Shokugeki no Soma

Wszystko o Shokugeki no Souma

Gdyby ta manga ukazała się w Polsce kupowałbyś/kupowałabyś ją?

Tak
119
57%
Może
36
17%
Nie
54
26%
 
Liczba głosów: 209

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Shokugeki no Soma

Post autor: maciejko » czw wrz 19, 2013 5:56 pm

Obrazek

Tytuł: Shokugeki no Soma
Autor: Morisaki Yuki, Tsukuda Yuuto (historia), Saeki Shun "Tosh" (grafika)
Gatunek: Komedia, Ecchi, Szkolne życie, Okruchy życia, Shonen
Wydawca: Shueisha
Magazyn: Weekly Shonen Jump
Ilość Tomów: 16+
Opis:
Marzeniem Yukihary Soumy jest zostać pełnoetatowym szefem w rodzinnej restauracji, prowadzonej przez jego największego kulinarnego rywala, a mianowicie jego ojca. Wraz z ukończeniem gimnazjum jego świat wywraca się do góry nogami. Ojciec postanawia na jakiś czas zawiesić rodzinny interes, a w międzyczasie samemu podbijać kulinarne szczyty w najznamienitszych restauracjach na świecie. W tym czasie Souma zostaje posłany do, jak się okazuje elitarnej szkoły - Akademii Tootsuki, słynącej z kreowania najlepszych kucharzy. Czy młody adept sztuki kulinarnej poradzi sobie w nowym/starym środowisku ? Czy jego zbytnia pewność siebie pogrązy go ? Co nowego upichci ?
Pisarzem jestem kiepskim, więc proponuję żebyście sami spojrzeli na ten tytuł. Jak dla mnie wyróżnia się znakomitą kreską (za ten element odpowiedzialny jest Saeki Shun bardziej znany jako Tosh ze swojej twórczości przy tytułach dla dorosłych - m.in Harem Time!, Menkui!, a i fabuła nie jest jakaś tragiczna (choć sam "problem" jadła jak dla mnie najlepszy jest w Addicted to Curry (49 tomów, więc nie ma sensu nawet proponować:))
Ostatnio zmieniony pn lut 15, 2016 3:07 pm przez maciejko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » czw wrz 19, 2013 9:33 pm

Uwielbiam mangi kulinarne! tytuł jak najbardziej mi znany i śledzę na bieżąco nowe rozdziały,wielkie TAK!

Szkoda tylko że mangi kulinarne są większą niszą niż sportowe
Obrazek

Aki
Status: Offline

Post autor: Aki » pt wrz 20, 2013 10:00 am

Fajnie gdyby jedna manga kulinarna została wydana w naszym kraju.Jestem za tym tytułem.

Beifra
Status: Offline

Post autor: Beifra » pt wrz 20, 2013 12:30 pm

Wygląda ciekawie :) Pewnie bym kupiła :) Jestem za.

Veeke~
Status: Offline

Post autor: Veeke~ » pt wrz 20, 2013 4:43 pm

Pewnie- kulinaria i bishe? Razem? Czemuż by nie :3 I jeśli to ładnie uplecione w komedię jest- już wgl super :D

HeruShi
Status: Offline

Post autor: HeruShi » pt wrz 20, 2013 7:30 pm

Właściwie czemu nie? Chociaż z kulinarnych dobre jest jeszcze Hell's Kitchen.

bastek66
Adept
Posty: 144
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:16 pm
Status: Offline

Post autor: bastek66 » sob wrz 21, 2013 3:43 am

Foodgasm? Tosha nigdy za mało.

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » sob wrz 21, 2013 2:54 pm

Aaaa, wszyscy za tą mangą szaleją, więc czemu nie... :-)

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » sob wrz 21, 2013 3:02 pm

osobiście wolałbym Karei naru Shokutaku ale jestem za gdyż lubię tytuły kulinarne :P

_Saya
Status: Offline

Post autor: _Saya » sob wrz 21, 2013 6:34 pm

Nie miałam jeszcze styczności z żadną mangą kulinarną, ale chętnie nadrobiłabym zaległości. Ładna kreska, ciekawy opis. Jestem na tak.

Levi A Than
Status: Offline

Post autor: Levi A Than » czw wrz 26, 2013 4:01 pm

Jestem na tak. Znam ten tytuł i polecam.

Kojarzy ktoś "Toriko"? "Shokugeki no Soma" to Toriko bez supermocy i scen krwawej walki o żarcie. Tutaj... jest walka żarciem o przetrwanie w szkole.

edit.: Manga sięga już 7 tomów, nadal jest ongoing i nadal trzyma mistrzowski poziom!

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn cze 02, 2014 9:01 pm

Tak patrzę na skany i zastanawiam się, czemu na większości z nich bohaterowie wyglądają, jakby mieli orgazm? :shock: Że niby takie dobre to jedzenie robią?

Kreska przyjemna, a zwłaszcza pyszczki bohaterów (całkiem ładne biszki i biszodżki) :3 Kulinarne mangi nigdy mnie jakoś nie pociągały, ale może i bym się zastanowiła nad tym tytułem. O ile sceny ecchi nie są zbyt dosadne.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pn cze 02, 2014 9:15 pm

Tak patrzę na skany i zastanawiam się, czemu na większości z nich bohaterowie wyglądają, jakby mieli orgazm? :shock: Że niby takie dobre to jedzenie robią?
Ten efekt orgazmu jest zamierzony, bo autor chciał pokazać jak dana postać reaguję na daną potrawę, co ktoś zaserwuję [ jak jest orgazm to jest wyborne czyli palce lizać xdx[

Ja jestem na TAK, mangę pochłonąłem w 3 dni. Tak mnie wciągnęła. Ale nie ma co liczyć an wydanie tego w Polsce, więc będę zbierał od Viz :wink:

Jakby ktoś szukał to macie link jak wyglądają okładki tomów 1-7 :twisted:
http://manga.joentjuh.nl/series/87515/

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn cze 02, 2014 9:21 pm

Jakby ktoś szukał to macie link jak wyglądają okładki tomów 1-7 :twisted:
http://manga.joentjuh.nl/series/87515/
Strasznie mi się podobają te rysunki w kolorze *_*

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pn cze 02, 2014 9:37 pm

szkoda że o wiele rzadziej rysuje te reakcje "palce lizać" w wykonaniu facetów.
Manga jest naprawdę świetna, fabuła wciąga, rysunki są prześliczne a bohaterowie przesympatyczni. Nawet dziewczyna która jest taką sierota że już dawno powinna wylecieć z tej szkoły z czasem zyskuje.
Jak na razie ecchi w tej serii mnie nie razi, nie wiem jak będzie potem bo na 3 tomie jestem.
Wielki plus za fajnie poopisywane potrawy. Wstępnie jestem na tak.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn cze 02, 2014 9:41 pm

gg gonia pisze:szkoda że o wiele rzadziej rysuje te reakcje "palce lizać" w wykonaniu facetów.
A jak już, to są zdecydowanie mniej apetyczni niż panie :(

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » pn cze 02, 2014 9:43 pm

Sayuki78 pisze:gg gonia napisał/a:
szkoda że o wiele rzadziej rysuje te reakcje "palce lizać" w wykonaniu facetów.

A jak już, to są zdecydowanie mniej apetyczni niż panie :(
Choć bish w samym fartuchu był niezły XD

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pn cze 02, 2014 9:46 pm

Choć bish w samym fartuchu był niezły XD
Widzę goniu, że masz już wyrobiony gust co do biszy. Ten okluarnik -szef kuchni też jest niezły [tak moja kuzynka się nim jara ,że nie wiem ^^]

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » pn cze 02, 2014 9:47 pm

kiedyś zapytałam o shokugeki no soma na panelu waneko,takie tytuły zależą od sprzedaży Silver Spoon,jak manga o technikum rolniczym się sprzeda to może manga o szkole kulinarnej również? ;) Cóż ja trzymam kciuki za tę mangę bo jest naprawdę świetna
Obrazek

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » pn cze 02, 2014 9:49 pm

kiedyś zapytałam o shokugeki no soma na panelu waneko,takie tytuły zależą od sprzedaży Silver Spoon
Dobrze wiedzieć, chociaż mamy małe światełko nadziei,że wydadzą tą serie u nas, skoro SP cieszy się dość dużym zainteresowaniem u nas :)

Zablokowany

Wróć do „Kulinarne Pojedynki Shokugeki no Souma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości