Koroshiya Ichi

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Gdyby ta manga wyszła, kupilibyście ją?

Tak
23
27%
Może
6
7%
Nie
56
66%
 
Liczba głosów: 85

North Star
Status: Offline

Koroshiya Ichi

Post autor: North Star » ndz sie 10, 2014 7:49 pm

[center]Obrazek
Liczba tomów: 10 (zakończona)
Słowa kluczowe: Akcja, Antybohater, Dramat, Gwałt, Gore, Masochizm, Nagość, Psychologiczny, Przemoc, Sadyzm, Seinen, Seks, Sensacja, Tortury.[/center]

Opis: Szef Yakuzy ginie wraz z 300 milionami jenów. Jeden z jego podwładnych, znany z masochistycznych metod Kakihara postanawia odnaleźć swojego pracodawcę oraz kompana. Dowiaduje się, że za wszystkim stoi przerażający Ichi, którego kontroluje inna mafia. Źródło: Filmweb.

Wstrząsająca manga, która aspiruje do tytułu jednego z najbardziej pokręconych, wypaczonych i dziwnych tworów japońskiego komiksu. Tylko dla czytelników o mocnych nerwach i żołądkach. - Tanuki.pl

10 tomów pełnych brutalności, perwersji, mrocznego klimatu i wyrazistych bohaterów. Alternatywa dla wszystkich którzy mają dość przesłodzonych, młodzieżowych historyjek. Na podstawie mangi powstał głośny film Ichi Zabójca który został wydany w Polsce. Ponadto istnieje również jednotomowy prequel i jednoodcinkowe anime.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » ndz sie 10, 2014 8:03 pm

Brutalność? Gore? Gwałt? Dałam na może, nie znam tytułu, ale chętnie się z nim zapoznam :3

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz sie 10, 2014 8:15 pm

Wspaniale pojebana pozycja, brałbym!

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » ndz sie 10, 2014 8:17 pm

Bardzo fajna pozycja. Brałbym bez wahania, ale nie ma co się łudzić aby Waneko ją wydało. Powód jest oczywisty :(

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz sie 10, 2014 10:40 pm

Masz mnie. Brałabym w ciemno. Ale też nie sądzę, by ten tytuł miał szanse w Polsce. :(

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » pn sie 11, 2014 9:39 am

Zapowiada się całkiem ciekawie ale raczej nie sprzedałoby się w Polsce. A szkoda. Ja zainteresowałabym się kupnem.
Ostatnio zmieniony pn sie 11, 2014 9:51 am przez Angu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn sie 11, 2014 9:45 am

Nie, dziękuję. Jedno "Bradherley no Basha" w życiu mi wystarczy.

noi4
Status: Offline

Post autor: noi4 » pn sie 11, 2014 6:57 pm

Przeczytałam 22 pierwsze rozdziały + 3 losowe (a nuż miałabym szczęście/pecha trafić na COŚ), czekałam na te wypaczone, szokujące sceny i ni ma. Niby są elementy o których wspomniałeś, ale w mojej głowie było to wszystko o wiele bardziej powalone. Spodziewam się, że w końcu bym się doczekała, ale manga mnie niezbyt zainteresowała, jedynie trochę tytułowy bohater. No więc jakby ktoś to wydał (ha ha) to bym nie kupiła.

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » wt sie 12, 2014 10:52 am

GrisznakIW pisze:Nie, dziękuję. Jedno "Bradherley no Basha" w życiu mi wystarczy.
Jestem tego samego zdania, BnB było wystarczające.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt sie 12, 2014 11:31 am

Zerknęłam na skany, w pewnej chwili ujrzałam kolesia z kolczykami w ustach i zorientowałam się, że ja to kojarzę! Już kiedyś robiłam podejście do tego tytułu. Ale prawie nic z tej mangi nie zapamiętałam i nigdy nie doczytałam dalej niż parę rozdziałów. A skoro tak, to znaczy, że tytuł nie jest dla mnie i nie porwał mnie. Zresztą, jak przeglądałam go teraz to też nic nie zaiskrzyło. Wobec tego jestem na nie.

PS. Ja tam nic specjalnie wstrząsającego nie zauważyłam. Ale możliwe, że po prostu za mały fragment przeczytałam.

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » wt sie 12, 2014 1:53 pm

Widziałem że jest tam scena gdzie [hide]pozwalają facetowi wybrać jak mu fiuta utną[/hide]

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt sie 12, 2014 1:56 pm

Toś ukrył tę wiadomość xD

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » wt sie 12, 2014 3:20 pm

Ja bym chyba spróbowała, chociaż tyle tagów niemal zawsze mówi o tym, że autor chciał być kul i pokazać jak to on nie umie wszystkiego. Więc stanęło na może.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt sie 12, 2014 4:30 pm

Pieprzenie z tymi tagami. Do każdej jednej można dopisać tyle.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » wt sie 12, 2014 4:49 pm

mi również jedno bradley no basha wystarczy
Obrazek

Me-ouch
Adept
Posty: 396
Rejestracja: pt lis 14, 2003 2:27 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Me-ouch » śr sie 13, 2014 11:34 pm

Oooh, jedna z moich ulubionych mang. Oczywiście brałabym, ale absolutnie nie wierzę, ze za mojego żywota pojawi się ona w Polsce...
Nienormalnymi rządzą nienormalne prawa.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Koroshiya Ichi

Post autor: Sebek » wt wrz 10, 2019 5:48 pm

Kapitalna manga, która została zekranizowana przez samego Takashi Miikiego. I nie, w Polsce ekranizacja nigdy nie została wydana w żadnej formie, a szkoda. Liczę, że któryś z wydawców zainteresuje się tym tytułem. Chętnie bym kupił...
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Koroshiya Ichi

Post autor: Sebek » pt paź 11, 2019 7:56 pm

OVERKILL pisze:
czw wrz 12, 2019 3:31 pm
Piękne zło kupiłbym
edit1: przeczytałem ostatnie rozdziały jest spoko ale wątpię że ta manga leżała by sobie w empiku jest mocno brutalna
W Hiszpanii nie mieli z tym problemu. Trzeba tylko odznaczyc +18 i z glowy :)
Obrazek

Zest170
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 14, 2019 7:07 pm
Gender:
Status: Offline

Koroshiya Ichi

Post autor: Zest170 » sob paź 12, 2019 4:41 pm

Ciekawe , skusiłbym się biorąc pod uwagę ze jest zakończone i ma tylko 10 tomów

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Koroshiya Ichi

Post autor: Meliona » wt paź 15, 2019 1:58 am

Właśnie skończyłam to czytać, i, haha, ciężko o bardziej skrzywionych bohaterów. Postacie z mang Kohty Hirano są przy Ichim okazami normalności i zdrowia psychicznego. Poza jednym typkiem nie ma pozytywnych bohaterów w tej historii. Manga jest bardzo przerysowana, nie traktująca się specjalnie poważnie i trochę komediowa, jednocześnie będąc festiwalem gore, zboczeństw seksualnych, gwałtów i tortur. Nie przepadam za historiami pełnymi okrucieństwa, ale postacie potrafią mnie przy takich historiach zatrzymać. Kakihara i Ichi są na tyle fascynujący w swoim byciu chorymi poj**ami, że wyczekiwałam momentu, w którym w końcu się spotkają. Oczekiwanie na zetknięcie ich osobowości było lepsze niż samo spotkanie, ale to swoją drogą (nie było złe, ale jakby za krótkie). Ekstremalne wcielenie sadysty i ekstremalne wcielenie masochisty. Ofiara starająca się obudzić w swoim kacie żądzę mordu. Takie rzeczy tylko w tej mandze.
Niezłe to było. Nietypowe. Dziwne. Chore. Na swój sposób wciągające.

Mam ochotę sprawdzić teraz film.

BTW. Czy Yashiro ze Złamanych skrzydeł był inspirowany Kakiharą? Obaj panowie to masochiści czerpiący przyjemność z bycia bitym, przywódcy oddziału yakuzy, palacze. Obaj nie czują strachu. I utrzymywali zbyt bliskie relacje ze swoimi przełożonymi. Przed chwilą zobaczyłam, że Kakihara w ekranizacji miał nawet blond włosy xD Fryzury mają podobne z grzywką na jedną połowę czoła (tylko ta Kakihary wygląda duuużo lepiej). Oczywiście Yashiro to postać, która powiedzmy, że mogłaby istnieć naprawdę, bo jest bardziej osadzona w rzeczywistości, ale jednak skojarzenie jest zbyt silne.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości