Seriale.

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn lis 18, 2013 1:27 pm

Uwielbiam oglądać seriale i gdybym miała więcej czasu, siedziałabym tylko przed komputerem/telewizorem i oglądała :D
Obecnie czekam z niecierpliwością na nowy sezon Sherlocka. Po prostu kocham duet Cumberbatch/Freeman i głównie dla nich oglądam ten serial.
W międzyczasie podglądam sobie kolejne odcinki 2 Broke Girls (zabijają mnie ich teksty, zawsze śmieję się jak dzika norka) i Elementary, które nie jest wcale takie złe, jak myślałam. Na początku nie podobał mi się pomysł zrobienia z Johna kobiety, ale Lucy Liu daje radę i teraz Joan jest moja ulubioną postacią.
Poza tym Spartacus (siedziałam przed komputerem do późnych godzin, żaby obejrzeć kolejny odcinek), Jak poznałem waszą matkę, Happy Endings, Seks w Wielkim Mieście ( :lol: ), Teoria Wilkiego Podrywu i Queer as Folk.
Supernatural lubiłam i to bardzo. Szkoda tylko, że po piątym sezonie poziom tak dramatycznie spadł. Urwałam w połowie ósmego, bo już całkowicie straciłam serce do tej historii. Może kiedyś uda mi się to obejrzeć do końca.
Zaczęłam oglądać Demony Da Vinci, Hannibala i Vikings, ale wszystkie trzy mnie wynudziły.
Teraz przymierzam się do Hemlock Grove i Gry o Tron.
Z polskich lubię 13 Posterunek, chyba najlepszy polski serial jaki powstał, oraz Kasia i Tomek.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » pn lis 18, 2013 5:22 pm

Chyba nikt o nich jeszcze nie wspomniał to ja to wezmę i uczynię:
- Red Dwarf (Czerwony Karzeł, zajebista komedia choć specyficzny humor i efekty specjalne a la wczesne lata 90 mogą niektórych odstraszyć)
- Black Adder (Czarna Żmija. Rowan Atkinson. Nic więcej dodawać nie trzeba)
- Spaced (powstały tylko dwa sezony a szkoda, rzecz jest bowiem od kolesi odpowiedzialnych za Shaun of the Dead, Hot Fuzz)

Ogólnie wszystkie te (a zwłaszcza 2 pierwsze) to obowiązkowy obowiązek dla fanów brytyjskiej komedii i ichniego humoru.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

moojej
Status: Offline

Post autor: moojej » pn lis 18, 2013 5:30 pm

Serialowy zawrót głowy :D sama nie jestem bardzo napaloną fanką seriali ale mam znajomych którzy potrafią namówic na niejeden serial i to przez nich zaczynam coraz większe liczby seriali. Teraz nadrabiam 1 sezon Elementary (genialne) i Once upon a time (lubię wszelkie nawiązywania do baśni, wszelkich ilościach ;) ) a między czasie w co tygodniowych odstępach: TBBT i Sleepy Hollow :D
A gdzieś na dysku czeka Arrow, Community, New Girl, Teen Wolf, Chicago Fire, Przyjaciele i Firefly ;)

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn lis 18, 2013 6:58 pm

American Horror Story anyone? Takiej zabawy konwencją nie było w serialu chyba od czasów Twin Peaks.

Awatar użytkownika
Nitka
Adept
Posty: 184
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 5:24 pm
Status: Offline

Post autor: Nitka » pn lis 18, 2013 7:01 pm

Obecnie jestem na bieżąco z The Walking Dead - oglądanie trupów stało się rytuałem w moim mieszkaniu :).
Natomiast uwielbiam:
- Absolutely Fabolous - perypetie dwóch kobit w średnim wieku, które stanowią kwintesencję stereotypów o świecie szoł-bizu
- Black Books - historia o wiecznie pijanym właścicielu księgarni, który robi łachę sprzedając klientom klasyki światowej literatury - pierwszy odcinek może wydawać się trudny do przebrnięcia (początkowo zarzuciłam oglądanie tego serialu), ale potem to już płynie się w dal z Bernardem Blackiem ;D (a Manny jest the best!)
- The Office - dość specyficzne poczucie humoru, a Steve Carell jako szef po prostu miażdży
- Mała Brytania - serial bawi mnie do łez i to mi wystarcza :)

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » pn lis 18, 2013 7:45 pm

Marei pisze:American Horror Story anyone? Takiej zabawy konwencją nie było w serialu chyba od czasów Twin Peaks.
Planuję się za to zabrać jak dogonię Grę o Tron :D

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pn lis 18, 2013 10:54 pm

Zapomniałam o przeswietnym Carnivale i Rome. Ten pierwszy mimo interesujacej fabuły został przerwany gdyz widzowie uznali go za zbyt kontrowersyjny. Rome mozna by rzec jest opowiadany z punktu widzenia dwóch fikcyjnych bohaterow, ktorzy służą w wojsku Cezara.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » wt lis 19, 2013 4:30 pm

Ja generalnie seriali nie oglądam (brak czasu), chociaż "Alcatraz" mi się podobało... a teraz męczę się z "Under the Dome"...

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt lis 19, 2013 11:09 pm

Marei pisze:American Horror Story anyone? Takiej zabawy konwencją nie było w serialu chyba od czasów Twin Peaks.
IMO, przesadza z tą zabawą, ale serial ogólnie ok. Tylko każdy sezon pod koniec już męczy.

Widzę, że kilka pozycji do sprawdzenia się pojawiło. Carry on ;)

FilipSoczek
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 22, 2013 3:02 pm
Status: Offline

Post autor: FilipSoczek » pt lis 22, 2013 3:08 pm

Alcatraz był dość ciekawy zwłaszcza indywidualne historie poszczególnych więźniów dziwi mnie to że serial miał fatalną oglądalność i nie będzie drugiego sezonu. Skończył się w kulminacyjnym miejscu bez wyjasnienia tak samo jak Heroes :)
Teraz oglądam serial Wikingowie i jak po 2 odcinkach bardzo mnie wciągnął.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn gru 16, 2013 8:38 pm

Dziwy nad dziwami, ale nikt jeszcze nie napisał o brytyjskim Misfits. Dlaczego? Takich zrytych akcji i powalonego humoru nie często widzi się w TV, nawet w tych czasach :D

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » ndz sty 26, 2014 2:27 pm

Oglądam: Glee, Pretty Little Liars, True Detective, The Walking Dead, American Horror Story Coven, Twisted, The Fosters, 2 Broke Girls, The Tomorrow People, Skins, (i mam do nadrobienia:) Brooklyn Nine-Nine, Da Vinci's Demons i Arrow.


Och, skoro tyle osób ogląda seriale, to może mi doradzicie - nadrobiłem The Walking Dead i zastanawiam się pomiędzy Banshee, a Suits - co lepsze? Mimo różnic gatunkowych, oba wydają się ciekawie i mam dylemat.

Veeke~
Status: Offline

Post autor: Veeke~ » ndz sty 26, 2014 6:55 pm

Ja nie bardzo jestem na bieżąco chociaż kiedys oglądałam amerykańskie seriale pasjami.
Obecnie to czekam na 4 sezon Sherlocka (2 lata-super XD)

Kiedyś uwielbiałam Glee i Pretty Little Liars.
A no i PAmiętniki Wampirów, ale to się z kolei mocno skiepściło. Troche sie robi z tego historia na siłę ;/

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » ndz sty 26, 2014 8:05 pm

Co do Pamiętników, to słyszałam, że niedawno wyszedł spin-off, ponoć nawet lepszy od oryginału. Ale nie oglądałam żadnej z serii, więc nie będę oceniać xD

Ja ostatnio korzystam z faktu, że na Comedy Central lecą od pierwszego sezonu Przyjaciele, więc odświeżam sobie trochę pamięć. :) Dobrych sitcomów nigdy nie za wiele.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » ndz sty 26, 2014 8:17 pm

Veeke~ pisze:Ja nie bardzo jestem na bieżąco chociaż kiedys oglądałam amerykańskie seriale pasjami.
Obecnie to czekam na 4 sezon Sherlocka (2 lata-super XD)
Jakie dwa lata? Z tego co wiem to w tym roku na Boże Narodzenie :D

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz sty 26, 2014 8:52 pm

TAK!? Oby był lepszy od trzeciego. Dwa lata czekania, a tu taka słabizna :(

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » ndz sty 26, 2014 10:08 pm

EEE tam. Mnie się podobało, faktycznie trafiło się trochę słabszych momentów, ale ostatni odcinek był bomba :). Z tym, że ja czekałam tylko 1,5 miesiąca, bo poprzednie obejrzałam chyba jakoś w listopadzie to może nie zdążyły mi tak oczekiwania wzrosnąć :P.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » ndz sty 26, 2014 10:15 pm

Katori pisze:Och, skoro tyle osób ogląda seriale, to może mi doradzicie - nadrobiłem The Walking Dead i zastanawiam się pomiędzy Banshee, a Suits - co lepsze? Mimo różnic gatunkowych, oba wydają się ciekawie i mam dylemat.
Z tych dwóch wybrałabym Banshee. Odważny serial, jedzie po bandzie, jeśli lubisz dużą ilość przemocy, nagości, nieco przerysowaną, wręcz komiksową fabułę - to tytuł dla ciebie. No i ma mniej odcinków, więc szybko nadrobisz.

Nie jestem fanką Sherlocka, koleżanka mnie namówiła. Dwa pierwsze sezony były nie najgorsze, ale pierwszy odcinek trzeciego był słaby. Słyszałam, że kolejny jest średni, a trzeci już bardzo dobry.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn sty 27, 2014 1:12 am

Z pierwszym i drugim odcinkiem trzeciego sezonu jest pewien problem. To są typowe odcinki dla fanów serii. Takich, co to siedzą na tumblerze i rozkminiają wzór krawatu Moriarty'ego, płaczą do gifów i ogólnie wszystko przeżywają sto razy bardziej (czytaj -> ja). To, że są mało detektywistyczne, a bardzo sentymentalne fajnie podsumował scenarzysta Sherlocka - to nie jest historia detektywistyczna, ale historia o detektywie.
Pierwszy odcinek ma od groma nawiązań do fandomu (Anderson i jego "I believe in Sherlock, koncepcje "jak on przeżył? - TARDIS!; pocałunek z Molly to ukłon w stronę sherlloly, scena z Moriartym - sheriarty, nawet uścisk z Lestrade to pożywka dla shippujących); drugi jest bardzo rozczulający (ekhm, wesele, no ale pojawia się "that woman" i znowu mamy scenkę dla shippujących kolejny paring). Pamiętam, że mój wykładowca od kultury popularnej stwierdził, że Sherlock stracił z socjopaty. Ale to, co dzieje się w trzecim odcinku (a dzieje się dużo, może nawet za dużo) pokazuje, jak z pozoru nieważne szczegóły z tych dwóch obyczajowych odcinków, układają się w jedną, detektywistyczno-kryminalno-socjopatyczną całość. A tych, którzy dotrą do końca, czeka nie lada niespodzianka. :twisted:

Ale! Sherlock zakończony, następny na święta, a już 28 lutego... TA-DA-DA-DAM, DRUGI SEZON HANNIBALA. Już nie mogę się doczekać, jestem ciekawa jakimi chorymi wizjami tym razem scenarzyści się z nami podzielą. :D

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » pn sty 27, 2014 5:59 am

28 luty... Tak blisko, a tak daleko :(
Ha, gdzieś tam kiedyś czytałam, że podobno w trzecim sezonie Will ma załapać, skąd się mięcho na talerzu bierze. A potem przechodzimy do książek :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości