Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » ndz gru 08, 2013 11:59 pm

Tyle fajnych kolekcji, to też dodam swoją :D

Waneko

Battle Royal 1-9
GTO 1-11
Welcome to NHK 1-6 (bez 5 paczka j.w.)
Hatsukoi Limited 1-3
Highschool of the Dead 1-3 6-7
Kuroshitsuji 1-5 (bez 4 j.w paczka)
Dogs 0-1
Puella Magi Madoka Magica 1
Pandora Hearts (1-5 + zdublowany tom 2)
Love Hina 1-8
Dengeki Daisy 1-4
Black lagoon 1-3
Kagen no Tsuki 1-3
Karin 1-2
Tu Detektyw Jeż 1-9
Cześć Michael! 1-8



JPF

Uzumaki
Gyo
Soul Eater 1-4
Ouran 1-14, 17-18 (paczka z 15-16 zagineła i dopiero idzie) :(
FMA 1-19 21-27 (20 czeka na lepsze czasy :D)
Naruto 1-61 (bez 60 j.w. paczka)
Death Note 1-12
One Piece 1-24 (bez 22 j.w. paczka)
Bleach 1-29 (bez 25-27 paczka j.w.)
Chobits 1-6
Doubt 1-3
Dragon Ball 1-38
Neon Genesis Evangelion 1-12
Resident Evil 1
Tokyo Mew Mew 1-7
D.N.Angel 1-11
Another 1



Anime

Samurai Champloo
2xGits sezon 1
2xGits sezon 2
Perfect Blue
Akira
Karas sezon 1
Grobowiec świetlików
GTO 1-10 (bez 2 gdyż yatta mnie nie lubi...)
Hellsing
Szopy W Natarciu
Rodzinka Yamadów
Szkarłatny Pilot
Nausicaa Z Doliny Wiatru
Laputa - Podniebny Zamek
Narzeczona Dla Kota
Powrót Do Marzeń
Podniebna Poczta Kiki
Szept Serca



Hanami

Pluto 1-8
Ikigami 2



Studio JG

Hetalia 1-3
Tokyo Toy Box 1-2
Red Dada
Yondaime Gaiden


Egmont
Ranma 1/2 1-12



Mangi Po Angielsku
20th Century Boys 1-22
21th Century Boys 1-2
Trigun 1-2
Trigun Maximum 1-10
Shaman King 1-32 (bez 6,10-11,21)
Tsubasa 1-19 (+1-2 duble)
Biomega 1
Detroit Metal City 1-5
Black Cat 2-7
Kateikyoushi Hitman Reborn! 1-3
Priest 2-5
Negima! Magister Negi Magi 1-2
Slam Dunk 1
Bakuman 1-2
Higurashi (Abducted By Demons Arc) 1
I Luv Hallowen 1-2


Sample (po angielsku)

Skip Beat! 1 i 5
Hack Legend Of The Twilight 1 i 3
Loveless 1
Gto The Early Years 2


Komiksy Po polsku

Asteriksy 10 numerów
Liga Niezwykłych Dżentelmenów 1
WKKM 1-21
Kick Ass
Powrót Mrocznego Rycerza
Batman: Najlepsze Opowieści
Batman: Trybunał sów
Joker
Maus 1-2



Komiksy Po Angielsku

Anya's Ghost 1
Joker
Spider-man Brand New Day 1-2
The Walking Dead Comemdium 1 (numery 1-48)
2xWatchmen
V for Vendetta
Wanted
The Invisibiles 1
Ex Machina: The First Hundred Years
Fables 1-3 5-6
Wolverine: Inner Fury
New Avengers: Sentry (2)
Powerless
Ultimate Spider-man 4-6
Marvels Zombies 2
Civil War X-Men
Thor (by Straczynski) 2
Green Lantern: The Sinestro Corps War 1-2
Green Lantern: Rebirth
Flashpoint: World Of Flashpoint The Flash


+17 mang których chce się pozbyć

Około 478 mang i 59 komiksów (bez tych które się pozbyć) więc całkiem sporo (przynajmniej tak mi się wydaje) :D
Możliwe, że czegoś nie napisałem, ale na zdjęciach chyba jest wszystko:
http://i.imgur.com/KBqfD2G.jpg
http://i.imgur.com/QXh35Ms.jpg
http://i.imgur.com/MUbP7kH.jpg
http://i.imgur.com/mrbcZQe.jpg

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn gru 09, 2013 10:22 am

Wukau - impressive ;)
Twitter * Discord: Dejikos#8562

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » pn gru 09, 2013 4:57 pm

Ajsza pisze:A jak wypadło wydanie Paradise Kiss od Verticala, bo widzę, że masz?
Przy naszym wydaniu to prawdziwy olbrzym :) Format jak wydania Hanami np Suppli. Pięć tomów zostało upchnięte w trzy więc są dość grube. Brak obwoluty. Okładka: miękka, przyjemny w dotyku chropowaty papier. Kolory (niebieski i fioletowy) na tomie 2 i 3 są lakierowane - fajny efekt.
Kolorowych stron w środku razem tyle co od Waneko: pierwszy tom mieści jedną sukienkę, drugi i trzeci po dwie.
Papier w środku nie jest śnieżno biały, delikatnie kremowy. Prawie taki (jaśniejszy) jak w tomie piątym wydania pierwszego Waneko. Grubość papieru odpowiednia, druk prawidłowo odbity, nie przebija na drugą stronę.
Wrzucam jeszcze dwa (kiepskiej jakości) zdjęcia:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b58 ... aae69.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/81b ... 07b6c.html

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » pn gru 09, 2013 5:46 pm

A to i ja się pochwalę, co mi szkodzi :3 Zdjęć na razie nie będzie, ale być może niedługo dodam.

Mangi Waneko
Czesc Michael! 1-8 (bez 7)
Dengeki Daisy 1-6
Dogs 1-4
Hatsukoi Limited 1-4
Kuroshitsuji 1-13 (bez 6)
Love Hina 1-14 (bez 7)
Puella Magi Madoka Magica 1-3
Silver Spoon 1
Vampire Knight 1-4

Mangi JPF
Angel Sanctuary 1
Another 1-2
Bleach 1-14
Czarodziejka z Księżyca 1-4
Chobits 1-8
Hack//Bransoleta Zmierzchu 1-3
Kobato 1
Record of Loddoss War 1-3
Wish 1-4
Wolf's Rain 1-2

Mangi Studia JG
Acarya 1
Demon Maiden Zakuro 1-4
Emma 1
Hetalia 1-2,4-5
Opowieść Panny Młodej 1-2
Prophecy 1-2
Spice & Wolf 1-4
The Innocent 1
Tokyo Toy Box 1-2
Ty i ja etc. 1
Vassalord 1-4

Taiga
Strazniczka Orelianu 1
Pet Shop of Horrors 1-2

Mangi Yumegari
Savage Garden 1

Mangi Hanami
Muzyka Marie 1-2

Mangi Kotori
Beautiful Days 1
Kwiaty Grzechu 1
Ostatnio zmieniony sob sty 11, 2014 12:07 pm przez l33, łącznie zmieniany 2 razy.

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » śr gru 11, 2013 10:08 am

Teraz tak patrzę i temat "nasz pokój" w tym dziale jest bardzo podobny ;)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr gru 11, 2013 10:40 am

Jak niektórzy wiedzą, jestem fanem horrorów. Przy czym większą sympatią zawsze darzyłem Lovecrafta niż Kinga albo Koontza, zaś słabość mam do horrorów książkowych, publikowanych na początku lat 90, głównie przez wydawnictwo Phantom Press. Były to dziełka literacko niezbyt ambitne, ale za to przyjemne jako czytadła. Dominował wśród nich, jako autor, Guy N. Smith, ale były tam także powieści Harry Adam Knighta, Briana Lumleya czy Grahama Mastertona. Oto fotka całej mojej kolekcji tego typu literatury:
http://img822.imageshack.us/img822/9356/trkt.jpg

A teraz zbliżenia, aby dać wam możność obcowania z wielkiej urody okładkami i tytułami tych "arcydzieł":
http://img842.imageshack.us/img842/8718/79dy.jpg
http://img163.imageshack.us/img163/6218/kslw.jpg
http://img12.imageshack.us/img12/64/58s6.jpg

Kupowane głównie w antykwariatach i na wyprzedażach, za grosze, zwykle 2-5 zł za tom. Wyszło tego u nas wtedy dużo więcej, ale wydawały to wydawnictwa-krzaki, szybko powstające i padające równie szybko. Do tego jakość wydań była marna, więc dziś o te książki ciężko, acz moja kolekcja nadal nie jest pełna. Inna sprawa, że sporo tego typu książek czytałem wówczas pożyczając je z bibliotek (dziwne, że nikomu w nich nie przeszkadzało, że 14-15 latek wypożycza takie pozycje...).

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » śr gru 11, 2013 11:25 am

GrisznakIW pisze:Były to dziełka literacko niezbyt ambitne, ale za to przyjemne jako czytadła. Dominował wśród nich, jako autor, Guy N. Smith, ale były tam także powieści Harry Adam Knighta, Briana Lumleya czy Grahama Mastertona.
Pamiętam, że gdy byłam w podstawówce, to znalazłam u siebie w domu, gdzieś w papierach rodziców, książkę Lumleya z cyklu Nekroskop (tom drugi). Okładka była przerażająca. Oczywiście nie przeszkodziło mi to w przeczytaniu horroru. Trzymam go na półce jako ciekawostkę i jeżeli nie zapomnę, to rozejrzę się kiedyś za innymi częściami cyklu. Potwierdzam - czytadło pierwsza klasa!

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr gru 11, 2013 12:23 pm

Ja w jednej z bydgoskich bibliotek znalazłam całą półkę "phantompressowych" horrorów :D. Zarówno okładki, jak i same "dzieła" mają fajny klimat starych dreszczowców klasy B (jak nie C i niżej). Czytanie tego to naprawdę przednia zabawa. Niestety, po przeprowadzce do tej biblioteki mam za daleko...

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » czw gru 12, 2013 1:29 pm

Z dedykacją dla Waneko, gdyby kiedyś wpadli na tak samo genialny pomysł jak Endriu i postanowili dokończyć to, co wcześniej przerwali (poprzednicy obecnej ekipy). :P

[center]Obrazek[/center]
Ostatnio zmieniony sob gru 14, 2013 9:45 am przez zandam, łącznie zmieniany 1 raz.

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » czw gru 12, 2013 3:58 pm

GrisznakIW pisze:Były to dziełka literacko niezbyt ambitne, ale za to przyjemne jako czytadła. Dominował wśród nich, jako autor, Guy N. Smith, ale były tam także powieści Harry Adam Knighta, Briana Lumleya czy Grahama Mastertona.
Kiedyś w piwnicy, znalazłem około 9 książek Mastertona, starego wydania. Muszę przyznać, że niektóre całkiem ciekawie się czytało (jedno mi zapadło w pamięć - o rodzinie obdzierającej ludzi ze skóry :D). Generalnie fajna kolekcja, poleciłbyś coś z tego co masz?

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw gru 12, 2013 4:54 pm

Największej fazy dostarczają dziełka H.A. Knighta - "Fungus" o grzybach, które rozwijają się w ludziach i przemieniają świat w jedną, wielką grzybnię czy "Macki", o wielki Cthulhu siedzącym w kanałach i łapiącym ludzi mackami włażącymi np. przez ubikacje. Dla odmiany jego "Gen" to naprawdę niezły survival horror.
Całkiem przyjemne są niektóre powieści Smitha, jak "Dzwon śmierci", "Trzęsawisko" czy "Las", w swojej kategorii sprawdzają się dobrze.

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » pt gru 13, 2013 10:08 pm

zandam pisze:Z dedykacją dla Waneko, gdyby kiedyś wpadli na tak samo genialny pomysł jak Endriu i postanowili dokończyć, to co wcześniej przerwali (poprzednicy obecnej ekipy).
podpisuje się pod tym :D. Skoro jpf może dokończyć Slumpa to Waneko może Kindaichiego :D?.

sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » pt gru 13, 2013 11:14 pm

No to może i ja przedstawię swoją niewielką listę mang :P i podążając trochę w innym kierunku, wypiszę też kilka planowanych inwestycji xD. A kiedyś, jak już zrealizuję plany, przedstawię drugi raz moje zbiory, ale nie prędko to nastapi :P.

Waneko:
-Dengeki Daisy (12 tomów)+kolejne, które wyjdą
-Vampire Knight (18 tomów)+ostatni 19 tomik
-Beast Master(na 100% kupię oba tomiki)
-Ao Haru Ride(będę kupować każdy tomik)

JPF:
-Służąca przewodniczaca(czekam na pokazanie się pierwszego tomiku, w empiku :D, +będę kupować kolejne)
-Ouran High School Host Club(w planach kupienie całego kompletu)

Taiga:
-Strażniczka Orelianu(1 tomik)

I na obecną chwilę to by było na tyle. Jednym słowem posiadam mało mang. Ale za to mam inne kolekcje, np. magazyny Kawaii, Animegaido itp. :D.
Oczywiście, nigdy nie wiadomo, bo zdanie można zmienić, co do obecnie wydawanych tytułów, których nie zbieram :P.
Ostatnio zmieniony wt gru 17, 2013 10:22 pm przez sumomo08, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » sob gru 14, 2013 12:36 am

To i ja zrobię listę a zdjęcie wrzucę... Kiedyśtam.

Waneko (34 tomiki):
Ao no Exorcist 1-2
Dengeki Daisy 1-11
DOGS 0-3
Karneval 1-2
Pandora Hearts 1-7
Paradise Kiss 5
Puella Magi Madoka Magica 1-2
Special A 1-2 (chętnie się pozbędę!)
Wampirzyca Karin 1, 4-5

Się nie mogę doczekać Beast Mastera i Ścieżek Młodości <3 Koleżanka trzyma dla mnie Saiyuki.

JPF (11 tomików):
Doubt 1-4
Judge 1
Soul Eater 1-6

Sailorki, plosiem ładnie. No i Służąca Przewodnicząca :D Ze starszych wydań chętnie bym Ourana kupiła, ale póki co nie ma luk w grafiku :D Poza tym Ludwig Rewolucjonista, może Blue Heaven. One Piece'a w ogóle pomijam, bo jego opłacałoby się kupować tylko od momentu, gdy zaczął wychodzić... Może jak będę bogata :D

Studio JG (10 tomików):
Kokoro Connect 1
Opowieść Panny Młodej 1-2
Spice & Wolf 1-3
Stigmata 1-3
Toradora 1

Od tych państwa chętnie bym kupiła Demon Maiden Zakuro, ale wychodzi tak powoli że mi się nie spieszy :D

Yumegari (7 tomików):
Carciphona 1-2
Grimms Manga 1-2
The Breaker 1-3

Czekam na Doll Song

Taiga (1 tomik :D):
Walkin' Butterfly 1

Chętnie kupiłabym Pet Shop of Horrors
To daje razem 63 tomiki. Zaczęliśmy z Łukaszem zbierać mangi w tym roku dopiero więc hehehehe, ni mo piniondzuf.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » ndz gru 15, 2013 4:26 pm

Mam dla tych z Was, których kolekcja przekroczyła 300-400 tomików smutną wiadomość. Nigdy się nie wyprowadzicie. Szykuje się generalny remont mojego pokoju i jestem gdzieś w połowie przenoszenia jego zawartości do mojego drugiego pokoju. Zawartości półek nie ubywa, a skończyły mi się pudła.

Plus jest taki, że wreszcie zrobię porządki, sprzedam niepotrzebną część na allegro i skataloguję wszystko na Library Thing.

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » ndz gru 15, 2013 4:35 pm

Dembol pisze:Mam dla tych z Was, których kolekcja przekroczyła 300-400 tomików smutną wiadomość. Nigdy się nie wyprowadzicie. Szykuje się generalny remont mojego pokoju i jestem gdzieś w połowie przenoszenia jego zawartości do mojego drugiego pokoju. Zawartości półek nie ubywa, a skończyły mi się pudła.

Plus jest taki, że wreszcie zrobię porządki, sprzedam niepotrzebną część na allegro i skataloguję wszystko na Library Thing.
Przed wakacjami miałem mały remont pokoju i musiałem wszystkie rzeczy wynieść do piwnicy. Wiem więc jak to jest ;P i też nikomu nie polecam :D

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz gru 15, 2013 6:05 pm

Ja mam wprawę w przeprowadzkach. Już chyba piąte mieszkanie wynajmuję i fakt, mangi były najbardziej "upierdliwą" rzeczą do przewiezienia. Jednak nie było to niemożliwe. Wystarczy odpowiednio wcześnie zgromadzić pudła (można się przejść po okolicznych marketach) albo tak jak zrobiłam ostatnio: woziłam mangi "na raty" taksówką na nowe mieszkanie. Jak zatrudniłam kumpla do pomocy to trzy kursy i wszystkie mangi były przewiezione :D .

O wieeeele gorsze w transporcie jest akwarium :evil: .

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » ndz gru 15, 2013 7:47 pm

ninna pisze:O wieeeele gorsze w transporcie jest akwarium
Jak duże masz akwarium? :D

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz gru 15, 2013 8:17 pm

Jaskol, jedno niecałe 100 litrów, drugie bodajże 30.

PS. Sorki za offtopa...

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » ndz gru 15, 2013 8:22 pm

ninna pisze:Jaskol, jedno niecałe 100 litrów, drugie bodajże 30.

PS. Sorki za offtopa...
Wielkie, mi się marzy by mieć jeszcze ze 2 takie po 200 l do tego co mam, a to ogólnie dział luźne gadki więc nikt tu za offtopy nie karze :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości