny bohater, Lag Seeing, pracuje tu jako "Pszczoła Pocztowa" (coś w stylu listonosza, lecz w przedstawionym tu świecie jest to dużo bardziej ekstremalna praca :D) i wraz ze swoją dingo Niche podróżuje, dostarczając ludziom listy i zawarte w nich "serca", na które czyhają monstrualnie wielkie owady zwane Gaichuu. Jednocześnie stara się odnaleźć swojego przyjaciela, który kilka lat temu zainspirował Laga do wyboru tak niebezpiecznego zawodu.

Jedna z moich ulubionych mang, jak dla mnie znacznie lepsza od anime. Posiada wyjątkowy, baśniowo-mroczny klimat (troszeczkę w stylu Pandora Hearts, choć z drugiej strony całkiem inny), przepiękną kreskę (spójrzcie na te okładki!), wciągającą fabułę pełną akcji i tajemnic, ciekawy i dobrze skonstruowany świat przedstawiony oraz bohaterów, w których po prostu można się zakochać :) Wydaje mi się, że ta manga swoim klimatem pasowałaby do wielu innych mang wydawanych przez Waneko i na pewno zyskałaby sporo fanów w Polsce. Byłabym przeszczęśliwa, mając ją na swej półeczce! :)

maurycy
Status: Offline

Re: Letter Bee/Tegami Bachi

Post autor: maurycy » wt lut 10, 2015 6:44 pm

Wydanie TB popieram całym sercem, ale:
Jilian pisze:Liczba tomów: 18+
I wychodzi od 9 lat. Raczej nie ma większych szans. A szkoda. :(

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » wt lut 10, 2015 7:13 pm

Historia bardzo fajna, ale główny bohater jest za duża beksą, jestem na nie.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr lut 11, 2015 6:13 am

Za długie ;) z tasiemców wystarczy mi póki co Kurosz xD

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » śr lut 11, 2015 9:40 am

Fajnie, ale... za długie, nie chcę mieć kolejnej tasiemców mangi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » ndz lut 15, 2015 11:26 pm

A ja bym kupowała pomimo tej odstraszającej liczby tomów. Fabuła całkiem niezła, kreska zdecydowanie w moim guście. Nawet dałam w ankiecie JPF na po-Naruto, ciekawe, czy jako jedyna :P
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » ndz kwie 05, 2015 6:40 pm

Manga zakończy się oficjalnie na 20 tomach http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... ume/.86781

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pn wrz 28, 2015 6:26 pm

Manga podobno ma się skończyć na 20 tomach. To nie taki zły wynik i nie wiem czy bym zakupiła, ale są na to duże szanse. Manga na początku nie była dla mnie nudna, postacie są ciekawe i barwne a rysunki bardzo fajnie oddają klimat.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » śr lip 13, 2016 12:24 am

Jedna z kilku najbardziej wyczekiwanych przeze mnie pozycji. Urzekła mnie zarówno klimatem jak i piękną kreską. Konstrukcja świata pogrążonego w wiecznej nocy bardzo mi się spodobała. Polubiłem bardzo również postaci. Praktycznie do któregokolwiek aspektu mangi bym się nie odniósł jest on, w mojej opinii, zrealizowany co najmniej bardzo dobrze.
Czekam, czekam i nadzieja we mnie nie zgaśnie :D

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Letter Bee/Tegami Bachi

Post autor: Yuriko » pt wrz 07, 2018 1:06 am

Właśnie jestem po obejrzeniu 1 sezonu, seria naprawdę mnie urzekła. 20 tomów to faktycznie dużo, ale myślę, że warte wydania. Mam nadzieję, że kiedyś zobaczę tę serię na naszym rynku, ponieważ na pewno by zagościła na mojej półce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości