Złamane skrzydła

Forum poświęcone wydawnictwu Kotori, wydawanym przez nie tytułom, itp, itd...
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Złamane skrzydła

Post autor: Ame » czw paź 23, 2014 5:51 pm

Obrazek
Tytuł oryginalny: Saezuru Tori wa Habatakanai
Autor: YONEDA Kou
Rodzaj: manga
Gatunek: akcja, dramat, yaoi
Format: 13,0 x 18,2
Liczba stron: 222
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Opis:Yashiro, prezes firmy Shinsei i szef gangu Shinseikai – jest uzależnionym od seksu masochistą, ale do tej pory trzymał ręce z dala od podwładnych. Sytuacja ulega zmianie, kiedy pojawia się nowy ochroniarz, Doumeki Chikara.Istnieje jednak powód, który nie pozwala Doumekiemu spełnić oczekiwać szefa. Tak zaczyna się historia dwóch mężczyzn, którzy mimo trudnej przeszłości – uczą się żyć na nowo.
Mocne to?

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » sob paź 25, 2014 1:08 pm

Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! TT.TT

Przepraszam, musiałam xD. Wiem, że yaoi nie dla mnie, ale w sumie jakby na okładce była dziewczyna to tak samo bym zareagowała. Okropna jest ta stopa, a przy ustach to już w ogóle. Chyba żadna okładka nie wywołała u mnie dotąd takiego niesmaku, nawet Ito xD. Ble, ble, ble.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob paź 25, 2014 1:15 pm

A mi się podoba, nawet bardzo. Lubię upodlonych bohaterów :lol:

Akedeia
Status: Offline

Post autor: Akedeia » sob paź 25, 2014 1:32 pm

No cóż, ja akurat tę grafikę miałam na tapecie ^^. Ale okładka drugiego tomu też jest dosyć pomysłowa i bardzo klimatyczna.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » sob paź 25, 2014 8:20 pm

Fakt, autorka z okładką pojechała równo. :lol:

Kiedyś kupie sobie ten tytuł jak mi się plan zluzuję. Ale na yatta widać spore zainteresowanie nim.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz lis 16, 2014 10:43 pm


Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » ndz lis 16, 2014 11:10 pm

Tutaj przynajmniej strony nie przebijają :roll:
Twitter * Discord: Dejikos#8562

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pt kwie 10, 2015 3:57 pm

Na tegorocznym Pyrkonie (24-26 kwietnia) jedną z naszych premier będzie drugi tom mangi „Złamane skrzydła”. Tomik możecie już zamówić w naszym sklepie Mangastore. Przedsprzedaż będzie trwała do 23-go kwietnia.

Wszystkich miłośników twórczości Yonedy Kou zapraszamy do naszego stoiska. Wystawimy tam tomik, w którym będziecie mogli wpisać swoje dedykacje. Następnie tomik zostanie wysłany do Japonii i, za pośrednictwem wydawnictwa japońskiego, przekazany autorce.

Brutalny świat yakuzy rządzi się prostymi prawami. Wygrywa ten, kto szybciej sięgnie po broń. Nietrudno o konflikt, jeśli nie umie się trzymać nerwów na wodzy. Nanahara, jeden z najbliższych współpracowników Yashiro, zostaje ranny. Sprawca należy do gangu Ryuuzakiego, z którym szef Shinseikai od dawna żyje w niezgodzie. Czy niecodzienne działania, podjęte przez Yashiro, przyniosą pozytywny efekt i załagodzą napiętą sytuację?

Obrazek

Przyznać muszę, że choć autorka poszła tym razem w zupełnie inną stronę, to i ta okładka bardzo mi się podoba. :) Ten szary po boku trochę średni, ale ogólnie na plus.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pt kwie 10, 2015 3:59 pm

Też bardzo podoba mi się okładka :D
BTW co ile wychodzą nowe rozdziały w Japoni?
A najlepiej podajcie gdzie można takie info sprawdzić ;p
Obrazek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt kwie 10, 2015 5:05 pm

Wow. Okładka super. Cholera, coraz więcej mang od Kotori kusi, bo mają za ładne okładki albo kreskę. :lol:

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pt kwie 10, 2015 6:31 pm

Mixik pisze:Wow. Okładka super. Cholera, coraz więcej mang od Kotori kusi, bo mają za ładne okładki albo kreskę. :lol:
Z kolei dla mnie jest to wydawnictwo, które tworzy najgorsze okładki.

Tutaj przeraża mnie ten pasek, strasznie szpeci całą okładkę. Tutaj jest to jeszcze do przebolenia, skoro ich wydania nie mają obwolut.

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » pt kwie 10, 2015 7:05 pm

vishaad pisze:Tutaj przeraża mnie ten pasek, strasznie szpeci całą okładkę. Tutaj jest to jeszcze do przebolenia, skoro ich wydania nie mają obwolut.
Jeśli chodzi ci o grzbiet, to w oryginale chyba jest gorzej - biały pasek z czarnym tytułem i liczbą i pasek innego koloru z autorką (mam nadzieję, że dobrze pamiętam).

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt kwie 10, 2015 7:21 pm

Grzbiet w japońskim wydaniu wygląda tak:
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt kwie 10, 2015 7:36 pm

Okładka drugiego tomu wygląda absolutnie cudownie :D Aż mam ochotę to kupić (i kiedyś pewnie to zrobię).
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pt kwie 10, 2015 9:17 pm

Grzbiet oryginału zwycięża kolorystyką, ale z drugiej strony mamy połowę obrazka na okładce oryginału. W tym przypadku jestem w stanie zwrócić honor Kotori.

Chilies
Adept
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 19, 2011 11:42 pm
Status: Offline

Post autor: Chilies » sob kwie 11, 2015 8:06 am

Na twitterze Saezuru są kawałki okładki trzeciego tomu, jak już jesteśmy w temacie :) Autorka wraca do zbliżenia - trochę szkoda, bo okładka 2 tomu bardzo mi się podoba :?
Obrazek

Yunoha
Status: Offline

Post autor: Yunoha » ndz cze 07, 2015 1:51 pm

Biorąc pod uwagę historię, jestem skłonna czekać nawet rok na3 tom i mam pewność, że przez ten czas dalej będę tak samo kochać Skrzydełka (no chyba że mocniej) xd

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » ndz cze 07, 2015 6:39 pm

Są małe spoilery odnoście drugiego tomu, czytać na własną odpowiedzialność.

Jak wasze wrażenia po drugim tomie od Kotori? Mi historia coraz bardziej się podoba. Chciałam sobie dawkować czytanie czekając na trzeci tom, ale się po prostu nie dało. Fabuła okazała się zbyt wciągająca. W tomie sporo dowiedzieliśmy się o przeszłości Yashiro i jego początkach jako gangstera. Bardzo podobał mi się rozdział 7 - wybranie się Kageyamy, Doumekiego i Kugi do baru, a potem wypad Yashiro i jego ochroniarza do kina :D Z kolei po 8 chapterze złapałam doła - m.in. retrospekcje głównego bohatera...
Właśnie co do tego rozdziału - myślę, że Kotori mogło dać przypis co do obcięcia palca przez Doumekiego, że coś takiego jest rzeczywiście praktykowane w yakuzie i dlaczego - nie każdy może o tym wiedzieć a w sumie warto byś świadomym :P
Podoba mi się jak autorka stworzyła charaktery postaci, są... niebanalne :)

Co do jakości wydania - bardzo się cieszę, że nie ma już takich chamskich przebić jak w tomie pierwszym. Jeżeli już jakieś się zdarzą to minimalne/ledwo widoczne i nie psują przyjemności czytania.
Tłumaczenie bardzo fajnie się czyta. Trudność tylko mi czasem kadry sprawiają, bo zdarza się, że nie wiem kto daną kwestię mówi xD Ale to już wina autorki albo mnie xD
Czasami przydałyby się większe marginesy wewnętrzne co by nie trzeba było za bardzo tomiku otwierać.

Ciekawe ile czasu będziemy musieli czekać u nas na kolejny tom :< Za skany się nie wezmę, tylko poczekam na nasze wydanie. Tymczasem pewnie jeszcze raz przeczytam sobie dwa pierwsze tomy by sobie wszystko poukładać.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » czw mar 10, 2016 5:14 pm

Z aska:

jeżeli 3 tom złamanych skrzydeł zostanie wydany w Japonii to ile mniej więcej od premiery trzeba czekać na wydanie go w Polsce?
[L] Wszystko zależy od tego, jak szybko dostaniemy materiały. Należy do tego doliczyć edycję graficzną, tłumaczenie, redakcję tekstu i druk - samo to zajmuje około miesiąca (Yoneda Kou wymaga dużego nakładu pracy przy "ogarnięciu" tekstu, żeby wyłapać wszystkie smaczki fabularne).
Tak więc z naszej strony jest to miesiąc, a ile ze strony japońskiej? Czas pokaże.

Gdzieś jeszcze wyczytałam (chyba komuś odpowiadali na komentarz), że do końca roku powinien ukazać się u nas trzeci tom (teraz w czerwcu ma wyjść w Japonii). Nie mogę się już doczekać. Manga jest bardzo wciągająca. A okładka trójeczki jest taka śliczna *_*

[ Dodano: Czw 10 Mar, 2016 ]
Tak oto prezentuje się okładka trzeciego tomu mangi "Złamane skrzydła" (autor: Yoneda Kou). Premiera już 22 marca.

Obrazek
W końcu są moje skrzydełka <3 cudowności <3
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » czw mar 10, 2016 5:22 pm

W końcu <3 Ciekawe ile będziemy czekać na tomik 4.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotori”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość