Battle Angel Alita

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
ODPOWIEDZ
Setokun
Status: Offline

Battle Angel Alita

Post autor: Setokun » czw lis 27, 2003 10:26 pm

Alita już pojawiła się na naszym rynku.
Ta manga z całą pewnością zasługuje na osobny temat, wiec oto i on ^^

Po pierwsze sprawa papieru.
Alita kosztuje 17 złotych a w tej cenie JPF powinien IMO zaserwować nam swój standardowy papier. Co Wy o tym sądzicie? Czy ktoś wogole ma już ten tomik. Osobiscie muszę poczekać do 1 grudnia (aż dostanę zaległe pieniądze ^^)

Bene Gesserit
Status: Offline

Post autor: Bene Gesserit » pt lis 28, 2003 6:44 pm

co myśle na temat papieru i ceny napisałam w innym temacie a tak poza tym to manga mi sie bardzo podoba i uważam że biały papier to nie było by to samo

Gość
Status: Offline

Post autor: Gość » pt lis 28, 2003 6:52 pm

Bene Gesserit pisze:uważam że biały papier to nie było by to samo
Jeśli 'in minus' to się zgadzam, jeśli 'in plus', to dlaczego? :d

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pt lis 28, 2003 11:30 pm

Dzisiaj sobie nabyłem Alitkę.
Fajno :D
Papier szarawy, ale nieco jaśniejszy i o zdecydowanie większej gramaturze niż papier w mangach Waneko. Ponadto tusz trzyma się papieru i rozmazać się za nic nie chce, więc nie jest źle.
Jedynie w paru miejscach mam zastrzeżenia co do tłumaczenia (chyba trzech lub czterech), bo mimo iż jest poprawne językowo to brzmi nieco nienaturalnie. Ogólnie jednak i tak tłumaczenie wypadło całkiem nieźle i tutaj chciałbym złożyć gratulacje Krzychowi, korektorowi Ality. Nazwisko w stopce redakcyjnej w mandze wydanej w całym kraju, to nie byle jakie osiągnięcie :)

Bene Gesserit
Status: Offline

Post autor: Bene Gesserit » sob lis 29, 2003 9:39 am

Id czemu lubisz tak bardzo biały papier ?

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » sob lis 29, 2003 9:43 am

Bene Gesserit pisze:Id czemu lubisz tak bardzo biały papier ?
Bo wygląda estetyczniej.
Ja też wolę mangi na białym papierze.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » sob lis 29, 2003 9:54 am

Ja tam wole szary papier... Choc nie we wszystkich mangach... np. nie wyobrazam sobie Chobitsow na takim papierze... Poza tym dzieki temu, nie ma tak duzego kontrastu miedzy czernia i po prostu jakos lepiej mi sie czyta. Np takie VGA, czy tez I"S.
Jestem na tak. (z papierem)

Na mange niestety musze jeszcze poczekac, az przysla mi z JPF...
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » sob lis 29, 2003 4:59 pm

Kupiłam Alitkę dopiero dzisiaj (grudniowy przypływ gotówki trochę się pospieszył, na co nie narzekam) i cóż mogę powiedzieć, bardzo mi się podoba, zarówno sam komiks jak i wydanie. No dobra, tusz trochę śmierdzi... ;) Ale generalnie czepiać się nie zamierzam, czerń jest czarna, tekstów filozoficznych nie serwuje się z częstotliwością trzech na stronę (czego troche się obawiałam, bo w mangach z takimi denerwującymi wypowiedziami jest gorzej niż w niskich lotów filmach familijnych ;P), z Alitki całkiem sympatyczna dziewczyna, wyżerania mózgów nie odebrałam jako przesadnie obrzydliwego - czyli jest cacy. :mrgreen:

if

Bene Gesserit
Status: Offline

Post autor: Bene Gesserit » sob lis 29, 2003 6:35 pm

nareszcie ktoś zadowolony zgadzam sie z Ithil

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » sob lis 29, 2003 8:27 pm

Komisk jest dobry. Świetnie sie czyta , sympatyczna historia i postacie.
Pod względem technicznym jest to szajs.

Ithil
Status: Offline

Post autor: Ithil » ndz lis 30, 2003 5:07 pm

Nie przesadzasz trochę, Krzychu? Mi też szkoda białego papieru, ale to chyba jeszcze nie powód, żeby nazywać wydanie szajsem. Nie wiem, jak wydali ten komiks w innych krajach i szczerze mówiąc nie obchodzi mnie to zbytnio, ale polska wersja wcale nie wygląda źle. :]
Inna sprawa, że 17 złotych to jednak trochę dużo biorąc pod uwagę fakt, że obniża się jakość...

if

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » ndz lis 30, 2003 9:01 pm

Nie wydaje mi się It. Zaakcpetowałbym zmianę papieru , gdyby jakoś była znośna. A tak niestety nie jest. Zastosowany papier jest grubszy od standardowego , ale - może jest to zupełnie subiektywne wrażenie - odnoszę wrażenie , że zaraz klej puści i tom mi się rozpadnie.

To po pierwsze.
Drugie - co mnie dobija - , to fakt , że prawie na każdej stronie pokazuje się mora. Różne "kółeczka" , "siatki"na rastrach pokazują się nagminnie. Oznacza to dla mnie , że komiks zrobiono niestarannie. Skoncentrowano się onomatopejach , dokładniejszą jednak obróbkę olano.

Skoro płacę za mangę 17 złotych , to wymagam produktu jak najwyzszej jakości. Tymczasem wciska mi się byle co.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » ndz lis 30, 2003 10:44 pm

Przyznaj się Krzychu, że chciałeś się ludziom pochwalić swoim nazwiskiem w tomiku i wkurzyłeś się, bo tomik wygląda niezbyt estetycznie :wink:

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Post autor: Krzych Ayanami » pn gru 01, 2003 7:38 pm

Uważam Shig , że nie mam się czym pochwalić. Część moich pomysłów przeszła , część nie i widząc jak to wszystko wyszło w praniu nie jestem zadowolony. Przy drugim tomie muszę bardziej uważać.

Shig
Status: Offline

Post autor: Shig » pn gru 01, 2003 10:23 pm

Krzych Ayanami pisze:Uważam Shig , że nie mam się czym pochwalić. Część moich pomysłów przeszła , część nie i widząc jak to wszystko wyszło w praniu nie jestem zadowolony. Przy drugim tomie muszę bardziej uważać.
Hmm...
Ogólnie i tak nienajgorzej wyszło.
Paru zdań bym się jedynie czepiał, że mogły być lepiej sformułowane.
Np.
Str. 10 "I po co tyś zabrał coś takiego Ido?" ja bym dał "I po coś zabrał..." albo nawet "I po co wziąłeś coś..."

_Keitaro_
Status: Offline

Post autor: _Keitaro_ » wt gru 02, 2003 4:25 pm

Ja widziałem dziś Alitę (chyba mogę umierać spokojnie skoro dożyłem takich rzeczy w mym mieście~~) i PK.. Nie zakupiłem bo kasy już nie mam.. Jakby co to mangi te można znaleźć w Stalowej Woli w hali targowej w nowo ostartym "salonie" prasy ruch :)

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt gru 02, 2003 7:41 pm

Dzisiaj wreszcie dostalem upragniony tomik :) W skrzynce lezal... :) Od razu sie zaglebilem w niego i po skonczeniu tylko jedno przyszlo mi na mysl: CHCE JESZCZE... Bardzo fajna i ciekawa manga. Szary papier idealnie do niej pasuje, nie wyobrazam sobie tej mangi na bialym... Technicznie nie jest zle. Onomatopeje zrobione bardzo dobrze, tak jak w Gitsie, tlumaczenie dobre, tylko ta nieszczesna Alita... no i kilka takich stylistycznych niescislosci, ale dobrze jest. Z niecierpliwoscia czekam na drugi tom i cala reszte... :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

GonZo
Status: Offline

Post autor: GonZo » wt gru 02, 2003 8:35 pm

Jestem właśnie po lekturze BAA. Bardzo obawiałem się tej chwili, ale jak się okazuje zupełnie bezpodstawnie. Można by co prawda wytknąć kilka usterek technicznych (np. ten nieszczęsny papier - chociaż według mnie nie jest taki zły; niedokładnie "obrobione" rastry - to mnie akurat trochę irytuje) jednak moim zdaniem nie psują one obrazu całości. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Zobaczymy jak to się dalej potoczy...

Remiel
Status: Offline

Post autor: Remiel » pn sty 19, 2004 6:23 pm

Też już mam, ale przeczytam w wolnym czasie jeśli w ogóle. Fabułe do 4 tomu włącznie znam... Tylko, że "moje" tomy były inaczej podzielone. Ale i tak fajnie jest mieć.

misiaq
Status: Offline

Post autor: misiaq » pn sty 19, 2004 10:29 pm

No i ja zaqpiłam. Historia bardzo sympatyczna. Dla mnie to pewne "odbicie" od tych mang, które mam na półce. Całkiem miła odmiana. Papier mi nie przeszkadza, chociaż JPF troche ludzi rozpieścił tą bielą ;). Zapowiada się ciekawie. Mozecie mnie uświadomić ilu tomików mam się spodziewać?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości