Higurashi No Naku Koro Ni

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
82
59%
Nie
44
32%
Być może
13
9%
 
Liczba głosów: 139

Whitedove
Status: Offline

Post autor: Whitedove » pn maja 06, 2013 4:02 pm

Jestem na tek, chociaż są to nikłe nadzieje ;p

Ariellka
Status: Offline

Post autor: Ariellka » sob paź 19, 2013 9:52 am

Jestem stanowczo za >w< Anime było super :D

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » wt gru 10, 2013 5:42 pm

Higurashi ma to ,,coś" , po czym o mandze nie zapominasz zaraz po przeczytaniu. Połączenie stylu i wyglądu postaci, z wydarzeniami jakie się dzieją na kolejnych kadrach jest świetnym zagraniem. Horror/Psychologiczny to jedno z moich ulubionych połączeń gatunków, a wykonanie w tym wypadku jak najbardziej mnie satysfakcjonuje. Historia przy wszystkich twistach trzyma poziom. Anime było dobre, a z tego co przeglądałem manga zdaje się być lepsza. W tym wszystkim podział na sekcje pytań i odpowiedzi. Choć długie, jestem za wydaniem.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Veeke~
Status: Offline

Post autor: Veeke~ » czw gru 26, 2013 8:27 pm

Myśle ze bardzo tak- tak kupiłabym :3

arhus
Status: Offline

Post autor: arhus » ndz gru 29, 2013 6:22 pm

Na 100% bym kupiła. Higurashi to dość znany tytuł, myślę że wiele osób zdecydowałoby się na kupno tej mangi. Anime strasznie mi się podobało, więc tym bardziej jestem chętna na mangę :3

kasiak
Status: Offline

Post autor: kasiak » śr sty 29, 2014 4:01 pm

Oglądałam dwa sezony anime (słyszałam że reszty nie warto więc dałam sobie spokój) i bardzo mi się podobało. Gdyby manga została wydana w Polsce to na pewno bym kupiła, ale tylko do momentu w którym kończy się drugi sezon =D

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr sty 29, 2014 4:43 pm

(słyszałam że reszty nie warto więc dałam sobie spokój)
Możesz obejrzeć jeszcze Rei, jedna z historii jest całkiem fajna, reszty nie tykaj.
kasiak pisze:Gdyby manga została wydana w Polsce to na pewno bym kupiła, ale tylko do momentu w którym kończy się drugi sezon =D
Manga tak jak anime jest podzielona na "pytania" i "odpowiedzi", a każdy rozdział tworzy odrębną całość, więc z tym akurat nie ma problemu :wink:

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » śr sty 29, 2014 8:31 pm

Nigdy bym nie kupiła, nie moje klimaty. :|

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » czw sty 30, 2014 3:53 am

kasiak pisze:Oglądałam dwa sezony anime (słyszałam że reszty nie warto więc dałam sobie spokój) i bardzo mi się podobało. Gdyby manga została wydana w Polsce to na pewno bym kupiła, ale tylko do momentu w którym kończy się drugi sezon =D
Marei pisze:
(słyszałam że reszty nie warto więc dałam sobie spokój)
Możesz obejrzeć jeszcze Rei, jedna z historii jest całkiem fajna, reszty nie tykaj.
Wait, to jest więcej niż 3 sezony o.O
Swoją drogą już drugi sezon jest słaby, nie rozumiem trochę zachwytu tą mangą - w sensie podoba mi się jest ok (jak teraz myślę to mam ochotę obejrzeć bardzo dobry pierwszy sezon), ale zawsze myślałem, że jest dużo lepszych horrorów (zwłaszcza w japonii.

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » czw sty 30, 2014 9:06 am

Wukau pisze: Wait, to jest więcej niż 3 sezony o.O
Jest jeszcze Kira - od tego radzę się trzymać z daleka.
Wukau pisze:Swoją drogą już drugi sezon jest słaby, nie rozumiem trochę zachwytu tą mangą
Bo drugi sezon to sezon odpowiedzi - czyli wyjaśnienia co, gdzie, kiedy, jak i dlaczego.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » czw sty 30, 2014 9:26 am

Tak generalnie, to na "kręcone" wersje Higurashi składa się 1 sezon obejmujący pytania, 2 sezon - Kai - obejmujący odpowiedzi, 3 sezon - Rei - zbierający historyjki poboczne, "4 sezon" - Kira - który obejmuje nie wiem co, ale wygląda jak jedna wielka parodia wykonana źle, OVA parodyjne, OVA zwykłe oraz dwa filmy kinowe obejmujące dwa pierwsze Pytania.
Fakt, lepiej trzymać się 1 dwóch sezonów, a jak się lubi pośmiać to można obejrzeć 3. Wszystko inne jest raczej kiepskie.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » czw sty 30, 2014 11:12 am

Wukau pisze:Swoją drogą już drugi sezon jest słaby, nie rozumiem trochę zachwytu tą mangą - w sensie podoba mi się jest ok (jak teraz myślę to mam ochotę obejrzeć bardzo dobry pierwszy sezon), ale zawsze myślałem, że jest dużo lepszych horrorów (zwłaszcza w japonii.
Moim zdaniem drugi sezon przebija pierwszy, mimo że traci jednak klimat horroru, bardziej robi się z tego thriller lub coś kryminałopodobnego. Głównie dlatego, że nie ma tutaj takiej psychozy jaka panuje w pierwszym, bo dużo rzeczy się już wyjaśnia, więc widz po prostu ogląda, żeby poznać zakończenie. Podoba mi się sposób, w jaki została ta seria skonstruowana.
Co do Rei, zawarte tam są 2 odcinki stricte komediowe oraz jedna historia (chyba na 3 odcinki) poważniejsza związana z Riką i innym światem. Warto obejrzeć właśnie dla tych 3 odcinków. No i oczywiście dla tej sceny, która jest chyba jedną z lepszych w tej serii :lol:
Manga jest idealna do serii z krótszymi tytułami, poszczególne rozdziały pytań i odpowiedzi można wydawać nieregularnie, przeplatając innymi mangami. Nic nie stanie na przeszkodzie, jeżeli wyniki sprzedaży będą niskie, więc przerwać też można w dowolnym momencie.

KyleKatarn97
Status: Offline

Post autor: KyleKatarn97 » pt lip 11, 2014 8:41 pm

Ooo... Jak najchętniej brałbym. Cudowny klimat i kreska. A najlepsze jest to, że manga, oprócz rozwałki, moe dziewczynek i sadyzmu a la Eric Cartman z South Parku, ma też nieźle rozbudowaną fabułę.

Vinya
Status: Offline

Post autor: Vinya » ndz wrz 14, 2014 11:33 am

Kupowałabym, czytałabym, jarałabym się :D Na początku nie mogłam się przekonać do anime, za dużo cukierkowości bohaterów i sielanki... a później zrobiło się faaaaajnie i wciągająco tak, że obejrzałam całość praktycznie za jednym zamachem :D

Keiichi
Status: Offline

Post autor: Keiichi » sob lis 01, 2014 9:56 am

Nie wiem, czy bym kupił. Anime jest genialne i manga pewnie też, ale jest też bardzo długa, więc pewnie trzeba było by wydać na nią mn&#242;stwo pieniędzy.

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » sob lis 01, 2014 12:17 pm

Keiichi pisze:Nie wiem, czy bym kupił. Anime jest genialne i manga pewnie też, ale jest też bardzo długa, więc pewnie trzeba było by wydać na nią mn&#242;stwo pieniędzy.

Zgadzam się z tobą. Ale niektóry ma problem z pieniędzy i dlatego nie kupią Higurashi bo za długa. Ale ja kupiłabym tę mangi > w <

Keiichi
Status: Offline

Post autor: Keiichi » sob lis 01, 2014 1:55 pm

Higurashi ma chyba około 30 tomów >.<

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » sob lis 01, 2014 6:15 pm

A niech ma i tysiąc. Świetna manga, za którą dam każde pieniądze.

Trace
Status: Offline

Post autor: Trace » sob lis 01, 2014 7:24 pm

Wolę uzbierać jeden porządny tytuł i wydać na niego sporo forsy niż tyle samo wydać na kupę średniaków, które są wydawane. Jestem na tak.

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » wt lut 17, 2015 6:23 pm

Keiichi pisze:Higurashi ma chyba około 30 tomów >.<

Co...? ( ; ^ ; )/ Mam nadzieję ze jest zakończony (OBY XD)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany

Wróć do „"Gdy zapłaczą cykady"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości