Yozakura Quartet

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj
ODPOWIEDZ

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
11
23%
Nie
16
34%
Może
20
43%
 
Liczba głosów: 47

Atobe-san
Status: Offline

Yozakura Quartet

Post autor: Atobe-san » ndz lip 13, 2014 8:48 pm

[center]Obrazek [/center]

Tytuł japoński: 夜桜四重奏~ヨザクラカルテット~
Tytuły alternatywne: Yozakura Shijuusou, Quartet of Cherry Blossoms in the Night
Wydawnictwo: Kodansha
Magazyn: Shounen Sirius
Wydany:2006
Liczba tomów: 15+
Gatunek: Akcja,Komedia,Magia,Shounen,Super Moce, Okruchy życia,Youkai, Psychologiczny
Autor: YASUDA Suzuhito
Krótki Opis:
W mieście, gdzie mieszkają nie tylko ludzie, a na co dzień dzieją się niesamowite rzeczy, zwykła policja nie wystarcza, by utrzymywać porządek – ktoś musi im pomóc. W tym właśnie celu powstaje organizacja czuwająca nad bezpieczeństwem mieszkańców.
Opis na podstawie Anime:
Przed wieloma wiekami zostały zasadzone potężne magiczne drzewa wiśniowe, zwane Nana‑gou. Miały one stanowić bramę między światem ludzi a światem youkai, istot o nadprzyrodzonych mocach. Dzięki nim wszystkie urodzone w świecie ludzi youkai miały szansę na powrót do ojczystego wymiaru. Od najdawniejszych czasów youkai były wielokrotnie traktowane przez ludzi okrutnie i niesprawiedliwie. Wiele z nich postanowiło osiedlić się na ziemi okrytej cieniem potężnych Nana‑gou. W ten sposób na przestrzeni setek lat wykształciła się społeczność ludzi i istot nie z tego świata, tak właśnie powstało miasto Sakura‑Shin, gdzie obie rasy mogły żyć w pokoju. Dzisiaj youkai stanowią ponad połowę populacji Sakura‑Shin. Nad bezpieczeństwem miasta i jego mieszkańców czuwa organizacja, której przewodzi Akina Hiizumi, nastoletni chłopak i jedyny wśród członków grupy człowiek. Razem z nim pracują dwie dziewczyny-youkai, potrafiąca czytać w myślach Ao i Kotoha, mająca moc tworzenia przedmiotów za pomocą słów. W ich działaniach na rzecz bezpieczeństwa obu ras pomaga im potężna burmistrz miasta, Hime Yarisakura, oraz jej chłodny asystent.

Od siebie dodam fakt,że wyszło do tej pory parę serii anime które w sposób bardzo luźny bazują na mandze [min. Yozakura Quartet, Yozakura Quartet: Hoshi no Umi, Yozakura Quartet: Hana no Uta]. Więc jeśli macie dylemat , czy warto brać się zaczytanie to możecie rzucić okiem na nie. A już was fabuła i postacie zaciekawią :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz lip 13, 2014 8:57 pm przez Atobe-san, łącznie zmieniany 1 raz.

Rabbit D
Status: Offline

Post autor: Rabbit D » ndz lip 13, 2014 8:56 pm

Mam awersje do serii z youkai :P ale opis brzmi ciekawie i kreska jest świetna więc w tym przypadku jestem na "może" :wink:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt sie 01, 2014 2:29 pm

Tytuł mnie nie przekonał,ale nie poznał go na tyle,by zaznaczyć "nie".Na razie jestem na "może".

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » pn sie 04, 2014 11:21 am

Znam tytuł jednak mogę powiedzieć, że nie jest zły więc dałem tak.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości