Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » pt sty 10, 2014 8:38 pm

Daminox pisze:No właśnie kupiłem trochę w ciemno, i w czasie lektury nie bardzo wiedziałem co myśleć. Dwie główne myśli to: "może jednak się nie znam" i "po ile chodzi on na allegro?". A co polecacie z Batmanów. Miałem kupić Długie Hallowen, ale nakład od Mucha Comics się wyczerpał. Choć pewnie zrobią dodruk przy okazji kontynuacji, jak to było przy okazji Kick Ass.
No z polskich, to dużego wyboru nie masz (mówię o tym co zostało) - Detective Comics, czyli to co kupiłeś, Trybunał sów - moim zdanie dobry/bardzo dobry komiks i Long Halloween na temat którego będę mógł się wypowiedzieć w przyszłym tygodniu, bo mi przyjdzie paczuszka z angielskimi batmanami.
Jeżeli po angielsku, to Arkham Asylum/Killing Joke/Year One. Pierwsze 2 moim zdaniem są genialne (i nie drogie - 50 zł każdy, z tym że killing joke jest dość krótki i w twardej oprawie), a Year One to klasyk, ale osobiście spodziewałem się czegoś ciut lepszego (mam na myśli, że komiks jest równie dobry jak poprzednie, ale czegoś mi brakowało).
Ewentualnie spróbuj kupić na allegro powrót mrocznego rycerza jak 3 poprzednie - klasyk :D

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pt sty 10, 2014 10:58 pm


Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob sty 11, 2014 10:24 am

Dzięki za cynk. Przyda się.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » sob sty 11, 2014 12:24 pm

Wreszcie wszystkie moje mangi powróciły do mnie i w związku z tym porobiłam zdjęcia :3
https://imageshack.com/a/oABq/1
Kolejność oglądania od 2 do 9, a potem to co zostało :D

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » ndz sty 12, 2014 2:47 pm

FIltr antyspamowy WTF

[ Dodano: Nie 12 Sty, 2014 ]
Od ostatniego czasu

Hellsing 1-10
Hotd 4-5
Doubt 4
Scott Pilgrim 1-6

Batman:
-The Long Hallowee
-Arkham Asylum
-Haunted Knight
-RIP
-Hush
-The Killing Joke
-Tales - Tim Sale

The Flash Rebrith
Flashpoint
Flashpoint: World Of Flashpoint Featuring:
-Wonder Women
-Green Lantern
-Batman
-Superman

Fables 9-10
WKKM 22-23 (Marvel Zombies, Planeta Hulka)
Ultimate Spiderman 2-3
The Amazing Spiderman: The Book of Ezekiel
Silent War
X-men Age of X
Alice In Sunderland
Y:The last Man HC 1-2 (1-4)
http://imgur.com/a/RBlMg#0

[ Dodano: Nie 12 Sty, 2014 ]
Obrazek

[ Dodano: Nie 12 Sty, 2014 ]
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob lut 01, 2014 2:01 pm

[center] Od ostatniego razu. :)
Obrazek [/center]

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » sob lut 01, 2014 3:44 pm

Hej, szukam kogoś dobrze zorientowanego w temacie polskich wydań Shakespeare'a. Ostatnio naszła mnie ochota na jakieś zbiorcze wydanie (zależy mi zwłaszcza na tragediach i kronikach) i tutaj rodzi sie moje pytanie - co kupić? Znalazłam taką piękność http://aros.pl/ksiazka/tragedie-i-kroniki i zastanawiam się, czy kupować, czy też szukać dalej?

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob lut 01, 2014 4:13 pm

Barańczak tłumaczył, bierz.

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » sob lut 01, 2014 4:28 pm

Z tego co czytałam na innych forach, to bardzo ładne wydanie.
Kupić polecam na stronie wydawnictwa. Właśnie skończyły się promocje (straszny pech masz, jakbyś wczoraj zapytała... :P) w tym co druga książka gratis, ale pewnie za chwilę znowu pojawi się coś z 50%, bo tam co chwilę są promocje, no i wysyłka tańsza.

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » sob lut 01, 2014 4:36 pm

A propos Znaku... Zrobiłam zamówienie przedwczoraj, zapłaciłam 108 zł, a pokazywało mi "Oszczędzasz 289 zł" :P. Niezły ze mnie mistrz oszczędności, nie? Szkoda, że jakoś tych pieniędzy mimo wszystko ubywa :<...

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob lut 01, 2014 4:47 pm

Wydanie z tłumaczeniem Barańczaka jest ładne, ale ma bardzo (bardzo) cienki papier. Strony prześwitują i niestety widać tekst, który znajduje się na drugiej stronie...
Wydanie Zielonej Sowy (8. tomów) z tłumaczeniem pana Słomczyńskiego ma lepszy papier i nie jest tak poupychane, jak to ze Znaku. Na dodatek wzbogacono je pięknymi ilustracjami, które odzwierciedlają przedstawianą historię. Tłumaczenie - z tego, co pamiętam - mi się podobało, więc poleciłabym ci wydanie z Zielonej Sowy, ale niestety nie jest już dostępne. :( Tak, więc mogę tylko powiedzieć, że wydanie, którym jesteś zainteresowana nie jest tak "piękne", jak to reklamuje wydawnictwo i daleko mu do jakości, którą zaoferowała mi Zielona Sowa. Kupiłam już dramaty, kupię też komedie, ale dopiero, jak zostaną przecenione o 50 %, bo cena nie jest adekwatna do jakości jaką wydanie ze sobą prezentuje. :wink:

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Post autor: maciejko » sob lut 01, 2014 5:24 pm

Spóźniony prezencik choinkowy od siebie:
Obrazek

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » sob lut 01, 2014 8:09 pm

zandam pisze:Wydanie z tłumaczeniem Barańczaka jest ładne, ale ma bardzo (bardzo) cienki papier. Strony prześwitują i niestety widać tekst, który znajduje się na drugiej stronie...
Czyżby papier podobny do tego, który został użyty do "Księgi wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa"? :? To niezbyt dobra wiadomośc...
zandam pisze:Tłumaczenie - z tego, co pamiętam - mi się podobało, więc poleciłabym ci wydanie z Zielonej Sowy, ale niestety nie jest już dostępne.
To jeszcze gorsza wiadomość. Jakoś szczególnie mi się nie śpieszy, ale przeczuwam, że w nabliższym dziesięcioleciu nie ma mowy o dodrukach.
Flota pisze:Właśnie skończyły się promocje (straszny pech masz, jakbyś wczoraj zapytała... :P )
No nie! Już drugi dzień z rzędu taki pech!

Strasznie dziękuję wam wszystkim za opinie. Z zakupem śpieszyć się nie będę, mam teraz co czytać, poza tym sesja i czekam wciąż na stypendium. Pewnie kupię wydanie Znaku, ale faktycznie, poczekam na jakąś promocję. Jeszcze raz dzięki! :)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob lut 01, 2014 9:07 pm

maciejko, co to jest, jeśli można wiedzieć? Bo jakimś cudem totalnie nie kojarzę ;)

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » sob lut 01, 2014 10:49 pm

Grey pisze:maciejko, co to jest, jeśli można wiedzieć? Bo jakimś cudem totalnie nie kojarzę ;)
Na oko jakiś artbook z To LOVE-Ru

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » ndz lut 02, 2014 12:52 am

graczykij pisze:Czyżby papier podobny do tego, który został użyty do "Księgi wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa"? :?
Nie kupiłam "Księgi...", bo słyszałam, że papier jest słaby, więc nie mam, jak ich porównać (Zresztą czekam teraz na nowe wydanie Zysku...). Ale może opiszę go w taki sposób: Jeśli - powiedzmy - chcesz przeczytać stronę nr. 253 i strona ta przylega do innych stron, to i tak możesz spokojnie przeczytać tekst ze strony 252 (litery są odwrócone, ale są wyraźniejsze, niż druk w niektórych mangach)... właśnie tak mocno przebija... XD
graczykij pisze:To jeszcze gorsza wiadomość. Jakoś szczególnie mi się nie śpieszy, ale przeczuwam, że w nabliższym dziesięcioleciu nie ma mowy o dodrukach.
Na Allegro znalazłam jedną aukcję z tym wydaniem. Na pw prześlę ci poglądowo link. Zresztą patrząc na zawrotną ilość wydań Shakespeare'a, to można liczyć na to, że w przyszłości pojawi się jakieś inne wydanie. :)

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » ndz lut 02, 2014 2:28 am

Kurczę, nie mam "Księgi..." przy sobie, ale jak na książkę, za którą dałam w księgarni 35 zł wydanie było bardzo przyzwoite, chociaż może mi się jakoś wspomnienia zatarły przez tę elektrodynamikę... Wrócę do domu to aż z ciekawości sprawdzę.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz lut 02, 2014 6:23 am

Fenek Alfa pisze:
Grey pisze:maciejko, co to jest, jeśli można wiedzieć? Bo jakimś cudem totalnie nie kojarzę ;)
Na oko jakiś artbook z To LOVE-Ru
A... chyba masz rację, jak teraz patrzę to rzeczywiście. Dzięki.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » ndz lut 02, 2014 1:26 pm

Kup sobie Kindle'a albo inny czytnik i czytaj w oryginale za friko:
http://www.gutenberg.org/ebooks/search/ ... hakespeare

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » ndz lut 02, 2014 4:58 pm

Dembol pisze:Kup sobie Kindle'a albo inny czytnik i czytaj w oryginale za friko:
http://www.gutenberg.org/ebooks/search/ ... hakespeare
Mam czytnik, ale ja z tych, co to lubią ładne wydania na półce. ;)
zandam pisze:Na Allegro znalazłam jedną aukcję z tym wydaniem. Na pw prześlę ci poglądowo link. Zresztą patrząc na zawrotną ilość wydań Shakespeare'a, to można liczyć na to, że w przyszłości pojawi się jakieś inne wydanie.
Dzięki, spróbuję powalczyć. :) Mam tylko nadzieję, że nie natrafię na jakiegoś zaprawionego w bojach Allegrowicza. ;__;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości