Puella Magi Madoka Magica: The different story # 1

Dział do dyskusji na temat pierwszego off-spina Madoki przez nas wydanego, formy wydania, tłumaczenia, dlaszych losów serii, itp, itd, ipn, etc.
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Puella Magi Madoka Magica: The different story # 1

Post autor: Ame » pn kwie 07, 2014 8:57 pm

Obrazek
Planowana premiera to 5 maja 2014.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn kwie 28, 2014 1:53 pm

Są już przykładowe strony z tomu pierwszego po polsku: http://waneko.pl/madokads/madokads1.swf

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn kwie 28, 2014 8:04 pm

Wrrr miałam nie kupowac tej serii z braku kasy, ale po przeczytaniu tych kilku stron zmieniłam zdanie. Dobrze, że to tylko 3 tomy. Biedny portfel.
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw maja 01, 2014 7:26 am

No i świetnie xD teraz tylko mieć nadzieję, że kolejną serią będzie Oriko a nie Kazumi ^^

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » czw maja 01, 2014 1:32 pm

Jaka Oriko, jaka Kazumi, ja chcę Rebellion Story!

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » czw maja 01, 2014 3:03 pm

Błagam, tylko nie Kazumi, bo jakoś nie umiem tego przetrawić :D Jakoś sam wygląd jak i zachowanie postaci mnie razi (ale znając życie jak wyjdzie to i tak kupię chociaż 1 tom) Jestem zdecydowanie za Rebellion Story :D
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » czw maja 01, 2014 5:16 pm

Ja tak samo bardzo bym chciała Rebellion Story :3 Oriko nie czytałam bo kreska bardzo mnie zniechęca, i raczej się już za nią nie zabiorę, a Kazumi przeczytałam kilka pierwszych chapterów, i w ogóle mi się nie spodobała :/

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » czw maja 01, 2014 6:04 pm

Czy jestem jedyną osobą która zapoznała się z "Codziennym życiem Mami"(Tomoe Mami no Heibon na Nichijou ) i jej problemami w stylu kryształu dusz który utkwił w syfonie czy szokiem spowodowanym wejściem na wagę? :<

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw maja 01, 2014 7:22 pm

Oriko nie czytałam bo kreska bardzo mnie zniechęca, i raczej się już za nią nie zabiorę,
A szkoda, bo najlepsza walka w karierze Mami ma miejsce właśnie w tej mandze.
Czy jestem jedyną osobą która zapoznała się z "Codziennym życiem Mami"
A to jest przetłumaczone? Jeśli tak, to muszę rzucić okiem.
Rebeliona bym nie chciał, bo po co powtórka z filmu? Bardziej mnie chyba Homura's Revenge interesuje.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw maja 01, 2014 8:30 pm

LOL ale się tych spin-offów narobiło xD gdzie te czasy gdy było tylko DS, Oriko i Kazumi ^^
W ogóle któryś z tych nowych jest godny uwagi?

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » czw maja 01, 2014 10:52 pm

A to jest przetłumaczone? Jeśli tak, to muszę rzucić okiem.
Nie jest, dlatego napisałem "zapoznałem" a nie "przeczytałem" - bo krzaczków nie rozumiem :P

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pn maja 05, 2014 6:00 pm

Grey pisze:LOL ale się tych spin-offów narobiło xD gdzie te czasy gdy było tylko DS, Oriko i Kazumi ^^
W ogóle któryś z tych nowych jest godny uwagi?
Jeżeli w mandze Rebellion jest ta sama historia co w anime, to moim zdaniem ona musi zostać wydana. Fabuła jest bowiem wybitna i niesamowicie wieńczy opowieść.

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » pn maja 05, 2014 6:12 pm

^ Yup, jestem tego samego zdania :D Manga praktycznie niczym nie różni się od kinówki, ale nie czytałam całego Rebelliona bo nie ma wszystkich skanlacji :< W każdym bądź razie mam nadzieję że przed Kazumi i Oriko (o ile w ogóle będą), Waneko najpierw wyda Rebellion Story :3

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn maja 05, 2014 6:31 pm

Nom na Rebelię bym reflektował. Acz szczerze to chyba wolałbym najpierw Oriko xD jakoś... przyjemne jest po prostu xD i krótsze ^^ (o jeden tom :P) potem Rebellion... a Kazumi to można chyba olać xD no chyba, że gdy zostanie wydane jakimś cudem się do tego przekonam, ale wątpię.
Jak już mahou shoujo to Illya może zamiast Kazumi haha ^^

BTW ostatnio przypadkiem po kilku latach udało mi się znaleźć półkę z mangami w empiku (20 centymetrów od miejsca w którym zwykle stałem - zabawna historia - wszystko dzieki Chrome, który zasugerował by luknąc koło gazet i przypomniałem o tym sobie, gdy zobaczyłem tam klasycznego nerda czytającego europejski komiks). No i właśnie zakupiłem wtedy Emmę i Zakuro bo zbyt długo bym teraz czekał na paczkę. Zapewne zostanie tak na dłużej, bo ostatnimi czasy często tam jestem a mang polskich mało kupuję.
I teraz pytanie za 100 pkt - czy nie będzie mi wstyd kupić w empiku Madoki :lol:

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pn maja 05, 2014 8:59 pm

Grey pisze: I teraz pytanie za 100 pkt - czy nie będzie mi wstyd kupić w empiku Madoki :lol:
Ja kupowałem Karneval w podobny sposób i nic mi się nie stało. Czemu nie zamówiłeś sobie przedpłaty razem z plakatem, darmową wysyłką i 2 zł taniej niż w Empiku?
GrisznakIW pisze: Rebeliona bym nie chciał, bo po co powtórka z filmu? Bardziej mnie chyba Homura's Revenge interesuje.
Po co robić sobie powtórkę z anime i wydawać One Piece, Bleacha, Naruto, Zakuro, Kokoro Connect, Black Lagoon, Hatsukoi Limited i szereg innych mang?

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pn maja 05, 2014 9:10 pm

Grey pisze: I teraz pytanie za 100 pkt - czy nie będzie mi wstyd kupić w empiku Madoki :lol:
Do kompletu dorzuć jakąś gazetę dla młodych ojców i powiedz, że kupujesz dla starszej córki :twisted: .

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn maja 05, 2014 9:17 pm

vishaad pisze:
Grey pisze: I teraz pytanie za 100 pkt - czy nie będzie mi wstyd kupić w empiku Madoki :lol:
Ja kupowałem Karneval w podobny sposób i nic mi się nie stało. Czemu nie zamówiłeś sobie przedpłaty razem z plakatem, darmową wysyłką i 2 zł taniej niż w Empiku?
Odpowiedź jest prosta - nie jestem NEETem xD kto odbierze paczkę która przyjdzie nieplanowana? A plakaty są zbyt lekkie i na skupie makulatury mało za nie dają xD
Krzych_Ayanami pisze:
Grey pisze: I teraz pytanie za 100 pkt - czy nie będzie mi wstyd kupić w empiku Madoki :lol:
Do kompletu dorzuć jakąś gazetę dla młodych ojców i powiedz, że kupujesz dla starszej córki :twisted: .
Ooooo to mi się podoba xD dzięki za radę ^^

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » czw maja 08, 2014 11:02 pm

Właśnie do0stałam w łapki swój egzemplarz - wydanie jest BOSKIE! Obwoluta jest taka cieniutka że myślałam że jest to zwykła okładka. Jakość papieru i druku też rewelacyjna. A zakładka z Mami jest chyba najładniejszą jaką dotychczas otrzymałam. Co do plakatu to jest on bardzo ładny, ale niestety na zgięciach są białe przetarcia. No ale trudno, nie można mieć wszystkiego. Więcej takich wydań. =D>

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » pt maja 09, 2014 1:35 pm

...ja nie sądziłam, że można tak zepsuć mangę, ale brawo, Waneko, udało się. :?

Nie wiem kto o zdrowych zmysłach postawi okejkę dla onomatopei "dźg!", ale widząc ten dźwięk przy jakimkolwiek ataku parskałam śmiechem. Kiepsko, bo "dźg!'a" pełno w całym tomiku. :?

Prócz tego zauważyłam atak genderu, raz wiedźma "się rzucił" a potem "będzie musiała", trochę przycięte kadry i prześwitujące strony, ale przy "dźg!'u" to mały pikuś...

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt maja 09, 2014 2:00 pm

Eto... dwie opinie odmienne o 180 stopni obok siebie. Abstrahując od onomatopej, to wydanie DS różni się czymkolwiek in plus albo in minus od poprzedniej Madoki?

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Puella Magi Madoka Magica: The Different Story"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość