Hyouka

Jeśli macie jakąś ulubioną mangę, którą chętnie przeczytalibyście po polsku to swoją propozycję możecie przedstawić tutaj

Drogi użytkowniku, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak
61
41%
Może
29
19%
Nie
60
40%
 
Liczba głosów: 150

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » sob cze 28, 2014 3:45 am

Aratar pisze:
bastek66 pisze: To nie ma znaczenia, anime było w produkcji od jakiegoś czasu. Nawet manga Nagi no Asukara miała swój pierwszy chapter 3 miesiące przed startem anime i nie zmienia to faktu że było to adaptowanie animacji na papier.
A powiedz mi skąd takowe informacje posiadasz, bo dla mnie jeśli manga wychodzi na kilka miesięcy przed anime mówi mi jasno co jest podstawą do czego.
W porównaniu do ciebie się znam. Nie robi się adaptacji czegoś co ma trzy chaptery bo sam proces produkcyjny anime trwa co najmniej rok.

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » sob cze 28, 2014 10:45 am

bastek66 pisze: W porównaniu do ciebie się znam.
O wielki mędrcze, wybacz, że w ciebie zwątpiłem.

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Post autor: kazuya » ndz cze 29, 2014 3:42 pm

@bastek66: Ale nadal to nie wyjaśnia dlaczego uważasz, że manga jest na podstawie anime, skoro pierwowzorem jest powieść? W przypadku Nagi no Asukara jest inna sytuacja, bo tam żadnego pierwowzoru nie było, inna sprawa, że nawet w takiej sytuacji niekoniecznie jedno musi być adaptacją drugiego, bo zawsze może to być realizowane jako projekt równoległy bazujący na tej samej fabule.

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » pn cze 30, 2014 2:00 am

kazuya pisze:@bastek66: Ale nadal to nie wyjaśnia dlaczego uważasz, że manga jest na podstawie anime, skoro pierwowzorem jest powieść? W przypadku Nagi no Asukara jest inna sytuacja, bo tam żadnego pierwowzoru nie było, inna sprawa, że nawet w takiej sytuacji niekoniecznie jedno musi być adaptacją drugiego, bo zawsze może to być realizowane jako projekt równoległy bazujący na tej samej fabule.
Bo designy postaci z anime są opartę o te od Kyoani. Zreszta patrz
Obrazek

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Post autor: kazuya » pn cze 30, 2014 8:00 am

bastek66 pisze:Bo designy postaci z anime są opartę o te od Kyoani. Zreszta patrz
Ale to dowodzi co najwyżej tego, że design postaci jest oparty o ten z anime (co jak najbardziej ma sens, żeby była zachowana w miarę zgodność między równoległymi wydaniami), który wydaje mi się mocno inspirowany tymi wcześniejszymi, Chitanda wygląda tak samo, Oreki i Fukube zamienili się fryzurami (poza "antenką" i kolor został mniej więcej ten sam, na ile można porównać wersję czarno-białą z kolorową), tylko Ibara się znacząco zmieniła (w stosunku do tego z 2011, bo wygląda podobnie do tego z 2002).

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » wt lip 01, 2014 12:54 am

Tylko że bez anime nie było by tej mangi bo jest właśnie o anime oparta.

kazuya
Adept
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 05, 2013 1:01 pm
Status: Offline

Post autor: kazuya » wt lip 01, 2014 7:34 am

bastek66 pisze:Tylko że bez anime nie było by tej mangi bo jest właśnie o anime oparta.
Nawet jeśli bez anime nie powstałaby manga, to wcale nie znaczy, że jest na nim oparta, żeby to stwierdzić, trzeba by sprawdzić czy zmiany wprowadzone do anime w stosunku do powieści są obecne w mandze, dopiero wtedy będzie można stwierdzić czy manga powstała na podstawie anime czy nie. Podam inny przykład, manga Zero no Tsukaima zaczęła wychodzić jakiś miesiąc po anime, a mimo to, na pewno nie bazuje na anime, ponieważ zmiany wprowadzone do anime w stosunku do LN nie są w niej obecne, a sytuacja jest podobna, bo jakby nie anime, to manga też raczej by nie powstała.

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » wt lip 01, 2014 1:34 pm

Dobra, jak manga dotrze do finałowej sceny anime to się wszystko wyjaśni bo w książce było to blisko domu Chintandy a nie na drodze.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » wt lip 01, 2014 2:06 pm

Chyba że będzie na drodze, blisko domu Chintandy, to wtedy sprawa się rypnie

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » pt lis 28, 2014 12:39 pm

Po obejrzeniu pierwszego odcinka anime musiałam to rzucić, bo stwierdziłam, że umrę z nudów. Nie. [-(
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt lis 28, 2014 1:00 pm

3x Nie. Kiepskie postacie, słaba i powtarzalna historia. A na koniec, anime zanudziło mnie na śmierć [-(

panda.
Status: Offline

Post autor: panda. » wt mar 29, 2016 3:01 pm

Jeśli chodzi o zagadki, to rzeczywiście Hyouka nie ma się czym chwalić, wygląda to bardziej jak marne próby zabawy w Sherlocka pokazane w taki sposób, jakby rozwiązywali co najmniej sprawę jakiegoś poważnego morderstwa. Mimo to, z tego co pamiętam całkiem dobrze bawiłam się przy anime. Nie pamiętam nawet dokładnie o co w nim chodziło, ale mam z nim miłe wspomnienia. Głównie chyba ze względu na postacie.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Hyouka

Post autor: Kuroneko » czw sty 26, 2017 12:24 pm

Mangę bardzo przyjemnie się czyta, a zagadki są dobrze przedstawione. Kreska i bohaterzy też mi się podobają.

Okładki tomów 1-10:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pt paź 05, 2018 5:32 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw sty 26, 2017 12:44 pm

Może ale bardzo bliskie nie.

Gdyby zagadki były choć trochę lepsze, to byłaby większa szansa.
Co do postaci to poza głównym bohaterem (jego motto przyjąłem jako własne) reszta jest słabiutka.
Anime było w miarę ok, ale do obejrzenia tylko na raz.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

pati
Status: Offline

Post autor: pati » pn cze 12, 2017 11:47 am

Jest to jedno z moich pierwszych anime, gdy obejrzałam to pierwszy raz myślałam, że będzie to dla mnie jedno z moich best anime, ale zaczęłam oglądać inne i wyszło na to, że tego nie obejrzałam już choćby drugi raz - na tle innych to jest takie sobie. :no:

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Hyouka

Post autor: Kuroneko » pt paź 05, 2018 5:32 pm

Tom 11:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Hyouka

Post autor: Kuroneko » śr paź 16, 2019 12:00 pm

Manga kończy się na 12 tomach:
► Pokaż Spoiler
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasze propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości