Utsuro no Hako to Zero no Maria - temat ogólny

Tu piszcie na temat naszej pierwszej nowelki w ofercie
ODPOWIEDZ
Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn sie 17, 2015 8:12 pm

Ja to ogólnie jestem zdania, ze wydanie SAO od Kotori jest dobre (od 2 tomu, bo w pierwszym jednak jeszcze trochę przebijało + zbyt sztywna okładka), więc wydanie tego w taki sam sposób by mnie zadowoliło, czyli ten "żółtawy" papier + skrzydełka.

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » pn sie 17, 2015 8:26 pm

Rozważam zakup, więc się wypowiem. Mi najbardziej odpowiada tomik z obwolutą, ponieważ przeczytałam gdzieś na tym forum, że ciężko się przycina te ze skrzydełkami i nie chcę, żeby coś źle wyglądało, czyli było krzywo przycięte. Sama okładka nie zakryje ewentualnych zagięć.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn sie 17, 2015 8:50 pm

Jestem za obwolutą.Papier mi biały pasuje.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pn sie 17, 2015 9:15 pm

Wolałabym bez obwoluty. Papier bez różnicy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn sie 17, 2015 9:16 pm

W Japonii jak wydali?Jak u nich to wygląda wydanie?

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pn sie 17, 2015 9:23 pm

Podobnie jak SAO, czyli skrzydełka, papier mógłby być zbliżony.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn sie 17, 2015 9:49 pm

Nanaly pisze:Mi najbardziej odpowiada tomik z obwolutą, ponieważ przeczytałam gdzieś na tym forum, że ciężko się przycina te ze skrzydełkami i nie chcę, żeby coś źle wyglądało, czyli było krzywo przycięte.
To ciekawe, bo czytałam kilka tytułów Hanami, które zostały wydane właśnie z okładką ze skrzydełkami i kartki mają równo przycięte. Istnieją więc drukarnie, które potrafią robić takie wydania.

Jeśli miałabym wybierać między obwolutą, okładką bez skrzydełek i z nimi, to wybieram twardą okładkę. A tak na serio to obwolutę.
Ostatnio zmieniony pn sie 17, 2015 11:07 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pn sie 17, 2015 10:03 pm

A które tytuły hanami mają skrzydełka?

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » pn sie 17, 2015 10:16 pm

kuras,
Monster.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn sie 17, 2015 10:22 pm

Monster i chyba Taniguchi. Ta informacja jest(była?) na stronie Hanami, można przejrzeć.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » pn sie 17, 2015 10:22 pm

Reviolli pisze:Podobnie jak SAO, czyli skrzydełka, papier mógłby być zbliżony.
Jestem tego samego zdania :D Obwoluta jakoś nie bardzo pasuje mi do LN

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn sie 17, 2015 10:39 pm

kuras, Z tych co mam: Monster, Księga wiatru, Wędrowiec z tundry, Podniebny orzeł, Zoo zimą
Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn sie 17, 2015 11:16 pm

Nanaly pisze:przeczytałam gdzieś na tym forum, że ciężko się przycina te ze skrzydełkami i nie chcę, żeby coś źle wyglądało, czyli było krzywo przycięte.
Dopóki tego nie przeczytałem, to nawet nie zauważyłem tych tzw. "schodków" :wink: Więc wada nie jest jakoś bardzo widoczna i w ogóle nie przeszkadza w czytaniu. Trzeba się dokładniej przyjrzeć, żeby dostrzec jakiekolwiek nierówności.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pn sie 17, 2015 11:20 pm

Meliona pisze:kuras, Z tych co mam: Monster, Księga wiatru, Wędrowiec z tundry, Podniebny orzeł, Zoo zimą
Japonia jeszcze, Dziennik z zaginiecia, Ratownik, Odlegla dzielnica.
Fakt, nie ma schodkow.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn sie 17, 2015 11:21 pm

Z moich 5 tomów w Sao zauważalne to jest w tomie 3 ale tylko jak faktycznie będę oglądał tą stronę książki albo przejadę wzdłuż palcem, w trakcie czytania, to nie przeszkadza i owszem zdarzają się takie tomy ale nie wszystkie, więc jeżeli chodzi o to to imo bardzo miło jak przy skrzydełkach by tego nie było aczkolwiek nie jest to też żadna tragedia i da się z tym żyć a żadnych jakby walorów estetycznych tomiku na półce nie zmienia + czyta się jak zwykły tomik :).
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Angu » wt sie 18, 2015 7:34 am

Co do schodków, to podawałam zdjęcia już na forum. Zależy to w sumie od egzemplarza bo inni mają, inni nie.
Obrazek Tylko kwiaty wiedzą 3. Masakra... a ja głupia jeszcze sama wybierałam tomik. Tylko, że wziełam pierwszy lepszy i nie przyglądałam się innym. To, że ogólnie tomik mi się rozkleja pomijam xD
Obrazek równiutko przycięty One Piece vs NightS. Ciężko mi się kartkuje ten tomik
Obrazek drugi tom SAO. Niby jakieś schodki są, ale tutaj z kolei nie przeszkadza mi to. Zależy to od grubości książki/komiksu?

Zasada chyba jest taka sama przy przycinaniu komiksów i książek?

Ja na pewno nie chce obwoluty, trochę mnie iryrują.
Albo zwykła okładka, albo ze skrzydełkami.
Papier... taki jaki jest w SAO bardzo mi odpowiada.
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt sie 18, 2015 9:58 am

Ja jestem za papierem, który nie będzie falował i przebijał xD resztę pozostawiam Wam ^^
Nie dotrwałem do końca pierwszego tomu HakoMari :) ostatnie 20 stron przeleciałem tylko wzrokiem, po czym pooglądałem obrazki z kolejnych tomów. Raczej nawet mój zapał do wspierania rynku LN w Polsce nie wystarczy by to kupić :) no ale życzę powodzenia i czekam na kolejną^^

Neeyo
Status: Offline

Post autor: Neeyo » wt sie 18, 2015 12:16 pm

Skoro jest też opcja wydania z obwolutą, to ku tej wersji skłaniam się najbardziej, bo tak oprawione tomy wyglądają po prostu najładniej. *_*
Na drugim miejscu okładka ze skrzydełkami.
Co do papieru: na pewno musi być gruby, żeby litery nie przebijały na drugą stronę (w SAO nadal jest dla mnie za cienki). Sam odcień wielkiej różnicy mi nie robi, ale na półce najlepiej prezentuje się śnieżnobiały i taki bym widział. :D

tl;dr Obwoluta + gruby, śnieżnobiały papier + "Puste pudełko i zerowa Maria" = wydanie idealne. 8-)

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » wt sie 18, 2015 12:22 pm

Widzę że nie zależnie jak wydamy będzie źle :D to dobrze :)
Co do skrzydełek to nie zwróciłem uwagi nawet, bo karton w wydaniach hanami jest cienki na tyle że nie zauważyłem tych skrzydełek (przynajmniej w porównaniu do tego z SAO) :D

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » wt sie 18, 2015 2:31 pm

Angu, pierwsze zdjęcie to wyraźny błąd składu, drugie to norma, a trzecie to lekki błąd.

Ja bardzo przepraszam, jeśli zabrzmię sukowato, ale czy nikt tu nie miał książki w rękach? Pytam serio.
Śnieżnobiały papier to najgorsze co można brać, najszybciej męczy wzrok. Najlepszy z jakim się spotkałam to ten z najnowszego wydania zbiorczego Sherlocka Holmesa (taka wielka cegła a ledwie co waży). Tak, papier przebija, każdy jeden jaki widziałam (prócz kredowego Hanami) nic się na to nie poradzi (gruby papier nie dość, że jest śliski i sztywny, to waży - porównajcie sobie tom od Hanami i tom od innego wydawnictwa). W książce to naprawdę nie przeszkadza.
Obwoluta w książce to poroniony pomysł jeśli nie jest razem z twardą okładką. Karton tu nie wystarczy. Rozwiązanie Kotori to najlepsze jakie spotkałam jeśli mam być szczera.
Nie twierdzę, że jakieś guru ze mnie, piszę tylko co myślę po przeczytaniu +/- 1000 książek w życiu.Niektórych tu chyba luksusowe mangi rozpieściły. :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „"Zerowa Maria i puste pudełko"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości