FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Madoka - wątek ogólny
Autor Wiadomość
Grey 
nołlife

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   

No wiadomo, że w każdy nie :P w Black Lagoon, Hellsingu, Kuro itd nie ma potrzeby, by występowały. Są jednak pewne tytuły (i chyba Madoka się do nich zalicza) w których bez nich jakoś tak łyso.

Meliona 
Weteran

Wysłany: Nie 07 Kwi, 2013   

A czy ta manga, to nie jest przypadkiem coś typu Sailorek? W takim razie ja podziękuję. Poczytałam fragmenty recenzji na Tanuki. Mam dość Witchów, Sailorek, Winksów (jakkolwiek to się pisze) czy GADAJĄCYCH KOTÓW. Brrr, tragedia. Do tego jeszcze to jest manga na podstawie anime.
Poza tym tytuł jest nie zapamiętywalny (w całości). Jeszcze ten kotek (?) przypomina mi Rukę z Crimson Spell (przez to coś uszo-podobne), ale nie wiem, czy to na plus czy na minus.
O wszystkim zadecyduje jakość wydania (widzę to bez obwoluty, ale...) i to jak manga będzie wyglądać w wersji papierowej. Koleżanka to polecała, jednak nikłe są szanse, że mi się spodoba. Wstyd się przyznać, ale jedyne co mnie zachęca do kupna tej mangi to motywy shojo-ai podobne, chciałabym jakikolwiek z tego typu komiksu poczytać, bo ostatnio mnie to zaciekawiło. Wolałabym jednak coś oryginalnie lesbijskiego, a nie takie naciągane, ale cóż tego się w Polsce nie wydaje..
Ostatnio zmieniony przez Meliona Nie 07 Kwi, 2013, w całości zmieniany 2 razy  

Daminox 
nołlife
Wielki Brat

Meliona, to nie jest coś w stylu sztampowych mang mahou shojo. Manga jest warta przeczytania między innymi dlatego, że przełamuje klasyczne założenia tego gatunku. Manga nie jest cukierkowa i słitasna a mroczna i zaskakująca.

GrisznakIW 
nołlife

Cytat:
A czy ta manga, to nie jest przypadkiem coś typu Sailorek? W takim razie ja podziękuję.

Z pierwszą serią Sailor Moon ma tyle wspólnego, że mamy piątkę magical girls i też większość nie dożywa ostatniego odcinka. To tyle. Generalnie, bardziej idzie w seinen niż w shojo. Chociaż, jakbym miał porównywać, to wolę Sailorki od Madoki.

Chrno 
Fanatyk

Odniosłaś całkowicie odwrotne wrażenie o tym tytule niż jest naprawdę. Nie jest to nic w stylu sailoreczy czy witchów a motywy shojo-ai... trzeba być naprawdę mocno skrzywionym żeby je tam dostrzec.

GrisznakIW 
nołlife

Cytat:
Wolałabym jednak coś oryginalnie lesbijskiego, a nie takie naciągane, ale cóż tego się w Polsce nie wydaje..

A to od tego są właśnie Sailorki, gdzie masz w końcu najsłynniejszą parę mangowych lesbijek w dziejach mangi i anime.

Meliona 
Weteran

Szybcy.
Już miałam edytować posta, by napisać o tym, że wiem, że manga wychodzi z kanonu, bla bla bla. Ale fakt, że jest 5 czarodziejek wystarczająco mnie odstrasza. I te stroje... Za dużo w dzieciństwie się tego naoglądałam i naczytałam.
Może kupię 1. tom (jak będę w nastroju) i wtedy zdecyduję, czy chcę to dalej kupować.
Ostatnio zmieniony przez Meliona Pią 26 Kwi, 2013, w całości zmieniany 4 razy  

GrisznakIW 
nołlife

Zmuszać nie będziemy. Magical girls jako gatunek ma w swoim dorobku rzeczy, które słodkimi i naiwnymi trudno nazwać (Cutie Honey, Nanoha, Madoka, Symphogear), a nawet te bardziej popularne serie, jak choćby Sailorki, poruszały nierzadko tematykę, która dziś w anime jest raczej zarezerwowana dla doroślejszych anime.

psiak200 
Adept
cinamon roll awwu

Wysłany: Nie 14 Kwi, 2013   

Ja kupię wszystkie tomy jakie wydacie z tego tytułu i innych pobocznych tytułów Puelli! Po prostu to moje drugie ulubione anime <3 No a pierwsze to FT jak wiadomo c; Historia jednocześnie taka smutna... Niecierpliwie czekam na ten lipiec!! <3 I na te tomy!! Jak będę miała jedną z moich ulubionych anime/mang na półce to normalnie popłaczę się ze szczęścia ;_; Plus kolorowe strony i obuwoluta <3
No i nigdy więcej się nie poddawaj! ♥

Krzych_Ayanami
Weteran

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie 14 Kwi, 2013   

Jak ci tak na tym zależy, to przygotuj komórkę i kup prenumeratę :wink: .

FireTheft

Wysłany: Pią 07 Cze, 2013   

W mandze jest ta sama historia co w anime?

GrisznakIW 
nołlife

Wysłany: Wto 26 Lis, 2013   

Opublikowaliśmy dziś na Tanuki recenzję Puella Magi Orico Magica.

Luthien 

Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

Czy jest możliwe, że w przyszłości wydacie Rebellion Story?

wataken
nołlife
Głos Waneko

Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

Może, wszystko zależy od sprzedaży The different story, zainteresowania serią, sytuacji na rynku i kilku innych czynników.

http://www.glosywmojejglo...6-Efekt-wow.jpg

Luthien 

Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

Jeśli o mnie chodzi, to kupię całego Differenta, i jeśli będą to inne spin offy. Rebelliona też chętnie bym u siebie miała. Więc mam nadzieję, że będzie.

Reviolli 
Weteran
1,570,000,100

Wysłany: Śro 28 Sty, 2015   

Jakoś wielkim fanem tego tytułu nie jestem, ale kupiłem i przeczytałem za łamanie schematów. Nie było złe, dla mnie taki średniaczek.

Ame 
nołlife

Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

Reviolli anime lepsze.

Mixik 
Fanatyk

Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

Ame napisał/a:
Reviolli anime lepsze.

A dla mnie manga. Ale fakt, mógłby spróbować z anime, bo różne zdania na ten temat słyszałam. :P

Odpowiedz do tematu