Atak Tytanów

Podforum przeznaczone mangom oraz wydawnictwu JPF
GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob cze 14, 2014 11:02 pm

Ja miałem identycznie. Wahałem się czy kupić, ale obejrzałem dokładniej i odrzuciło mnie to. Stanowczo, manga nie warta swojej ceny - choć pewnie sprzeda się jak ciepłe bułeczki.

Pablo_Querte
Status: Offline

Post autor: Pablo_Querte » sob cze 14, 2014 11:10 pm

Po przekartkowaniu oceniasz czy to ambitne lub dla dojrzałego czytelnika?

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob cze 14, 2014 11:22 pm

Pablo_Querte pisze:Po przekartkowaniu oceniasz czy to ambitne lub dla dojrzałego czytelnika?
Nie. Oceniam, że nie podoba mi się styl rysunku autora. A nie kupię komiksu, którego kreska mi się nie podoba.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » ndz cze 15, 2014 1:17 am

Kreska jest paskudna. Wygląda to gorzej niż wtedy, gdy dawien dawno czytałem na skanach. Dla przykładu str 64 to czyste pośmiewisko. Długo już nie widziałem gorzej rysowanej mangi. Kupiłem, bo dałem się skusić na bonusy, ale obecnie Tytani są na najniższym priorytecie względem regularnego kupowania.

Historia może i niezła, ale patrzeć się na to nie da. Tyle ode mnie.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz cze 15, 2014 6:46 am

GrisznakIW pisze: Nie. Oceniam, że nie podoba mi się styl rysunku autora. A nie kupię komiksu, którego kreska mi się nie podoba.
Co do zasady się zgadzam, ale czy to przypadkiem nie Ty żeś jechał po mnie gdy napisałem coś podobnego rok temu? :P

A co do większego formatu Tytanów, każda manga zasługuje na większy format xD te małe są wkurzające ^^

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » ndz cze 15, 2014 8:49 am

Co do zasady się zgadzam, ale czy to przypadkiem nie Ty żeś jechał po mnie gdy napisałem coś podobnego rok temu?
Myślę,że gust co do mang z wiekiem ulega zmianie. A co do mangi to aż takiej tragedii nie ma. Są o niebo gorsze mangi na naszym rynku, które wołają o pomstę do nieba :P

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » ndz cze 15, 2014 9:18 am

Atobe-san pisze:
Co do zasady się zgadzam, ale czy to przypadkiem nie Ty żeś jechał po mnie gdy napisałem coś podobnego rok temu?
Myślę,że gust co do mang z wiekiem ulega zmianie. A co do mangi to aż takiej tragedii nie ma. Są o niebo gorsze mangi na naszym rynku, które wołają o pomstę do nieba :P
Fabularnie owszem, ale graficznie już nie :P
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz cze 15, 2014 9:26 am

Pablo_Querte pisze:Po przekartkowaniu oceniasz czy to ambitne lub dla dojrzałego czytelnika?
Proszę cię. Tytani to zwykły shounen, w nietypowej oprawie. Bliżej mu do Naruto czy OP, niż do MegaMangi. Żeby nie było, nie mam nic do typowo rozrywkowych tytułów (ba, uwielbiam je) ale bulić tyle kasy za coś takiego? Gdyby Tytani byli wydani standardowo, to ok. Nie czepiała bym się.
Podniesiona cena za format ma więcej sensu w przypadku Ludwika czy BH bo raz, są krótsze niż typowe shouneny. Dwa, nastawione są raczej na starszego odbiorcę (choć nie mówię, że młodsi czytelnicy nie kupują tych mang), któremu te 5 zł nie robi różnicy.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz cze 15, 2014 10:24 am

Grey pisze:A co do większego formatu Tytanów, każda manga zasługuje na większy format xD te małe są wkurzające ^^
O tu się zgadzam.Jak próbuje kogoś zachęcić to już patrzy się krzywo na mały format...

Przecież było już to wałkowane,że Atak tytanów dostał większy format,ponieważ chcą zachęcić komiksarzy :roll: Kreska może do najładniejszych nie należy,ale widziałam gorsze pod tym względem.
GrisznakIW pisze:A nie kupię komiksu, którego kreska mi się nie podoba.

Kiedyś zwracałam dużą uwagę na kreskę,ale skończyło się to po obejrzeniu One Piece.Jak Cię wciągnie fabuła nie zwracasz później na nią takiej uwagi.Nawet później może Ci się spodobać :D

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz cze 15, 2014 11:29 am

Ame pisze:O tu się zgadzam.Jak próbuje kogoś zachęcić to już patrzy się krzywo na mały format...
Jakoś czytelnikom przykładowo OP mały format nie przeszkadza w regularnym kupowaniu tego tytułu. :roll: Proszę was, nie mówcie, że KAŻDA manga zasługuje na duży format, a już ZWŁASZCZA nie Tytani. Raz, że to nieopłacalne przy długich seriach (a Tytani pewnie skończą się na ok. 30 tomach), a dwa - no wiadomo, kreska... Jak przeglądałam tomik to byłam zachwycona obwolutą, a kiedy zajrzałam do środka, poczułam jeszcze większe rozczarowanie niż przy skanach. Wrażenie robią jedynie od czasu do czasu kadry na dwie strony, ale to trochę za mało.
A argument, że "chcą przekonać komiksiarzy" jest dla mnie... głupi. I niepotrzebny. Wiadomo, że i bez tego dobrze by się ten tytuł sprzedał.
Ame pisze:Kiedyś zwracałam dużą uwagę na kreskę,ale skończyło się to po obejrzeniu One Piece.
Kiedyś uważałam, że OP ma najgorszą kreskę świata, ale zmieniłam zdanie przy Tytanach właśnie. :lol:
Ostatnio zmieniony ndz cze 15, 2014 11:31 am przez Mixik, łącznie zmieniany 1 raz.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz cze 15, 2014 11:31 am

Ame pisze:
GrisznakIW pisze:A nie kupię komiksu, którego kreska mi się nie podoba.

Kiedyś zwracałam dużą uwagę na kreskę,ale skończyło się to po obejrzeniu One Piece.Jak Cię wciągnie fabuła nie zwracasz później na nią takiej uwagi.Nawet później może Ci się spodobać :D
Dla mnie komiks to kreska + fabuła. Co prawda rzadko jedno dorównuje drugiemu, ale każde powinno trzymać jakiś poziom. Owszem, co innego rzecz gustu - np. nie powiem, że autor One Piece nie umie rysować - po prostu jego styl rysowania mi nie przypadł do gustu i dlatego przerwałem lekturę mangi po kilku tomach. Natomiast w "Tytanach" autor zwyczajnie nie umie rysować ludzi. To nie wygląda na konwencję, którą sobie przyjął (jak w One Piece), ale po prostu na zwyczajne braki techniczne. I tu jest pies pogrzebany.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz cze 15, 2014 11:33 am

GrisznakIW pisze:Natomiast w "Tytanach" autor zwyczajnie nie umie rysować ludzi. To nie wygląda na konwencję, którą sobie przyjął (jak w One Piece), ale po prostu na zwyczajne braki techniczne. I tu jest pies pogrzebany.
O, to to. :) Śmieszą mnie argumenty ludzi, którzy mówią właśnie o "konwencji" w Tytanach. Przecież idzie od razu rozróżnić konwencję właśnie od nieumiejętności rysowania.
Potwornie nie podobają mi się te wielkie gęby w OP, ale przynajmniej kreska jest konsekwentna i postacie nie wyglądają, jakby po nich walec przejechał. :lol:

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » ndz cze 15, 2014 11:43 am

Mixik pisze:
GrisznakIW pisze:Natomiast w "Tytanach" autor zwyczajnie nie umie rysować ludzi. To nie wygląda na konwencję, którą sobie przyjął (jak w One Piece), ale po prostu na zwyczajne braki techniczne. I tu jest pies pogrzebany.
O, to to. :) Śmieszą mnie argumenty ludzi, którzy mówią właśnie o "konwencji" w Tytanach. Przecież idzie od razu rozróżnić konwencję właśnie od nieumiejętności rysowania.
Potwornie nie podobają mi się te wielkie gęby w OP, ale przynajmniej kreska jest konsekwentna i postacie nie wyglądają, jakby po nich walec przejechał. :lol:

Ja odniosłam wrażenie bardziej jakby potraktowano je betoniarką czy wciągnięto w jakiś wir, bo nie tyle są splaszczeni, co często dziwnie powyginani. Po oczach sądząc połowa o szaleńcy, od pozostałych śmierdzi opętaniem.
Chociaż i to nie do końca oddaje obraz "Tytanów", bo czasem i kończyna jakaś dziwnie krótka się zdarzy... Cóż począć? Ewentualnie nie kupować :D

Mnie kreska trochę boli, ale pierwszy tom kupiłam, choć jeszcze nie miałam go w ręce. Przyznaję, że cena wydaje mi się nieadekwatna do wartości tej serii, bo jest wyższa niż innych shounenów, a fabuła wcale nie dojrzalsza, przy czym kreska jeszcze brzydka. Mimo wszystko mnie wciągnął, ale pozostałe tomiki zapewne spróbuję upolować używane, bo to kiepski biznes jest.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz cze 15, 2014 11:49 am

A najlepsze jest to, że w anime kreska jeszcze jakotako wygląda. Osoby, które znają Tytanów tylko z serii tv mogą się baaardzo mangą rozczarować.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » ndz cze 15, 2014 11:52 am

Sayuki78 pisze:A najlepsze jest to, że w anime kreska jeszcze jakotako wygląda. Osoby, które znają Tytanów tylko z serii tv mogą się baaardzo mangą rozczarować.
Kij tam, ważne zeby pokupowały te kilka tomów, od ktorych zależy Fairy Tail ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » ndz cze 15, 2014 11:54 am

Sayuki78 pisze:A najlepsze jest to, że w anime kreska jeszcze jakotako wygląda. Osoby, które znają Tytanów tylko z serii tv mogą się baaardzo mangą rozczarować.
A to prawda. Anime wizualnie było naprawdę super, i jak pierwszy raz sięgnęłam po mangę (tak, jestem jedną z tych, których zachęciło anime), to przeżyłam ciężki szok.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz cze 15, 2014 11:56 am

Shiki pisze:
Sayuki78 pisze:A najlepsze jest to, że w anime kreska jeszcze jakotako wygląda. Osoby, które znają Tytanów tylko z serii tv mogą się baaardzo mangą rozczarować.
Kij tam, ważne zeby pokupowały te kilka tomów, od ktorych zależy Fairy Tail ;)
Hahaha, racja :D

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » ndz cze 15, 2014 11:58 am

Tyle się naczytałem na temat kreski w Tytanach a według mnie jest niezła. Na żywo wygląda to dużo lepiej niż na skanach. Jasne, autor czasami ma problemy z anatomią, ale podoba mi się styl rysunków, sposób rysowania tytanów, przykładanie uwagi do teł, dwustronicowe panele. Duży format na plus bo zwiększa to wygodę czytania. Co do fabuły to napiszę tylko tyle - dawno już nie czytałem tak wciągającej mangi. Na pewno nie jest to typowy shounen.
Grey pisze:A co do większego formatu Tytanów, każda manga zasługuje na większy format xD te małe są wkurzające ^^
+1

Awatar użytkownika
Kinuyo
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 18, 2007 3:24 pm
Lokalizacja: Toruń
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kinuyo » ndz cze 15, 2014 12:00 pm

A ja na przekór powiem, że kreska w Tytanach bardzo mi się podoba... Nazwijcie mnie ignorantem, ale jako dość wybredny czytelnik dość mam już młodzieżowej fantastyki, której powoli nie jestem nawet w stanie rozróżnić. Zdecydowanie wolę charakterystyczne, nieforemne postaci z Tytanów, aniżeli kolejne perypetie piekielnych bishodemonów o wyglądzie nastolatków... Które nie przyciągają mnie ani kreską, ani fabułą.

Żałuję, że JPF zdecydowało się na duży format. O ile jestem w stanie poświęcić nieco większą kwotę na krótką przygodę z "Ludwikiem" czy "Another", to zakup kilkudziesięciu tomów Tytanów przestaje być interesujący. Cieszyłoby mnie, gdyby w przypadku dłuższych tytułów wydawnictwa zrezygnowały z podobnych wydań na rzecz niższej ceny - uważam że Tytani spokojnie mogliby trzymać standard JPFowych tasiemców...

Niemniej sądzę, że JPF wie, co robi - trzymam kciuki za sprzedaż, oby dobre wyniki Tytanów przyniosły nam nad Wisłę jeszcze więcej dobrych tytułów ;)

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz cze 15, 2014 12:40 pm

amsterdream pisze:Na pewno nie jest to typowy shounen.
Może na początku, potem autor zaczyna lecieć w schematy shounenowe. :P Na przykład zamiana w tytana. Na początku było to unikalne, zarezerwowane tylko dla Erena, żeby potem się okazało, że jednak nie i za niedługo wszyscy zaczną to mieć, o ile już nie mają, patrząc na rewelacje ostatnich chapterów. No i mój "ulubieniec", czyli kontrola tytanów przez Erena. :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mangi JPFu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości