Madoka - wątek ogólny

Forum na temat polskiego wydania mangi "Puella Magi Madoka Magica"
Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn lut 11, 2013 10:08 am

No wiadomo, że w każdy nie :P w Black Lagoon, Hellsingu, Kuro itd nie ma potrzeby, by występowały. Są jednak pewne tytuły (i chyba Madoka się do nich zalicza) w których bez nich jakoś tak łyso.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz kwie 07, 2013 4:15 pm

A czy ta manga, to nie jest przypadkiem coś typu Sailorek? W takim razie ja podziękuję. Poczytałam fragmenty recenzji na Tanuki. Mam dość Witchów, Sailorek, Winksów (jakkolwiek to się pisze) czy GADAJĄCYCH KOTÓW. Brrr, tragedia. Do tego jeszcze to jest manga na podstawie anime.
Poza tym tytuł jest nie zapamiętywalny (w całości). Jeszcze ten kotek (?) przypomina mi Rukę z Crimson Spell (przez to coś uszo-podobne), ale nie wiem, czy to na plus czy na minus.
O wszystkim zadecyduje jakość wydania (widzę to bez obwoluty, ale...) i to jak manga będzie wyglądać w wersji papierowej. Koleżanka to polecała, jednak nikłe są szanse, że mi się spodoba. Wstyd się przyznać, ale jedyne co mnie zachęca do kupna tej mangi to motywy shojo-ai podobne, chciałabym jakikolwiek z tego typu komiksu poczytać, bo ostatnio mnie to zaciekawiło. Wolałabym jednak coś oryginalnie lesbijskiego, a nie takie naciągane, ale cóż tego się w Polsce nie wydaje..
Ostatnio zmieniony ndz kwie 07, 2013 4:24 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 2 razy.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » ndz kwie 07, 2013 4:23 pm

Meliona, to nie jest coś w stylu sztampowych mang mahou shojo. Manga jest warta przeczytania między innymi dlatego, że przełamuje klasyczne założenia tego gatunku. Manga nie jest cukierkowa i słitasna a mroczna i zaskakująca.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz kwie 07, 2013 4:23 pm

A czy ta manga, to nie jest przypadkiem coś typu Sailorek? W takim razie ja podziękuję.
Z pierwszą serią Sailor Moon ma tyle wspólnego, że mamy piątkę magical girls i też większość nie dożywa ostatniego odcinka. To tyle. Generalnie, bardziej idzie w seinen niż w shojo. Chociaż, jakbym miał porównywać, to wolę Sailorki od Madoki.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » ndz kwie 07, 2013 4:26 pm

Odniosłaś całkowicie odwrotne wrażenie o tym tytule niż jest naprawdę. Nie jest to nic w stylu sailoreczy czy witchów a motywy shojo-ai... trzeba być naprawdę mocno skrzywionym żeby je tam dostrzec.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz kwie 07, 2013 4:28 pm

Wolałabym jednak coś oryginalnie lesbijskiego, a nie takie naciągane, ale cóż tego się w Polsce nie wydaje..
A to od tego są właśnie Sailorki, gdzie masz w końcu najsłynniejszą parę mangowych lesbijek w dziejach mangi i anime.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz kwie 07, 2013 4:35 pm

Szybcy.
Już miałam edytować posta, by napisać o tym, że wiem, że manga wychodzi z kanonu, bla bla bla. Ale fakt, że jest 5 czarodziejek wystarczająco mnie odstrasza. I te stroje... Za dużo w dzieciństwie się tego naoglądałam i naczytałam.
Może kupię 1. tom (jak będę w nastroju) i wtedy zdecyduję, czy chcę to dalej kupować.
Ostatnio zmieniony pt kwie 26, 2013 8:01 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 4 razy.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » ndz kwie 07, 2013 4:47 pm

Zmuszać nie będziemy. Magical girls jako gatunek ma w swoim dorobku rzeczy, które słodkimi i naiwnymi trudno nazwać (Cutie Honey, Nanoha, Madoka, Symphogear), a nawet te bardziej popularne serie, jak choćby Sailorki, poruszały nierzadko tematykę, która dziś w anime jest raczej zarezerwowana dla doroślejszych anime.

psiak200
Status: Offline

Post autor: psiak200 » ndz kwie 14, 2013 1:51 pm

Ja kupię wszystkie tomy jakie wydacie z tego tytułu i innych pobocznych tytułów Puelli! Po prostu to moje drugie ulubione anime <3 No a pierwsze to FT jak wiadomo c; Historia jednocześnie taka smutna... Niecierpliwie czekam na ten lipiec!! <3 I na te tomy!! Jak będę miała jedną z moich ulubionych anime/mang na półce to normalnie popłaczę się ze szczęścia ;_; Plus kolorowe strony i obuwoluta <3

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » ndz kwie 14, 2013 5:08 pm

Jak ci tak na tym zależy, to przygotuj komórkę i kup prenumeratę :wink: .

Awatar użytkownika
FireTheft
Adept
Posty: 147
Rejestracja: pt mar 11, 2011 9:24 pm
Status: Offline

Post autor: FireTheft » pt cze 07, 2013 11:02 pm

W mandze jest ta sama historia co w anime?

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lis 26, 2013 3:39 pm

Opublikowaliśmy dziś na Tanuki recenzję Puella Magi Orico Magica.

Luthien
Status: Offline

Post autor: Luthien » sob sty 25, 2014 9:04 pm

Czy jest możliwe, że w przyszłości wydacie Rebellion Story?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » sob sty 25, 2014 9:53 pm

Może, wszystko zależy od sprzedaży The different story, zainteresowania serią, sytuacji na rynku i kilku innych czynników.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Luthien
Status: Offline

Post autor: Luthien » pn sty 27, 2014 1:59 pm

Jeśli o mnie chodzi, to kupię całego Differenta, i jeśli będą to inne spin offy. Rebelliona też chętnie bym u siebie miała. Więc mam nadzieję, że będzie.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr sty 28, 2015 1:44 pm

Jakoś wielkim fanem tego tytułu nie jestem, ale kupiłem i przeczytałem za łamanie schematów. Nie było złe, dla mnie taki średniaczek.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw sty 29, 2015 3:12 pm

Reviolli anime lepsze.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw sty 29, 2015 8:52 pm

Ame pisze:Reviolli anime lepsze.
A dla mnie manga. Ale fakt, mógłby spróbować z anime, bo różne zdania na ten temat słyszałam. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Puella Magi Madoka Magica"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości