Utsuro no Hako to Zero no Maria - temat ogólny

Tu piszcie na temat naszej pierwszej nowelki w ofercie
Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » śr lis 11, 2015 2:14 pm

Och :( szkoda. Rozwiązanie, jakie ma Kotori jakoś najbardziej mi odpowiada.
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr lis 11, 2015 2:49 pm

I tak zawsze obwolutę ściągam do czytania :) kiedyś tego nie robiłem, ale od dłuższego czasu tak. Wygodniej jest :)

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » śr lis 11, 2015 2:55 pm

GrisznakIW pisze:Czy ja wiem? Książkę czyta się dłużej, więc obwoluta średnio mi w niej pasuje. Przyznam, że w książkach wolę jej nie mieć - jeśli się pojawia, zwykle zdejmuję do lektury.
Ja też liczyłem, że będzie okładka ze skrzydełkami a nie obwoluta. Obwoluta jest dobra do mang, a do LN które czyta się dłużej to rzeczywiście skrzydełka byłyby dużo lepszą opcją.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr lis 11, 2015 3:33 pm

Wolałbym brak obwoluty, ale jak już jest, to mi w niczym nie przeszkadza. Ważniejsze jest to, by papier nie był biały (jeden z głównych powodów, dlaczego nie mam żadnej książki od Albatrosa).

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » śr lis 11, 2015 3:39 pm

Katori pisze:Ważniejsze jest to, by papier nie był biały (jeden z głównych powodów, dlaczego nie mam żadnej książki od Albatrosa).
Niedawno kupiłam Dziewczynę ognia i cierni,i ma normalny żółknący papier,więc chyba powoli odchodzą od tego białego papieru :wink:
Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr lis 11, 2015 3:47 pm

"Znalezione nie kradzione" Kinga też ma papier żółtawy. Poprzedni tom, czyli "Pan Mercedes" miał ten biały i czytało mi się bardzo niewygodnie.
Żal mi skrzydełek, przyzwyczaiłem się do wydań Kotori i są one bardzo wygodne, ale no cóż. Może się jeszcze przyzwyczaję do obwolut :D

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr lis 11, 2015 3:51 pm

Jeżeli chodzi o wydanie LN to wolałbym jednak skrzydełka, ale obwoluta mi nie przeszkadza, jedyne z czego nie byłbym zadowolony to zwykła okładka, mimo wszystko Obwoluta i Skrzydełka są bardzo praktyczne.

Poza tym jak wyżej, liczę że nasze wydanie nie będzie miało białego papieru.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » śr lis 11, 2015 8:25 pm

Mi tam obwoluta nie przeszkadza. Tak więc, jestem zadowolona i nie mogę się doczekać premiery :D

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » śr lis 11, 2015 10:13 pm

Nigdy nie miałam książki z obwolutą (no pare miałam w twardych i obwolutach to zdejmowałam) więc z ciekawości wezmę do ręki bo tytuł mnie średnio interesuje.
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » czw lis 12, 2015 6:32 am

Obwoluta + twarda oprawa -> trochę mam takich książek :) chociazby Hobbit albo Seirei no Moribito.
Ale fakt - miękka + obwoluta to nie mam ani jednej :lol:

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt lis 13, 2015 1:30 pm

Wszystkie LN w oryginalnym wydaniu, jakie miałam okazję zobaczyć na żywo, miały standardowe obwoluty i jedyne, czym się różniły od mang, to formatem (były dużo mniejsze). Ciągle przyrównujecie je do książek, nie wiem czy to ma sens ;)
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt lis 13, 2015 2:24 pm

dejikos, a ja ciągle powtarzałem i powtarzać będę :)
Japończycy mają małe rączki, małe oczka, mieszkają sobie w małych mieszkaniach i jeżdżą małymi pociągami więc mają i małe książki.
A ja jestem duży, mam duże rączki, duże oczka, mieszkam sobie w dużym domu i jeżdżę dużymi pociągami więc domagam się dużych książek.
Ot, cała filozofia.
Argument: bo Japończycy tak a tak wydają mangi/książki/gry itd. do mnie nie trafiua i trafiać nie będzie. Nie planuję sobie niszczyć oczy wpatrywaniem się w małe literki. Fakt, że Kotori zdecydowało się na wydawanie LN w formacie kieszonkowym jest wystarczającą tragedią, nie chcę żeby Waneko poszło w ich ślady.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pt lis 13, 2015 2:59 pm

Grey, ja napisałam to w odniesieniu do obwolut, ale każdy widzi to co chce ;)

Nie siedzę w temacie, ale chyba zagraniczni wydawcy stosują te same zasady przy wydawaniu LN co mang, nie traktują ich "książkowo".
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pt lis 13, 2015 3:16 pm

dejikos, wiem, że pisałaś o obwolutach, ale Twoim argumentem było: "bo Japończycy tak robią" a moim zdaniem jest to argument błędny i szkodliwy :) dlatego wytłumaczyłem to na przykładzie formatu.

Co do "innych" to mam tylko przykład Yen Pressu. Cięzko na Twoje pytanie odpowiedzieć: z jednej strony LN wyglądają jak mangi. ale ich mangi również nie mają obwolut + są większe, natomiast niektóre LN (np. The Isolator) zaczynają pojawiać się w twardej oprawie.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt lis 13, 2015 8:24 pm

Jestem zainteresowana tą LN. Też bym wolała okładkę ze skrzydełkami.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » sob sty 09, 2016 10:49 pm

Logo:

Obrazek

Mi osobiście się podoba.


Zastanawiam się tylko jak oni mają ochotę to ostatecznie wydać bo na stronie ciągle wisi że nie będzie Obwoluty, a niedawno gdzieś pisali że jednak obwoluta ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » sob sty 09, 2016 11:33 pm

Mi też logo się podoba :D Nie mogę się doczekać premiery,będzie to moja pierwsza light novel,mam dość wysokie oczekiwania,mam nadzieję,że się nie zawiodę. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » ndz sty 10, 2016 1:42 pm

Ładne logo.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » ndz sty 10, 2016 4:12 pm

A jednak Zerowa Maria, podoba mi się! :D

Zarkarys
Status: Offline

Post autor: Zarkarys » ndz sty 10, 2016 4:38 pm

Podoba mi się logo i ostateczny tytuł nowelki ^^. Już się nie mogę doczekać premiery, ale mam spore oczekiwania wobec tego tytułu. Oby było warto.

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Zerowa Maria i puste pudełko"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości