Durarara!!

Temat dotyczący mangi Durarara!!

Gdyby manga ukazała się w Polsce, kupił(a)byś ją?

Tak
84
58%
Może
19
13%
Nie
43
29%
 
Liczba głosów: 146

Kimura
Status: Offline

Durarara!!

Post autor: Kimura » pt gru 20, 2013 7:48 pm

Obrazek
Tytuł: Durarara!!
Gatunki: Akcja, Dramat, Komedia, Gangi, Shouen
Autor: Narita Ryohgo
Wydawnictwo: Square Enix
Opis:
Durarara opowiada o wielu nietypowych ludziach z Ikebukuro w Tokio - młodzieńcu, który szuka wrażeń, gangsterach, natrętnej maniaczce, mężczyźnie bawiącemu się ludzkimi uczuciami, lekarzowi z czarnego rynku, studencie z obsesją na punkcie magii czy "bezgłowym jeźdźcu" na czarnym motorze. Ci dziwacy rozpoczynają serię przedziwnych, przyprawiających o ból głowy opowieści. Jednak pomimo ich pokręconych charakterów, wciąż mówią o miłości.
(opis zapożyczony z centrum-mangi.pl || Kto nie zna Durarary? I tej świetnej fabuły? Ten musi chociażby anime obejrzeć!)
Ostatnio zmieniony sob kwie 26, 2014 2:22 pm przez Kimura, łącznie zmieniany 1 raz.

Veeke~
Status: Offline

Post autor: Veeke~ » czw gru 26, 2013 8:18 pm

Na podstawie anime, ale wzbogacone o pare nowych scenek. Posiadam dwa tomy po angielsku i na pewno z chęcią uzupełniłabym kolekcje o pozostałe dwa :3

[ Dodano: Czw 26 Gru, 2013 ]
No i ma samo (podstawowa manga) DRRR! ma tylko 4 tomy (+ można by uzupełniać o DRRR!-Saika)

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » czw gru 26, 2013 8:34 pm

Na podstawie anime? Ciekawe. Wydawało mi się, że mangę zaczęto wypuszczać rok wcześniej, niż wypuszczono anime. *drap, drap* No ale ja nie jestem wielką fanką.
Mimo to jestem prawie pewna, że kolega mi mówił, że czyta mangę i jest znacznie ciekawiej dalej, w czasie gdy ja oglądałam anime, które rzekomo było na podstawie samego początku mangi...
Czuję się zagubiona @_@
Niemniej historia dość ciekawa. Początkowo czułam spore niedopasowanie ze światem realnym elementów fantastycznych, ale idzie się przyzwyczaić.
Mam mieszane uczucia, ale przy nadmiarze pieniędzy może i zdecydowałabym się na kupno.

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » pt gru 27, 2013 12:52 pm

Carnivall pisze:Na podstawie anime? Ciekawe. Wydawało mi się, że mangę zaczęto wypuszczać rok wcześniej, niż wypuszczono anime.
Dobrze ci się wydaje. Manga jest na podstawie Light Novel a nie anime.
Co do tytułu to jest to seria bardzo średnia, początkowo ciekawa a później coraz bardziej nudna.
Jestem na nie.

Beifra
Status: Offline

Post autor: Beifra » pt gru 27, 2013 1:14 pm

Ja jestem jak najbardziej na tak !! ^^

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pt gru 27, 2013 10:16 pm

Nie czytałam mangi, ale anime bardzo mi się podobało (no, może poza zakończeniem, którego równie dobrze mogłoby nie być, nic by się nie zmieniło). Niemniej, seria nie jest długa, a wydaje mi się, że nadal bardzo popularna (liczne cosplay'e Celty), z chęcią zakupiłabym polską wersję.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob gru 28, 2013 1:16 am

Jestem na nie. Anime było całkiem całkiem, ale zdecydowanie zostało przehajpowane, przez co człowiekowi szybko mogło zrobić się dość. Dużo bardziej podobało mi się Baccano, między innymi z powodu wspomnianego powyżej (zakończenie). Było też kilka postaci, które po prostu były dla mnie nie do zniesienia (Izaya, Shizuo*), po prostu działali mi na nerwy, a do tego popularność wśród yaoistek dodatkowo mnie do nich zraziła. Nie wiem jak ma się anime do mangi, ale nie zachęciło mnie ono do zapoznania się z papierową wersją.

* w Baccano to był Ladd, tylko tam nie mieli go z kim sparować XD no i nie wiem, tak wyszło że denerwowały mnie najbardziej lubiane przez wszystkich postacie

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob gru 28, 2013 10:20 am

Anime ekranizuje tylko połowe light novel, więc zakończenia właściwego nie ma i należy modlić się do swoich bogów o kontynuację serii lub wydanie LN :wink:
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob gru 28, 2013 12:35 pm

Mangą nie jestem zainteresowana,ale LN owszem.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz gru 29, 2013 4:09 am

Daminox pisze:Anime ekranizuje tylko połowe light novel, więc zakończenia właściwego nie ma i należy modlić się do swoich bogów o kontynuację serii lub wydanie LN :wink:
Obawiam się, że za dużo czasu już minęło od premiery pierwszej serii, popularność zmalała i szanse na kontynuację są znikome. Z samą LN bym się chętnie zapoznał, ale co do mangi to jednak nie dla mnie. Wydaje mi się, że DRR pasowałoby do profilu wydawniczego JG, kto wie, może kiedyś się na to szarpną, w końcu wydają już kilka mang na podstawie LN (S&W, Kokoro).

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » ndz gru 29, 2013 9:47 am

Kontynuacje robili po jeszcze większych przerwach, ale ja też w nią wątpię. :cry:
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » ndz gru 29, 2013 6:18 pm

Anime bardzo mi się podobało, więc myślę że mangę jak najbardziej bym kupiła :3

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » sob sty 11, 2014 2:31 pm

Anime jest popularne do tej pory a manga krótka. Jak najbardziej.
Obrazek

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » sob sty 11, 2014 4:58 pm

Jestem na tak, jako że w mandze pojawiło się trochę fajnych wątków lub rozwinięć, których w anime nie uświadczymy. ^^

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz mar 16, 2014 1:23 pm


Iris
Adept
Posty: 434
Rejestracja: śr gru 05, 2012 10:52 pm
Status: Offline

Post autor: Iris » ndz mar 16, 2014 1:32 pm

Przypuszczam, że teraz wydawnictwa będą się bić o licencję. Nie muszę mówić które. :P

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz mar 16, 2014 1:56 pm

Iris pisze:Przypuszczam, że teraz wydawnictwa będą się bić o licencję.
I bardzo dobrze, manga pod pewnymi względami przewyższa wg mnie anime. :D

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » ndz mar 16, 2014 2:00 pm

Czytałam mange, jakoś wrażenia na mnie nie zrobiła. Może liczyłam na coś innego?

Ja nie kupie jeśliby wydali.
Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz mar 16, 2014 2:01 pm

Iris pisze:Przypuszczam, że teraz wydawnictwa będą się bić o licencję. Nie muszę mówić które. :P
Słyszałem, że od jakiegoś czasu JG stara się o ten tytuł, ale to tylko plotki.

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » ndz mar 16, 2014 2:41 pm

Mixik pisze:
Iris pisze:Przypuszczam, że teraz wydawnictwa będą się bić o licencję.
I bardzo dobrze, manga pod pewnymi względami przewyższa wg mnie anime. :D
A jak się ma manga do pierwowzoru w postaci LN?

Zablokowany

Wróć do „"Durarara!!"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości