Karneval - temat ogólny

Forum, na którym możecie dyskutować na temat polskiego wydania Karnevala, tłumaczenia i wszystkiego co z nim związane.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw kwie 25, 2013 11:48 pm

Momo pisze:Ja już czytałam w internecie (właściwie dość dawno, pare tomów) ale i tak nie moge sie doczekać polskiego wydania :D

Jeśli będzie nie więcej niż 20 tomów to napewno kupie wszystkie :3
Z tego co wiemy, to wydawnictwo Japońskie które wydaje Karnevala ma taką politykę, że nie wydają mang mających więcej niż 20 tomów, więc wychodzi na to, że Karneval znajdzie się w twoich planach zakupowych ;)
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

MisakiYuki
Status: Offline

Post autor: MisakiYuki » pt kwie 26, 2013 11:06 am

wataken pisze:
Momo pisze:Ja już czytałam w internecie (właściwie dość dawno, pare tomów) ale i tak nie moge sie doczekać polskiego wydania :D

Jeśli będzie nie więcej niż 20 tomów to napewno kupie wszystkie :3
Z tego co wiemy, to wydawnictwo Japońskie które wydaje Karnevala ma taką politykę, że nie wydają mang mających więcej niż 20 tomów, więc wychodzi na to, że Karneval znajdzie się w twoich planach zakupowych ;)
To ja się bardzo cieszę z tego powodu, bo ciężko byłoby kupować aż tyle tomików :D

sumomo08, obejrzyj chociaż do trzeciego odcinka, ja dopiero po obejrzeniu ich zakochałam się w tym tytule :D

Whitedove
Status: Offline

Post autor: Whitedove » ndz kwie 28, 2013 6:19 pm

Pierwszy raz z Karneval zetknęłam się właśnie dzięki Waneko, gdy zaczęłam szperać na temat tego tytułu zobaczyłam przecudowne okładki tomów (te kolory :3 ) i to właśnie one skłoniły mnie do przejrzenia sanów (dosłownie dwa ostatnie rozdziały po angielsku) - kraska nawet ładna to pomyślałam i że za anime się wezmę, no i... się zakochałam xD Serio dopiero drugi raz jakaś seria tak mnie kupiła :D
Szczególnie postać Yogi'ego - jest taki słodki ;p Tsukumo jest prześliczna, a co do Gareki'ego to doznałam szoku gdy dowiedziała się ile ma lat - piętnaście, piętnaście lat - ja dawałam mu najmniej siedemnaście o.O

Teraz pozostaje czekać na kolejne odcinki i oczywiście na lipiec :)

Na pewno zakupię wszystkie tomy i nie będę tego żałować :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr maja 01, 2013 11:13 am

Właśnie obejrzałam 3 odcinki,które wyszły.Nawet mi się podobało,będę musiała się zastanowić nad kupnem :D

Yukisa
Status: Offline

Post autor: Yukisa » czw maja 02, 2013 11:15 pm

Kupię chyba prenumeratę,akurat na wakacje,więc jakiś grosz się znajdzie.Nie mogę się doczekać. :D

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » ndz maja 05, 2013 11:25 pm

Pewnie kupię pierwszy tom, pytanie tylko, czy mnie zainteresuje i będę kupować, czy będzie w stanie "A, mam jeden tom, kiedyś se kupię resztę" :D

Awatar użytkownika
Lina
Wtajemniczony
Posty: 683
Rejestracja: pt sty 02, 2004 1:24 pm
Status: Offline

Post autor: Lina » wt maja 07, 2013 9:39 pm

Obejrzałam 5 odcinków i nawet fajne, ale nie wiem czego się spodziewać. Taki totalny mix: przystojniacy, krew, tajemnicza organizacja cyrk, sweet Nai, no i Yogi, który lata jak czarodziejki z Księżyca xd. Tak czy siak będę oglądać dalej, bo jestem ciekawa co się wydarzy.

MisakiYuki
Status: Offline

Post autor: MisakiYuki » wt maja 07, 2013 10:16 pm

Lina pisze:no i Yogi, który lata jak czarodziejki z Księżyca xd.
Najlepszy komentarz ever! :mrgreen:
Ja także obejrzałam już 5 odcinek i coraz bardziej mi się podoba ^^

Eveiss
Status: Offline

Post autor: Eveiss » sob maja 11, 2013 8:39 pm

Kilka miesięcy temu było głośno o tym tytule na tumblr.com. Jak zapowiadali anime. Jak zobaczyłam, że manga zostanie wydana to coś mnie podkusiło i nie wiedząc praktycznie nic zamówiłam prenumeratę na 10 tomów... Teraz oglądam anime i nie żałuję. :D

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Post autor: Yerdiee » śr maja 22, 2013 10:32 pm

Z tytułem tym zapoznałam się dzięki Waneko. Gdy zobaczyłam że mają zamiar to wydać, przeczytałam kilka pierwszych chapterów mangi po angielsku i nie zawiodłam się. Kreska bardzo ładna, fabuła dość wciągająca, bohaterowie sympatyczni i wielkim plusem jest to, że seria nie będzie mieć więcej tomów niż 20. Z pewnością będę kupować :)

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » wt maja 20, 2014 8:27 pm

Mam pytanie - czy jest jakakolwiek możliwość, żeby tych kilka tomów, które zostały wydane w Japonii także w edycji limitowanej, miały właśnie z tejże okładki polskie (tomy 7, 9 i 11)? Wiem, że to nie bardzo od Was zależy, ale zobaczyłam właśnie alternatywną okładkę 9 tomu i się załamałam, porównując ją do tej "regularnej" (wersje zwykła i limitowana, tak dla zainteresowanych). Więc nie tracę nadziei i się pytam, a nuż mnie pozytywnie zaskoczycie :') Jak dla mnie mogą być to nawet dodatkowe obwoluty, nie będę narzekać

Kapelusznik
Status: Offline

Post autor: Kapelusznik » wt maja 20, 2014 9:01 pm

Mhmm... piękna okładka z tej limitowanej wersji. Ale zwykła także bardzo mi się podoba bo jest na niej Tsukitachi :twisted:

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr maja 21, 2014 10:33 am

Próbowaliśmy rozegrać coś podobnego przy okazji 16 tomu Dengeki (ten tom też ma wersję limitowaną) ale wersja podstawowa i wersja limitowana są na osobnych licencjach, o ile dobrze zrozumieliśmy Japonię. Podobnie jest pewnie z Karnevalem i innymi mangami mającymi limitowane wersje obwolut, tak więc na takie specjalne edycje nie ma co liczyć. Z drugiej strony przynajmniej oszczędzi Wam to grozy limitowanej wersji 13 tomu Karnevala ;)
Ostatnio zmieniony śr maja 21, 2014 11:45 am przez wataken, łącznie zmieniany 1 raz.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » śr maja 21, 2014 11:24 am

Trochę mnie to smuci, ale no cóż - takie życie. :wink: Dziękuję w każdym razie za konkretną odpowiedź!

kamiookami
Posty: 77
Rejestracja: pt lut 18, 2011 11:45 am
Status: Offline

Post autor: kamiookami » śr maja 21, 2014 12:57 pm

A nie da się tych grafik wykorzystać np. w zakładkach lub plakatach?

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » śr maja 21, 2014 1:03 pm

kamiookami pisze:A nie da się tych grafik wykorzystać np. w zakładkach lub plakatach?
Zwyczajnie nie mamy ich w materiałach które dostajemy z Japonii, tak więc nie mamy nawet takiej możliwości.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » śr maja 21, 2014 2:06 pm

Jakby ktoś jeszcze chciał obejrzeć limitowane okładki:
Tom 7 limitowana:
Obrazek
i zwykła: link
Tom 11:
Obrazek
oraz zwykła, która ledwo się różni: link
Tom 13:
Obrazek
i to samo co w przypadku poprzedniego tomu...
link

Mam nadzieję, że nie pozwoliłem sobie na za dużo wklejając to tutaj, ale sam chciałem zobaczyć te okładki i wydaje mi się, że nie tylko ja, więc je wklejam i zostawiam.

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » śr maja 21, 2014 3:55 pm

Już wcześniej chciałam to napisać, ale ten 13 tom... Autorka ma przecież niezgorszą kreskę, okładki zwykle są albo ładne, albo bardzo ładne, ale te dłonie wielkości twarzy i szyja ala karczek spod bloku... limitka to tyko koszmar koszmaru O.o

Za to obie wersje 7 są ładniutkie :)

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » śr maja 21, 2014 4:25 pm

Ta trzynasta... Jest paskudna D: Koszmarek, który nie wiem jakim cudem wyszedł na światło dzienne... Japońce oczu nie mają? I gustu? I.. nie wiem, kogoś, kto powinien to sprawdzać i dopiero akceptować...?
Dobrze, że nie kupuję tej serii :D Chociaż z drugiej strony jak sobie czasami przeglądam w Empikach, to w środku kreska jest zadziwiająco ładna. No może czasami rzucają się w paczałki jakiś kwadratowe oczka, zwłaszcza u postaci kobiecych...
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » śr maja 21, 2014 5:02 pm

Akurat kreska to w tej serii chyba jedyna zaleta. Po 5 tomiku mam wrażenie, że autorka chyba nie wie co chce z tą serią zrobić, albo po prostu 4 wcześniejsze tomiki były lepsze.
dziabara pisze: te dłonie wielkości twarzy i szyja ala karczek spod bloku... ]
Obrażasz go a może on jet po prostu varugą, którą stał się poprzez przypadkowe zarażenie?? :'(
W sumie jedna zła okładka to nie jest taka tragedia, szczególnie, że reszta jest bardzo dobra.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Karneval"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości