Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
tovabrink
Status: Offline

Post autor: tovabrink » ndz cze 01, 2014 8:14 pm

Grey pisze:tovabrink, mam nadzieję, że możemy liczyć w odpowiednim temacie na recenzję Doll Song ;) bo fajnie byłoby zdobyć więcej informacji o tym tytule ^^
Jasne, jak przeczytam, ale to raczej najprędzej we wtorek bo dziś już padam z nóg a jutro idę do pracy ;)
Atobe-san pisze:Widzę tovabrink ,że wydałaś spory majątek na zakupy
Przyznam że jak skończyłam biegać po stoiskach i zajrzałam do portfela to ogarnęła mnie lekka zgroza :D Ale wszystko to chciałam kupić, a skoro miałam okazję to skorzystałam :P I teraz będę liczyć dni do wypłaty...

kunio
Status: Offline

Post autor: kunio » ndz cze 01, 2014 8:15 pm

tovabrink Jak prezentują się Tytani ? Jak na prenumeratora przystało, pewnie poczekam jeszcze z tydzień zanim dostane swój egzemplarz.
Zobaczyłem Monstera na zdjęciu, pomyślałem, że to dwójka i zacząłem się zastanawiać skąd ja do kuternogi wytrzasnę 50 zł?

Na Monstera nie ma co żydzić, wart każdej złotówki. Drugi tom ma wyjść w tym miesiącu pomiędzy 27 a 29.

tovabrink Dzięki :wink:
Ostatnio zmieniony ndz cze 01, 2014 8:28 pm przez kunio, łącznie zmieniany 1 raz.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » ndz cze 01, 2014 8:20 pm

Jezu, nie róbcie mi tego.

Zobaczyłem Monstera na zdjęciu, pomyślałem, że to dwójka i zacząłem się zastanawiać skąd ja do kuternogi wytrzasnę 50 zł?
Ostatnio zmieniony ndz cze 01, 2014 8:21 pm przez Faust, łącznie zmieniany 1 raz.

tovabrink
Status: Offline

Post autor: tovabrink » ndz cze 01, 2014 8:20 pm

kunio pisze:tovabrink Jak prezentują się Tytani ? Jak na prenumeratora przystało, pewnie poczekam jeszcze z tydzień zanim dostane swój egzemplarz.
Akurat Tytanów miałam okazję przeczytać jadąc pociągiem do domu, i powiem Ci szczerze, że bardzo podoba mi się tłumaczenie, dialogi brzmią całkiem nieźle, a jakość druku jest świetna (i tomik ładnie pachnie! :D). Jestem zadowolona z zakupu, aczkolwiek co do samego formatu to mam wątpliwości, bo jaka kreska jest w tej mandze - każdy wie (złapałam się nawet w pewnym momencie na przemyśleniach, że gdybym nie widziała tej i tej sceny w anime to bym nie zrozumiała, co się właśnie stało :P).

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » ndz cze 01, 2014 8:34 pm

Jak tam wrażenia z przekleństwa siedemnastej wiosny?
bardziej horror czy okruchy życia? No i jak jakościowo wydanie?

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz cze 01, 2014 9:10 pm

gg gonia pisze:Jak tam wrażenia z przekleństwa siedemnastej wiosny?
bardziej horror czy okruchy życia? No i jak jakościowo wydanie?
Przeczytałam egzemplarz kolegi, z którym wracałam z Magnificonu do domu. :D
Co do jakości to nie mam się raczej do czego przyczepić, nie zauważyłam błędów w druku, literówek też nie, a obwoluta na żywo prezentuje się o wiele lepiej.
Co do treści - ci, którzy liczą na typowy horror - zawiodą się. Ci, którzy liczą na typowe okruchy życia - zawiodą się. :P Dla mnie to było coś pomiędzy, chociaż słowo "horror" zastąpiłabym "niepokojem", a poruszana tematyka zahacza o "te cięższe" klimaty, czyli np. SPOILER samobójstwo. Czytało się przyjemnie (o ile tak to można nazwać ^^" ) i szybko, i nie mogę się już doczekać drugiego tomiku.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn cze 02, 2014 8:36 pm

Takie tam końcowo majowe-początkowo czerwcowe nowości. A Book Depository jest moim nowym, najlepszym przyjacielem :D
Obrazek
I mały (naprawdę) artbook:
Obrazek
Jestem całkiem zadowolona. Większość to kontynuacje, trochę mniej (Tyran) jak i bardzie udane (Castle Mango). Monster kupiony na totalnym spontanie. Dorwałam zniżkę 30% ale nie żałuję. Interesująco się zapowiada, choć trochę się gubię w terminach medycznych :P
Gaiman też kupiony w ciemno, bo ładna okładka a opinie o twórczości autora są całkiem zachęcające. Ktoś coś czytał?

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn cze 02, 2014 10:45 pm

A u mnie znowu skromnie... Stuff z Magnificonu:
Obrazek

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » pn cze 02, 2014 11:23 pm

CoJak ci się podoba okladka Gaimana to chyba wcześniejszych nie widzialas ;) Nie rozumiem zachwytów nad jego książkami bo jakos specjalnie nie pisze, ale jego talent tkwi w pomysłach, ktore ma bardzo dobre, ale czasem źle opisane.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw cze 05, 2014 9:14 pm

Przyszło do mnie dzisiaj (słaba jakość, ale cóż):
Obrazek

Spodziewałam się plakatu o połowę mniejszego :D Jestem pozytywnie zaskoczona, chociaż nie wiem co mam z nim teraz zrobić :D
Ostatnio zmieniony pt cze 27, 2014 10:32 am przez Meliona, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » wt cze 10, 2014 1:42 pm

Moje nowości mniej więcej od kwietnia:
Obrazek
-"Panna Młoda" 4
-"Emma" 3
-"Rewolucja Według Ludwika" 1
-"Blue Heaven" 1
-"6000" 3
-"Kobato" 3
-"Judge" 3
-"Dengeki Daisy" 15

Oprócz tego jeszcze pierwszy tom "Monstera" ale nie planuję kontynuować tej serii.

Mam też coś, co raczej powinno się zaliczyć do "gadżetów" niż biblioteczki ale muszę się pochwalić :mrgreen:. Pluszowego Totora udało mi się upolować podczas jednej z wypraw do lumpeksu. Jest przesłodki! Ma nawet listek na głowie, Kurzyka na ramieniu, a kieszonka z tyłu zamykana jest na suwak z małym Totorkiem :D. Tak właściwie to jest plecaczek, ale już go wypchałam i siedzi na honorowym miejscu na biurku w "rodzinnym domu".
Obrazek

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » wt cze 10, 2014 2:32 pm

Totoro jest przesłodki, a fakt, że znalazłaś go w lumpie... szczęściara! Maskotki z Totoro są całkiem drogie :<

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » wt cze 10, 2014 2:56 pm

Świetny Totoro! gratuluje zdobyczy :) zazwyczaj w lumpeksach widuje pluszaki z pokemonów albo digimonów :P
Obrazek

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » śr cze 11, 2014 3:41 pm

Co nowego u mnie:
Obrazek
Oraz książki:
Obrazek

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » czw cze 12, 2014 12:27 pm

Psychonauts, daj znać jak przeczytasz Peanatemę. Widzę, że ma dosyć wysokie oceny, ktoś ją w recenzji nazwał nawet Imieniem róży fantastyki. Jestem bardzo ciekawa tej książki.

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » czw cze 12, 2014 3:54 pm

okej :)
Teraz możesz sobie przeczytać wyczerpującą recenzję.
http://www.zaginionyalmanach.pl/2014/03 ... enson.html

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pt cze 13, 2014 6:51 pm

Moje nowości mniej więcej od kwietnia:

Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » ndz cze 15, 2014 12:54 pm

[center]Od ostatniego razu:
Obrazek [/center]

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » ndz cze 15, 2014 1:27 pm

Widzę,że zaczęłaś kupować Ranmę. Jak oceniasz to wydanie :P

Ps. Zawsze mnie ciekawiło jaką ilość mang masz w swojej kolekcji. Oświecisz mnie :twisted:

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn cze 16, 2014 2:37 pm

Atobe-san pisze:Widzę,że zaczęłaś kupować Ranmę. Jak oceniasz to wydanie :P
Jest zdecydowanie lepsze, niż te, które zaprezentował nam Egmont. :P Na szczęście nie przypomina wydań 3w1 Viza. Papier jest dosyć gruby, grzbiet wytrzymały, rozmiar trochę za mały, ale wszystko jest czytelne. Ponadto poprawili jakość wydania pod każdym względem: edycja, tłumaczenie, układ japoński. Lepszego na chwilę obecną nigdzie nie znajdziesz, więc jestem zadowolona. :)
Atobe-san pisze:Ps. Zawsze mnie ciekawiło jaką ilość mang masz w swojej kolekcji. Oświecisz mnie :twisted:
594 sztuki. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości