co sądzicie o nowelkach ?

Zanim napiszesz maila z pytaniem do Waneko, najpierw umieść je tutaj lub sprawdź czy ktoś nie pytał się o coś podobnego :]
sumomo08
Status: Offline

Post autor: sumomo08 » czw sty 10, 2013 4:25 pm

Też bardzo chciałabym nowelki Vampire Knight!!! Skoro kupuję mangę nowelkami też bym była zainteresowana.

Marta001
Status: Offline

Post autor: Marta001 » ndz lut 17, 2013 9:08 pm

Właściwie to te nowelki to takie nasze a'la powieści? Tylko, że krótsze?
Chętnie też bym sobie poczytała (nieważne co) 8-)

Dahlia
Status: Offline

Post autor: Dahlia » pn lut 18, 2013 12:02 pm

Marta001 pisze:Właściwie to te nowelki to takie nasze a'la powieści? Tylko, że krótsze?
Chętnie też bym sobie poczytała (nieważne co)
nie, nowela to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowela
powieść to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Powie%C5%9B%C4%87
a NOVEL to po angielsku POWIEŚĆ

D.Lilith
Status: Offline

Post autor: D.Lilith » pn lut 18, 2013 12:12 pm

Dahlia, czepiasz się bo Marta001 użyła wyrazu nowelka zamiast light novel? Bo w sumie pierwszy post był błędnie napisany i tylko dlatego mamy tu nieścisłość. Owszem, jak się człowiek zastanowi to boli trochę, że piszemy o "nowelkach" mając na myśli coś na kształt japońskich powieści. A odpowiadając na pytanie:owszem, light novel, czy też novel to takie nasze a'la powieści.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn lut 18, 2013 12:52 pm

Marta001 pisze:Właściwie to te nowelki to takie nasze a'la powieści? Tylko, że krótsze?
Chętnie też bym sobie poczytała (nieważne co) 8-)
Nie tyle krótsze (bo całościowo te serie potrafią być długie), ale inaczej pisane - prostym, minimalistycznym stylem, nastawione raczej na nieskomplikowane zdania, proste i krótkie opisy. Do tego ilustrowane komiksowymi obrazkami. Szukając podobieństw, najprościej wskazać na Harlequiny czy literaturę młodzieżową w stylu "Zmierzchu" lub "Błękitnokrwistych". Swoją drogą, czytałem ostatnio powieści Vladimira Wolffa o drugiej wojnie światowej, które poziomem literackim stoją właśnie w tych okolicach. A jedna z nich miała nawet obrazki, więc już niemal wszystko się zgadza.

Marta001
Status: Offline

Post autor: Marta001 » wt lut 19, 2013 2:50 pm

Aaa rozumiem :D
Przepraszam, jeżeli wzbudziłam u kogoś niemiłe emocje. Nie wiedziałam... :oops:
Bardzo chętnie bym przeczytała, tak czy owak!
Dziękuję za wyjaśnienie :wink: :!:

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lut 19, 2013 3:53 pm

Marta001 pisze:Aaa rozumiem :D
Przepraszam, jeżeli wzbudziłam u kogoś niemiłe emocje. Nie wiedziałam... :oops:
Bardzo chętnie bym przeczytała, tak czy owak!
Dziękuję za wyjaśnienie :wink: :!:
Jeśli znasz języki obce, to parę LN wydano po angielsku i niemiecku.

Marta001
Status: Offline

Post autor: Marta001 » śr lut 20, 2013 7:54 am

GrisznakIW pisze:
Marta001 pisze:Aaa rozumiem :D
Przepraszam, jeżeli wzbudziłam u kogoś niemiłe emocje. Nie wiedziałam... :oops:
Bardzo chętnie bym przeczytała, tak czy owak!
Dziękuję za wyjaśnienie :wink: :!:
Jeśli znasz języki obce, to parę LN wydano po angielsku i niemiecku.
Na przykład jakie? :) Jeżeli wolno spytać... :oops:
Jakie tytuły polecacie?

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » śr lut 20, 2013 11:28 am

Na przykład jakie? Jeżeli wolno spytać...
Jakie tytuły polecacie?
Lista wydanych po angielsku 8-)

Ja od siebie polecam Durarara!! ♥

audass37
Status: Offline

Post autor: audass37 » wt cze 02, 2015 8:19 am

ZenekPsychopata pisze:
Na przykład jakie? Jeżeli wolno spytać...
Jakie tytuły polecacie?
Lista wydanych po angielsku 8-)

Ja od siebie polecam Durarara!! ♥
Ja również, chyba najlepsza z jaką się spotkałem :)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt cze 12, 2015 8:16 pm

Dopiero patrząc na tę listę uświadomiłem sobie, jak cieniutko z LN w Stanach xD cóż, pozostaje mieć nadzieję, że szarża YP nie osłabnie ^^ chociaż z jednej już zdążyłem zrezygnować z powodu cen, więc w sumie powinienem bardziej kibicować polskim wydawcom, niż amerykanskim ;)

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1168
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kuroneko » ndz cze 14, 2015 2:46 pm

Ja cieszyłabym się z LN do Pandora Hearts, No Game no Life, Higurashi czy Madoki.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » ndz cze 14, 2015 4:10 pm

Na pewno nie kupię żadnej LN tylko dlatego, że to LN. Traktuję je jak zwykłe książki, więc mam co do nich te same wymagania. Jeśli ktoś wyda tytuł, który mnie zainteresuje fabularnie, to go kupię. W przedbiegach odpadają tutaj jednak wszelkie komedie, romanse i historie szkolne. Jedyną LN'ką którą mam zamiar kupić jest póki co Overlord (kupię zapewne nawet angielską wersję, bo jeśli ta wyjdzie, to przestaną wychodzić fanowskie tłumaczenia, a muszę poznać zakończenie!). Już za miesiąc seria ta dostanie anime, więc liczę, że któreś wydawnictwo skusi się na wydanie pierwowzoru.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » ndz cze 14, 2015 6:11 pm

Kiedyś czytałam jedną LN, ale była tak nużąca, że nie skończyłam nawet całości. Teraz podchodzę do LN jak pies do jeża. Mimo to mam jednak 3 tytuły, które kupiłabym choćby i za ostatnie grosze, a są to: Saiunkoku Monogatari, Sekaiichi Hatsukoi: Yokozawa Takafumi no Baai oraz Juuni Kokki.
Obrazek

Ernei
Status: Offline

Post autor: Ernei » sob cze 20, 2015 10:12 pm

Bajnor pisze:Na pewno nie kupię żadnej LN tylko dlatego, że to LN. Traktuję je jak zwykłe książki, więc mam co do nich te same wymagania. Jeśli ktoś wyda tytuł, który mnie zainteresuje fabularnie, to go kupię. W przedbiegach odpadają tutaj jednak wszelkie komedie, romanse i historie szkolne. Jedyną LN'ką którą mam zamiar kupić jest póki co Overlord (kupię zapewne nawet angielską wersję, bo jeśli ta wyjdzie, to przestaną wychodzić fanowskie tłumaczenia, a muszę poznać zakończenie!). Już za miesiąc seria ta dostanie anime, więc liczę, że któreś wydawnictwo skusi się na wydanie pierwowzoru.
Mam podobne podejście :) Interesują mnie przede wszystkim nowelki Pandory Hearts, a także Densetsu no Yuusha no Densetsu i Owari no Seraph. Ta ostatnia zostanie wydana w USA w grudniu, więc zależy mi na niej najbardziej, bo przez to fanowsko przetłumaczono tylko parę rozdziałów, a to ma póki co ze 3 tomy... :(

cts86
Status: Offline

Post autor: cts86 » ndz cze 28, 2015 9:37 pm

Tak jak mówią wszycy, z chęcią wydam pieniądze na LN, ale tylko taką która mnie zaintereuje. Czekam z niecierpliwością na Toradore LN, ale jak na razie cicho sza w studiu. Z tytółów które liznąłem po angielsku choruję na Spice & Wolf i Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. Obie serie pokochałem i z miejsca poszła by prenumerata gdyby tylko któreś wydawnictwo potarało się o licencję.
Ostatnio zmieniony pn cze 29, 2015 9:17 pm przez cts86, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » pn cze 29, 2015 6:12 pm

Jedynymi nowelkami które bym kupiła w chwili obecnej są nowelki z Naruto (np. Naruto Jinraiden lub Naruto Hide) oraz Toaru Kagaku no Accelerator.

Botan
Status: Offline

Post autor: Botan » pn cze 29, 2015 6:18 pm

Thoreline pisze:Jedynymi nowelkami które bym kupiła w chwili obecnej są nowelki z Naruto (np. Naruto Jinraiden lub Naruto Hide) oraz To aru Kagaku no Accelerator.
Accelerator nie jest nowelą, tylko mangą?

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » pn cze 29, 2015 6:45 pm

Botan pisze:
Thoreline pisze:Jedynymi nowelkami które bym kupiła w chwili obecnej są nowelki z Naruto (np. Naruto Jinraiden lub Naruto Hide) oraz To aru Kagaku no Accelerator.
Accelerator nie jest nowelą, tylko mangą?
a rzeczywiście a wydawało mi się że czytałam artykuł iż to nowelka :oops:
no nic to zostaje Naruto i ewentualnie jakiś tytuł o którym zapomniałam :D

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn cze 29, 2015 7:47 pm

To ja powiem od siebie że mnie interesuje wszystko czego zarys fabuły mnie kupi, generalnie jeżeli tytuł ciekawie się zapowiada to pewnie brał bym 1 tom i decydował czy dalej będę zbierać. Teraz kupuje LN żeby wesprzeć sam ten rynek w Polsce, kupuję SAO od Kotori. Ale żeby było jasne nie tylko dlatego żeby wesprzeć LN, ale bardzo przyjemnie mi się czyta. Zapewne kupię każdą novelę od Kotori która nie będzie Yaoi, oraz mam nadzieję że niedługo więcej wydawnictw podejmie ten ryzykowny krok w stronę LN :). Pozdrawiam :).
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Waneko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości