Orange

Dział poświęcony mandze Orange

Forumowiczu, czy po wydaniu tej mangi w Polsce zdecydowałbyś się na jej kupno?

Tak!
77
70%
Może...
15
14%
Nie!
18
16%
 
Liczba głosów: 110

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » śr sty 30, 2013 10:06 pm

Hmm opis jest ciekawy nawet:P może bym się skusił gdyby zostało wydane.

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » czw sty 31, 2013 11:47 am

Jeśli zostanie wydane to chętnie kupię. To jedna z tych naprawdę dobrych szojek.

Cass
Status: Offline

Post autor: Cass » czw lut 14, 2013 1:31 pm

Również jestem na tak. Ładna kreska, interesująca historia i sympatyczni bohaterowie - to główne zalety tej mangi, czego chcieć więcej? :D

Marta001
Status: Offline

Post autor: Marta001 » ndz lut 17, 2013 6:29 pm

Tak, tak, tak!
Bardzo na tak!
Kupowałabym każdy tomik! Wciągająca naprawdę! :D

Shichiyumekun
Status: Offline

Post autor: Shichiyumekun » pn lut 18, 2013 9:58 am

Świetna kreska, ciekawy opis, mało tomów do nadgonienia... Więc jestem zdecydowanie na TAK ;)

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Post autor: romanova » pn lut 18, 2013 2:39 pm

Wydaje się ciekawe, chętnie bym przeczytała.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » ndz mar 10, 2013 3:15 pm

z facebooka Waneko pisze: Chcieliśmy wydawać Orange, ale autorka tej mangi przestała rysować i rzuciła pracę mangaki, tak więc nie ma szans na zakonczenie tej serii i wydanie jej w Polsce.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » ndz mar 10, 2013 3:24 pm

O_o nieeeeeeeeeee. To jeden z nielicznych tytułów , który mi się ostatnio spodobał T_T
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz mar 10, 2013 3:26 pm

Czyli jednak rzuciła definitywnie? Ja czytałem, że jednak skończy orange i dopiero wtedy porzuci rysowanie.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » ndz mar 10, 2013 3:52 pm

Marei pisze:Czyli jednak rzuciła definitywnie? Ja czytałem, że jednak skończy orange i dopiero wtedy porzuci rysowanie.
Z tego, co wyczytałem, to był to dalej przekazywany błąd w tłumaczeniu.

Autorka zdaje się nie dotrzymywała terminów i stąd ta szopka. Słyszałem, że japoński wydawca magazynowy już kompletnie wykasował wszystkie linki, zakładki i informacje na ten temat, więc wywnioskować można, że rzecz jest dla nich ostatecznie zamknięta.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » ndz mar 10, 2013 4:10 pm

No to naprawdę strasznie szkoda, bo manga miała duży potencjał. Mam nadzieję, że jakimś cudem jednak zostanie zakończona (choć wiem jak małe są szanse).

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » ndz mar 10, 2013 4:13 pm

Masakra... Dobra manga, a tu się okazuje, że nawet nie zostanie zakończona.

Hador
Status: Offline

Post autor: Hador » ndz mar 10, 2013 4:29 pm

Flota pisze:
z facebooka Waneko pisze: Chcieliśmy wydawać Orange, ale autorka tej mangi przestała rysować i rzuciła pracę mangaki, tak więc nie ma szans na zakonczenie tej serii i wydanie jej w Polsce.
[center]Obrazek[/center]

Ja rozumiem, że mangaka też człowiek, ale no kur...na, nie robi się takich rzeczy swoim czytelnikom. Gdyby jej życie prywatne/zdrowotne (np. jak u Yazawy) kolidowało z pracą, wtedy tłumaczyłoby to jej zachowanie. Ale z tłumaczenia grupy skanlacyjnej, która zajmowała się Orange wynika, że zrezygnowała z pracy, bo nie dotrzymywała terminów(!) i tym samym przysparzała wielu problemów przełożonym i wydawcy. To jest powód do rezygnacji!? Weźmy np. taką Hoshino od D. Gray-mana. Non-stop miała problemy z dotrzymaniem terminów, żarła się ze swoim menadżerem, którego potem de facto wymieniła na mniej kłótliwy model. Następnie przez rok problemy zdrowotne z ręką, to ją z Jumpa wynieśli, że już nie wspomnę o późniejszych kłopotach jakie miała, gdy ją o plagiat inni mangowcy pozywali. I jakoś kobita żyje i tworzy dalej ten swój nieszczęsny tytuł, a tu? Szkoda słów, idę zbić sobie ciśnienie.

Shichiyumekun
Status: Offline

Post autor: Shichiyumekun » ndz mar 10, 2013 4:52 pm

Hador pisze:Ja rozumiem, że mangaka też człowiek, ale no kur...na, nie robi się takich rzeczy swoim czytelnikom. Gdyby jej życie prywatne/zdrowotne (np. jak u Yazawy) kolidowało z pracą, wtedy tłumaczyłoby to jej zachowanie. Ale z tłumaczenia grupy skanlacyjnej, która zajmowała się Orange wynika, że zrezygnowała z pracy, bo nie dotrzymywała terminów(!) i tym samym przysparzała wielu problemów przełożonym i wydawcy. To jest powód do rezygnacji!? Weźmy np. taką Hoshino od D. Gray-mana. Non-stop miała problemy z dotrzymaniem terminów, żarła się ze swoim menadżerem, którego potem de facto wymieniła na mniej kłótliwy model. Następnie przez rok problemy zdrowotne z ręką, to ją z Jumpa wynieśli, że już nie wspomnę o późniejszych kłopotach jakie miała, gdy ją o plagiat inni mangowcy pozywali. I jakoś kobita żyje i tworzy dalej ten swój nieszczęsny tytuł, a tu? Szkoda słów, idę zbić sobie ciśnienie.
Zgadzam się z tym w 100% i nie mam nic do dodania. Szkoda że seria nie zostanie zakończona jak się należy :(

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » ndz mar 10, 2013 5:47 pm

Też byłam bardzo zawiedziona, kiedy się dowiedziałam o porzuceniu tej mangi :(, ale...
Waneko chciało wydawać Orange :shock: ? Szok!
To może są szanse na inne fajne, krótkie szojki:)?

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » ndz mar 10, 2013 6:32 pm

Flota pisze:
z facebooka Waneko pisze: Chcieliśmy wydawać Orange, ale autorka tej mangi przestała rysować i rzuciła pracę mangaki, tak więc nie ma szans na zakonczenie tej serii i wydanie jej w Polsce.
Hęęę? :? A była szansa na Orange w Polsce... Taka dobra manga :(

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » ndz mar 10, 2013 10:14 pm

Buuu :(

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » ndz mar 10, 2013 10:26 pm

Uhh >< To teraz jeszcze większa beznadzieja, skoro była szansa na wydanie...

Skoro babka nie wyrabiała z terminami, to czemu nie przenieśli jej do dwumiesięcznika/kwartalnika? >< Byłoby trochę wolniej, ale wciąż by wychodziło. Najgorsze jest to, że znając życie, prawa autorskie zostaly przeniesione na wydawnictwo i nawet jeśli mangaczka zdecyduje się na powrót do pracy w innym wydawnictwem, nie będzie szans na kontynuację Orange...

Buu ;(
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » ndz mar 10, 2013 11:35 pm

Kiepska sprawa, to fakt... A co do krótkich, dobrych vel fajnych szojek - jakieś propozycje?
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » ndz mar 10, 2013 11:48 pm

wataken pisze:Kiepska sprawa, to fakt... A co do krótkich, dobrych vel fajnych szojek - jakieś propozycje?
Hmmm... Może "Hotarubi no Mori e"? :) Manga była już w propozycjach na forum
http://forum.waneko.pl/viewtopic.php?t=2094

Zablokowany

Wróć do „"Orange"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości