MANGAzyn Extra i anime z MANGAzynu

Dział poświęcony MANGAzynowi i Kawaii. Zarówno wydaniom głównym jak i wszystkim innym firmowanym przez te czasopisma.
Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob gru 13, 2003 7:52 pm

Taa.. Przydaloby sie zeby jak najwiecej osob to zakupilo, wtedy bedzie wieksza szansa na nastepne tytuly. Ja jak juz wczesniej pisalem kupuje na 100 procent.
Zreszta Seto dobrze powiedzial: "Oryginal, to oryginal" :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » sob gru 13, 2003 7:58 pm

Proponuje , żeby naszej Arjunie troche pomóc.
Wyborażam sobie to w ten sposób , żeby adresy email osoób zajmujacych się kopiowaniem zasypawać spamami. Jeżeli oczywiście nie nie usuną one Arjuny po dobroci.

Rozpowszechnianie pirackiego oprogramowania jest sprzeczne z regulaminami większości firm oferujących serwery , więc jakby co będzie mozna dawać również cynk adminom.

No i trzeba będzie mieć na oku aukcje internetowe.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » sob gru 13, 2003 11:20 pm

Krzych Ayanami pisze:Proponuje , żeby naszej Arjunie troche pomóc.
Wyborażam sobie to w ten sposób , żeby adresy email osoób zajmujacych się kopiowaniem zasypawać spamami. Jeżeli oczywiście nie nie usuną one Arjuny po dobroci.

Rozpowszechnianie pirackiego oprogramowania jest sprzeczne z regulaminami większości firm oferujących serwery , więc jakby co będzie mozna dawać również cynk adminom.

No i trzeba będzie mieć na oku aukcje internetowe.
Krzychu, powodzenia w działalności konfidenta :D
Popieram to, ale 50 zł. to dla mnie wciąż za duży wydatek. Sory.

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » sob gru 13, 2003 11:33 pm

Remiel pisze:Krzychu, powodzenia w działalności konfidenta :D
Popieram to, ale 50 zł. to dla mnie wciąż za duży wydatek. Sory.
50 zł za 2 DVD lub 7 VCD to jak dla mnie jest okazja nie do przepuszczenia. VCD kupie na 100%. Nad DVD się zastanawiam bo nie mam odtwarzacza ale kusi mieć taki oryginał do kolekcji.
Byłoby miło jakby jakąś konkretną date podali. Nie chce przegapić ^^

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » ndz gru 14, 2003 12:03 am

hmm a ja się zastanowię czy kupię, bo mi się rowerek domaga paru części [: Szkoda że DVD nie mam..

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz gru 14, 2003 9:05 am

Setokun pisze:50 zł za 2 DVD lub 7 VCD to jak dla mnie jest okazja nie do przepuszczenia. VCD kupie na 100%. Nad DVD się zastanawiam bo nie mam odtwarzacza ale kusi mieć taki oryginał do kolekcji.
Byłoby miło jakby jakąś konkretną date podali. Nie chce przegapić ^^
Mam DVD, ale trochę zużyte. Nawet nie wiem czy na moim kompie odczyta płytę DVD bez "haczenia". Trzeba będzie w końcu spróbować. Gdzieś tu się "Black Hawk Down" w wersji DVD szwęda, a ja nawet nie pamiętam gdzie i co gorsza, nawet nie widziałem.
Seto, okazja okazją, ale ja mam szerokie zainteresowania (w tym przypadku to chyba problem), a 50 zł. to dla mnie kwota na cały miesiąc. Więc wolę iść na jakośc połączona z ilością. Oryginał oryginałem, ale jednak.
Cholera, lepiej było jak było mnie tytułów, przynajmniej można było się wyrobić finansowo.

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » ndz gru 14, 2003 9:18 am

Zobaczymy jak to z kasiorą będzie, miałam zamiar kupić sobie pierwsze trzy części HP po angielsku do kompletu i gdybym to zrobiła to na Arjunę już mi nie wystarczy. ;d A jeszcze prenumeratę boginek i chobits trzeba zamowic.... się zobaczy. ;d Najwyzej kupie pozniej, nie musze przeciez tego miec od razupo premierze. >.<'

Jak juz to DVD kupie, VCD zajeloby za duzo miejsca na polce (7 plyt!). >.<')


Ma ktos juz ME? Co powiecie na temat tej 'koranskiej mangi'? :d Bo ciagle sie zastanawim czy kupic. >.<

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » ndz gru 14, 2003 10:19 am

"Księga snów" opowiada o 17-latce - chociaż zachowuje się jak 13'tka , która miewa jakieś dziwne sny i może się kontaktować z duchami. Pewnego dnia wracajac z biblioteki gość , którego widziała we śnie ratuje jej tyłek. Bo jakieś robactwo chcialo z niej zrobić mielonkę.
No i okazuje się , że jest jakąś super personą.

Manga jest narysowana sympatycznie , jedynie koreańskie onomatopeje mogą troche dziwić. Sama jest zabawna i pozbawiona jakichkolwiek ambicji - tak schematyczna jak to jest tylko możliwe.

Oczywiście jeśli chce się przeczytać coś niskich lotów to nie ma problemu , ale jeśli oczekuje się przyzwoitej mangi... To tutaj się jej nie znajdzie.

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz gru 14, 2003 10:52 am

Krzych Ayanami pisze:"Księga snów" opowiada o 17-latce - chociaż zachowuje się jak 13'tka , która miewa jakieś dziwne sny i może się kontaktować z duchami. Pewnego dnia wracajac z biblioteki gość , którego widziała we śnie ratuje jej tyłek. Bo jakieś robactwo chcialo z niej zrobić mielonkę.
No i okazuje się , że jest jakąś super personą.
Dzizas, sztampa + kicz + "samo zło"
Krzych Ayanami pisze:Manga jest narysowana sympatycznie , jedynie koreańskie onomatopeje mogą troche dziwić. Sama jest zabawna i pozbawiona jakichkolwiek ambicji - tak schematyczna jak to jest tylko możliwe.
Oczywiście jeśli chce się przeczytać coś niskich lotów to nie ma problemu , ale jeśli oczekuje się przyzwoitej mangi... To tutaj się jej nie znajdzie.
Albo od komiksu w ogóle...

wampirek
Status: Offline

Post autor: wampirek » ndz gru 14, 2003 11:08 am

>>>Remiel moje "kieszonkowe" wynosi 30 zł. A jeżeli Arjunę wydadzą jeszcze w grudniu lub styczniu to będę musiała zrezygnować z paru innych zakupów. Niestety zadko kiedy mam na tyle dużo pieniędzy by statrczyło na wszystko. Trzeba wybierać, ale jedno wiem na pewno: wolę się poświęcić i kupić oryginalną Arjunę niż czekać na powtórki na hyperze czy też ściągać słabej jakości kopie z netu.

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » ndz gru 14, 2003 11:42 am

Krzych Ayanami pisze:"Księga snów" opowiada o 17-latce - chociaż zachowuje się jak 13'tka , która miewa jakieś dziwne sny i może się kontaktować z duchami. Pewnego dnia wracajac z biblioteki gość , którego widziała we śnie ratuje jej tyłek. Bo jakieś robactwo chcialo z niej zrobić mielonkę.
No i okazuje się , że jest jakąś super personą.

Manga jest narysowana sympatycznie , jedynie koreańskie onomatopeje mogą troche dziwić. Sama jest zabawna i pozbawiona jakichkolwiek ambicji - tak schematyczna jak to jest tylko możliwe.

Oczywiście jeśli chce się przeczytać coś niskich lotów to nie ma problemu , ale jeśli oczekuje się przyzwoitej mangi... To tutaj się jej nie znajdzie.
Czyli moje poczatkowe zniechęcenie ma odbicie w rzeczywistości.
Trudno, może następnym razem będzie coś ciekawszego.
Tak więc ME mam z głowy (15 zł odkładam na Arjune).

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » ndz gru 14, 2003 11:45 am

Arjunie moznaby pomoc jeszcze w inny sposob... a mianowicie... "reklama". Po prostu niech kazdy napisze o fakcie jej wydania na kaazdym znanym forum, newsowni, stronkom poswieconym mandze i anime, a takze wszystkim znajomym, ktorzy jeszcze o tym fakcie nie wiedza. W ten sposob poszerzy sie grono osob, potencjalnych klientow. Co lepsze jesli kazda z tych osob przekazala by te informacje dalej, to ta liczba jeszcze by wzrosla...
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » ndz gru 14, 2003 1:46 pm

wampirek pisze:>>>Remiel moje "kieszonkowe" wynosi 30 zł. A jeżeli Arjunę wydadzą jeszcze w grudniu lub styczniu to będę musiała zrezygnować z paru innych zakupów. Niestety zadko kiedy mam na tyle dużo pieniędzy by statrczyło na wszystko. Trzeba wybierać, ale jedno wiem na pewno: wolę się poświęcić i kupić oryginalną Arjunę niż czekać na powtórki na hyperze czy też ściągać słabej jakości kopie z netu.
Musisz mieć w takim razie straszne zaległości w swoich zainteresowaniach.
Gotenks pisze:Po prostu niech kazdy napisze o fakcie jej wydania na kaazdym znanym forum, newsowni, stronkom poswieconym mandze i anime, a takze wszystkim znajomym, ktorzy jeszcze o tym fakcie nie wiedza. W ten sposob poszerzy sie grono osob, potencjalnych klientow. Co lepsze jesli kazda z tych osob przekazala by te informacje dalej, to ta liczba jeszcze by wzrosla...
To jedna z tych metod typu: "Potrzebna krew dla umeirającego dziecka". Ciekawe czy wszyscy uwierzą... Ale taki BBS to niezły pomysł.

dark_grzyb
Status: Offline

Post autor: dark_grzyb » ndz gru 14, 2003 10:52 pm

No ja już wiem że ME nie kupie , brak kasy a i manga mnie tak nie interesuje [ mówie o tej tam zamieszczonej ] - sorry no bonus . A Arjune już mam zaklepaną jako prezent , rodzic nie mają nic przeciwko . Wychodzi taniej od pirata [ a u nas i tak nie ma żadnych pirackich anime na DVD ]


ps. piraty DVD u nas kosztują 30zł[przy dobrym układzie] za płyte .

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt gru 16, 2003 2:54 pm

No, wreszcie przyszlo ^^

Jak na razie tylko przegladnalem pobieznie, zapoznalem sie z plyta cd i "manga". Oto pierwsze wrazenie:

Calosc ogolnie wyglada bardzo ladnie okladka super wyglada i jest fajna w dotyku^^, z tylu jest zas okladka "mangi". W srodku mamy jedynie czern i biel, co moim zdaniem idealnie pasuje do tego. Artykuly zapowiadaja sie bardzo ciekawie, za chwile ide dalej czytac^^ Plyta cd to niestety porazka. Troche trailerow, jakies lipne tapetki i skiny, kilka tekstow... Moim zdaniem powinni wreszcie z niej zrezygnowac. Jezeli nie potrafia jej dobrze zagospodarowac, albo dodawac sporadycznie. Moznaby tez dodac zdjecia z konwentow, a takze filmy. No ale jak juz wczesniej wspominalem, wolalbym wreszcie cos nowego. Np mangowa zakladke, jakies pocztowki itp. Podobnie ma sie sprawa rzekomej "mangi". Strasznie sie przy niej wynudzilem, poza tym skoro Mangazyn reklamuje sie jako najwiekszy magazyn dla milosnikow japonskiej popkultury, to powinnismy dostac chociaz jakas japonska produkcje. I nie mowie tego tylko dlatego, ze wszystko co jest z japonii jest cacy, natomiast reszta niech sie Fuck'a. Ja mange traktuje tez jako swego rodzaju zrodlo wiedzy o Japonii, ich codzienne zachowanie, zwyczaje, a nawet obrazy roznych swiatyn, itp. A ten Koreanski komiks wydaje mi sie jakby wepchniety na sile, i co jest smieszne, redaktorzy chwala sie, ze wydaja mange... No ja mam nadzieje, ze w nastepnym numerze zobaczymy cos noweg, japonskiego, nawet jesli ma byc to jakies dojinshi...

To na razie tyle. Reszte dopisze, jak juz strawie artykuly. I napewno napisze jakis list do redakcji, niech zejda na wlasciwa droge... :twisted:

EDIT

No... juz przeczytalem prawie wszystkie artykuly. Zostal mi tylko ten o Date Masamune, no ale nie mozna wszystkiego na raz polknac :)
Szczerze powiedzialwszy poczatkowo bylem troche zawiedzione nowym ME, jednak nie przejmowalem sie tym "az tak", bo w koncu dostalem go za darmo :) Dopiero teraz moge stwierdzic, ze po czesci sie mylilem. Teksty sa bardzo ciekawe i dlugie, co ciekawe nie ma tu praktycznie czytsej recenzji jakiejs mangi badz anime, co sie chwali :) Bardzo zaciekawil mnie tekst o Hito Ni Yasashiku, czyli pewnej j-drama. Spodobalo mi sie do tego stopnia, ze zaczalem od razu szukac epsow w necie :) Poza tym sa wreszcie recenzje krytyczne, co mozna uznac za kolejny plus^^ Moge miec jedynie pewne zastrzezenia do "Jak wygladaja koncerty w Japonii", zostal on moim zdaniem potraktowany po macoszemu...

Podsumowujac, ME byl bardzo dobry, nie liczac oczywiscie tych wpadek w postaci "mangi" oraz plyty cd, no ale jak sami napisali we wstepniaku, ten numer jest takim swego rodzaju testem, w nastepnych numerach powinno byc juz tylko lepiej...

Ocena 7/10 (Gdyby nie wspomniane wyzej bledy mogloby byc nawet 9...)

Ostatnio cos mnie wzielo na wystawianie wszystkiemu ocen^^ Widocznie w szkole mam ich za malo^^'
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Setokun
Status: Offline

Post autor: Setokun » śr gru 17, 2003 9:51 am

Arjuna dopiero po świętach a więc nici z mangowego prezentu pod choinke :(

Sheril
Status: Offline

Post autor: Sheril » śr gru 17, 2003 5:04 pm

Dorwalam ME w sznskim empiku,przejrzalalm tylko bo od dawna takiej kaski nei widzialam,zeby sobie sprawic,no i manga mi sie w sumie nie podoba,takie "juz to gdzies widzialam,tylko ze w lepszym wydaniu":/jak plyta i artykuly,ciezko mi powiedziec,mowie,ze tylko przelecialam na szybkiego zobaczyc co trace :P

wampirek
Status: Offline

Post autor: wampirek » śr gru 17, 2003 5:27 pm

A mi się ta manga -- NIE BIĆ!!! --- nawet podoba. Może zeczywiście nie jest to pozycja zbyt wybitna, może i mieli do wyboru wiele coekawszych tytułów, ale do poczytania w nudne, zimowe wieczory tak po prostu by na chwilę się oderwać od rzeczywistości to może być. Zawsze lubiłam od czasu do czasu przeczytać coś co nie obciąza zbytnio mózgu :D .

>>>>Remiel, mam zaległości, ale często udaje mi się wyrównać je wyciągając od rodziców i dziadków jakieś pieniądze na urodziny, czy święta ...

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » śr gru 17, 2003 5:43 pm

wampirek pisze:>>>>Remiel, mam zaległości, ale często udaje mi się wyrównać je wyciągając od rodziców i dziadków jakieś pieniądze na urodziny, czy święta ...
Moja rodzina biedna, a jak bogata to jest za daleko (bagatela, pół Polski ode mnie). Od rodziców wyciągam kiedy mogę, bo muszę sobie z reguły koszta przysyłki pokryć.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » śr gru 17, 2003 7:22 pm

Sheril pisze:Dorwalam ME w sznskim empiku,przejrzalalm tylko bo od dawna takiej kaski nei widzialam,zeby sobie sprawic,no i manga mi sie w sumie nie podoba,takie "juz to gdzies widzialam,tylko ze w lepszym wydaniu":/jak plyta i artykuly,ciezko mi powiedziec,mowie,ze tylko przelecialam na szybkiego zobaczyc co trace :P
No w końcu ME pojawił sie w Empie.Nie miałam okazji go dokładnie przejrzeć więc na razie nie mogę go ocenić . Powiem jedno :Okładka bardzo miła w dotyku^ ^ Mam tylko nadzieję, żę normalne wydania Mangazynu także będą dostępne w Empiku.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Zablokowany

Wróć do „MANGAzyn vs. Kawaii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości